Japonijos ir Rusijos mokslininkai tikisi klonuoti mamutą

 (204)
Japonijos ir Rusijos mokslininkai tikisi, kad jiems gali pavykti klonuoti mamutą, kai Sibiro amžinajame įšale buvo rastas šio gyvūno šlaunikaulis su gerai išsilaikiusiais kaulų čiulpais, nurodoma viename šeštadienį paskelbtame pranešime.
Mamutas
Mamutas
© Shutterstock nuotr.

Sachos (Jakutijos) respublikoje veikiančio Mamutų muziejaus ir Japonijoje įsikūrusio Kinkio universiteto specialistai ateinančiais metais pradės didelį bendrą tyrimą, siekiant atkurti šių išnykusių didžiulių žinduolių rūšį, Japonijos naujienų agentūra "Kyodo" pranešė iš Rusijos miesto Jakutsko.

Mokslininkai mano, kad pakeitus dramblio kiaušinėlių branduolius paimtais iš mamuto kaulų čiulpų ląstelių, galima gauti embrionus su mamutų DNR, nurodė "Kyodo".

Šie embrionai būtų implantuoti dramblio patelės gimdoje, nes abi rūšys yra giminingos, sakoma pranešime.

Esminis tokios procedūros etapas - rasti ląstelės branduolį, kurio genetinė medžiaga nebūtų pažeista.

Mokslininkams, kurie šiuos tyrimus vykdo nuo praeito amžiaus 10-o dešimtmečio pabaigos, ląstelių branduolių su nepažeistais genais paieškos yra rimtas iššūkis, nes mamutai išnyko prieš maždaug 10 tūkst. metų.

Tačiau rugpjūtį Sibire radus gerai išsilaikiusį šlaunikaulį, sėkmingo mamutų klonavimo galimybės padidėjo.

Dėl pasaulinio klimato šiltėjimo atitirpus gruntui Rusijos regione, kurį paprastai kausto amžinasis įšalas, buvo rasti įšalę kelių mamutų palaikai, nurodoma pranešime.

"Reuters"
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Mokslas

Panacėja neįgaliesiems: sukurtas prietaisas, leisiantis pakeisti vežimėlius (10)

Australijos mokslininkai sukūrė į žmogaus kūną inplantuojamą įtaisą, gavusį smegenų ir mašinos sąsajos (angl. brain-machine interface) pavadinimą.

Vilniuje subruzdimas dėl dviejų naujų mokslų centrų (11)

Vilniaus universitetas (VU) šiuo metu intensyviai ruošiasi Saulėtekyje įsikūrusių dviejų tiksliųjų mokslo centrų ir didžiosios kilnojamosios Europos branduolinių tyrimų organizacijos (CERN) parodos atidarymui.

Išrastas tvarstis, kuris išgelbės karių gyvybes mūšio lauke (1)

Izraelio mokslininkai išrado naujos kartos tvarstį, galintį sustabdyti net ir smarkiausią kraujavimą. Skelbiama, kad ši naujovė ligoninėse ir nelaimių vietose padės išgelbėti daug gyvybių. Durtinės ir šautinės žaizdos, sukeliančios smarkų kraujavimą, per itin trumpą laiką gali baigtis mirtimi. Deja, profesionalios pagalbos taip skubiai sulaukti gali ir nepavykti.

Artėja lemtinga diena: paaiškės, ar Einšteinas buvo teisus (75)

Šį ketvirtadienį paaiškės, ar gandai apie užfiksuotas gravitacijos bangas pasitvirtino. Gali būti, kad drąsiausios Alberto Einšteino pranašystės vis tik pasirodys esančios teisingomis.

Tarakonų tyrimai parodė, kaip gelbėti žmones po katastrofų (5)

Tarakonams apibūdinti žmonės naudoja labai daug žodžių: šlykštūs, bjaurūs, klastingi ir atstumiantys, rašo „Reuters.com“. Tačiau čia reikėtų pridurti ir dar vieną – įkvepiantys.