Naujienos

Europos skolų krizės akivaizdoje TVF elgėsi pernelyg optimistiškai

2016 liepos mėn. 28 d. 18:56
Christine Lagarde
AP/Scanpix
Tarptautinis valiutos fondas (TVF) „pernelyg optimistiškai“ vertino skolų krizės kamuojamų euro zonos valstybių ūkio augimo perspektyvas, praneša BBC, cituodama TVF Nepriklausomo vertinimo biuro ataskaitą.

Mirė vienas įtakingiausių pasaulio verslininkų filantropų F. E. Marsas

2016 liepos mėn. 28 d. 18:40
Antradienį, būdamas 84 metų, mirė Forrestas E. Marsas jaunesnysis. Jis buvo Mars šeimos, įkūrusios ir valdančios pasaulinę tarptautinę kompaniją „Mars, Incorporated“, vyriausias narys, o kompanijai vadovavo daugiau nei 24 metus, rašoma pranešime spaudai.

Ispanijoje šiek tiek sumažėjo katastrofiškas nedarbas Vokietijoje išaugo (1)

2016 liepos mėn. 28 d. 18:04
Vasarą Ispaniją užplūdus turistams, šalyje smarkiai sumažėjo nedarbo lygis, praneša „Frankfurter Allgemeine Zeitung“. Vis dėlto Ispanijos finansų ministras pripažįsta, kad bedarbių skaičius vis dar labai didelis.

Atėjo laikai, kai neranda norinčiųjų dirbti už 700 eurų (96)

2016 liepos mėn. 28 d. 18:45
Panevėžio savivaldybė, kadaise į laisvą eilinio specialisto vietą sulaukdavusi rekordiškai daug kandidatų, jau nebėra geidžiama darbdavė.

„PriceWaterhouseCoopers“ biure Maskvoje – tikrintojų desantas (1)

2016 liepos mėn. 28 d. 19:25
Į audito įmonės „PriceWaterhouseCoopers“ biurą Maskvoje atvykę tyrėjai tikrino dokumentus, praneša agentūra „Interfax“. Agentūros šaltinio duomenimis, tai susiję su vieno iš bankų veiklos patikrinimu.

„Dvarčionių keramikai“ iškelta bankroto byla (3)

2016 liepos mėn. 28 d. 17:24
Dvarčionių keramika
Dvarčionių keramika
Vilniaus apygardos teismas ketvirtadienį iškėlė bendrovei „Dvarčionių keramika“ bankroto bylą, ketvirtadienį pranešta per „Nasdaq“ vertybinių popierių biržą.

JAV daugėja bedarbių (9)

2016 liepos mėn. 28 d. 17:15
Praėjusią savaitę JAV išaugo skaičius asmenų, pateikusių prašymus gauti bedarbio pašalpą, praneša „Reuters“.

Patikrino daugiau nei pusę Lietuvos kebabinių: ką rado? (76)

2016 liepos mėn. 28 d. 16:41
Patikrino daugiau nei pusę Lietuvos kebabinių: ką rado?
A. Užkalnio nuotr.
Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai šį pusmetį patikrino daugiau nei pusę Lietuvoje veikiančių kebabinių. 20 proc. jų nustatyta grubių higienos pažeidimų, rasta netinkamai laikomų gaminių ir produktų, kurių tinkamumo vartoti terminas pasibaigęs.

„Maxima“ Bulgarijoje įsigijo 12 Vokietijos tinklo parduotuvių (9)

2016 liepos mėn. 28 d. 15:46
„Maxima“ Bulgarijoje įsigijo 12 Vokietijos tinklo parduotuvių
DELFI (D.Pipo nuotr.)
„Maxima grupei“ priklausanti bendrovė „Maxima Bulgaria“ įsigijo 12 parduotuvių, priklausiusių Vokietijos prekybos tinklui „Penny Market“. Dar šiemet jos taps „T Market“ tinklo dalimi.

Palanga užtrenkė duris įtakingam verslininkui (32)

2016 liepos mėn. 28 d. 15:24
J. Simpsono g. 21
DELFI (E.Skardžiaus nuotr.)
Ketvirtadienį Palangos savivaldybės taryba antrą kartą vienbalsiai nepritarė su įtakingu Lietuvos verslininku Mindaugu Marcinkevičiumi siejamos įmonės planuojamoms statyboms pačioje Palangos miesto širdyje.

Labiausiai šalies gyventojams nerimą kelia didėjančios pragyvenimo išlaidos (20)

2016 liepos mėn. 28 d. 14:11
Dėl augančių pragyvenimo išlaidų iš visų europiečių labiausiai baiminasi Lietuvos gyventojai - šis veiksnys jaudina kone pusę (44 proc.) lietuvių.

