Vasario 16-ąją Vilniuje – 1000 moksleivių eisena „Lietuvos valstybės keliu“
Nuotrauka: S. Žiūros nuotr.
www.DELFI.lt

Vasario 16-ąją Vilniuje – 1000 moksleivių eisena „Lietuvos valstybės keliu“

Vasario 16 d. Vilniuje į pirmą kartą organizuotą šventinę eiseną „Lietuvos valstybės keliu“ susirinko per 1000 moksleivių iš visos Lietuvos. Nešini trispalvėmis ir gimnazijų vėliavomis, mušdami būgnus, kartu su mokytojais jie aplankė 16 Lietuvos valstybei itin svarbių objektų – nuo Šventaragio slėnio iki pat Rasų kapinių, bei išgirdo Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus, Prezidento Valdo Adamkaus ir profesoriaus Vytauto Landsbergio sveikinimus šventės proga, rašoma Vilniaus savivaldybės pranešime spaudai.

„Prieš 98 metus čia, Vilniuje, vyko svarbūs įvykiai, nuo kurių ir šiandien esam labai priklausomi visi mes, susirinkę eiti „Lietuvos valstybės keliu“. Tai ne tik istorija ir praeitis. Ir anuomet, ir šiandien reikia daug ryžto, užsispyrimo ir žinojimo, kad turime pasiekti savo. Po valstybės atkūrimo dienos sekė daugybė kitų svarbių mūsų istorijai dienų, kai reikėjo pakovoti už Vasario 16-ąją. Ir tai vyksta iki šiol. Linkiu jaunimui gero kelio per mūsų istorines Vilniaus vietas, susijusias su Vasario 16-ąja. Visi turime teisę ir progą pasidžiaugti, kad esame laisvi ir tai yra didžiulė dovana, kurios niekas iš mūsų nebeatims. Džiaukimės, naudokimės laisve ir švęskime“, – sakė meras R. Šimašius, išlydėjęs eiseną iš Katedros aikštės ir pasitikęs visus Rotušėje.

Eisenos maršrutas buvo suplanuotas neatsitiktinai – jis prasidėjo nuo senosios Lietuvos valstybės centro – Šventaragio slėnio, nuo Valdovų rūmų ir Katedros, kurioje ilsisi Vytautas ir kiti didieji kunigaikščiai. Toliau prie Signatarų namų jaunimą pasitiko ir pasveikino Lietuvos prezidentas Valdas Adamkus.

„1918 metais vasario 16 dieną iš šios vietos pasauliui paskelbėme: esame gyvi, gyvensime laisvi ir nepriklausomi. Dėl to dar prireikė pralieti kraują ir paaukoti gyvybes, bet tauta pakilo kurti, gyventi ir eiti laisvės keliu. Esame laisvi, priimti į laisvą tautų bendruomenę ir įsipareigoję dirbti kartu, apginti savo tradicijas, tapatybę ir savo kalbą, ir tai mes padarysime bet kokia kaina“, – kreipėsi į jaunimą Prezidentas Valdas Adamkus, kviesdamas iškelti trispalves ir eiti vilties, pasiryžimo dorumo ir tikėjimo keliu.

Prie Lietuvos nacionalinės filharmonijos, kur buvusiuose Miesto salės rūmuose 1905 metais posėdžiavo Didysis Vilniaus seimas, pareikalavęs Lietuvos savarankiškumo, eisenos dalyvius pasitiko profesorius Vytautas Landsbergis.

„Šiandien – Lietuvos gimimo diena, bet juk mes ir esam Lietuva. Tai – mūsų gimimo diena. Prieš 110 metų čia pirmą kartą naujaisiais laikais, gimstant lietuvių tautos sąmoningumui ir pasiryžimui vėl turėti savo valstybę, rinkosi Didysis Vilniaus Seimas. Pirmas jo reikalavimas buvo – mūsų likimą spręsim mes patys – Lietuvos žmonės, nes čia yra mūsų kraštas ir mes patys turim jį kurti. Šiandien – jums spręsti savo likimą, kuris dabar yra jūsų rankose. Esate jauni, turite kurti savo šalį toliau, o jei reiks, ir ginti, kaip ją apgynė savanoriai, signatarai, sausio 13-osios gynėjai“, – ištvermės ir stiprybės jaunimui linkėjo Prof. V. Landsbergis.

Toliau moksleivių eisena patraukė link Aušros Vartų, aplankė Rasų kapines, Vasario 16-osios Akto signatarų Dr. Jono Basanavičiaus ir Jono Vileišio kapus. Sugiedoję Lietuvos himną, moksleiviai su mokytojais rinkosi Rotušėje, kur buvo pavaišinti arbata ir klausėsi Artūro Noviko džiazo mokyklos vokalinio ansamblio „Jazz Island“ koncerto.

Kūrybingai ir prasmingai paminėti Valstybės atkūrimo dieną eisena „Lietuvos valstybės keliu“ drauge sumanė Vilniaus miesto savivaldybė, Lituanistų sambūris ir Lietuvos istorijos mokytojų asociacija. Tikimasi, kad pirmą kartą organizuojama eisena, subūrusi per 1000 moksleivių, taps tradicine ir kitais metais pritrauks dar gausesnį būrį jaunų žmonių iš visos Lietuvos.

Pasitikęs eisenos dalyvius Rotušėje, Vilniaus meras R. Šimašius pakvietė visus kartu švęsti laisvę ir dar kartą susitikti vakare, Katedros aikštėje, kur nuskambėjo šventinis Vasario 16-osios koncertas „Švęskime laisvę“.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Žaidynių rėmėjas:
Žaidynių organizatoriai: