Pastatyta pirmoji pasaulyje „Hyperloop“ atkarpa

 (36)
JAV kompanija „Hyperloop One“ baigė statyti bandomąją „Hyperloop“ transporto sistemos atkarpą, kurioje bus bandomos keleivinė kapsulės. Kompanijos pranešime rašoma, kad pastatyta bandomoji sistema yra pirmoji pasaulyje, visapusiškiems bandymams tinkama „Hyperloop“ atkarpa.
Hyperloop
© Reuters / Scanpix

Pirmą „Hyperloop“ transporto sistemos projektą pristatė verslininkas Elonas Muskas 2013 metų rugpjūtį. Perspektyvioje sistemoje specialios keleivinės kapsulės dideliais greičiais judės vamzdžiais.

Vamzdžiuose bus palaikomas 1/1000 įprastinės atmosferos slėgis, kad būtų sumažintas kapsulės aerodinaminis pasipriešinimas.

Teorinis „Hyperloop“ kapsulių judėjimo vamzdžiais greitis – 1200 km/h. „Hyperloop One“ kompanijos duomenimis, jos vamzdine transporto sistemoje kapsulės judės apie 740 km/h greičiu.

Bandomoji atkarpa, pavadinta „DevLoop“, pastatyta Las Vegaso priemiestyje. Sistemos ilgis – 500 metrų.

Naudodama „DevLoop“, „Hyperloop One“ kompanija planuoja tobulinti savas levitacijos ir kapsulių judėjimo technologijas, vakuumavimą ir transporto srautų valdymą.

Iki metų galo JAV kompanija planuoja surinkti 500 inžinierių, mokslininkų ir darbininkų komandą, kursiančią, bandysiančią ir sertifikuosiančią „Hyperloop“ technologiją.

Pernai metų kovą kita JAV kompanija „Hyperloop Transportation Technologies“ susitarė su Slovakijos vyriausybe dėl „Hyperloop“ trasos rengimo Centrinėje Europoje.

Greitosios linijos maršrutuose yra BratislavaViena ir ir Bratislava — Budapeštas.

2017 metų kovą „Hyperloop Transportation Technologies“ ėmėsi gaminti pirmą keleivinę „Hyperloop“ kapsulę. Naujos kapsulės demonstravimas numatytas 2018 metais. Jos bandymai ir derinimai bus vykdomi kompanijos būstinėje Tulūzoje, Prancūzijoje.

Kompanija paskelbė preliminarius pačių jų skelbto konkurso „Hyperloop One Global Challenge“ rezultatus.

Jame buvo apie 2600 dalyvių, siūliusių įvairiausius „Hyperloop“ trasų ir paties transporto technologijų variantus.

„Hyperloop One“ pranešime nurodoma, kad kompanija atrinko 11 komandų, pasiūliusių 11 skirtingų maršrutų, siejančių 35 miestus.

Bendras pasiūlytų „Hyperloop“ maršrutų ilgis – 4500 km.

„Hyperloop One“ atrinko šiuos naujos transporto sistemos maršrutus:

Maršrutas (pasiūliusi komanda) - maršruto ilgis

Boston-Somerset-Providence („Hyperloop Massachusetts“) - 103 km
Cheyenne-Houston („Rocky Mountain Hyperloop Consortium“) - 1854 km
Chicago-Columbus-Pittsburgh („Hyperloop Midwest“) - 785 km
Colorado Front Range/ Mtn. Network („Rocky Mountain Hyperloop“) - 580 km
Colorado Front Range („Colorado Hyperloop“) - 390 km
Kansas City-St. Louis („Hyperloop Missouri“) - 386 km
Los Angeles-San Diego („Hyperloop West“) - 195 km
Miami-Orlando („Hyperloop Florida“) - 414 km
Reno-Las Vegas („Hyperloop Nevada“) - 731 km
Seattle-Portland („PNW Hyperloop“) - 178 km
Texas Triangle („Hyperloop Texas“) - 1030 km

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Mokslas

Nuo vaizdo sunku atplėšti akis: eksperimentas, kurį gali išbandyti kiekvienas (3)

Žinomas eksperimentas su aliejumi ir vandeniu. Šios medžiagos niekada nesusimaišo, nes vanduo yra polinė, o aliejus nepolinė cheminė medžiaga. Aliejus stabdo vandens judėjimą ir šių medžiagų sąveika sukuria nuostabų vaizdą. Bet ar žinojote, jog prie šių dviejų medžiagų pridėjus šiek tiek alkoholio prasideda visai kitokie procesai, kurių negali paaiškinti net fizikai?

Naujojoje Zelandijoje išbandyta raketa pasiekė kosmosą, bet ne orbitą (2)

Kalifornijoje įsikūrusi bendrovė „Rocket Lab“ ketvirtadienį paskelbė sėkmingai išbandžiusi savo sukonstruotą raketą nešėją, startavusią iš aikštelės Naujojoje Zelandijoje, nors raketa ir nepasiekė orbitos, kaip tikėtasi.

Žmonės keičia kosmoso orus (15)

Tai, kad žmonės keičia Žemės paviršių, tikrai jokia naujiena. Ar tai būtų žemdirbystė ir miestų statyba, ar klimato kaita ir paliekami ilgalaikiai pėdsakai uolienose, mūsų poveikis gimtajai planetai yra labai platus ir įvairialypis. Ir toks didelis, kad kai kurie geologai siūlo įvesti naują geologinę epochą – antropoceną (Anthropocene). O dabar aptikta įrodymų, kad žmonijos veikla turi poveikį net ir kosmoso orams.

Kaip juokiasi kutenama žiurkė? (15)

„Kutenimas – viena plačiausių ir mokslininkams sunkiausiai suprantamų temų“, – teigia Merilando universiteto (JAV) neuromokslininkas Robertas Provine`as, daugelį metų nagrinėjantis tokius reiškinius kaip kutulys, žagsulys, žiovulys ir net bezdulys. Kodėl iš visų jų išskirtinas būtent kutulys, portale bbc.com aptaria mokslo apžvalgininkas Joshas Gabbatissas.

Tarptautinėje kosminėje stotyje - skubus remontas (3)

Tarptautinės kosmoso stoties ekipažui teko imtis skubių remonto darbų. Laimei, jie pasibaigė sėkmingai.