Moterį sujaudino šunų likimas: visą savo laiką skiria jų gelbėjimui

 (15)
Viskas prasidėjo išvydus mažytę valkataujančią 4 savaičių kalytę Bellą prie vienos šventyklos Tailande, Songhlos mieste. Ten apsigyvenusi australė Tamara Johnston pastebėjo gyvūną ir iškart suprato, kad turi jam padėti – neatrodė, jog Bella kas nors daugiau rūpintųsi, rašo thedodo.com.
T. Johnston gelbėja šunis
© DELFI montažas

„Tikriausiai pasilikusi ji būtų buvusi partrenkta pro šalį važiuojančių automobilių. Jei taip ir nebūtų nutikę, kalytė nebūtų išgyvenusi dėl virusų, niežų, parazitų ir kitų šioje vietovėje dažnų susirgimų“, – „The Dodo“ sakė T. Johnston.

Moteris parsivedė Bellą namo ir netrukus ją priglaudė kaip savą. Bet net ir priglaudusi kalytę T. Johnston negalėdavo ramiai praeiti pro kitus panašaus likimo šunis, valkataujančius gatvėse. Tailande buvo daugybė šunų, kuriems reikėjo pagalbos – atstumti ir niekam nereikalingi gyvūnai kentėjo nuo alkio, sveikatos sutrikimų. Kur moteris bepažiūrėtų, ji matė gyvūnus, kuriems reikia pagalbos.

„Vakarų šalyse esama prieglaudų ir pagalbos gyvūnams centrų, kuriuose pasirūpinama tokiais gyvūnais. O štai Tailande jų yra labai nedaug“, – sakė moteris.

Songhloje buvo viena valstybinė prieglauda, bet T. Johnston išgąsdino tai, ką nuvykusi joje išvydo. Kadangi prieglaudai trūksta finansavimo, šunys čia ilgai neišgyvena.

Anglų kalbos mokytoja Tailande dirbusi T. Johnston pradėjo rūpintis šunimis savo namuose duodama jiems maisto, suteikdama saugią pastogę miegoti ir būtiniausią veterinarinę pagalbą. Ji taip pat mėgino surasti šunims naujus namus ir nemaža jų dalis buvo priglaudžiama Amerikoje gyvenančių šeimų.

Net kai ji negalėdavo šunų iš gatvės parsivesti namo, moteris vis tiek jiems duodavo maisto ir suteikdavo būtiniausią pagalbą.

Nors Tailande buvo gyvūnais besirūpinančių organizacijų ir pavienių asmenų, T. Johnston teigimu, čia trūko didelių organizacijų, galinčių išgelbėti šunis Songhloje. Todėl ji nusprendė to imtis pati.

Kai vietiniai pastebėjo, jog moteris namo parsiveda šunis, jie pradėjo palikinėti nereikalingus šuniukus prie jos namų. „Vietiniai dažnai fotografuoja mane ir juokiasi vietoje to, jog ištiestų pagalbos ranką. Veterinarai taip pat ne visada gali padėti. Negana to, jog gelbėju ir gydau šunis, taip pat turiu susidurti su daugybe kitų nemalonumų, dėl kurių šis darbas tampa dar sunkesnis. Nepaisant to, esu atkakli ir niekada nepaliksiu gyvūnų nelaimėje“, – teigė T. Johnston.

Šiuo metu moteris rūpinasi 38 benamiais šunimis savo namuose, dar 50 šunų ji rūpinasi gatvėse.

Jau 6 metus šunis gelbėjanti moteris nusprendė įkurti pagalbos grupę „Thai Street Paws“. T. Johnston svajoja apie klinikos įkūrimą, kurioje galėtų sterilizuoti gyvūnus ir suteikti jiems būtiniausią pagalbą.

„Žinau, kad negaliu išgelbėti kiekvieno šuns, tačiau noriu padėti kiek galėdama daugiau. Dėl to nesustoju daryti to, ką darau. Noriu tai pakeisti“, – teigė ji.

Daugiau rasite čia.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Į judrią gatvę išbėgo šuo: dviratininkė dėl jo rizikavo gyvybe (8)

Į judrią gatvę išbėgo šuo: dviratininkė dėl jo rizikavo gyvybe
Ši drąsi dviratininkė nė akimirką nesudvejojo gatvėje išvydusi mažą šuniuką ir rizikavo savo pačios saugumu tam, kad išgelbėtų nepažįstamo gyvūno gyvybę, rašo thedodo.com.

Šeimininkai parodė, kaip užaugo jų augintiniai: gyvūnus sunku atpažinti (2)

Šeimininkai parodė, kaip užaugo jų augintiniai: gyvūnus sunku atpažinti
Laikas bėga greitai – ypač tada, kai stebime savo augančius keturkojus. Atrodo, dar neseniai mažas šuniukas beveik galėjo sutilpti rankose, tačiau šiandien jis jau užaugęs. Pažįstama situacija? Jūs tikrai nesate vieni, rašo BoredPanda.com.

Kamine įstrigusi katytė sukėlė visus ant kojų: po kelių dienų vėl atsidūrė laisvėje (19)

Kamine įstrigusi katytė sukėlė visus ant kojų: po kelių dienų vėl atsidūrė laisvėje
Ką tik iš prieglaudos į naujus namus atkeliavusi maža katytė Lola iš pradžių labai nerimavo ir bandė kur nors pasislėpti. Taip ji netyčia įstrigo kamine, 2,5 metro aukštyje, rašo thedodo.com.

Gudrus šunelis moka savimi pasirūpinti: iš parduotuvės pats parsineša maisto (6)

Gudrus šunelis moka savimi pasirūpinti: iš parduotuvės pats parsineša maisto
Šunys mus mėgsta tokius, kokie esame. Kiekvienas šeimininkas privalo pasirūpinti, kad jo augintinis būtų sotus, tačiau vienas gudrus šunelis vardu Pituco išsiaiškino, kaip pasirūpinti maistu pačiam, rašo thedodo.com.

Prieglaudos darbuotojai nustebę: tokio storo katino dar nėra matę (26)

Prieglaudos darbuotojai nustebę: tokio storo katino dar nėra matę
Katinas Symba yra kiek stambesnis už kitus prieglaudos gyventojus – juk mylimo katino turi būti daug. Neilgai trukus vienai šeimai pasiseks jį turėti, rašo thedodo.com.

Skaudi patirtis katinui tapo lemtinga: pradėjo rūpintis beglobiais kačiukais (8)

Skaudi patirtis katinui tapo lemtinga: pradėjo rūpintis beglobiais kačiukais
Vos kelių dienų Charlie ir jo trys broliukai buvo palikti uždarytoje dėžėje stovyklavietėje. Tai buvo viena karščiausių vasaros dienų ir nelaimingi naujagimiai neturėjo jokios vilties pasprukti. Laimei, viena moteris juos rado pačiu laiku – apsidairiusi ji niekur nepastebėjo kačiukų atsivedusios katės, todėl nugabeno mažylius į vietinius gyvūnų globos namus, rašo thedodo.com.

Jaudinanti gyvūnų draugystė: dalį maisto vis dar palieka nebegyvam bičiuliui (13)

Jaudinanti gyvūnų draugystė: dalį maisto vis dar palieka nebegyvam bičiuliui
Netekti brangaus gyvūno niekada nėra lengva – ne tik šeimininkams, bet ir kitiems gyvūnams. Easton Dufur neseniai atsisveikino su savo 13-mečiu šunimi Stitch'u, rašo thedodo.com.

Išskirtinis atvejis: žvejai ištraukė dvigalvį gyvūną (13)

Išskirtinis atvejis: žvejai ištraukė dvigalvį gyvūną
Mažas naujagimio kūnas atrodo taip, kaip tikimasi iš naujagimio. Yra tik vienas skirtumas - kūnelis turi dvi galvas, rašo BBC.

Neįtikėtina šunų draugystė: vienas kito nepalieka nė akimirkai (5)

Neįtikėtina šunų draugystė: vienas kito nepalieka nė akimirkai
Triuflas ir Bleizas - du neišskiriami keturkojai draugai, kurie yra labai skirtingų charakterių, tačiau tinka vienas kitam kaip pirštinė ant rankos, rašo BoredPanda.com.

Katinas drąsuolis: nebijojo stoti prieš liūtą (13)

Katinas drąsuolis: nebijojo stoti prieš liūtą
Derek Krahn, pelno nesiekiančio didžiųjų kačių rezervato Teksase vadovas, buvo be galo nustebintas, kai jo mažasis katinėlis Baggy metė iššūkį liūtui, rašo BoredPanda.com.

Dingusi augintinė rimtai išgąsdino šeimininką: po kelių dienų atsekė į jo darbovietę (8)

Dingusi augintinė rimtai išgąsdino šeimininką: po kelių dienų atsekė į jo darbovietę
Priglausta biglių veislės kalytė Cleo išties moka ištrūkti nuo pavadėlio ir pabėgti. Šeimininko teigimu, tuo ji primena pabėgimo meistrą, eskeipologą iliuzionistą Harry Houdini. Cleo tiesiog sustoja, atsisėda, įtraukia kaklą ir jau yra išnirusi iš pavadėlio, rašo thedodo.com.

Moterį sujaudino šunų likimas: visą savo laiką skiria jų gelbėjimui (15)

Moterį sujaudino šunų likimas: visą savo laiką skiria jų gelbėjimui
Viskas prasidėjo išvydus mažytę valkataujančią 4 savaičių kalytę Bellą prie vienos šventyklos Tailande, Songhlos mieste. Ten apsigyvenusi australė Tamara Johnston pastebėjo gyvūną ir iškart suprato, kad turi jam padėti – neatrodė, jog Bella kas nors daugiau rūpintųsi, rašo thedodo.com.

Būsimi pareigūnai – mieliausi keturkojai mažyliai (4)

Būsimi pareigūnai – mieliausi keturkojai mažyliai
Lucky Star, Schumann, Feida, Brother, AJ ir Full Moon - mažieji Taivano policijos K-9 būrio tarnautojai. Šie putlūs ir tingūs šunyčiai netrukus pradės treniruotis, kad taptų geriausiais Sprogmenų ir narkotikų skyriaus pareigūnais, rašo BoredPanda.com.

Šunį užplūdo motiniški jausmai: kasdien stebi, ar viščiukams viskas gerai (10)

Šunį užplūdo motiniški jausmai: kasdien stebi, ar viščiukams viskas gerai
Kai Brittany Gillott į namus parsinešė 6 viščiukus, jos šuo Mac'as juos iškart pamilo ir ėmė elgtis taip, tarsi būtų jų mama, rašo thedodo.com.

Stebinanti šuns ir katytės draugystė: neišskiriami nuo pirmo susitikimo (3)

Stebinanti šuns ir katytės draugystė: neišskiriami nuo pirmo susitikimo
Bokseris Lennnox'as šiomis dienomis iš visos širdies padeda naujai savo šeimos narei katytei. Šuns šeimininkas Will'as rado ją įstrigusią prie vieno iš taisomų automobilių variklio. Neaišku, kiek laiko išsigandęs mažas gyvūnas ten išbuvo, bet, laimei, jis buvo išgelbėtas, rašo thedodo.com.