„Brexit“ pasekmės: atleis 3 tūkst. darbuotojų (31)

2016 liepos mėn. 28 d. 11:13
Vienas didžiausių Didžiosios Britanijos bankų „Lloyds Banking Group“ pranešė apie planus panaikinti 3 tūkst. darbo vietų iki 2017 m. pabaigos, informuoja BBC.

„Ikea“ atšaukia iš rinkos 6 rūšių šokoladinius produktus (16)

2016 liepos mėn. 28 d. 10:24
Ikea šokoladiniai produktai
Bendrovės nuotr.
Švedijos prekybos gigantė „Ikea“ informuoja pirkėjus, įsigijusius aukščiau parodytų šokoladinių produktų, kad jie nėra tinkami vartoti asmenims, turintiems alergiją ar padidėjusį jautrumą lazdynų ir (ar) migdolų riešutams, ir išima juos iš prekybos, rašoma bendrovės pranešime spaudai.

Krizės apimtas Italijos bankas kurpia gelbėjimosi planą (3)

2016 liepos mėn. 27 d. 20:55
Krizės apimtas Italijos bankas kurpia gelbėjimosi planą
DELFI (M. Ažušilio nuotr.)
Nepavydėtinoje situacijoje atsidūręs Italijos bankas „Monte dei Paschi“ ketina 5 mlrd. eurų padidinti savo kapitalą ir parduoti savo 10 mlrd. eurų siekiančias neveiksnias paskolas, praneša „Frankfurter Allgemeine Zeitung“. Visgi Italijoje abejojama, ar tokį planą pavyks įgyvendinti.

„Deutsche Bank" po „Brexit" atrado konkurencingumo nišą (1)

2016 liepos mėn. 27 d. 20:14
Vieno didžiausių Vokietijos komercinių bankų „Deutsche Bank“ valdytojas Johnas Cryenas teigė, kad „Brexit“ įvykių fone ši finansinė institucija turi konkurencinį pranašumą. „Bloomberg“ pažymi, kad tokį teiginį jis grindžia tuo, kad svarbiausios „Deutsche Bank“ būstinės įsikūrusios tiek Londone, tiek Frankfurte. Esą todėl vykstant deryboms dėl Didžiosios Britanijos pasitraukimo iš Europos Sąjungos (ES), bankas galės lanksčiau teikti paslaugas savo klientams, o jie galės rinktis, kurio padalinio paslaugomis naudotis.

PPO vadovas pareiškė nesivelsiąs į diskusijas su D. Trumpu (7)

2016 liepos mėn. 27 d. 20:05
Pasaulio prekybos organizacijos (PPO) vadovas Roberto Azevedo trečiadienį pareiškė neketinantis veltis į diskusijas su JAV respublikonų partijos kandidatu į šalies prezidentus Donaldu Trumpu, kuris neseniai pareiškė JAV gali pasitraukti iš PPO.

Pasiūlymas pavargusiems nuo Karibų – ekskursija į naftos platformą

2016 liepos mėn. 27 d. 17:46
Pabodo paplūdimiai su palmėmis ir žydras jūros vanduo? Gali būti, kad jus sudomins ekskursija į naftos platformas Šiaurės jūroje. Tik ką baigėsi pirmą kartą surengtas toks kruizas prie Norvegijos krantų.

„Twitter" bandys pritraukti daugiau pinigų iš reklamos (1)

2016 liepos mėn. 27 d. 18:45
Šią savaitę pasaulis prisiminė, kas nutinka sušlubavusio populiarumo interneto bendrovėms, pavyzdžiui, kadaise interneto žvaigždyne žibėjusi „Yahoo“ atsiliko nuo „Google“ bei „Facebook“ ir galop jai teko tapti tik dar vienu „Verizone“ padaliniu, o štai dabar „The New York Times“ atkreipia dėmesį į dar vieną potencialią atkaklios kovos dėl vietos po saule internete auką – „Twitter“.

Sumažinta Airijos ekonomikos augimo prognozė (9)

2016 liepos mėn. 27 d. 18:41
Airijos centrinis bankas, atsižvelgdamas į galimus „Brexit“ padarinius, sumažino šalies ekonomikos augimo prognozę, praneša „Financial Times“. Banko ekonomistai nurodo, kad dėl neigiamas referendumo rezultatas Airijos ūkiui turės tiek trumpalaikių, tiek ilgalaikių pasekmių.

„Lidl" suinteresuota, kad visa parduodama produkcija būtų pagaminta Lietuvoje (85)

2016 liepos mėn. 27 d. 17:40
„Lidl suinteresuota, kad visa parduodama produkcija būtų pagaminta Lietuvoje
DELFI (A. Smailytės nuotr.)
Žemės ūkio ministerija siekia, kad parduotuvių lentynose atsidurtų daugiau lietuviškos produkcijos. Ministrė Virginija Baltraitienė, trečiadienį susitikusi su prekybos tinklo „Lidl“ generaliniu direktoriumi Radostinu Dimitrovu Roussev-Peine'u, išgirdo patikinimą, kad šis tinklas suinteresuotas, jog visa parduodama produkcija būtų pagaminta Lietuvoje

LVK ir DELFI skelbia konkursą paslaugų įmonėms (2)

2016 liepos mėn. 27 d. 17:39
Paslaugų, prekybos ir aukštųjų technologijų įmones atstovaujanti Lietuvos verslo konfederacija (LVK) jau trečią kartą organizuoja nacionalinius verslo apdovanojimus „Metų paslauga 2016“.

EK siūlo nebausti deficito kamuojamų Ispanijos ir Portugalijos (2)

2016 liepos mėn. 27 d. 17:27
Trečiadienį susirinkę Europos komisarai rekomendavo nebausti Ispanijos ir Portugalijos, niekaip negalinčių susidoroti su aukštu biudžeto deficitu, praneša „Frankfurter Allgemeine Zeitung“.

Lenkijoje pasigedo tūkstančių apkrėstų kiaulių, neatmetama, kad jų mėsą galėjo parduoti (21)

2016 liepos mėn. 27 d. 16:16
Lietuvos mėsos perdirbėjų asociacijos direktorius Egidijus Mackevičius tikina, kad Lietuvos mėsos perdirbėjai labai kruopščiai tikrina įvežamos mėsos dokumentus ir nerizikuoja, tačiau nesveikų kiaulių mėsa iš Lenkijos gali patekti per turgaus prekeivius.

„Coca-Cola“ ketvirčio pajamos smuko 5,1 proc. (2)

2016 liepos mėn. 27 d. 15:00
JAV gaiviųjų gėrimų gamintojos „Coca-Cola“ pastarojo ketvirčio pajamos smuko 5,1 proc.

Tokio pasitikimo tikrintojai tikrai nesitikėjo (89)

2016 liepos mėn. 27 d. 16:10
Dėl nemokamų atlyginimų tikrinti įmonės Panevėžyje atvykę darbo inspektoriai sulaukė netikėto pasipriešinimo – nustumtiems nuo laiptų pareigūnams prireikė medikų pagalbos.

Iš kredito unijos „Amber“ galimai pasisavinta 2,7 mln. eurų sulaikytas vienas iš vadovų (58)

2016 liepos mėn. 27 d. 13:30
Iš kredito unijos „Amber“ galėjo būti pasisavinta 2,7 mln. eurų jos turto, antradienį sulaikytas vienas šios unijos vadovų.

Naftos kainos mažėja (14)

2016 liepos mėn. 27 d. 12:26
Trečiadienį naftos kainos rytinėje prekyboje smunka, nes perteklinės atsargos ir ekonominio augimo sulėtėjimas daro spaudimą rinkoms, nors kai kurie analitikai teigia, kad dabartinė kainų mažėjimo tendencija bus trumpalaikė ir kad kainos turėtų atsigauti dar šiais metais, praneša naujienų agentūra „Reuters“.

Užsienyje prekybos centruose pramogaujama, Lietuvoje — tvarkomi reikalai (1)

2016 liepos mėn. 27 d. 11:32
Šalies prekybos centrus pirkėjai išnaudoja susikaupusiems reikalams tvarkyti. Nors pasaulyje prekybos centruose daugiau pramogaujama, mūsų šalies prekybos centrų klientų mėgstamiausių papildomų paslaugų penketuke rikiuojasi vaistinė, bankas, degalinė netoliese, paštas ir galimybė įsigyti paruošto maisto.

Jei lietuviška – tai būtinai sveikiau ir natūraliau? (15)

2016 liepos mėn. 27 d. 10:32
Jei lietuviška – tai būtinai sveikiau ir natūraliau?
R.Guigos nuotr.
Naujas tyrimas rodo, kad gyventojai, net nesusipažinę su maisto preke, lietuvišką produkciją vertina kaip sveikesnę ir natūralesnę už užsienietišką.

Palangos kavinių bėdos – ne tik bloga vasara (113)

2016 liepos mėn. 27 d. 16:55
Palangos kavinių bėdos – ne tik bloga vasara
DELFI (E.Skardžiaus nuotr.)
Inspektoriai į kurorto įmones dažniausiai ateina nepalankiausiu metu.