Vilniuje duris atvėrė nauja vieta: supras tik gimę 90-aisiais

 (162)
Jeigu esate 90-ųjų vaikas, ketvirtadienį duris atvėrusi nauja vieta Vilniuje jums tikrai suvirpins širdį. Pusryčių bare „Pienas ne vienas“ nerasite plataus meniu su populiariais miestiečių pamėgtais patiekalais – jums bus pasiūlytas tik dubenėlis dribsnių su pienu. Tačiau neskubėkite juoktis – apsilankyti čia tikrai verta.
© DELFI / Karolina Pansevič

Viskas šiame bare persismelkę 90-ųjų dvasia. Nostalgišką atmosferą kuria įvairios detalės – nuo plakatų ant sienų, senų, bet vis dar veikiančių kompiuterinių žaidimų iki populiariųjų čia skambančių tų laikų muzikos hitų.

Išskirtinę vietą įkūrę Gintarė Pečkytė ir Erikas Mališauskas džiaugiasi, kad jau pirmąją dieną sulaukė triskart daugiau žmonių, nei tikėjosi. O juk baras, pasak šeimininkų, net nebuvo plačiai reklamuojamas – apie jį buvo galima sužinoti vos iš kelių įrašų „Facebook“.

„Mums patiems sausi pusryčiai būtent ir asocijuojasi su anuo laikmečiu. Ar pamenate tuomet kurtas sausų pusryčių reklamas? Dabar to niekas nebedaro. Tuo metu mes patys buvome vaikai ir sausi pusryčiai buvo lyg svajonė, nes Lietuvoje jų tiesiog nebuvo. Taigi norime prikelti prisiminimus“, – paaiškina mergina.

Vilniuje duris atvėrė nauja vieta: supras tik gimę 90-aisiais
© DELFI / Karolina Pansevič

Sukurti į 90-uosius nukeliančią aplinką nebuvo sunku. Baro šeimininkė pasakoja, kad daugumą daiktų tiesiog sunešė draugai ir svetimi žmonės, išgirdę prašymą internete. „Klausėme žmonių, gal kas turi užsilikusių daiktų, kurie primintų tuos laikus. Nustebome, kai mus gausiai parėmė, sunešė daugybę įvairių daiktų – nuo veikiančių kompiuterių su „Windows '95“ iki senų plakatų. Visais kompiuteriniais žaidimais dar galima žaisti – ir „Tetriu“, ir „Sega“, – pasakoja ji.

G. Pečkytė atvirauja, kad idėja atidaryti pusryčių barą kilo prieš kelerius metus apsilankius Londone esančioje panašioje kavinėje. „Jau tada pamaniau, kad būtų smagu, jei ir Lietuva turėtų tokią vietą. Taigi ta idėja ilgą laiką man nedavė ramybės. O kai prieš mėnesį sužinojau, kad tokia vieta atsidarė ir Madride ir ji susilaukė didžiulio susidomėjimo – internete mačiau, kad prie baro nusidriekė ilgiausios eilės, vėl paraginau savo draugą Eriką: gal vis dėlto darom?

Vilniuje duris atvėrė nauja vieta: supras tik gimę 90-aisiais
© DELFI / Karolina Pansevič

Jis sako: gerai, tik tu sugalvok verslo planą. Bet aš esu labiau kūrybininkė, o ne verslininkė, tokie dalykai ne man. Ir vieną dieną Erikas ėmė ir pats viską padarė – apskaičiavo, surašė, pamatėme, kad atidaryti tokią vietą ne tik smagu, bet ir apsimoka, tai ir pradėjome kurti“, – šypsodamasi pasakoja G. Pečkytė.

Mergina nesibaimina, kad vien tik sausų pusryčių asortimentas kai kuriems gali pasirodyti pernelyg mažas. Šiuo metu čia, be sausų pusryčių su pienu, galima užsisakyti ir pieno kokteilių, paruoštų kartu su – visiškai teisingai! – sausais pusryčiais.

„Kokteilius suplakame kartu su dribsniais – tokio dalyko Lietuvoje taip pat dar nėra buvę, – kalba ji. – Žinoma, mūsų sritis labai siaura, bet tai daugelį ir žavi, nes yra visiškai nematyta.“

Vilniuje duris atvėrė nauja vieta: supras tik gimę 90-aisiais
© DELFI / Karolina Pansevič

Šiuo metu bare galima rinktis iš daugiau nei 30 rūšių sausų pusryčių. Jie suskirstyti į tris kategorijas – nuo įprastų iki neragautų ir Lietuvoje nepardavinėjamų dribsnių. Juos galima valgyti su skirtingu pienu: klasikiniu, šokoladiniu, braškiniu, bananiniu arba sojų, migdolų. Dubenėlio kaina – nuo 3 iki 4 eurų. Taip pat dribsnius galima pasiskaninti ir įvairiais pagardais, pavyzdžiui, „Oreo“ sausainiais, džiovintais bananais, mažais zefyriukais, „M&M's“ saldainiais ar kokosų drožlėmis.

Ateityje baro šeimininkai planuoja pasiūlyti dar didesnį sausų pusryčių asortimentą, tarp kurių būtų ir sveikuoliškų granolų, avižinių dribsnių ir pan.

„Norime pakeisti lietuvių supratimą, kad sausi pusryčiai valgomi tik rytais, todėl lankytojų lauksime iki pat vakaro, net ir savaitgaliais, juk tai gali būti ir puiki vakarienė“, – šypsosi G. Pečkytė.

Pusryčių baras „Pienas ne vienas“, Pylimo g. 21, Vilnius

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Kur pavalgyti?

Festivalio lankytojai dėl prabangių burgerių varžysis aukcione

Ketvirtadienio vakarą Vilniuje maisto mylėtojai varžysis aukcione, kuriame bus parduoti trys vienetiniai burgeriai. Jie bus paruošti iš itin aukštos kokybės produktų, tarp kurių – iki 500 eurų už kilogramą kainuojanti Kobės jautiena iš Japonijos, juodieji trumai, brandinti sūriai, glazūruota ėriuko kulninė ir valgomas auksas.

A. Užkalnį vaflių restorane nustebino trys dalykai (105)

Gilion praeitin nuėjo tie laikai, kai lietuviai pradėjo ginčytis apie tai, ką galima vadinti restoranu ir ko ne. Berods viskas prasidėjo prieš gerą dvidešimtmetį, kai Artūras Zuokas atidarė McDonald’s sostinėje ir ši greito maisto vieta buvo pavadinta restoranu, ir nebuvo galo ir krašto lietuvių pykčiui, pirmiausia, sakė jie, užsienyje miestų centruose nebūna greito maisto restoranų, jie turi būti šiukšlynuose ir pakraščiuose (ne visai tiesa, bet ką čia ginčysies), antra, kodėl uždarė saldainių parduotuvę „Svajonė“, kuri daug kam kėlė nepamatuotus vaikystės prisiminimus apie neskanias bombonkes, ir, pagaliau, na, argi čia restoranas.

Palangoje – maisto ir meno renesansas: duris atvėrė restoranas „Dublis“ (5)

Palangoje daugėja aukštos klasės restoranų – šį savaitgalį kurorto centre, Vytauto gatvėje duris atvėrė „Dublis“. Iki šiol tik Vilniuje veikęs restoranas, dvejus metus iš eilės įtrauktas į geriausiųjų šalies restoranų sąrašą, debiutuodamas Palangoje pristatė unikalią koncepciją, kurioje suliejo išskirtinį maistą, meną ir kiną.

A. Užkalniui kepto šuniuko vietnamiečiai nepasiūlė (131)

Jeigu Vilniui dar kažko stigo (žinau, šiuo metu stinga oro uosto, bet tas dalykas amžinai nesitęs), tai daugiau egzotinių restoranų iš tokių šalių, kurios nėra pačios populiariausios pasaulyje.

Tailande turistai ir vietiniai atrado krokodilieną (8)

Pastaruosius 20 metų šis vyras raudonais drabužiais žaidžia su krokodilus ir stebina turistus Tailande. Rankines iš krokodilo odos nešioja daugelis aukštos socialinės padėties moterų, jų vyrai avi stilingus krokodilo odos batus. O pastaraisiais metais tailandiečiai ir turistai atrado krokodilo mėsos skonį. Visi tiki, kad krokodilo mėsa naudinga sveikatai.