Šį sezoną LKL ketvirtfinalio serija vyko iki trijų pergalių. Pirmose rungtynėse Kaune žalgiriečiai nugalėjo varžovus 91:69, o antrame mače išvykoje „Žalgiris“ taip pat buvo pajėgesnis rezultatu 73:67.

„Žalgiris“ - „Lietkabelis“ - 99:60 (29:19, 25:21, 19:7, 26:13), - serija 3-0.

„Lietkabelis“: Evaldas Žabas 19, Arnas Labuckas 15, Darius Griškėnas 12 (6 atk. kam.), Lukas Aukštikalnis 6, Gediminas Žalalis ir Noah Jamesas Dahlmanas (8 atk. kam.) po 3, Mantas Kazonas 2 taškai. Jurica Žuža nežaidė.

LKL reguliariame sezone „Lietkabelis“ su 11 pergalių ir 29 pralaimėjimais LKL turnyro lentelėje užėmė aštuntą vietą, o „Žalgiris“ (36/4) buvo pirmas.

Visose keturiose LKL reguliaraus sezono dvikovose pajėgesni buvo žalgiriečiai. Spalio 2 d. ir sausio 4 d. Panevėžyje gana lengvas pergales 88:70 ir 82:63 šventė Kauno komanda. Užtat lapkričio 10 d. „Žalgirio“ arenoje Lietuvos čempionams prireikė pratęsimo – 91:83. Daug sklandžiau žalgiriečiams klostėsi rungtynės kovo 23 d. namuose, kai „Lietkabelis“ buvo sutriuškintas 102:72.

Gynyba. „Lietkabelis“ pirmoje rungtynių pusėje bandė neleisti „Žalgiriui“ pabėgti. Skirtumas laikėsi apie 10 taškų kauniečių naudai. Pergalingą persvarą „Žalgiris“ susikrovė po pertraukos. Čempionai užgniaužė Panevėžio krepšininkus savo gynyboje. Žalgiriečiai „Lietkabeliui“ per trečią ir ketvirtą kėlinius leido įmesti tik 20 taškų.

„Lietkabelis“ suklydo 24 kartus. Tikslą pasiekė tik 34 proc. dvitaškių (10/29) ir 36 proc. tritaškių (8/22).

Skaičius. Panevėžiečiai mačui Kaune registravo aštuonis žaidėjus, bet tik septyni pasirodė aikštėje. Dėl traumos nežaidė vidurio puolėjas Jurica Žuža. Ne gana to, 28 minutes aikštėje praleidęs įžaidėjas Evaldas Žabas turėjo palikti aikštę dėl penkių asmeninių pražangų.

Trumpiausiai Panevėžio ekipoje žaidęs Gediminas Žalalis aikštėje praleido 20 minučių. „Žalgiryje“ tik trys krepšininkai rungtyniavo ilgiau nei 20 minučių.

Serija. „Žalgiris“ pirmas pateko į BEKO-LKL pusfinalį. Prie kauniečių gali prisijungti Vilniaus „Lietuvos rytas“, kuris prieš „Šiaulius“ pirmauja 2-0. Kitose porose bent po vieną pergalę pasiekė visos komandos.

Varžovas. Pusfinalyje „Žalgiris“ susitiks su Utenos „Juventus“ ir Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ poros nugalėtoju. Uteniškiai pirmauja serijoje 2-1.

Kitoje ketvirtfinalio serijoje „Pieno žvaigždės“ namuose priėmė „Juventus“ komandą, pralaimėjo rungtynes 51:63 (12:14, 20:12, 15:12, 4:25) ir atsilieka serijoje iki trijų pergalių 1-2. Pirmą mačą „Juventus“ Pasvalyje laimėjo 77:71, o antrą Utenoje pralaimėjo 74:84.

Ketvirtos serijos rungtynės penktadienį (gegužės 8 d.) Utenoje.

„Pieno žvaigždės“ - „Juventus“ - 51:63 (12:14, 20:12, 15:12, 4:25), - serija 1-2.

„Pieno žvaigždės“: Laimonas Kisielius ir Gytis Sirutavičius po 11, Žygimantas Skučas ir Osvaldas Olisevičius po 7, Jokūbas Gintvainis, Tauras Jogėla ir Aidas Viskontas po 4, Benjaminas Johnas Brustas 3 taškai.

„Juventus“: Egidijus Dimša 16 (6 klaid.), Simas Buterlevičius 13, Arvydas Šikšnius ir Rashaunas Enealas Broadusas po 11, Saulius Kulvietis 6, Nikita Barinovas 4, Edgaras Stanionis 2, Ovidijus Varanauskas (05:06 min.), Vaidas Čepukaitis (03:00) ir Valdas Dabkus (03:00) po 0 taškų.

Kalba. Mantas Šernius turi savų metodų ir savų interpretacijų kaip užvesti krepšininkus kovai. BEKO-LKL TV prieš rungtynes užfiksavo emocingą ir įkvepiančią stratego kalbą.

Mintys prieš rungtynes. „Pieno žvaigždės“ praretėjusiomis gretomis stojo į kovą su „Juventus“, bet Tauras Jogėla prieš dvikovą teigė, kad komanda gali sužaisti taip pat sėkmingai kaip ir išvykoje.

Pradžia. Susitikimą svečiai pradėjo puikia gynyba ir varžovams leido pelnyti tik 2 taškus (2:10), tačiau 8-iais taškais atsakė ir „Pieno žvaigždės“, taip išlygindamos rezultatą.

Tritaškiai. Laimono Kisieliaus taiklūs tritaškiai antrame kėlinyje ir puikus darbas gynyboje leido aikštelės šeimininkams perimti iniciatyvą (28:22). Puolėjas per pirmą rungtynių pusę pelnė 11 taškų ir pataikė 3 tritaškius iš 4.

13. Tiek kartų pirmoje rungtynių dalyje suklydo „Juventus“ ekipa. 4 kartus kamuolį prarado Egidijus Dimša, po 2 – Rashaunas Broadusas ir Nikita Barinovas.

Lūžis. Ketvirtą kėlinį svečiai pradėjo spurtu 0:12, o Simas Buterlevičius pataikė 3 tritaškius iš eilės ir „Juventus“ persvėrė rezultatą savo naudai (47:50). Po šio nokdauno aikštelės šeimininkai neatsigavo ir patyrė pralaimėjimą - 63:51.