Airijos pakrantėje vėl atsirado 33 metus dingęs paplūdimys

 (10)
Idiliško Airijos kaimelio pakrantė vos per kelias dienas virto auksiniu paplūdimiu, kokiu buvo ir anksčiau, kai prieš 33 metus visas smėlis nebuvo nuplautas vandenyno bangų.
© DELFI

Į vakarus nuo Airijos nutolusios Akelio salos kaimelio pakrantė 1984 metais buvo nuniokota stiprių audrų, rašo iflscience.com.

Joms praūžus, neliko nė užuominos apie čia buvusį smėlį – krantas virto uolėtu kraštovaizdžiu. Tačiau po neseniai kilusių audrų ir pavasario potvynių, smėlis į paplūdimį netikėtai sugrįžo.

Balandžio 28 d. Akelio turizmo agentūroje dirbantis Seanas Molloy‘us paleido droną ir nufilmavo pakrantę.

Jo sukurtą vaizdo įrašą galima palyginti su anksčiau, kovo vidury, nufilmuotu vaizdu. Skirtumas akivaizdus. Toks įspūdis kad filmuota skirtingose vietovėse.

Kas gi lėmė tokius pokyčius?

„Pakrantę dengiantis smėlis nuolat „juda“, nes yra be perstojo veikiamas audrų, bangų ir vėjų“, – aiškino Sautamptono universiteto pakrančių okeanografijos skyriuje dirbantis Ivanas Haigh‘us.

„Krantų konfigūraciją lemia ir kelių šimtų kilometrų atstumu nuo kranto esančių nuosėdų kiekis. Audrų ir bangų stiprumas laikui bėgant kinta, todėl gali būti, kad tiesiog pasikeitė aplinkos sąlygos ir dabar jos palankios naujai smėlio pakrantei susiformuoti. Gali būti ir taip, kad smėlis buvo suneštas iš atokiau nuo kranto esančio ploto“, – svarsto I. Haigh‘us.

Šiame vaizdo įraše galima pamatyti, kaip vietovė atrodė be paplūdimio.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Mokslas

Tutanchamono mirties ložė - naujame Kairo muziejuje (1)

Praėjusį antradienį egiptologai pervežė du didelius senovinius reliktus, kuriems daugiau nei 3 000 metų, iš senojo istorinio muziejaus į naująjį, kuris bus atidarytas 2018 m. Muziejaus direkcija tikisi, kad šie senovės reliktai pritrauks daug turistų.

Nuo vaizdo sunku atplėšti akis: eksperimentas, kurį gali išbandyti kiekvienas (8)

Žinomas eksperimentas su aliejumi ir vandeniu. Šios medžiagos niekada nesusimaišo, nes vanduo yra polinė, o aliejus nepolinė cheminė medžiaga. Aliejus stabdo vandens judėjimą ir šių medžiagų sąveika sukuria nuostabų vaizdą. Bet ar žinojote, jog prie šių dviejų medžiagų pridėjus šiek tiek alkoholio prasideda visai kitokie procesai, kurių negali paaiškinti net fizikai?

Išaiškino, kaip atsiranda paslaptingi žybsniai Žemės paviršiuje (11)

Dar 1993 metais, pakeliui į Jupiterį, zondas Galileo nufotografavo Žemę iš dviejų milijonų kilometrų nuotolio. Keliose nuotraukose aptikti keisti žybsniai, kurių paaiškinimo tuo metu rasti nepavyko.

Naujojoje Zelandijoje išbandyta raketa pasiekė kosmosą, bet ne orbitą (3)

Kalifornijoje įsikūrusi bendrovė „Rocket Lab“ ketvirtadienį paskelbė sėkmingai išbandžiusi savo sukonstruotą raketą nešėją, startavusią iš aikštelės Naujojoje Zelandijoje, nors raketa ir nepasiekė orbitos, kaip tikėtasi.

Žmonės keičia kosmoso orus (15)

Tai, kad žmonės keičia Žemės paviršių, tikrai jokia naujiena. Ar tai būtų žemdirbystė ir miestų statyba, ar klimato kaita ir paliekami ilgalaikiai pėdsakai uolienose, mūsų poveikis gimtajai planetai yra labai platus ir įvairialypis. Ir toks didelis, kad kai kurie geologai siūlo įvesti naują geologinę epochą – antropoceną (Anthropocene). O dabar aptikta įrodymų, kad žmonijos veikla turi poveikį net ir kosmoso orams.