Archeologai rado senovinį miestą Etiopijoje

 (5)
Rytinėje Etiopijos dalyje britų archeologų grupė aptiko pamirštą Harlos miestą, pastatytą dešimtajame amžiuje iki mūsų eros, informuoja BBC.
© Reuters / Scanpix

Miesto viduje rasta 12-ojo amžiaus mečetė. Pasak „BBC Ethiopia“ korespondento Emmanuelio Igunza, anksčiau apie vietovę, kur rastas miestas, sklandė mitas, neva Harloje gyvena milžinai, nes miesto pastatai ir sienos buvo pastatyti iš didžiulių akmens blokų, kurių eiliniai žmonės nebūtų pajėgę pakelti.

Tačiau archeologai įrodymų, patvirtinančių tokius spėjimus, nerado.

„Mes, žinoma, tai paneigėme, bet, man rodos, mumis netikima“, - apie šią vietos legendą kalba profesorius Timothy Insollis iš Ekseterio universiteto, pietvakarių Anglijoje.

Harlos miestas buvo regioninis amatų ir prekybos centras, teigia profesorius. Pasak jo, miesto amatininkai daugiausia gamino bižuteriją ir juvelyrinius dirbinius.

Harlos gyventojus sudarė maišyta užsieniečių ir vietinių bendruomenė, jie prekiavo su kitomis Raudonosios jūros, Indijos vandenyno ir galbūt netgi Persijos įlankos regionų šalimis. Rasti artefaktai buvo atvežti į miestą iš Madagaskaro, Maldyvų salų, Jemeno ir Kinijos.

„Šis radinys kardinaliai keičia mūsų įsivaizdavimą apie prekybą šioje archeologų pamirštoje Etiopijos dalyje“, - teigia profesorius T. Insolas.

Archeologų grupė planuoja atlikti maždaug 300 palaikų iš vietos kapinių analizę, taip siekiama sužinoti, kuo maitinosi senovės gyventojai. Kasinėjimai bus tęsiami kitais metais.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Mokslas

„Mokslo sriuba“: lietuviški veido atpažinimo algoritmai yra vieni geriausių pasaulyje (2)

Jeigu sėdėdami mokyklos suole laužėte galvą, mėgindami suprasti, kaip gyvenime galėtų praversti matematikos teorijos, tai ši laida – jums. Galbūt nustebsite sužinoję, kad praktinių matematikos pritaikymo būdų toli ieškoti nereikia. Vienas akivaizdžiausių pavyzdžių – kasdien mūsų naudojamos kompiuterinės programos. Puikiai sudėtingas formules ir skaičiavimus išmanantys specialistai tokiomis programomis neapsiriboja ir siekia priversti kompiuterius įgyvendinti vis sudėtingesnes užduotis. Pavyzdžiui, atpažinti žmones.

Sunku patikėti, bet ir šiuose produktuose yra gyvūninės kilmės medžiagų (11)

Vegetarų gyvenimas išties turėtų būti nelengvas, nes gyvūninės kilmės sudėtinės medžiagos tam tikruose produktuose gali slėptis ne tik po kokiu nors suktu pavadinimu, bet kaip tuojau pat įsitikinsite, gali būti randamos ir tokiuose produktuose, kuriuose apskritai nesitikėjote jų esant.

Pirmieji studento įspūdžiai iš NASA: primena filmus (11)

Kauno technologijos universiteto Elektros ir elektronikos fakulteto (KTU EEF) magistrantūros studentas Donatas Miklušis gegužę buvo atrinktas ir išvyko į vasaros stažuotę NASA Ames tyrimų centre.

Kartu su Lietuvos kosminiu aparatu paleistas ir pirmasis Latvijos palydovas „Venta 1“ (1)

Indijos raketa penktadienį iškėlusi Vilniaus universiteto (VU) mokslininkų ir bendrovės „NanoAvionics“ sukurtą kosminį palydovą „Lituanica SAT-2“, taip pat nuskraidino į orbitą pirmąjį Latvijos palydovą „Venta 1“, pranešė Ventspilio universiteto koledžo atstovė Agnesė Jėkabsonė.

Vilniuje rasti įdomūs senoviniai pamatai: kas tai? (26)

Sostinės Konstitucijos pr. šiuo metu vyksta archeologiniai tyrinėjimai: vykdant statybas rasti įdomūs pamatai.