Japonijos ir Rusijos mokslininkai tikisi klonuoti mamutą

 (204)
Mamutas
Mamutas
© Shutterstock nuotr.

Japonijos ir Rusijos mokslininkai tikisi, kad jiems gali pavykti klonuoti mamutą, kai Sibiro amžinajame įšale buvo rastas šio gyvūno šlaunikaulis su gerai išsilaikiusiais kaulų čiulpais, nurodoma viename šeštadienį paskelbtame pranešime.

Sachos (Jakutijos) respublikoje veikiančio Mamutų muziejaus ir Japonijoje įsikūrusio Kinkio universiteto specialistai ateinančiais metais pradės didelį bendrą tyrimą, siekiant atkurti šių išnykusių didžiulių žinduolių rūšį, Japonijos naujienų agentūra "Kyodo" pranešė iš Rusijos miesto Jakutsko.

Mokslininkai mano, kad pakeitus dramblio kiaušinėlių branduolius paimtais iš mamuto kaulų čiulpų ląstelių, galima gauti embrionus su mamutų DNR, nurodė "Kyodo".

Šie embrionai būtų implantuoti dramblio patelės gimdoje, nes abi rūšys yra giminingos, sakoma pranešime.

Esminis tokios procedūros etapas - rasti ląstelės branduolį, kurio genetinė medžiaga nebūtų pažeista.

Mokslininkams, kurie šiuos tyrimus vykdo nuo praeito amžiaus 10-o dešimtmečio pabaigos, ląstelių branduolių su nepažeistais genais paieškos yra rimtas iššūkis, nes mamutai išnyko prieš maždaug 10 tūkst. metų.

Tačiau rugpjūtį Sibire radus gerai išsilaikiusį šlaunikaulį, sėkmingo mamutų klonavimo galimybės padidėjo.

Dėl pasaulinio klimato šiltėjimo atitirpus gruntui Rusijos regione, kurį paprastai kausto amžinasis įšalas, buvo rasti įšalę kelių mamutų palaikai, nurodoma pranešime.

"Reuters"
 
204
Registruoti (0) Anonimiški (204)
Parašykite savo komentarą
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Mokslas

„Mokslo sriuba“. Propagandos mašina: kaip keičiamos mūsų mintys? (2)

2015 sausio mėn. 26 d. 16:36
1622 m. popiežius Grigalius XV siekdamas palaikyti kunigų misionierių veiklą bei paskatinti nekatalikiškų šalių krikštą, įkūrė „Šventąją kongregaciją tikėjimui platinti“. Tai pirmoji oficiali propagandos institucija. Propagandos žodis kilęs iš lotyniško žodžio propagare. Jis reiškia platinti. Įdomu tai, kad jis pirmiausia reiškė tiesos, neabejotinos informacijos sklaidą.

Prie Žemės priartėjo asteroidas, kurį galima įžiūrėti (10)

2015 sausio mėn. 26 d. 17:25
Anot JAV kosmoso agentūros NASA, pirmadienį įvyks artimiausias asteroido praskridimas greta Žemės iki 2027 metų. Dangaus kūno trajektorijos tyrimai rodo, kad šis asteroidas grėsmės mūsų planetai nekelia, rašo „The Guardian“.

Mokslininkai išmoko „išvirti kiaušinius atgal“ (16)

2015 sausio mėn. 26 d. 13:47
Kalifornijos universiteto Irvine (JAV) mokslininkai bendromis pajėgomis su Vakarų Australijos universiteto specialistais paskelbė sukūrę metodą, leidžiantį „išvirti kiaušinį“ atgal. Ir tas pats metodas gali padėti sumažinti vėžio gydymo kainą bei pagreitinti baltymų biotechnologinius tyrimus, rašo nydailynews.com.

Pripažino: Tutanchamono kaukės barzda nulūžo ir buvo vėl priklijuota (6)

2015 sausio mėn. 25 d. 16:41
Egipto muziejus Kaire pripažino, kad viena didžiausių jo vertybių – faraono Tutanchamono pomirtinė kaukė – buvo pažeista ir negrabiai suklijuota, bet tvirtino, kad jos ankstesnę didybę dar bus galima atkurti.

Nauja teorija teigia, kad mes gyvename lygiagrečios Visatos praeityje (167)

2015 sausio mėn. 25 d. 12:42
Fizikams laikas kelia rimtų problemų, kurių kol kas niekas nesugebėjo įveikti.