Airijos pakrantėje vėl atsirado 33 metus dingęs paplūdimys

 (10)
Idiliško Airijos kaimelio pakrantė vos per kelias dienas virto auksiniu paplūdimiu, kokiu buvo ir anksčiau, kai prieš 33 metus visas smėlis nebuvo nuplautas vandenyno bangų.
© DELFI

Į vakarus nuo Airijos nutolusios Akelio salos kaimelio pakrantė 1984 metais buvo nuniokota stiprių audrų, rašo iflscience.com.

Joms praūžus, neliko nė užuominos apie čia buvusį smėlį – krantas virto uolėtu kraštovaizdžiu. Tačiau po neseniai kilusių audrų ir pavasario potvynių, smėlis į paplūdimį netikėtai sugrįžo.

Balandžio 28 d. Akelio turizmo agentūroje dirbantis Seanas Molloy‘us paleido droną ir nufilmavo pakrantę.

Jo sukurtą vaizdo įrašą galima palyginti su anksčiau, kovo vidury, nufilmuotu vaizdu. Skirtumas akivaizdus. Toks įspūdis kad filmuota skirtingose vietovėse.

Kas gi lėmė tokius pokyčius?

„Pakrantę dengiantis smėlis nuolat „juda“, nes yra be perstojo veikiamas audrų, bangų ir vėjų“, – aiškino Sautamptono universiteto pakrančių okeanografijos skyriuje dirbantis Ivanas Haigh‘us.

„Krantų konfigūraciją lemia ir kelių šimtų kilometrų atstumu nuo kranto esančių nuosėdų kiekis. Audrų ir bangų stiprumas laikui bėgant kinta, todėl gali būti, kad tiesiog pasikeitė aplinkos sąlygos ir dabar jos palankios naujai smėlio pakrantei susiformuoti. Gali būti ir taip, kad smėlis buvo suneštas iš atokiau nuo kranto esančio ploto“, – svarsto I. Haigh‘us.

Šiame vaizdo įraše galima pamatyti, kaip vietovė atrodė be paplūdimio.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Mokslas

Mokslininkai sukūrė daugkartinio naudojimo popierių (7)

Mokslininkai iš Kalifornijos sukūrė daugkartinio naudojimo popierių. Įdomu tai, kad jame rašoma ne rašalu, o šviesa.

Įspūdingas marsaeigis įkvėps žmones keliauti po Raudonąją planetą (15)

NASA pristato koncepcinį įspūdingo dizaino marsaeigio, skirto keleiviams gabenti, modelį. Kosmoso agentūros atstovai viliasi, kad šis projektas įkvėps žmones vis rimčiau svarstyti tarpplanetinių kelionių galimybes.

Tarptautinėje kosmoso stotyje skraidantis dronas atsiuntė pirmuosius vaizdus (6)

Pristatome jums „Int-Ball“ – kamera aprūpintą droną robotą, šiuo metu esantį Tarptautinėje kosmoso stotyje. Šį mažylį nuotoliniu būdu valdo Žemėje esančios Japonijos kosmoso agentūros JAXA inžinieriai.

Povandeninis filmavimas padėjo mokslininkams ištirti kuprotojo banginio pelekų darbą (1)

Stanfordo universiteto mokslininkai pagaliau išsiaiškino, kam iš tiesų kuprotiesiems banginiams reikalingi pelekai. Anksčiau buvo manyta, kad šios galūnės padeda milžiniškiems gyvūnams manevruoti.

Aptikta pati didžiausia struktūra Visatoje: anksčiau manyta, kad tokie dalykai negali egzistuoti (63)

Kuo daugiau duomenų surenkame apie galaktikų išsidėstymą Visatoje, tuo daugiau įvairių struktūrų aptinkame.