Paskutinį kartą „Kariai“ namuose „Raptors“ nusileido 2004-aisiais (81:84), kai torontiečius į priekį dar vedė Vince'as Carteris.

Prieš porą dienų svečiuose itin apmaudžiai ir ne be kelių teisėjų klaidų 108:109 Klivlando „Cavaliers“ klubui nusileidę „Warriors“ mačą su Dwane'o Casey auklėtiniais pradėjo įspūdingai: nesužaidus nė 5 minučių šeimininkai jau pirmavo 22:4, o pirmą kėlinį laimėjo net 42:17 ir, atrodė, užbaigė visas torontiečių Kalifornijos svajas apie pergalę.

25 taškų skirtumas – pats didžiausias, kuriuo ekipa atsiliko po pirmo ketvirčio, per visą jau 22-us metus skaičiuojančių „Raptors“ istoriją.

Labai anksti ir labai lengvai didžiulį pranašumą susikrovę „Warriors“ antrame kėlinyje prisnūdo ir po J. Valančiūno dvitaškio bebuvo priekyje vos penkiais taškais – 58:53. Tiesa, likusią trumpą atkarpą iki didžiosios pertraukos Steve'o Kerro kariauna laimėjo 14:2 ir vėl nutolo – 72:55.

Iki ketvirto kėlinio pabaigos likus žaisti 7 min. „Kariai“ jau galvojo apie pergalę (112:94), bet „Raptors“ dar kartą pademonstravo savo kovingumą, surengė spurtą 15:2 ir netikėtai į „Oracle“ areną grąžino intrigą – 114:109 (likus žaisti 3 min.). Visgi netaiklūs DeMaro DeRozano metimai lemiamu metu neleido svečiams perlaužti mačo eigos – „Warriors“ atsilaikė ir šventė pergalę 10 taškų persvara.

Tai – pirmoji „Raptors“ nesėkmė šį sezoną dviženkliu skirtumu.

29 taškus šiame susitikime surinkęs D. DeRozanas padidino savo taškų kraitį iki 10290, aplenkė Chrisą Boshą (10275 tšk.) ir tapo rezultatyviausiu „Raptors“ žaidėju istorijoje.

J. Valančiūnas šiose rungtynėse buvo tylus ir per 21 min. tenkinosi 7 taškais (2/5 dvitaškiai, 3/3 baudos), 5 atkovotais kamuoliais bei 1 bloku. Visą ketvirtą ketvirtį jis praleido ant atsarginių žaidėjų suolelio.

JV tarpusavio mikrodvikovoje net nusileido veteranui iš Gruzijos Zazai Pačulijai, kuris per 18 min. įmetė 8 taškus (3/5 dvitaškiai, 2/2 baudos), sugriebė 3 atšokusius kamuolius ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus.

Beje, paskutinį dvitaškį su pražanga J. Valančiūnas pataikė trečio ketvirčio pabaigoje, t. y. tada, kai aikštėje Z. Pačulijos jau nebebuvo.

„Warriors“: Stephenas Curry 28 (7 rez. perd.), Kevinas Durantas 22 (17 atk. kam., 7 rez. perd., 5 blokai, 6 klaidos), Klay Thompsonas 21 (5/7 tritaškiai), Draymondas Greenas 14 (10 rez. perd.), Andre Iguodala 11, Ianas Clarkas 9, Zaza Pačulija 8 taškai.

„Raptors“: DeMaras DeRozanas 29 (10/23 metimai iš žaidimo, 9/10 baudos), Kyle'as Lowry 27 (4/10 dvitaškiai, 5/12 tritaškiai, 4/5 baudos, 11 rez. perd.), Terrence'as Rossas 24, DeMarre'as Carrollas 13, Jonas Valančiūnas 7 taškai.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (22)