Dantų skausmas - 3 kartus stipresnis nei kiti

 (7)
Mokslininkai teigia, kad dantų skausmas yra tris kartus stipresnis už visus kitus skausmus. Glazgo universiteto mokslų daktaras Davidas Andrew nustatė, kad smegenyse yra trys centrai, kurie fiksuoja dantų skausmo signalus, kai tuo tarpu iš kitų kūno dalių ateinančius skausmo signalus fiksuoja tik viena smegenų sritis.
Dienraščiui „The Daily Record“ jis sakė: „Dantų skausmas dažniausiai kankina Škotijos gyventojus, o kariesas čia yra daug labiau paplitęs nei Anglijoje ar Velse“.

„Iki šiol dar nebuvo atlikta jokių išsamių tyrimų kaip skausmas iš danties nukeliauja iki smegenų. Bet yra žinoma, kad skausmą iš burnos smegenys priima kitaip nei iš kitų kūno vietų. Vienas smegenų centras nustato, kur skauda, kitas – praneša, kaip tai yra nemalonu, o trečias – pasako, jog reikia kramtyti kita puse, kad skausmas nepaaštrėtų“, - pasakojo D.Andrew.

www.DELFI.lt
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Mokslas

5 atsitiktiniai mokslo atradimai

Atsitiktinumas vaidina svarbų vaidmenį daugelyje inovacijų, bet vien atsitiktinumo dažniausiai nepakanka. Svarbu „serendipija“, terminas, kurį 1754 m. sukūrė rašytojas ir politikas Horace Walpole. Jis apibūdino tai kaip „atsitiktinumo ir įžvalgos“ derinį.

Kosmose amerikiečiai geria filtruotą rusų šlapimą (53)

Pastarieji metai žmonėms, dirbantiems Tarptautinėje kosminėje stotyje (TKS) ar atliekantiems stoties priežiūros darbus iš Žemės, nebuvo lengvi. Birželį praėjus mažiau nei trims minutėms nuo pakilimo sprogo „SpaceX“ raketa „Falcon 9“. Anksčiau, 2014 metų spalį, tuoj po starto sprogo „Orbital Sciences“ raketa „Antares“. O balandį buvo prarasta Rusijos „Progress“ kapsulės su 3 tonomis atsargų kontrolė – kapsulė netrukus krito atgal į Žemę, rašo bloomberg.com.

A. Einsteino palikimas: fotoelektriniam efektui – 110 metų (10)

Nepaisant Alberto Einsteino reliatyvumo teorijų populiarumo ir juodųjų bedugnių apmąstymų, 1921 m. A. Einsteinas buvo apdovanotas Nobelio premija už fotoelektrinio efekto atradimą 1905 m. Šis atradimas per praėjusius 110 metų iš esmės pakeitė mūsų pasaulio supratimą. Bet kas yra fotoelektrinis efektas?

Naujas tyrimas sustiprino įtarimą, kad Jėzus buvo susituokęs, o Marija Magdalietė buvo apaštalė (237)

Atlikus naują ganėtinai prieštaringai vertinamo papiruso fragmento analizę sustiprėjo įtarimas, kad Jėzus galėjo turėti žmoną, rašo independent.co.uk.

Fantazijos viršūnė: Marso paviršiuje įžiūrėjo nukritusį žvaigždėlaivį (30)

Fantazijos nestokojantys ateivių entuziastai ir toliau kruopščiai tyrinėja kiekvieną NASA marsaeigio „Curiosity“ parsiųstos Marso paviršiaus fotografijos pikselį. Ir, kaip sakoma, kas ieško – tas randa! Naujausios radybos – ištisas žvaigždėlaivis. Ir ne bet koks, o „Star Destroyer“ iš „Žvaigždžių karų“.