Moterį sujaudino šunų likimas: visą savo laiką skiria jų gelbėjimui

 (15)
Viskas prasidėjo išvydus mažytę valkataujančią 4 savaičių kalytę Bellą prie vienos šventyklos Tailande, Songhlos mieste. Ten apsigyvenusi australė Tamara Johnston pastebėjo gyvūną ir iškart suprato, kad turi jam padėti – neatrodė, jog Bella kas nors daugiau rūpintųsi, rašo thedodo.com.
T. Johnston gelbėja šunis
© DELFI montažas

„Tikriausiai pasilikusi ji būtų buvusi partrenkta pro šalį važiuojančių automobilių. Jei taip ir nebūtų nutikę, kalytė nebūtų išgyvenusi dėl virusų, niežų, parazitų ir kitų šioje vietovėje dažnų susirgimų“, – „The Dodo“ sakė T. Johnston.

Moteris parsivedė Bellą namo ir netrukus ją priglaudė kaip savą. Bet net ir priglaudusi kalytę T. Johnston negalėdavo ramiai praeiti pro kitus panašaus likimo šunis, valkataujančius gatvėse. Tailande buvo daugybė šunų, kuriems reikėjo pagalbos – atstumti ir niekam nereikalingi gyvūnai kentėjo nuo alkio, sveikatos sutrikimų. Kur moteris bepažiūrėtų, ji matė gyvūnus, kuriems reikia pagalbos.

„Vakarų šalyse esama prieglaudų ir pagalbos gyvūnams centrų, kuriuose pasirūpinama tokiais gyvūnais. O štai Tailande jų yra labai nedaug“, – sakė moteris.

Songhloje buvo viena valstybinė prieglauda, bet T. Johnston išgąsdino tai, ką nuvykusi joje išvydo. Kadangi prieglaudai trūksta finansavimo, šunys čia ilgai neišgyvena.

Anglų kalbos mokytoja Tailande dirbusi T. Johnston pradėjo rūpintis šunimis savo namuose duodama jiems maisto, suteikdama saugią pastogę miegoti ir būtiniausią veterinarinę pagalbą. Ji taip pat mėgino surasti šunims naujus namus ir nemaža jų dalis buvo priglaudžiama Amerikoje gyvenančių šeimų.

Net kai ji negalėdavo šunų iš gatvės parsivesti namo, moteris vis tiek jiems duodavo maisto ir suteikdavo būtiniausią pagalbą.

Nors Tailande buvo gyvūnais besirūpinančių organizacijų ir pavienių asmenų, T. Johnston teigimu, čia trūko didelių organizacijų, galinčių išgelbėti šunis Songhloje. Todėl ji nusprendė to imtis pati.

Kai vietiniai pastebėjo, jog moteris namo parsiveda šunis, jie pradėjo palikinėti nereikalingus šuniukus prie jos namų. „Vietiniai dažnai fotografuoja mane ir juokiasi vietoje to, jog ištiestų pagalbos ranką. Veterinarai taip pat ne visada gali padėti. Negana to, jog gelbėju ir gydau šunis, taip pat turiu susidurti su daugybe kitų nemalonumų, dėl kurių šis darbas tampa dar sunkesnis. Nepaisant to, esu atkakli ir niekada nepaliksiu gyvūnų nelaimėje“, – teigė T. Johnston.

Šiuo metu moteris rūpinasi 38 benamiais šunimis savo namuose, dar 50 šunų ji rūpinasi gatvėse.

Jau 6 metus šunis gelbėjanti moteris nusprendė įkurti pagalbos grupę „Thai Street Paws“. T. Johnston svajoja apie klinikos įkūrimą, kurioje galėtų sterilizuoti gyvūnus ir suteikti jiems būtiniausią pagalbą.

„Žinau, kad negaliu išgelbėti kiekvieno šuns, tačiau noriu padėti kiek galėdama daugiau. Dėl to nesustoju daryti to, ką darau. Noriu tai pakeisti“, – teigė ji.

Daugiau rasite čia.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Kai katės pervertina savo galimybės: bando įsirangyti į kelis kartus mažesnes vietas (14)

Kai katės pervertina savo galimybės: bando įsirangyti į kelis kartus mažesnes vietas
Yra vienas dalykas, kurį katės mėgsta daryti labiau nei valgyti ir tinginiauti - bandyti sutilpti ankštose vietose, rašo BoredPanda.com.

Prieglaudoje liūdintis šuo sujaudino internautus: radęs šeimą pasikeitė neatpažįstamai (11)

Prieglaudoje liūdintis šuo sujaudino internautus: radęs šeimą pasikeitė neatpažįstamai
Prieglaudoje išvydusi vienišą liūdintį šunį, viena moteris nusprendė pasidalinti jo nuotrauka „Reddit“ internetiniame puslapyje tikėdama, jog taip greičiau atsiras naujas gyvūno šeimininkas, rašo thedodo.com.

Berniukas susirūpino benamių kačių likimu: tapo jų gelbėtoju ir superherojumi (14)

Berniukas susirūpino benamių kačių likimu: tapo jų gelbėtoju ir superherojumi
Kaskart aplankęs Kris Papiernik ir Kia Griffin, jų penkiametis sūnėnas Shon'as tenori daryti viena – eiti laukan ir rūpintis benamėmis katėmis, rašo thedodo.com.

Niekas netikėjo, kad kalytė išgyvens: šiandien ji džiaugiasi nauju gyvenimu (6)

Niekas netikėjo, kad kalytė išgyvens: šiandien ji džiaugiasi nauju gyvenimu
Kalytei Doris buvo vos 4 dienos, kai vienos prieglaudos darbuotojai rado ją paliktą tarp šiukšlių konteinerių. Prieglaudoje ji buvo pavadinta tuo metu Jungtinėje Karalystėje siautėjusios audros vardu, rašo thedodo.com.

Nesitikėjo, kad gelbėti kačiukus bus taip sudėtinga (3)

Nesitikėjo, kad gelbėti kačiukus bus taip sudėtinga
Dar būdami 8 savaičių jaunikliais, katinas Astra ir keturi jo broliai buvo palikti dėžėje šalia kelio. Paliktus gyvūnus suradęs žmogus nesitikėjo, jog juos išgelbėti bus nelengva, rašo thedodo.com.

Kai katinai visai nenori fotografuotis: juokingiausios augintinių sugadintos nuotraukos (14)

Kai katinai visai nenori fotografuotis: juokingiausios augintinių sugadintos nuotraukos
Katės neturi išmaniųjų telefonų, ko gero, todėl, kad naudotis liečiamu ekranu yra sudėtinga, kai tavo ranka yra putli letena, rašo BoredPanda.com

Laukinis katinas buvo nevaldomas: seną pikčiurną jaunikliai išmokė švelnumo (1)

Laukinis katinas buvo nevaldomas: seną pikčiurną jaunikliai išmokė švelnumo
Shelly Roche niekada neplanavo priglausti tokio katino, kaip Mason'as. 10-ies metų laukinis gyvūnas buvo nedraugiškas ir piktas, todėl moteris manė, jog auginti jį namuose būtų siaubinga, rašo thedodo.com.

Neįprasta misija ugniagesių neišgąsdino: dėl kalytės leidosi nuo aukšto skardžio (10)

Neįprasta misija ugniagesių neišgąsdino: dėl kalytės leidosi nuo aukšto skardžio
Praėjusią savaitę kalytė vardu Safira dingo iš gimtojo miestelio Ituporangos Brazilijoje. Po kelias dienas trukusių paieškų, jos šeimininkas pagaliau atsekė jos pėdsakais – tiesa, išgelbėti kalytę buvo nelengva, rašo thedodo.com.

Internautai stebisi garbanotomis katėmis: reta veislė gimė visiškai atsitiktinai (1)

Internautai stebisi garbanotomis katėmis: reta veislė gimė visiškai atsitiktinai
Neįprastai atrodančios oranžinės katės nuotraukos šią savaitę sparčiai sklido internetinėje erdvėje. Žmonės stebėjosi, jog katė, kitaip nei įprastos katės, yra garbanota, rašo thedodo.com.

Tikėjosi šeimos pagausėjimo, bet ne tokio: naujagimiui surengė neįprastą fotosesiją (11)

Tikėjosi šeimos pagausėjimo, bet ne tokio: naujagimiui surengė neįprastą fotosesiją
Kayla Powers – fotografė, kurios penkiametis sūnus nepaliaudamas jos prašė broliuko arba sesutės. Šis norėjo mažylio, su kuriuo galėtų žaisti – neiškentusi moteris vieną dieną parnešė į namus mažylį, bet visai ne tokį, kokio tikėjosi jos sūnus, rašo BoredPanda.com.

Gyvūnai buvo neišskiriami: prarastą draugę šuneliui primena pliušinė avytė (6)

Gyvūnai buvo neišskiriami: prarastą draugę šuneliui primena pliušinė avytė
Paddy – specialių poreikių turintis čihuahua veislės šunelis, rastas klaidžiojantis greitkelyje. Gyvūnas buvo labai alkanas ir nuolat krisdavo – laimei, neilgai trukus jis buvo priglaustas, ir, negana to, gavo ypatingą draugę avytę Lily, rašo BoredPanda.com.

Netikėta situacija prajuokino orų pranešėją: eteriu dalinosi su paukščiu (3)

Netikėta situacija prajuokino orų pranešėją: eteriu dalinosi su paukščiu
Tara Jean Stevens kiekvieną rytą praneša orų prognozę kanadiečių televizijos laidoje „Vancouver's Breakfast Television“, tačiau vienas rytas buvo gerokai linksmesnis už kitus, rašo thedodo.com.

Vienišiems prieglaudos šunims surengė šventę: lepino ypatingais skanėstais (12)

Vienišiems prieglaudos šunims surengė šventę: lepino ypatingais skanėstais
Gyvūnų prieglauda nusprendė surengti gimtadienio vakarėlį vienišiems šunims, kurių tikrųjų gimimo dienų niekas nežinojo. Kiekvienas iš 100 šunų buvo palepintas šventiniais skanėstais, kuriuos jiems dalino balionais ir gimtadienio kepurėlėmis pasipuošę prieglaudos darbuotojai, rašo thedodo.com.

Šuns spektaklis parke sukėlė juoko bangą: išeiti nenorintis šuo nejudėjo iš vietos (10)

Šuns spektaklis parke sukėlė juoko bangą: išeiti nenorintis šuo nejudėjo iš vietos
Vieno Australijos parko lankytojai neseniai galėjo iš širdies prisijuokti iš nepaklusnaus šuns, nenorinčio eiti namo. Gyvūnas, kuris nenorėjo palikti parko, krito ant žemės ir apsimetė negyvu, rašo BoredPanda.com.

Šiandien minima kačių diena: jų draugija džiaugiasi kas ketvirta šeima šalyje (32)

Šiandien minima kačių diena: jų draugija džiaugiasi kas ketvirta šeima šalyje
Augintinio reikšmė žmogaus gyvenime darosi vis didesnė – tai įrodo atliekami rinkos tyrimai. Pastebima, jog į nedidelius būstus besikeliantys ir urbanizacijos veikiami žmonės ypač mielai renkasi kačių draugiją – o ši diena skirta būtent joms.