Dantų skausmas - 3 kartus stipresnis nei kiti

 (7)

Mokslininkai teigia, kad dantų skausmas yra tris kartus stipresnis už visus kitus skausmus. Glazgo universiteto mokslų daktaras Davidas Andrew nustatė, kad smegenyse yra trys centrai, kurie fiksuoja dantų skausmo signalus, kai tuo tarpu iš kitų kūno dalių ateinančius skausmo signalus fiksuoja tik viena smegenų sritis.

Dienraščiui „The Daily Record“ jis sakė: „Dantų skausmas dažniausiai kankina Škotijos gyventojus, o kariesas čia yra daug labiau paplitęs nei Anglijoje ar Velse“.

„Iki šiol dar nebuvo atlikta jokių išsamių tyrimų kaip skausmas iš danties nukeliauja iki smegenų. Bet yra žinoma, kad skausmą iš burnos smegenys priima kitaip nei iš kitų kūno vietų. Vienas smegenų centras nustato, kur skauda, kitas – praneša, kaip tai yra nemalonu, o trečias – pasako, jog reikia kramtyti kita puse, kad skausmas nepaaštrėtų“, - pasakojo D.Andrew.

www.DELFI.lt
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Mokslas

Neįtikėtina reakcija: mokslui neįkandamas stebuklas ar sėkmingas atsitiktinumas? (11)

2014 rugpjūčio mėn. 27 d. 14:28
Isao Machii perkerta plastikinį šovinį
Stopkadras/Youtube.com
Nors šios vaizdo medžiagos autoriai pateikia krūvą argumentų, kad medžiaga yra autentiška, patikėti tuo, kad žmogus gali samurajaus kardu ne tik numušti, bet ir perkirsti į jį paleistą kulką, yra labai sunku. Ir vis dėlto... Kad žiūrovai įsitikintų kadrų autentiškumu, eksperimentas buvo filmuojamas didelės spartos filmavimo kamera.

Žmogų pažinsi pagal batus (8)

2014 rugpjūčio mėn. 27 d. 13:34
Avalynė – viena svarbiausių aprangos dalių. Ji ne tik saugo pėdas nuo sužeidimų vaikštant ar bėgant. Ji neatsiejama nuo mados ir įvaizdžio. Tai, kas mūsų garderobe yra arčiausiai žemės, gilioje senovėje turėjo būti geriausiai matoma. Tikriausiai todėl, kad varguoliai savo poną atpažintų ir pagal batus.

JAV ir Australijos įmonės ketina imtis kosminių šiukšlių prižiūrėtojų vaidmens

2014 rugpjūčio mėn. 27 d. 12:57
JAV gynybos sektoriaus bendrovė „Lockheed Martin“ pasirašė sutartį su Australijos technologijų įmone dėl šiukšlių ir nuolaužų kosmose judėjimo trajektorijų sekimo. Ekspertai nurodo, kad šiukšlės, jeigu nėra tinkamai prižiūrimos, gali pažeisti brangią palydovinę įrangą, praneša BBC.

Visa tiesa apie šokoladą (28)

2014 rugpjūčio mėn. 26 d. 19:10
Šokolado muziejus neatsitiktinai atsirado Šiauliuose. Būtent šiame mieste buvo įkurti vieni pirmųjų lietuviškų saldainių fabrikų. Solidų šimto metų jubiliejų atšventusi „Rūta“ – ilgiausiai veikiantis saldainių fabrikas Lietuvoje. 1913 m. Antano Gricevičiaus įkurtame fabrike pradžioje buvo verdama karamelė, netrukus pradėti gaminti ir šokoladiniai saldainiai.

JAV kariuomenė po nesėkmingo bandymo virš Aliaskos sunaikino viršgarsinį ginklą (151)

2014 rugpjūčio mėn. 26 d. 16:17
Pažangaus viršgarsinio ginklo sunaikinimas
AP/Scanpix
Viršgarsinis ginklas, kuriamas JAV kariuomenės, ankstyvą pirmadienio rytą buvo sunaikintas praėjus keturioms sekundėms po pakilimo iš bandymų aikštelės Aliaskoje. Sunaikinimo priežastis – misijos inžinieriai pastebėjo anomaliją skraidančio aparato veikime, rašo theguardian.com.