Japonijos ir Rusijos mokslininkai tikisi klonuoti mamutą

 (204)
Mamutas
Mamutas
© Shutterstock nuotr.

Japonijos ir Rusijos mokslininkai tikisi, kad jiems gali pavykti klonuoti mamutą, kai Sibiro amžinajame įšale buvo rastas šio gyvūno šlaunikaulis su gerai išsilaikiusiais kaulų čiulpais, nurodoma viename šeštadienį paskelbtame pranešime.

Sachos (Jakutijos) respublikoje veikiančio Mamutų muziejaus ir Japonijoje įsikūrusio Kinkio universiteto specialistai ateinančiais metais pradės didelį bendrą tyrimą, siekiant atkurti šių išnykusių didžiulių žinduolių rūšį, Japonijos naujienų agentūra "Kyodo" pranešė iš Rusijos miesto Jakutsko.

Mokslininkai mano, kad pakeitus dramblio kiaušinėlių branduolius paimtais iš mamuto kaulų čiulpų ląstelių, galima gauti embrionus su mamutų DNR, nurodė "Kyodo".

Šie embrionai būtų implantuoti dramblio patelės gimdoje, nes abi rūšys yra giminingos, sakoma pranešime.

Esminis tokios procedūros etapas - rasti ląstelės branduolį, kurio genetinė medžiaga nebūtų pažeista.

Mokslininkams, kurie šiuos tyrimus vykdo nuo praeito amžiaus 10-o dešimtmečio pabaigos, ląstelių branduolių su nepažeistais genais paieškos yra rimtas iššūkis, nes mamutai išnyko prieš maždaug 10 tūkst. metų.

Tačiau rugpjūtį Sibire radus gerai išsilaikiusį šlaunikaulį, sėkmingo mamutų klonavimo galimybės padidėjo.

Dėl pasaulinio klimato šiltėjimo atitirpus gruntui Rusijos regione, kurį paprastai kausto amžinasis įšalas, buvo rasti įšalę kelių mamutų palaikai, nurodoma pranešime.

"Reuters"
 
204
Registruoti (0) Anonimiški (204)
Parašykite savo komentarą
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Mokslas

„Mokslo ekspresas“: nuo genų inžinerijos iki genų terapijos (1)

2015 kovo mėn. 1 d. 10:22
Paveldimų, taip pat ir vėžinių ligų gydymui vis dažniau naudojama genų terapija.Praėjusių metų pabaigoje JAV mokslininkai sugebėjo keliems kūdikiams, dėl genų defekto neturintiems imuninės sistemos, ją atkurti, pakeitę brokuotus genus veikiančiais. Apie bakterijose atrastus savisaugos nuo virusų mechanizmus, molekulines žirkles bei naujus genų inžinerijos metodus - šių metų Lietuvos mokslo premijos laureatų lūpomis.

Žmogus su erkės genu būtų atsparus... šalčiui (41)

2015 vasario mėn. 28 d. 16:50
Jums šiek tiek šalta? Norint sušilti, kol kas tenka pasitikėti kepure ir šaliku, tačiau vieną dieną mums galės padėti nuo šalčio saugantys baltymai iš žuvų ar erkių.

S. Wellsas (V): pažinosi save – galėsi pailginti savo gyvenimą (6)

2015 vasario mėn. 28 d. 23:20
Ligoms – žiauriausioms „žudikėms“, taip pat būdingi genetiniai elementai, tačiau tai, kas jas sukelia, nėra vieno geno ar chromosomų atkarpos pokyčiai – nedideli pokyčiai yra išsibarstę po visą genomą tarsi adatėlės, paslėptos milžiniškoje šieno kupetoje.

Lietuviško palydovo kūrėjai ruošiasi unikaliam kosminiam eksperimentui (24)

2015 vasario mėn. 27 d. 15:26
Preliminari palydovo LituanicaSAT-2 išvaizda
V. Buzo nuotr.
Vasario 28 d. sukanka lygiai metai po to, kai iš tarptautinės kosminės stoties buvo paleisti iškart du pirmieji lietuviški palydovai „LituanicaSAT-1“ ir „LitSat-1“.

Suknėlė, padalinusi internetą: kodėl žmonės ją mato skirtingai? (111)

2015 vasario mėn. 27 d. 11:58
Nuo pat Monikos Lewinsky ir Billo Clintono žygių Baltuosiuose rūmuose laikų jokia kita mėlyna suknelė nebuvo sukėlusi tiek emocijų.