Naujienos

Apklausa: lietuviai nebijo įsidarbinti neseniai įsikūrusioje įmonėje (2)

2016 gegužės mėn. 27 d. 18:10
Apklausa: lietuviai nebijo įsidarbinti neseniai įsikūrusioje įmonėje
DELFI (M. Ažušilio nuotr.)
Net 95 proc. lietuvių nepabijotų įsidarbinti neseniai įsisteigusioje įmonėje, nors po pirmųjų veiklos metų iš dešimties tokių verslų gyvi lieka mažiau nei šeši. Tokias įžvalgas pateikia specialistų paieškos portalo cvmarket.lt analitikai, rašoma bendrovės pranešime spaudai.

Vokietija ragina sušvelninti Rusijai sankcijas (42)

2016 gegužės mėn. 27 d. 17:53
Vokietijos užsienio reikalų ministras Frankas-Walteris Steinmeieris pasiūlė atšaukti Rusijai ekonomines sankcijas. Ministro žodžiais, Vakarų šalys turėjo Maskvai daryti spaudimą taikant „sumanius“ draudimus, rašo agentūra „Deutsche Welle“.

„MG Baltic“ įmonei nepavyko sustabdyti naujo Klaipėdos baseino statybų sutarties pasirašymo (2)

2016 gegužės mėn. 27 d. 17:19
„MG Baltic“ įmonei nepavyko sustabdyti naujo Klaipėdos baseino statybų sutarties pasirašymo
DELFI (D.Pipo nuotr.)
Koncerno „MG Baltic“ valdomai bendrovei „Vilmeta“ nepavyko sustabdyti 15,82 mln. eurų vertės sutarties dėl naujo Klaipėdos baseino statybos darbų pasirašymo tarp uostamiesčio savivaldybės bei koncerno „Icor“ įmonės „Axis Industries“.

Degalų kainos Kaune: pigumo rekordus teks pamiršti? (17)

2016 gegužės mėn. 27 d. 17:01
Kuro kainos Kauno degalinėse gegužės 27
DELFI (R. Achmedovo nuotr.)
Pasaulyje naftos kainoms sukantis apie 50 JAV dolrių, kiek nedaug kainos pakilo ir Lietuvos degalinėse. DELFI apžvelgė kuro kainas pagrindinėse Kauno degalinėse.

A. Saboniui teks rinktis tarp reklamos ir rinktinės treniruočių (53)

2016 gegužės mėn. 27 d. 10:10
A. Saboniui teks rinktis tarp reklamos ir rinktinės treniruočių
Lidl nuotr.
Į Lietuvos rinką žengiančio „Lidl“ reklaminiu veidu tapusiam Arvydui Saboniui artėjant Rio de Žaneiro olimpinėms žaidynėms gali iškilti dilema. Jei rinktinės treniruotėse mėgstantis dalyvauti Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) prezidentas nekeistų savo įpročių ir Brazilijoje, jo sutartis su Vokietijos prekybos gigantu pažeistų Olimpinę chartiją.

Turkijoje – turistų skaičiaus sumažėjimas (4)

2016 gegužės mėn. 27 d. 14:42
Bodrumas, Turkija
shutterstock
Dėl didėjančios Ankaros įtampos su Rusija ir pastarųjų teroro atakų turistai lenkia Turkiją, praneša agentūra „Reuters".

Rusija dar 1,5 metų gyvens be vakarietiškų produktų (287)

2016 gegužės mėn. 27 d. 13:51
Rusijos ministras pirmininkas Dmirtijus Medvedevas nurodė parengti nutarimą dėl maisto produktų embargo pratęsimo iki 2017 metų. Apie tai penktadienį, gegužės 27 dieną, pranešė agentūra „Interfax“.

