Kačerginės šeimos dalyvavo margučių kūrybos seklytėlėje
Vilkaviškio r. Keturvalakių mokykla-daugiafunkcis centras

Kačerginės šeimos dalyvavo margučių kūrybos seklytėlėje

Į margučių kūrybos seklytėlę suriedėjo maži ir dideli. Pavasario spinduliukais švietė mažųjų akelės. Į kupinas kraiteles tiesėsi delniukai, kuriais sruveno vaikiškas nekantrumas – baltašonį kiaušinuką akimirksniu paversti spalvota grožybe. Praktinio seminaro vadovė Laimutė Praškevičienė, visus, kaip margučiais, apdalinusi savo gera šypsena, pakvietė džiugiai kūrybai. Žaismingu pasakojimu ji ištirpino sustingusių minčių vašką, pažadino kūrėjų fantaziją. Etnologė pristatė ir padalino paprastas marginimo priemones.

Tai – medinis pagaliukas, arbatinė žvakutė, smeigtukas plokščia galvute ir gabalėlis vaško. Kol tyliai ant margučių kapsėjo kvapnaus vaško lašeliai, taškeliai, vinguriavo grioveliai, vadovė į kūrybą įbėrė ir žiupsnelį tradicijų skonio.

Pasirodo, nuo seno tikėta, kad užklupus nelaimei, ar pasiklydus miške reikia prisiminti, su kuo pirmu mušei kiaušinį šv. Velykų rytą. Jei prisiminsi, nelaimė kaip vaškas akimirksniu ištirps. Marginimo vašku tradicija sena, kaip pasaulis. Ji kaip raibas margutis rieda iškartos į kartą, iš rankų į rankas, iš pavasario į pavasarį, nešdama sėkmę, sveikatą, skelbdama visų lauktą gamtos atgimimą.

Kačerginės daugiafunkcio centro kultūros renginių organizatorė Lina Sinkevičienė

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Žaidynių rėmėjas:
Žaidynių organizatoriai: