Vilniuje duris atvėrė nauja vieta: supras tik gimę 90-aisiais

 (162)
Jeigu esate 90-ųjų vaikas, ketvirtadienį duris atvėrusi nauja vieta Vilniuje jums tikrai suvirpins širdį. Pusryčių bare „Pienas ne vienas“ nerasite plataus meniu su populiariais miestiečių pamėgtais patiekalais – jums bus pasiūlytas tik dubenėlis dribsnių su pienu. Tačiau neskubėkite juoktis – apsilankyti čia tikrai verta.
© DELFI / Karolina Pansevič

Viskas šiame bare persismelkę 90-ųjų dvasia. Nostalgišką atmosferą kuria įvairios detalės – nuo plakatų ant sienų, senų, bet vis dar veikiančių kompiuterinių žaidimų iki populiariųjų čia skambančių tų laikų muzikos hitų.

Išskirtinę vietą įkūrę Gintarė Pečkytė ir Erikas Mališauskas džiaugiasi, kad jau pirmąją dieną sulaukė triskart daugiau žmonių, nei tikėjosi. O juk baras, pasak šeimininkų, net nebuvo plačiai reklamuojamas – apie jį buvo galima sužinoti vos iš kelių įrašų „Facebook“.

„Mums patiems sausi pusryčiai būtent ir asocijuojasi su anuo laikmečiu. Ar pamenate tuomet kurtas sausų pusryčių reklamas? Dabar to niekas nebedaro. Tuo metu mes patys buvome vaikai ir sausi pusryčiai buvo lyg svajonė, nes Lietuvoje jų tiesiog nebuvo. Taigi norime prikelti prisiminimus“, – paaiškina mergina.

Vilniuje duris atvėrė nauja vieta: supras tik gimę 90-aisiais
© DELFI / Karolina Pansevič

Sukurti į 90-uosius nukeliančią aplinką nebuvo sunku. Baro šeimininkė pasakoja, kad daugumą daiktų tiesiog sunešė draugai ir svetimi žmonės, išgirdę prašymą internete. „Klausėme žmonių, gal kas turi užsilikusių daiktų, kurie primintų tuos laikus. Nustebome, kai mus gausiai parėmė, sunešė daugybę įvairių daiktų – nuo veikiančių kompiuterių su „Windows '95“ iki senų plakatų. Visais kompiuteriniais žaidimais dar galima žaisti – ir „Tetriu“, ir „Sega“, – pasakoja ji.

G. Pečkytė atvirauja, kad idėja atidaryti pusryčių barą kilo prieš kelerius metus apsilankius Londone esančioje panašioje kavinėje. „Jau tada pamaniau, kad būtų smagu, jei ir Lietuva turėtų tokią vietą. Taigi ta idėja ilgą laiką man nedavė ramybės. O kai prieš mėnesį sužinojau, kad tokia vieta atsidarė ir Madride ir ji susilaukė didžiulio susidomėjimo – internete mačiau, kad prie baro nusidriekė ilgiausios eilės, vėl paraginau savo draugą Eriką: gal vis dėlto darom?

Vilniuje duris atvėrė nauja vieta: supras tik gimę 90-aisiais
© DELFI / Karolina Pansevič

Jis sako: gerai, tik tu sugalvok verslo planą. Bet aš esu labiau kūrybininkė, o ne verslininkė, tokie dalykai ne man. Ir vieną dieną Erikas ėmė ir pats viską padarė – apskaičiavo, surašė, pamatėme, kad atidaryti tokią vietą ne tik smagu, bet ir apsimoka, tai ir pradėjome kurti“, – šypsodamasi pasakoja G. Pečkytė.

Mergina nesibaimina, kad vien tik sausų pusryčių asortimentas kai kuriems gali pasirodyti pernelyg mažas. Šiuo metu čia, be sausų pusryčių su pienu, galima užsisakyti ir pieno kokteilių, paruoštų kartu su – visiškai teisingai! – sausais pusryčiais.

