DNR tyrimai rodo, kad šių gyvūnų pradėjo mažėti gerokai anksčiau besikeičiant pasaulio klimatui, nei buvo manoma, skelbia BBC.

Be to, nustatyta, kad Europoje buvo atskira mamutų populiacija, kuri išnyko prieš maždaug 30 tūkst. metų.

Tyrimo išvados paskelbtos žurnale "Proceedings of the Royal Society B".

Mokslininkų manymu, mamutai buvo ištverminga, gausi gyvūnų rūšis, klestėjusi savo laiku. Tačiau, pasak tyrimui vadovavusio mokslininko dr. Love'o Daleno iš Švedijos istorijos muziejaus, tyrimas atskleidė kitokį požiūrį.

"Dabar susidaro vaizdas, kad jie buvo pakankamai dinamiška gyvūnų rūšis, patyrusi išnykimą, išplitimą ir migraciją", - "BBC News" sakė mokslininkas.

Dr. L. Dalenas kartu su mokslininkais Londone ištyrė 300 mamutų mėginių DNR.

Mokslininkams iš mėginių pavyko nustatyti, kiek mamutų gyveno tam tikru metu, bei jų migracijos ypatybes.

Mokslininkų teigimu, mamutai beveik išnyko prieš 120 tūkst. metų, kai trumpam buvo atšilęs klimatas. Nuo kelių milijonų šių gyvūnų sumažėjo iki dešimčių tūkstančių, tačiau skaičius vėl pradėjo augti Žemėje prasidėjus dar vienam ledynmečiui.

Be kita ko, mokslininkai teigia, kad prieš visišką išnykimą mamutų pradėjo mažėti prieš 20 tūkst. metų, per patį ledynmečio piką, o ne prieš 14 tūkst. metų, kai klimatas vėl pradėjo šilti.

Taigi naujos tyrimo išvados rodo, kad mamutai iš tiesų išnyko tarp ledynų laikotarpių. Todėl klimato kaita buvo pagrindinė jų išnykimo priežastis.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (21)