Naujienos

Minimali alga Ispanijoje padidės 61 euru (4)

2016 gruodžio mėn. 2 d. 20:26
Ispanijos konservatyvi mažumos vyriausybė penktadienį pritarė siūlymui minimalią mėnesio algą nuo ateinančių metų didinti 8 proc. iki 825,5 euro, kaip to reikalavo pagrindinė opozicinė Socialistų partija.

Juodasis užkratas kavinėse ir restoranuose: jei tik gali, vok (164)

2016 gruodžio mėn. 2 d. 18:23
Mokesčių slėpimas viešojo maitinimo sektoriuje išlieka viena opiausių problemų, pripažįsta Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) ir ragina gyventojus jiems padėti ir pranešti apie nesąžiningus verslininkus, tačiau vieną didžiausių mokesčių slėpimo atvejų pastaraisiais metais atskleidusi Dalia Aušrienė tikina, kad į teisėsaugą daugiau niekada nesikreiptų.

Naujasis finansų ministras turi gerų žinių uždirbantiems mažiausiai (140)

2016 gruodžio mėn. 2 d. 16:21
Pajamų nelygybė Lietuvoje yra peržengusi bet kokias sveiko proto ribas, sako paskirtasis Finansų ministras Vilius Šapoka. Dėl to jis mokesčių sistemoje žada įtvirtinti didesnį progresyvumą.

Vilniuje įsikūrusi JAV įmonė ieškos 150 programuotojų (20)

2016 gruodžio mėn. 2 d. 15:38
Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) programinės įrangos kūrėja „Exadel“ atveria naujo biuro Vilniuje duris ir planuoja ženkliai plėstis. Šiuo metu daugiau nei 50 darbuotojų Lietuvoje turinti bendrovė per dvejus metus ketina suburti 200 darbuotojų komandą ir skaičiuoja, kad ilgalaikė penkerių metų plėtra turėtų siekti beveik 19 mln. eurų investicijų.

Socialiniame tinkle platinama įtartino turinio žinutė, kuria žadama grąžinti sumokėtus mokesčius (2)

2016 gruodžio mėn. 2 d. 13:17
Sukčius Facebook
VMI
Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau – VMI) praneša, jog socialiniame tinkle „Facebook“ plinta pranešimai, raginantys susisiekti su pranešimo autoriais ir pasinaudoti galimybe susigrąžinti 15 proc. sumokėto gyventojų pajamų mokesčio, rašoma VMI pranšime spaudai.

Lietuvos centrinė kredito unija finansiškai atsitiesė (3)

2016 gruodžio mėn. 2 d. 13:00
Lietuvos centrinė kredito unija finansiškai atsitiesė
DELFI (M. Ažušilio nuotr.)
Per pirmuosius tris 2016 metų ketvirčius Lietuvos centrinė kredito unija (LCKU), kuri vienija 61 kredito uniją, uždirbo 789 tūkst. eurų pelno. Tuo pačiu periodu pernai buvo patirtas 120 tūkst. eurų nuostolis. LCKU turtas per vienerius metus išaugo 9,3 proc. ir rugsėjo 30 dieną sudarė 129,7 mln. eurų, kai prieš metus buvo 118,3 mln. eurų.

DELFI konferencijoje – paskirtasis finansų ministras V. Šapoka (8)

2016 gruodžio mėn. 2 d. 12:29
Vilius Šapoka
DELFI (D.Pipo nuotr.)
Penktadienį 14 val. DELFI tiesioginėje konferencijoje į skaitytojų klausimus atsakys paskirtasis finansų ministras Vilius Šapoka.

Atlyginimai toliau augo, bet ne visoje Lietuvoje (50)

2016 gruodžio mėn. 2 d. 12:08
Per metus, lyginant šių ir praėjusių metų trečiojo metų ketvirčio duomenis, vidutinis mėnesinis bruto darbo užmokestis padidėjo visose apskrityse, rodo Statistikos departamento duomenys.

