Dantų skausmas - 3 kartus stipresnis nei kiti

 (7)

Mokslininkai teigia, kad dantų skausmas yra tris kartus stipresnis už visus kitus skausmus. Glazgo universiteto mokslų daktaras Davidas Andrew nustatė, kad smegenyse yra trys centrai, kurie fiksuoja dantų skausmo signalus, kai tuo tarpu iš kitų kūno dalių ateinančius skausmo signalus fiksuoja tik viena smegenų sritis.

Dienraščiui „The Daily Record“ jis sakė: „Dantų skausmas dažniausiai kankina Škotijos gyventojus, o kariesas čia yra daug labiau paplitęs nei Anglijoje ar Velse“.

„Iki šiol dar nebuvo atlikta jokių išsamių tyrimų kaip skausmas iš danties nukeliauja iki smegenų. Bet yra žinoma, kad skausmą iš burnos smegenys priima kitaip nei iš kitų kūno vietų. Vienas smegenų centras nustato, kur skauda, kitas – praneša, kaip tai yra nemalonu, o trečias – pasako, jog reikia kramtyti kita puse, kad skausmas nepaaštrėtų“, - pasakojo D.Andrew.

www.DELFI.lt
Registruoti (0) Anonimiški (7)
Parašykite savo komentarą
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Mokslas

Žmogus su erkės genu būtų atsparus... šalčiui (35)

2015 vasario mėn. 28 d. 16:50
Jums šiek tiek šalta? Norint sušilti, kol kas tenka pasitikėti kepure ir šaliku, tačiau vieną dieną mums galės padėti nuo šalčio saugantys baltymai iš žuvų ar erkių.

Lietuviško palydovo kūrėjai ruošiasi unikaliam kosminiam eksperimentui (22)

2015 vasario mėn. 27 d. 15:26
Preliminari palydovo LituanicaSAT-2 išvaizda
V. Buzo nuotr.
Vasario 28 d. sukanka lygiai metai po to, kai iš tarptautinės kosminės stoties buvo paleisti iškart du pirmieji lietuviški palydovai „LituanicaSAT-1“ ir „LitSat-1“.

Suknėlė, padalinusi internetą: kodėl žmonės ją mato skirtingai? (103)

2015 vasario mėn. 27 d. 11:58
Nuo pat Monikos Lewinsky ir Billo Clintono žygių Baltuosiuose rūmuose laikų jokia kita mėlyna suknelė nebuvo sukėlusi tiek emocijų.

Vanduo astronauto šalme privertė grįžti į kosminę stotį (3)

2015 vasario mėn. 26 d. 16:16
NASA astronautas Terry Virtsas vasario 25 d. iš atviros kosminės erdvės skubiai grąžintas į Tarptautinę kosminę stotį, kai į jo šalmą pateko vandens. T. Virtsas – vienas iš dviejų JAV astronautų, dalyvavusių beveik septynių valandų trukmės pasivaikščiojime atvirame kosmose, kuris buvo skirtas parengti aikšteles naujiesiems kosminiams taksi.

Prie nykštukinės planetos artėjantis NASA zondas krateryje užfiksavo 2 paslaptingus šviesos šaltinius (115)

2015 vasario mėn. 26 d. 15:47
Naujausias Cereros vaizdas iš zondo Dawn (2015 02 19)
NASA nuotr.
NASA zondui „Dawn“ artėjant prie nykštukinės planetos Cereros, mįslių tik daugėja. Naujausios šio iš ledo ir uolų sudaryto ir vandens garų turinčio Saulės sistemos kūno nuotraukose užfiksuoti du stulbinamai ryškūs šviesos šaltiniai ant nykštukinės planetos paviršiaus, kuriems mokslininkai kol kas neranda paaiškinimo. Beje, zondas „Dawn“ Cererą pasieks jau po savaitės – kitą ketvirtadienį, kovo 5 d.