Europos Komisija šiandien pristatė pasiūlymą, pagal kurį internetinės televizijos kaip „Netflix” ar „Amazon Prime” privalėtų bent 20 proc. savo virtualių bibliotekų užpildyti europietišku turiniu.

Pateiktame pasiūlyme teigiama, kad taip siekiama paskatinti investicijas į Europos televizijos ir kino pramonę bei suvienodinti konkurencines sąlygas, nes tradiciniai transliuotojai pagal dabartines taisykles privalo europietiškam turiniui skirti bent pusę savo transliacijų laiko. Kaip dar vienas iš tikslų įvardinamas kultūrinės įvairovės išlaikymas.

Tuo tarpu „Netflix” teigia, kad tokie reikalavimai iškraipytų internetinės televizijos rinką ir trukdyti tinkamai teikti paslaugas. Kaip „Netflix” atstovai komentavo portalui „The Verge”, jie labai mėgsta europietišką kino ir televizijos produkciją ir patys į ją vis daugiau investuoja, bet tokie pasiūlyti reikalavimai nepadės Europos produkcijai suklestėti. Jų nuomone, kvotos tiesiog privers „Netflix” ar kitas kompanijas įsigyti žemesnės kokybės europietišką produkciją, kad formaliai būtų atitinkama reikalavimams.

M360

Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus