„Dinozaurai“ su šeimininkais „Grizzlies“ (41/35) krepšininkams grūmėsi itin atkakliai, bet mačo pabaigoje sužaidė sėkmingiau ir laimėjo 99:95 (27:23, 18:30, 29:19).

Antro kėlinio viduryje, po Memfio ekipos spurto, Kanados klubas atsiliko dviženkle taškų persvara (34:45), tačiau po ilgosios pertraukos atsakė savo sėkminga atkarpa, kuri jam leido prieš lemiamą ketvirtį pirmauti dviem taškais (74:72).

Iki rungtynių pabaigos likus žaisti 2:35 min. Kyle'as Lowry prametė dvitaškį, bet kamuolį atkovojęs J. Valančiūnas išprovokavo pražangą ir stojo prie baudų metimų linijos. Mūsiškiui rankos nedrebėjo – 91:88.

Nors „grizliai“ dar bandė išgelbėti rungtynes, lemiamais momentais JV nuo baudų metimų linijos buvo šaltakraujiškas – 95:91 (likus žaisti 25 sek.) ir 99:95 (likus žaisti 10 sek.).

23-ejų uteniškis šiame susitikime ant parketo praleido net 36 minutes – daugiausiai šiame sezone. Nors varžovai galingą 213 cm ūgio centrą bandė stabdyti pražangomis, mūsiškis neturėjo problemų mesdamas baudas – realizavo 9 iš 10. JV dar pridėjo 1 dvitaškį iš 5 ir iš viso pelnė 11 taškų.

Negana to, J. Valančiūnas atkovojo 14 ir perėmė 3 kamuolius, blokavo 7 varžovų metimus, 2 sykius prasižengė ir nė karto nesuklydo.

Verta pažymėti, kad 7 blokai – lietuvio karjeros NBA rekordas, o 3 perimti kamuoliai – pakartotas rekordas.

Po šios pergalės Toronto krepšininkai užsitikrino ne tik nugalėtojų vardus „Atlantic“ divizione, bet ir antrąją vietą Rytų konferencijoje. Iki reguliariojo sezono pabaigos kanadiečiams dar liko sužaisti 7 rungtynes.

„Grizzlies“: Zachas Randolphas 16, Jordanas Farmaras, Lance'as Stephensonas ir Xavieras Munfordas po 12, Tony Allenas, Jeffas Greenas ir Vince'as Carteris po 10 taškų.

„Raptors“: DeMaras DeRozanas 27, Kyle'as Lowry 22, Normanas Powellas 14, Terrence'as Rossas 12, Jonas Valančiūnas 12 taškų.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (83)