Nesėkminga gelbėjimo operacija: keturkojai palikti gyventi baisiomis sąlygomis

 (82)
Šiandien Panevėžio rajone, Bliūdžių kaime, vyko bene 40-ies šunų gelbėjimo operacija. Keturkojai buvo laikomi itin baisiomis sąlygomis: vieni pririšti, kiti palikti tiesiog tamsoje. Tačiau Panevėžio gyvūnų globos draugijos organizuota keturkojų gelbėjimo operacija baigėsi nesėkme, mat Panevėžio valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistė, taip pat apsilankiusi įvykio vietoje, teigė, jog gyvūnų laikymo sąlygos atitinka visas reikiamas normas.
Nesėkminga gelbėjimo operacija: keturkojai palikti gyventi baisiomis sąlygomis
© Gediminas Balčiūnas

Panevėžio gyvūnų globos draugija inicijavo šunų gelbėjimo operaciją iš Panevėžio rajone, Bliūdžių kaime gyvenančios senolės namų. Buvo gautas signalas apie itin blogose sąlygose augančius keturkojus. Į Panevėžio rajoną atskubėjo ir Vilniaus organizacijos „SOS gyvūnai“ direktorė Ilona Reklaitytė-Mezenceva, savanoriai.

Deja, augintinių iš senolės gyvūnų globėjai išsivežti negalėjo, mat Panevėžio valstybinės veterinarijos maisto ir tarnybos inspektorė Laima Šomkienė teigė, jog tamsoje grandinėmis pririšti šunys gyvena tinkamose sąlygose.

„Tokių baisių sąlygų neteko matyti per 12 darbo metų“, – su išgąsčiu teigė „SOS gyvūnai“ organizacijos direktorė I. Reklaitytė-Mezenceva, kuri, įlipusi į senolės namus pro langą, rado kankinamą senyvo amžiaus šunį. Jis buvo pririštas trumpa grandine prie sutrūnijusio krėslo.

Nesiteikė net apžiūrėti

Į įvykio vietą atvykusi Panevėžio valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektorė L. Šomkienė nesiteikė net apžiūrėti aplinkos, kurioje gyvena keturkojai. Moteris atsistojusi prie tvoros, atsainiai mostelėjusi ranka, tarstelėjo, kad iš šunų įmitimo mato, jog šie paėdę.

Tuo tarpu gyvūnų globos draugijos atstovai inspektorei bandė aiškinti, jog tik paėsti gyvūnui neužtenka.

„Ar mes gyvename viduramžiais? Man baisu klausytis, kaip tokios įstaigos atstovė teigia, jog šunys paėdę, tačiau ji nesiteikia apžiūrėti aplinkos, kurioje keturkojai gyvena“, – pasipiktinusi teigė I. Reklaitytė-Mezenceva.

Ne kartą įspėta

83-ejų metų Bliūdžių kaime gyvenanti senolė buvo ne kartą įspėta dėl gyvūnų nepriežiūros. Senjoros namuose jau nekartą lankėsi ir Panevėžio gyvūnų globos draugijos atstovai.

Ne kartą jie atvežė augintiniams maisto. Tačiau jau kuris laikas niekas nesikeičia: senolė šunis laiko itin prastomis sąlygomis.

Dar balandžio mėnesį buvo gautas signalas, jog Bliūdžiuose gyvenanti moteris tinkamai neprižiūri namuose laikomų kelių dešimčių šunų. Apie tai atsakingus pareigūnus informavo netoliese dirbanti moteris.

Palaidus bei lakstančius šunis vidury gatvės ne kartą matė ir Panevėžio gyvūnų globos draugijos vadovė Rūta Libierienė.

„Mačiau mašinos nutrenktą keturkojį, kurį ėdė kiti šios moters auginami šunys. Tad galite įsivaizduoti, kokios čia sąlygos“, – pasibaisėjusi pasakojo R. Liberienė.

Prieš kelis mėnesius pas senolę apsilankiusi Panevėžio valstybinės maisto ir veterinarinės tarnybos inspektorė L. Šomkienė įspėjo, jog moteris privalo susitvarkyti, kitaip gresia, gana nemažos baudos arba gyvūnų konfiskavimas.

Tačiau šiandien kartu su gyvūnų prieglaudos atstovais pas senjorą atvykusi specialistė teigė, jog leisti paimti gyvūnus ji negali.

Pareigūnai pasiūlė pasidairyti po kitus kaimus

Pas Bliūdžių kaime gyvenančią moterį šiandien popiet apsilankė ir Panevėžio policijos pareigūnai. Jie, kaip ir Panevėžio valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos atstovė, nė nesiteikė apžiūrėti aplinkos, kurioje gyvena keturkojai.