„Johnson & Johnson“ teks sumokėti 1 mlrd. JAV dolerių

2016 gruodžio mėn. 2 d. 11:29
JAV Dalaso prisiekusieji nurodė JAV sveikatos apsaugos priemonių ir vaistų gamybos grupei "Johnson & Johnson" (J&J) ir jos padaliniui "DePuy Orthopaedics" sumokėti apie 1 mlrd. JAV dolerių kompensaciją už nekokybiškus klubo sąnario endoprotezus "Pinnacle", praneša naujienų agentūra "Reuters".

Kavinių tinklo „Starbucks“ generalinis direktorius palieka postą

2016 gruodžio mėn. 2 d. 10:47
JAV kavinių tinklo "Starbucks" generalinis direktorius Howardas Schultzas palieka savo postą, vadovavimą tinklui greičiausiai perims Kevinas Johnsonas, buvęs "Microsoft" aukšto rango vadovas, praneša naujienų agentūra "Bloomberg".

„AUGA group“ skelbia apie naują sandorį (3)

2016 gruodžio mėn. 2 d. 10:22
„Agrowill Group“ pristato naują prekės ženklą „Auga“
Bendrovės nuotr.
AB „AUGA group“ sudarė sutartį dėl Vokietijos bendrovės „KTG AGRAR SE“ dukterinių žemės ūkio veikla užsiimančių įmonių Lietuvoje akcijų įsigijimo. Už įsigyjamas bendroves bus sumokėta 1,38 mln. EUR.

Europos Parlamentas patvirtino ES 2017 metų biudžetą

2016 gruodžio mėn. 2 d. 09:42
Europos Parlamentas (EP) ketvirtadienio vakare patvirtino Europos Sąjungos (ES) 2017 metais planuojamas beveik 158 mlrd. eurų išlaidas, įskaitant didesnes išlaidas kovai su migracijos krize ir terorizmu.

Du britų bankai nubausti Singapūre už pinigų plovimą (3)

2016 gruodžio mėn. 2 d. 09:30
Singapūro valdžia nubaudė du britų bankus per 5,3 mln. JAV dolerių bauda už kovos su pinigų plovimu taisyklių pažeidimą vykdant finansines operacijas, susijusias su Malaizijos valstybiniu fondu „1Malaysia Development Berhad (1MDB)“, praneša BBC.

Lotynų Amerikos ekonominis blokas sustabdė Venesuelos narystę (5)

2016 gruodžio mėn. 2 d. 08:10
MERCOSUR, Lotynų Amerikos šalių bendrosios rinkos sąjunga, sustabdė Venesuelos narystę šioje organizacijoje, nes krizės alinama šalis nesilaiko demokratijos ir prekybos standartų, pranešė šaltinis Brazilijos, vienos iš MERCOSUR narių, vyriausybėje.

„Boso valanda su S. Jovaišu”: E. Kinderis apie sėkmingą verslą, atsiradusį iš poreikio

2016 gruodžio mėn. 1 d. 19:31
„Kai atvažiavau gyventi į Vilnių ir neradau, kur nusiplauti mašiną, man šovė idėja, kad reikia išspręsti problemą. Pasikalbėjau su broliu, jis pritarė šiai minčiai ir pradėjom“, – apie švaros verslo pradžią pasakoja vienas iš įmonės „Švaros broliai” įkūrėjų Evaldas Kinderis, kuris, jūsų dėmesiui, šįkart svečiuojasi laidoje „Boso valanda su S. Jovaišu”.

Į madą grįžta mediniai žaislai, bet didelė jų dalis – eksportuojama (4)

2016 gruodžio mėn. 1 d. 22:19
Dauguma parodos dalyvių orientuojasi į ekologiškus žaislus
Organizatorių nuotr.
Prekybininkai sako – į madą grįžta mediniai žaislai. Jų paklausa kasmet auga, ypač prieš didžiąsias šventes. Tačiau gamintojai konstatuoja, kad medinių žaislų Lietuvoje lieka nedaug. Didžioji jų dalis eksportuojama į užsienį.

Ar tai bus dar vienas šokas pasauliui? (189)

2016 gruodžio mėn. 2 d. 05:30
Beppe Grillo
AP/Scanpix nuotr.
Sekmadienį Italija balsuos referendume, kuriame spręs dėl aibės konstitucinių pataisų, galinčių iš esmės pakeisti jėgų balansą šalies politikoje. Artėjantis sprendimas svarbus ne tik patiems italams, o kai kurie ekspertai įspėja, kad jo padariniai gali nuvilnyti per visą pasaulį.

Po „Brexit“ JK gali mokėti už priėjimą prie bendrosios ES rinkos (13)

2016 gruodžio mėn. 1 d. 16:09
Didžioji Britanija svarstytų galimybę mokėti už tai, kad ir pasitraukusi iš Europos Sąjungos (ES) turėtų priėjimą prie bendrosios Europos rinkos, ketvirtadienį pareiškė šalies ministrų kabineto narys, pakurstęs investuotojų viltis, kad vadinamojo „Brexit“ scenarijus nebus „kietasis“.

Teismas: „Nota Bene“ lieka nepatikima tiekėja (17)

2016 gruodžio mėn. 1 d. 15:41
Lietuvos apeliacinis teismas
DELFI (D.Pipo nuotr.)
Į nepatikimų tiekėjų sąrašą įtrauktai bendrovei „Nota Bene“ teisme nepavyko pasiekti, kad ji būtų išbraukta iš šio sąrašo.

Nesumokėję PSD įmokų ir toliau mėnesį gydysis valstybės lėšomis (51)

2016 gruodžio mėn. 1 d. 15:29
Nesumokėję PSD įmokų ir toliau mėnesį gydysis valstybės lėšomis
DELFI (D.Pipo nuotr.)
Tūkstančiai gyventojų naudojasi nemokamomis sveikatos paslaugomis ir gauna kompensuojamus vaistus net tada, kai įmokos už juos faktiškai nesumokamos. Tai reiškia, kad už minėtas paslaugas sumokama iš kitų mokesčių mokėtojų kišenės.

Dėl naujo išradimo „Nestle“ žada gerokai sumažinti cukraus kiekį šokolade (7)

2016 gruodžio mėn. 1 d. 15:01
Šveicarijos maisto sektoriaus milžinė „Nestle“ pranešė išradusi būdą, kuris leis ženkliai sumažinti cukraus kiekį įmonės gaminamame šokolade, informuoja BBC.

V. Putinas: Rusijos ekonomikos augimo tempai viršys pasaulinius (111)

2016 gruodžio mėn. 1 d. 14:05
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas prognozuoja, kad infliacijos lygis šalyje 2016 metais sumažės iki 6 proc. o 2017 metais - iki 4 proc. Ketvirtadienį skaitydamas metinį pranešimą Federaliniam Susirinkimui, V. Putinas įpareigojo vyriausybę parengti planą, pagal kurį šalies ekonomika iki 2020 metų pereitų prie augimo tempų, viršijančių pasaulinius, apie tai informuoja BBC.

Jau ieško darbuotojų kitai vasarai saulėtuose kurortuose (6)

2016 gruodžio mėn. 1 d. 12:54
Pastaruoju metu Lietuvoje netyla kalbos apie masinę lietuvių emigraciją. Šalies įdarbinimo agentūros, atsižvelgdamos į užsienio rinkų darbo jėgos poreikį, šiemet atrankos procesus naujam, nuo kovo Viduržemio jūros salose prasidėsiančiam, sezonui inicijuoja gerokai anksčiau nei pernai – aktyvūs darbuotojų paieškos darbai prasidėjo prieš mėnesį.

