Dantų skausmas - 3 kartus stipresnis nei kiti

 (7)

Mokslininkai teigia, kad dantų skausmas yra tris kartus stipresnis už visus kitus skausmus. Glazgo universiteto mokslų daktaras Davidas Andrew nustatė, kad smegenyse yra trys centrai, kurie fiksuoja dantų skausmo signalus, kai tuo tarpu iš kitų kūno dalių ateinančius skausmo signalus fiksuoja tik viena smegenų sritis.

Dienraščiui „The Daily Record“ jis sakė: „Dantų skausmas dažniausiai kankina Škotijos gyventojus, o kariesas čia yra daug labiau paplitęs nei Anglijoje ar Velse“.

„Iki šiol dar nebuvo atlikta jokių išsamių tyrimų kaip skausmas iš danties nukeliauja iki smegenų. Bet yra žinoma, kad skausmą iš burnos smegenys priima kitaip nei iš kitų kūno vietų. Vienas smegenų centras nustato, kur skauda, kitas – praneša, kaip tai yra nemalonu, o trečias – pasako, jog reikia kramtyti kita puse, kad skausmas nepaaštrėtų“, - pasakojo D.Andrew.

www.DELFI.lt
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Mokslas

Kas yra Visata? (35)

2014 rugsėjo mėn. 20 d. 11:40
Mokslas sako, kad Visata gali būti holograma, kompiuterinė programa, juodoji bedugnė arba burbulas, ir kad yra būdų tai patikrinti.

Mokslo festivalio finalas: fokusai su skystu azotu ir lemputė iš agurko (2)

2014 rugsėjo mėn. 19 d. 18:45
Penktadienį, rugsėjo 19 dieną, pasibaigęs mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė“ finišavo itin turininga Vilniaus universiteto mokslininkų ir studentų parengta programa.

Naujosios Zelandijos mokslininkai tiria žvejų sugautą didžiulį kalmarą (1)

2014 rugsėjo mėn. 19 d. 17:12
Naujosios Zelandijos mokslininkai tiria žvejų sugautą didžiulį kalmarą
Velingtono „Ta Papos“ muziejaus mokslininkų komanda atitirpdė ir ėmėsi tyrinėti didžiulį kalmarą, kurį Roso jūroje žvejai sužvejojo dar 2013 metų gruodį. Naujosios Zelandijos televizijos kanalas TV3 skelbia, kad tai jau antrasis tokio dydžio kalmaras, kurį pavyko sužvejoti žvejybinio laivo kapitonui Johnui Bennettui.

Pagerbti mokslininkai, išmatavę bananų odelių slidumą ir bandę gaminti dešras iš kūdikių išmatų (6)

2014 rugsėjo mėn. 19 d. 15:15
Šnobelių apdovanojimų organizatorius Marcas Abrahamsas su šiemetiniu prizu
AOP nuotr.
Kasmetinėje ceremonijoje Harvardo universitete išdalintos Šnobelio premijos. Ši ceremonija pastaraisiais metais susilaukia ne ką mažesnio visuomenės susidomėjimo, nei tikrosios Nobelio premijos.

Nacių raketos: mitai ir tikrovė (60)

2014 rugsėjo mėn. 19 d. 12:21
Raketa V-2 ruošiama startui
AOP nuotr.
Dulksnojantį 1944 m. rugsėjo 8 d. vakarą londoniečiai išgirdo pirmuosius naujo ir siaubingo ginklo sprogimus. Jie jau patyrė V-1 skraidančių bombų, Vokietijos paleistų tų metų birželį, smūgius. Bet dabar krito didesni, greitesni ginklai.