„Mitnijai“ – milijoninis užsakymas iš NATO (54)

2016 gegužės mėn. 27 d. 13:29
„Mitnijai“ – milijoninis užsakymas iš NATO
Bendrovės nuotr.
Koncernui „MG Baltic" priklausanti statybų bendrovė „Mitnija“ ir NATO perkančioji organizacija – NATO Support and Procurement Agency (NSPA) – pasinaudodamos sutartyje numatyta tolesnio šalių bendradarbiavimo galimybe, susitarė dėl papildomų 6,2 mln. eurų vertės projektų modernizuojant Lietuvos karinių oro pajėgų aviacijos bazę Šiauliuose, rašoma bendrovės pranešime spaudai.

7 klausimai būsimam darbdaviui (10)

2016 gegužės mėn. 27 d. 11:23
Pokalbis dėl darbo niekada neturėtų būti tik vienpusis klausinėjimas. Pretenduodami į naują darbo vietą greičiausiai esate vienas iš kelių, keliasdešimt ar net kelių šimtų kandidatų. Tačiau tai neturėtų būti kliūtis jums užduoti svarbių klausimų potencialiam darbdaviui, rašoma „Lietuvos draudimo“ pranešime spaudai.

„Maxima" paskelbė, kiek pernai sumokėjo mokesčių (46)

2016 gegužės mėn. 27 d. 10:29
Pernai „Maxima" grupės įmonių Baltijos šalyse, Lenkijoje ir Bulgarijoje audituota konsoliduota apyvarta be PVM siekė 2,683 mlrd. eurų, konsoliduotas grynasis pelnas po mokesčių buvo 77 mln. eurų, investicijos į verslo plėtrą ir palaikymą - daugiau kaip 75 mln. eurų. Lietuvoje sumokėta per 176 mln. eurų mokesčių, rašoma bendrovės pranešime spaudai.

Neringa skelbia kurortinio sezono pradžią (17)

2016 gegužės mėn. 27 d. 08:12
Neringa šį savaitgalį skelbia kurortinio sezono pradžią. Šventė šiemet kitokia nei ankstesniais metais – tradicinį festivalį „Benai plaukiam į Nidą“ keičia sporto šventė „Sveika, Neringa“.

Iš Didžiojo septyneto lyderių – įspėjimas dėl „Brexit“ (8)

2016 gegužės mėn. 27 d. 07:45
Didžiosios Britanijos pasitraukimas iš Europos Sąjungos po kitą mėnesį vyksiančio referendumo gali turėti katastrofiškų ekonominių pasekmių, penktadienį įspėjo Didžiojo septyneto (G-7) valstybių lyderiai, baigdami savo susitikimą Japonijoje.

Blogos žinios dėl valstybės rinkliavų (124)

2016 gegužės mėn. 27 d. 07:24
Blogos žinios dėl valstybės rinkliavų
DELFI (T. Vinicko nuotr.)
Valdžia skuba paskui augančias kainas ir jau nuo liepos ketina didinti dalį valstybės nustatytų rinkliavų - iš 2500 galiojančiųjų didės apie 230 rinkliavų, kai kurios jų didinamos net iki kelių kartų, penktadienį praneša „Lietuvos žinios“.

Šalies keliuose kai kur eismo sąlygas sunkina rūkas

2016 gegužės mėn. 27 d. 07:21
Šalies keliuose kai kur eismo sąlygas sunkina rūkas
DELFI (M. Ažušilio nuotr.)
Pietų, Vidurio ir Vakarų Lietuvoje eismo sąlygas sunkina rūkas, matomumas vietomis sumažėjęs iki 300 m.

Baltarusiai nori perimti lietuvių pramonės technologijas (27)

2016 gegužės mėn. 26 d. 21:37
Baltarusiai nori perimti lietuvių pramonės technologijas
A.Žuko nuotr.
Baltarusija suinteresuota Lietuvos verslo pasiekimais ir norėtų perimti naudojamas pramonės technologijas, o mūsų šalis – glaudesnio Baltarusijos valstybės institucijų bendradarbiavimo sprendžiant Lietuvos vežėjų problemas. Apie tai kalbėta Lietuvos ir Baltarusijos verslo bei valstybės institucijų atstovų susitikime Lydoje.

Prancūzijos valdžia tikrina „McDonalds" dėl vengimo mokėti mokesčius (5)

2016 gegužės mėn. 26 d. 19:33
McDonalds restoranas
Wikimedia Commons nuotr.
Prancūzijoje veikiančioje JAV greitojo maisto restoranų tinklo „McDonald's“ atstovybėje atlikta krata. Kaip praneša verslo leidinys „Echo“, ketvirtadienį tyrėjai atvyko į JAV verslo milžinės regioninį biurą, esantį Ivelino departamente, ir paėmė dalį dokumentų.

„Boso valanda su S. Jovaišu“: V. Petraitis apie dietą versle

2016 gegužės mėn. 26 d. 18:56
Kiekvienas verslininkas nori, kad jo kuriamas produktas ar paslauga būtų sėkmingi. Ne paslaptis, kad verslo sėkmė dažnai priklauso nuo jį plėtojančios komandos ir tinkamos įmonės struktūros. Šiandieniniame verslo pasaulyje itin populiari lieknoji vadyba, dar geriau žinomą kaip „lean“. Apie tai ir dar daugiau laidoje papasakos Lean.lt vadovas Vidas Petraitis.

Siūloma registruoti visas išankstinio mokėjimo korteles (108)

2016 gegužės mėn. 26 d. 17:13
Telefoniniams sukčiams tramdyti Vidaus reikalų ministerija (VRM) teikia pataisas, kuriomis siūloma registruoti išankstinio mokėjimo korteles įsigyjančių asmenų duomenis.

A. Pabedinskienė: savanorystė padeda kurti aktyvią visuomenę (4)

2016 gegužės mėn. 26 d. 16:40
Algimanta Pabedinskienė
DELFI (M. Ažušilio nuotr.)
Pilietinė visuomenė neįsivaizduojama be aktyvaus ir savanoriško piliečių dalyvavimo sprendžiant bendruomenės, visuomenės ir valstybės reikalus. Todėl būtina kuo daugiau dėmesio skirti jaunimo švietimui ir ugdymui, teigia socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė.

D. Mockaus verslo istorija: A. Maldeikienės prisiminimai ir konfliktas su VP grupės akcininku D. Dargio knygos „13 tamsaus lietuviško verslo paslapčių“ ištrauka

2016 gegužės mėn. 27 d. 19:01
Praėjusių metų pabaigoje žurnalisto Dailiaus Dargio išleistoje knygoje „13 tamsaus lietuviško verslo paslapčių" publikuojama vieno įtakingiausių šalies verslininkų Dariaus Mockaus verslo istorija.

D. Mockaus verslo pradžia – milžiniški uždarbiai ir susidūrimai su nusikaltėliais D. Dargio knygos „13 tamsaus lietuviško verslo paslapčių“ ištrauka (341)

2016 gegužės mėn. 26 d. 20:28
Gegužės viduryje kilęs skandalas dėl koncerno „MG Baltic“ viceprezidento Raimondo Kurlianskio galimo kyšio davimo tuomečiam Lietuvos liberalų sąjūdžio pirmininkui Eligijui Masiuliui, sukėlė daugybę spėlionių apie galimą koncerno interesą ir jo įtaką šalyje.

Kova dėl specialistų įsisiautėja: net siūlant 10 tūkst. eurų sunku rasti darbuotoją (78)

2016 gegužės mėn. 26 d. 15:04
Debesų baltumo persmelktame biure Vilniaus naujamiesčio rajone nevyksta laboratoriniai tyrimai ir netestuojami lazeriai, tačiau ši lietuvių bendrovė – viena pirmaujančių pasaulyje savo srityje.

Darbo našumas JAV sumažėjo pirmą kartą per 30 metų (1)

2016 gegužės mėn. 26 d. 14:37
Darbo našumas JAV sumažėjo pirmą kartą per 30 metų
AP/Scanpix
Darbo našumo Jungtinėse Valstijose rodiklis gali smukti pirmą kartą per daugiau nei 30 metų, ir tai atsilieptų atlyginimų augimui, rašo verslo laikraštis „Financial Times“ (FT).

„Kauno grūdai“ sureagavo į FNTT tyrimą (30)

2016 gegužės mėn. 26 d. 14:18
„Kauno grūdai“ sureagavo į FNTT tyrimą
DELFI montažas
Po pasirodžiusios informacijos apie Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos atliekamą ikiteisminį tyrimą dėl galimo Pridėtinės vertės mokesčio (PVM) grobstymo, AB „Kauno grūdai“, kurios buvusiems darbuotojams pateikti įtarimai, ėmėsi vidinio tyrimo, rašoma išplatintame pranešime spaudai.

„Tarchune“ – nemalonus radinys ragina grąžinti (30)

2016 gegužės mėn. 26 d. 14:02
Iš rinkos surenkama aromatizuoto gazuoto gaiviojo gėrimo „Tarchunas“ partija dėl jame nustatyto per didelio dažiklio E 104 kiekio, praneša Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba.

Seime – naujas siūlymas uždrausti prekybininkams dirbti per šventes (29)

2016 gegužės mėn. 26 d. 13:46
Seime – naujas siūlymas uždrausti prekybininkams dirbti per šventes
DELFI (D.Pipo nuotr.)
Seime vėl gaivinama idėja apriboti prekybos centrų veiklą per didžiąsias metų šventes. Jeigu Seimas tam pritartų, nauja tvarka įsigaliotų nuo 2017 metų.

Vokietijos ministras: negalime taip paprastai nutraukti sankcijų Rusijai (7)

2016 gegužės mėn. 26 d. 13:41
Vokietijos užsienio reikalų ministras Frankas Walteris Steinmeieris teigia, kad ES sankcijų taikymas Rusijai yra tiesiogiai susijęs su Minsko susitarimų vykdymu, todėl apribojimai negali būti panaikinti be teigiamų poslinkių Ukrainos rytuose.

Sustabdė žuvies perdirbimo įmonę, kuriai trūko ne tik švaros, bet ir remonto (3)

2016 gegužės mėn. 26 d. 12:27
Sustabdė žuvies perdirbimo įmonę, kuriai trūko ne tik švaros, bet ir remonto
DELFI (M. Ažušilio nuotr.)
Dėl patikrinimo metu nustatytų pažeidimų, laikinai sustabdyta UAB „Dambravos žuvis” (Juodupės g. 28, Dambravos k., Prienų r.) žuvininkystės produktų perdirbimo įmonės veikla, rašoma Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pranešime spaudai.

Būstui lietuviai skolinasi vis drąsiau (13)

2016 gegužės mėn. 26 d. 11:06
Būstui lietuviai skolinasi vis drąsiau
K. Cemnolonskio nuotr.
Apsipratę su atsakingojo skolinimo nuostatais, pristatytais 2011 m. rudenį, gyventojai kasmet būstui skolinasi aktyviau ir daugiau. Vien per pirmąjį šių metų ketvirtį „Swedbank“ suteiktų būsto paskolų vertė siekė beveik 72 mln. eurų, ir tai sudaro 32 proc. daugiau, nei buvo paskolinta tuo pačiu laikotarpiu prieš metus, rašoma banko pranešime spaudai.

Portugalijos kelionių organizatorius atšaukia skrydžius į Madeirą ir Azorų salas (1)

2016 gegužės mėn. 26 d. 10:55
Madeiros sala
shutterstock
Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos (VTD) gavo patvirtinimą iš Portugalijos kelionių organizatoriaus „Qualispresenca LDA", kad š. m. gegužės 30 ir birželio 9 d. planuoti skrydžiai į Madeirą ir Azorų salas atšaukiami.