Japonijos ir Rusijos mokslininkai tikisi klonuoti mamutą

 (204)
Mamutas
Mamutas
© Shutterstock nuotr.

Japonijos ir Rusijos mokslininkai tikisi, kad jiems gali pavykti klonuoti mamutą, kai Sibiro amžinajame įšale buvo rastas šio gyvūno šlaunikaulis su gerai išsilaikiusiais kaulų čiulpais, nurodoma viename šeštadienį paskelbtame pranešime.

Sachos (Jakutijos) respublikoje veikiančio Mamutų muziejaus ir Japonijoje įsikūrusio Kinkio universiteto specialistai ateinančiais metais pradės didelį bendrą tyrimą, siekiant atkurti šių išnykusių didžiulių žinduolių rūšį, Japonijos naujienų agentūra "Kyodo" pranešė iš Rusijos miesto Jakutsko.

Mokslininkai mano, kad pakeitus dramblio kiaušinėlių branduolius paimtais iš mamuto kaulų čiulpų ląstelių, galima gauti embrionus su mamutų DNR, nurodė "Kyodo".

Šie embrionai būtų implantuoti dramblio patelės gimdoje, nes abi rūšys yra giminingos, sakoma pranešime.

Esminis tokios procedūros etapas - rasti ląstelės branduolį, kurio genetinė medžiaga nebūtų pažeista.

Mokslininkams, kurie šiuos tyrimus vykdo nuo praeito amžiaus 10-o dešimtmečio pabaigos, ląstelių branduolių su nepažeistais genais paieškos yra rimtas iššūkis, nes mamutai išnyko prieš maždaug 10 tūkst. metų.

Tačiau rugpjūtį Sibire radus gerai išsilaikiusį šlaunikaulį, sėkmingo mamutų klonavimo galimybės padidėjo.

Dėl pasaulinio klimato šiltėjimo atitirpus gruntui Rusijos regione, kurį paprastai kausto amžinasis įšalas, buvo rasti įšalę kelių mamutų palaikai, nurodoma pranešime.

"Reuters"
 
204
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Mokslas

Mokslininkai „nulaužė“ fotosintezę: išmaitinsime dar kelis milijardus žmonių? (61)

2014 rugsėjo mėn. 22 d. 18:21
Tabako laukai
AOP nuotr.
Dumbliuose aptiktas baltymas gali suteikti galimybę kur kas efektyviau transformuoti anglies dvideginį į cukrų, rašo sciencealert.com.au.

Neįmintos paslaptys: keisčiausi Saulės reiškiniai (4)

2014 rugsėjo mėn. 22 d. 15:00
Mūsų galaktikoje – milijardų milijardai žvaigždžių. Daug jų šviečia ryškiai, joms nulemta supernovų dalia, tuo tarpu kitos – tik blankios nuodegos. Jos būna ir vienišos ir poromis; su planetinėmis kompanionėmis ar be jų. Žvelgėme toli į Visatą, vildamiesi suprasti žvaigždes, bet galiausiai viskas, ką žinome, remiasi vienu atspirties tašku, Saule. Tačiau mūsiškė žvaigždė tebelieka paslaptinga.

„SpaceX“ į kosmosą iškėlė trimatį spausdintuvą (4)

2014 rugsėjo mėn. 22 d. 13:15
"SpaceX" raketos startas
AP/Scanpix
Sekmadienį į kosmosą pakilo „SpaceX“ raketa, kurios krovininėje kapsulėje yra ir trimatis spausdintuvas – tai yra pirmas šio tipo aparatas, pasieksiantis orbitoje, Tarptautinėje kosminėje stotyje (TKS) dirbančius astronautus.

Fizikams pavyko atlikti kvantinę teleportaciją iš šviesos į medžiagą rekordiniu atstumu (17)

2014 rugsėjo mėn. 22 d. 11:52
Fizikai Šveicarijoje sekmadienį pranešė, jog jiems pavyko teleportuoti fotono kvantinę būklę į kristalą, o šio proceso metu informacija buvo perduota iš šviesos į medžiagą rekordiškai ilgu – 25 km – atstumu.

Savaitgalį Molėtų dangų raižė bepiločiai orlaiviai ir palydovai (7)

2014 rugsėjo mėn. 22 d. 11:40
"CanSat" palydovų ir bepiločių orlaivių konkursas (Lietuvos kosmoso asociacijos nuotr.)
Jau antrąjį kartą Lietuvos kosmoso asociacija rengia mokomųjų palydovų „CanSat“ (CS), raketų ir bepiločių orlaivių (BPO) konkursą. Šį savaitgalį Molėtų aerodrome įvyko pirmieji, bandomieji kvalifikaciniai skrydžiai.