„Pavažinėkite po kitus Lietuvos kaimus, dar ne to pamatysite“, – tarstelėjo inspektorė, kuri toliau bendrauti su nepanoro.

Gyvūnų išsivežti neleido

Į normalias gyvenimo sąlygas augintinius norėję išsivežti Panevėžio gyvūnų globos draugijos atstovai to padaryti šiandien negalėjo.

„Leidimą paimti keturkojus privalo išduoti Veterinarijos tarnyba, kurios inspektorė, kaip matome, nesiteikė net pabūti čia iki galo. Ji išvyko su mintimi, kad situacija čia yra gera. Savo ruožtu bandysime rašyti pareiškimą, tačiau vis tiek leidimą privalės išduoti. Manau, atomazga aiški“, – nusivylusi pasakojo Panevėžio gyvūnų globos draugijos vadovė R. Liberienė.

Prašo pagalbos

Iš Vilniaus atvykusi gyvūnų gelbėtoja I. Reklaitytė-Mezenceva liko šokiruota Panevėžio valstybinėmis institucijomis.

„Man baisu. Grįžtame keliais dešimtmečiais atgal. Tiesiog trūksta žodžių, kaip tarnybos gali elgtis. Panašu, jog gyvūno gyvybė – nieko verta“, – teigė „SOS gyvūnai“ direktorė.

I. Reklaitytė-Mezenceva prašė nelikti abejingam nė vienam šioje istorijoje ir susivienijus padėti išgelbėti nelaimėlius keturkojus.

„Kartu galime kažką pakeisti“, – pridūrė gyvūnų gelbėtoja.

„SOS gyvūnų“ organizacijos direktorė senyvo amžiaus keturkojų augintojos maldavo atiduoti bent kelis augintinus, mat jiems skubiai reikia pagalbos, kitaip jie gali ir neišgyventi. Tačiau moteris nesutiko atiduoti nei vieno šuns, teigdama, kad labai juos myli.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Berniukas susirūpino benamių kačių likimu: tapo jų gelbėtoju ir superherojumi (9)

Berniukas susirūpino benamių kačių likimu: tapo jų gelbėtoju ir superherojumi
Kaskart aplankęs Kris Papiernik ir Kia Griffin, jų penkiametis sūnėnas Shon'as tenori daryti viena – eiti laukan ir rūpintis benamėmis katėmis, rašo thedodo.com.

Niekas netikėjo, kad kalytė išgyvens: šiandien ji džiaugiasi nauju gyvenimu (5)

Niekas netikėjo, kad kalytė išgyvens: šiandien ji džiaugiasi nauju gyvenimu
Kalytei Doris buvo vos 4 dienos, kai vienos prieglaudos darbuotojai rado ją paliktą tarp šiukšlių konteinerių. Prieglaudoje ji buvo pavadinta tuo metu Jungtinėje Karalystėje siautėjusios audros vardu, rašo thedodo.com.

Nesitikėjo, kad gelbėti kačiukus bus taip sudėtinga (3)

Nesitikėjo, kad gelbėti kačiukus bus taip sudėtinga
Dar būdami 8 savaičių jaunikliais, katinas Astra ir keturi jo broliai buvo palikti dėžėje šalia kelio. Paliktus gyvūnus suradęs žmogus nesitikėjo, jog juos išgelbėti bus nelengva, rašo thedodo.com.

Kai katinai visai nenori fotografuotis: juokingiausios augintinių sugadintos nuotraukos (13)

Kai katinai visai nenori fotografuotis: juokingiausios augintinių sugadintos nuotraukos
Katės neturi išmaniųjų telefonų, ko gero, todėl, kad naudotis liečiamu ekranu yra sudėtinga, kai tavo ranka yra putli letena, rašo BoredPanda.com

Laukinis katinas buvo nevaldomas: seną pikčiurną jaunikliai išmokė švelnumo (1)

Laukinis katinas buvo nevaldomas: seną pikčiurną jaunikliai išmokė švelnumo
Shelly Roche niekada neplanavo priglausti tokio katino, kaip Mason'as. 10-ies metų laukinis gyvūnas buvo nedraugiškas ir piktas, todėl moteris manė, jog auginti jį namuose būtų siaubinga, rašo thedodo.com.

Neįprasta misija ugniagesių neišgąsdino: dėl kalytės leidosi nuo aukšto skardžio (10)

Neįprasta misija ugniagesių neišgąsdino: dėl kalytės leidosi nuo aukšto skardžio
Praėjusią savaitę kalytė vardu Safira dingo iš gimtojo miestelio Ituporangos Brazilijoje. Po kelias dienas trukusių paieškų, jos šeimininkas pagaliau atsekė jos pėdsakais – tiesa, išgelbėti kalytę buvo nelengva, rašo thedodo.com.

Internautai stebisi garbanotomis katėmis: reta veislė gimė visiškai atsitiktinai

Internautai stebisi garbanotomis katėmis: reta veislė gimė visiškai atsitiktinai
Neįprastai atrodančios oranžinės katės nuotraukos šią savaitę sparčiai sklido internetinėje erdvėje. Žmonės stebėjosi, jog katė, kitaip nei įprastos katės, yra garbanota, rašo thedodo.com.

Tikėjosi šeimos pagausėjimo, bet ne tokio: naujagimiui surengė neįprastą fotosesiją (11)

Tikėjosi šeimos pagausėjimo, bet ne tokio: naujagimiui surengė neįprastą fotosesiją
Kayla Powers – fotografė, kurios penkiametis sūnus nepaliaudamas jos prašė broliuko arba sesutės. Šis norėjo mažylio, su kuriuo galėtų žaisti – neiškentusi moteris vieną dieną parnešė į namus mažylį, bet visai ne tokį, kokio tikėjosi jos sūnus, rašo BoredPanda.com.

Gyvūnai buvo neišskiriami: prarastą draugę šuneliui primena pliušinė avytė (6)

Gyvūnai buvo neišskiriami: prarastą draugę šuneliui primena pliušinė avytė
Paddy – specialių poreikių turintis čihuahua veislės šunelis, rastas klaidžiojantis greitkelyje. Gyvūnas buvo labai alkanas ir nuolat krisdavo – laimei, neilgai trukus jis buvo priglaustas, ir, negana to, gavo ypatingą draugę avytę Lily, rašo BoredPanda.com.

Netikėta situacija prajuokino orų pranešėją: eteriu dalinosi su paukščiu (3)

Netikėta situacija prajuokino orų pranešėją: eteriu dalinosi su paukščiu
Tara Jean Stevens kiekvieną rytą praneša orų prognozę kanadiečių televizijos laidoje „Vancouver's Breakfast Television“, tačiau vienas rytas buvo gerokai linksmesnis už kitus, rašo thedodo.com.

Vienišiems prieglaudos šunims surengė šventę: lepino ypatingais skanėstais (12)

Vienišiems prieglaudos šunims surengė šventę: lepino ypatingais skanėstais
Gyvūnų prieglauda nusprendė surengti gimtadienio vakarėlį vienišiems šunims, kurių tikrųjų gimimo dienų niekas nežinojo. Kiekvienas iš 100 šunų buvo palepintas šventiniais skanėstais, kuriuos jiems dalino balionais ir gimtadienio kepurėlėmis pasipuošę prieglaudos darbuotojai, rašo thedodo.com.

Šuns spektaklis parke sukėlė juoko bangą: išeiti nenorintis šuo nejudėjo iš vietos (10)

Šuns spektaklis parke sukėlė juoko bangą: išeiti nenorintis šuo nejudėjo iš vietos
Vieno Australijos parko lankytojai neseniai galėjo iš širdies prisijuokti iš nepaklusnaus šuns, nenorinčio eiti namo. Gyvūnas, kuris nenorėjo palikti parko, krito ant žemės ir apsimetė negyvu, rašo BoredPanda.com.

Šiandien minima kačių diena: jų draugija džiaugiasi kas ketvirta šeima šalyje (32)

Šiandien minima kačių diena: jų draugija džiaugiasi kas ketvirta šeima šalyje
Augintinio reikšmė žmogaus gyvenime darosi vis didesnė – tai įrodo atliekami rinkos tyrimai. Pastebima, jog į nedidelius būstus besikeliantys ir urbanizacijos veikiami žmonės ypač mielai renkasi kačių draugiją – o ši diena skirta būtent joms.

Šeimininkas katei parūpino mažytį hamaką: dviese tinginiauti smagiau (3)

Šeimininkas katei parūpino mažytį hamaką: dviese tinginiauti smagiau
Ana Beatriz Pinho myli savo šeimoje augančią katę, tačiau nedvejodama galėtų pasakyti, jog jos tėtis augintinę myli dar labiau, rašo thedodo.com.

Prieglaudos darbuotojus nustebino neišskiriamų šunų draugystė: jie tarsi suklijuoti (4)

Prieglaudos darbuotojus nustebino neišskiriamų šunų draugystė: jie tarsi suklijuoti
Bonnie ir Clyde'as – neišskiriami šunys iš prieglaudos. Gyvūnai tokie artimi, jog mažesnįjį, vardu Clyde'as, dažnai galima rasti sėdintį ant gerokai didesnės draugės Bonnie nugaros, rašo BoredPanda.com.