„Kokteilius suplakame kartu su dribsniais – tokio dalyko Lietuvoje taip pat dar nėra buvę, – kalba ji. – Žinoma, mūsų sritis labai siaura, bet tai daugelį ir žavi, nes yra visiškai nematyta.“

Vilniuje duris atvėrė nauja vieta: supras tik gimę 90-aisiais
© DELFI / Karolina Pansevič

Šiuo metu bare galima rinktis iš daugiau nei 30 rūšių sausų pusryčių. Jie suskirstyti į tris kategorijas – nuo įprastų iki neragautų ir Lietuvoje nepardavinėjamų dribsnių. Juos galima valgyti su skirtingu pienu: klasikiniu, šokoladiniu, braškiniu, bananiniu arba sojų, migdolų. Dubenėlio kaina – nuo 3 iki 4 eurų. Taip pat dribsnius galima pasiskaninti ir įvairiais pagardais, pavyzdžiui, „Oreo“ sausainiais, džiovintais bananais, mažais zefyriukais, „M&M's“ saldainiais ar kokosų drožlėmis.

Ateityje baro šeimininkai planuoja pasiūlyti dar didesnį sausų pusryčių asortimentą, tarp kurių būtų ir sveikuoliškų granolų, avižinių dribsnių ir pan.

„Norime pakeisti lietuvių supratimą, kad sausi pusryčiai valgomi tik rytais, todėl lankytojų lauksime iki pat vakaro, net ir savaitgaliais, juk tai gali būti ir puiki vakarienė“, – šypsosi G. Pečkytė.

Pusryčių baras „Pienas ne vienas“, Pylimo g. 21, Vilnius

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Gardžios naujienos

Kur pavalgyti?

A. Užkalnis: oficialiai geriausi šalies kebabai – pas turką Prienuose (327)

Kelionė į Prienus nebuvo planuota, šiaip jau važiavome į Birštoną, išbandyti ten esančio spa, į kurį šiais laikais žinomi žmonės važiuoja su didesniu entuziazmu, negu pirkėjai eina į žinomų prekybos centrų išpardavimus, kurie pavadinti gramatiškai netaisyklingu žodžiu. Žinote, ką aš noriu pasakyti. Žinomi žmonės į Birštoną veržiasi taip, kad juos tuoj reikės nuo ten vaikyti, kad nelaipiotų per tvorą, kai jiems nebeliks ten vietos. Birštonas yra naujieji Druskininkai, bet čia istorija ne apie tai. Čia istorija apie kebabus Prienuose.

Kijeve apsilankę lietuviai pasijuto tarsi ponai (118)

Kijeve dvi savaites viešėję lietuviai turėjo galimybę gerai pažinti visą Ukrainos virtuvę ir neslepia nuostabos, kad kainos restoranuose privertė stebėtis ir jaustis oriai, tarsi jie būtų tikri ponai, neskaičiuojantys pinigų.

Pietų pertrauka biurų pastate: viskas prasidėjo nuo iššūkio, kur palikti automobilį (17)

Pastaruoju metu vis daugiau įvairių maitinimo įstaigų stengiasi glaustis arčiau biurų, kad būtų galima pamaitinti kuo daugiau alkstančių jų darbuotojų. Taigi nutariau išbandyti viename tokių biurų pastatų tolėliau nuo miesto centro įsikūrusį restoraną „Untold“.

M. Pleskas apie „geriausių“ šonkauliukų vietą Vilniuje: gal jau verta pagalvoti apie užsidarymą (105)

Esu pasmerktas visą gyvenimą ieškoti skaniausių šonkaulių, skaniausių burgerių, skaniausio kepsnio ir kitų nuodėmingų patiekalų, pareikalaujančių gyvulėlių žudymo. Nors mėsos stengiuosi valgyti kuo mažiau, bet juk taip skanu. Atsisakyti sultingai iškeptos šonkaulių juostos? Niekaip negalėčiau.

Pietų pertrauka toli nuo Vilniaus: čia tikėjausi papietauti tikrai pigiau (25)

Jau daugiau nei trejus metus laikydamasi auksinės savo taisyklės – kasdien pietauti vis skirtingose vietose aplankiau daugybę įdomių vietų, ir ne tik Vilniuje. Šįkart pasidalinsiu atsiliepimais apie Klaipėdoje įsikūrusį restoraną „Tonas“, kurį dar prieš išvažiuojant į Lietuvos pajūrį man rekomendavo draugai.