Ant lietuvių stalo – žemiausios klasės vaisiai (102)

2016 gruodžio mėn. 1 d. 13:04
Didieji vaisių tiekėjai pripažįsta, kad Lietuvos vartotojams vežami tik tie, kuriuos jie įperka, todėl dažniausiai ant vartotojų stalo patenka antros – žemiausios – klasės vaisiai. Šiems Europos Sąjungos reglamentai leidžia didesnį puvinio procentą, kenkėjų pažeidimus ir šiek tiek prastesnę išvaizdą bei dydį. Tačiau, lyginant su skandinavais, mes kartu su kaimynais lenkais daugiau suvalgome daržovių nei vaisių.

Naujasis Seimas sutinka Darbo kodeksą atidėti pusei metų (152)

2016 gruodžio mėn. 1 d. 14:13
Algirdas Butkevičius
DELFI (D.Pipo nuotr.)
Seimas ketvirtadienį plenariniame posėdyje pritarė Darbo kodekso pataisai, pagal kurią įstatymas turėtų įsigalioti nuo 2017 metų liepos 1 dienos, o ne po mėnesio, kaip buvo numatyta anksčiau.

Bankų klientų tapatybę galės nustatinėti vaizdo kameromis (4)

2016 gruodžio mėn. 1 d. 10:51
Bankų klientų tapatybę galės nustatinėti vaizdo kameromis
DELFI (M. Ažušilio nuotr.)
Nuo šiandien, gruodžio 1 dienos, įsigalioja Vyriausybės nutarimo pakeitimai, leidžiantys nuotoliniu būdu nustatyti kliento tapatybę. Tai reiškia, kad klientui bus sudarytos sąlygos gauti finansų įstaigos skyrių ar kitų subjektų teikiamas paslaugas į juos neatvykus. Tikimasi, kad pakeitimai užtikrins finansinių technologijų industrijos augimą, į Lietuvą pritrauks finansinių technologijų bendroves.

Savivaldybėms mieliausios valdiškos įmonės (4)

2016 gruodžio mėn. 1 d. 10:23
Thomo Manno vasarnamis Nidoje
DELFI (E.Skardžiaus nuotr.)
Užsienio investicijos gerai, bet valdiški pinigėliai geriau. Būtent valdiškos įmonės daugelyje Lietuvos savivaldybių yra didžiausios darbdavės, teigia įmonių kreditingumą vertinančios UAB „Creditreform Lietuva“ ekspertai bendrovės pranešime spaudai.

„Ecoservice“ palieka generalinis direktorius A. Makauskas (3)

2016 gruodžio mėn. 1 d. 10:10
Nuo 2014 metų birželio mėnesio ekologinių sprendimų bendrovei „Ecoservice“ vadovavęs Arūnas Makauskas palieka pareigas. Bendrovė skelbia, kad sprendimas buvo priimtas abipusiu sutarimu. Teigiama, kad kol bus surastas naujas vadovas, įmonių grupei vadovaus šiuo metu vykdomosios direktorės pareigas užimanti Daiva Skrupskelienė.

Volstritas lapkritį baigė ženkliu augimu

2016 gruodžio mėn. 1 d. 09:47
JAV akcijų rinka prekybą lapkritį užbaigė dideliu augimu, ženkliai pabrangus akcijoms po Donaldo Trumpo pergalės JAV prezidento rinkimuose, nors trečiadienį akcijų rinką nusmukdė atpigusios elektros energetikos bei technologijų bendrovių akcijos, informuoja „Reuters“.

A. Butkevičius: socialinio modelio atidėjimas pasiųstų neigiamą signalą investuotojams (54)

2016 gruodžio mėn. 1 d. 08:43
Algirdas Butkevičius
DELFI (A.Ufarto nuotr.)
Laikinai premjero pareigas einantis socialdemokratas Algirdas Butkevičius tvirtina, jog atidėjus socialinio modelio ir Darbo kodekso įsigaliojimą būtų pasiųstas neigiamas signalas investuotojams.