Naująjį čempionatą pergalingai pradėjo Klaipėdos universiteto (KU) ekipa. Praėjusio sezono vicečempionai pirmadienį Kaune po atkaklios ir permainingos kovos rezultatu 81:73 (18:21, 13:17, 22:23, 28:12) įveikė Kauno technologijos universiteto (KTU) komandą.

Kauniečiai sėkmingai pradėjo dvikovą ir įpusėjus pirmajam kėliniui pirmavo 15:9, tačiau svečiai į tai atsakė trijų minučių spurtu 7:0 bei persvėrė rezultatą savo naudai -16:15. Visgi netrukus KU komandos žaidėjas Gediminas Žylė buvo nubaustas nesportine pražanga, Mindaugas Mockus už ginčus su teisėju dar gavo techninę pražangą ir KTU susigrąžino persvarą - 21:18.

Antrąjį ketvirtį KU krepšininkai pradėjo puikiai besigindami ir pirmų penkių minučių atkarpą laimėjo 7:0 bei vėl išsiveržė į priekį (25:21). Tuo metu savo žodį tarė KTU komandos puolėjas Vilmantas Dilys. Pastarasis krepšininkas pelnė vienuolika taškų iš eilės ir ilsėtis komandos išėjo aikštės šeimininkams turint septynių taškų persvarą - 38:31.

Po didžiosios pertraukos aikštės šeimininkai ir toliau dominavo aikštelėje. Sužaidus keturias minutes šiame kėlinyje technologai įgijo rekordinę penkiolikos taškų persvarą - 55:40. Per likusį ketvirčio laiką svečiams iš Klaipėdos šiek tiek pavyko sumažinti atsilikimą ir prieš lemiamas dešimt minučių KTU buvo priekyje 61:53.

Paskutiniojo kėlinio pradžioje sėkmingiau rungtyniavo KU krepšininkai, kurie, daugiausiai Mindaugo Mockaus, Remigijaus Trakimo bei Deivido Gailiaus pastangomis, išlygino rezultatą (63:63), o netrukus ir persvėrė jį savo naudai - 70:63. Visgi kauniečiai nebuvo linkę nusileisti ir likus trims minutėms Paulius Gasiūnas taikliu tolimu metimu išlygino rezultatą - 73:73. Tačiau per likusį laiką taškus pelnė vien svečiai, kurie ir šventė pirmąją šio sezono pergalę.

KU: Deividas Gailius 21 taškas, Mindaugas Mockus 19, Remigijus Trakimas 18 (10 atk. kam.).

KTU: Vilmantas Dilys 26, Rokas Ūzas 17, Paulius Gasiūnas 13.

Pirmąją pergalę šį sezoną iškovojo ir Lietuvos žemės ūkio universiteto (LŽŪU) krepšininkai, kurie savo aikštelėje po pratęsimo rezultatu 73:69 (12:16, 21:16, 18:17, 12:14, 10:6) palaužė Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) ekipą.

Visas rungtynes aikštėje vyko atkakli kova, priekyje buvo tai viena, tai kita komanda. Pirmoje dvikovos pusėje kiek ilgiau pirmavo svečiai iš Vilniaus, o antroje rungtynių dalyje pranašesni jau buvo LŽŪU ekipos nariai. Likus kiek daugiau nei minutei iki pagrindinio rungtynių laiko pabaigos aikštės šeimininkai turėjo šešių taškų pranašumą, tačiau Modestas Šidlauskas prametė keturis baudų metimus iš eilės ir tuo pasinaudoję VGTU krepšininkai sugebėjo išlyginti rezultatą - 63:63.

Nors pratęsimo metu Modestas Šidlauskis dar kartą nepataikė dviejų baudų iš eilės, tuo pasinaudoti VGTU ekipos žaidėjams nepavyko - LŽŪU šventė pergalę rezultatu 73:69.

LŽŪU: Modestas Šidlauskas 23, Marius Gužauskis 16 (10 atk. kam.), Povilas Stasiulionis 10 (12 atk. kam.).

VGTU: Andrius Fiodorovas 14, Martynas Girnius 12, Saulius Žurauskis 10, Šarūnas Šliogeris 10.

Lietuvos krikščioniškojo fondo aukštosios mokyklos (LCC) komanda nesėkme debiutavo Lietuvos studentų krepšinio lygoje (LSKL). Pirmadienį Vilniuje Klaipėdos krepšininkai 67:79 pralaimėjo Vilniaus pedagoginio universiteto (VPU) komandai, kurią į priekį vedė Steponas Babrauskas.

Šiemet su Lietuvos studentų krepšinio rinktine universiados čempionu tapęs S.Babrauskas buvo nesustabdomas. Jis pelnė net 38 taškus – daugiau nei pusę VPU taškų – ir atvedė savo universiteto komandą į pirmąją pergalę šį sezoną.

VPU: Steponas Babrauskas 38 (5/10 dvitaškių, 4/8 tritaškių, 15/19 baudų, 7 atk. kam.), Rolandas Vaičius 18 (11 atk. kam.), Tadas Šablinskas 9 (14 atk. kam.).

LCC: Mohammadas Seckas 22, Evaldas Lengvinas 16, Paulius Žurna 8.

Daugiausiai pergalių praėjusiame reguliariąjame Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) sezone iškovojusi Lietuvos kūno kultūros akademijos (LKKA) universiteto komanda – parklupdyta. Pirmose naujojo sezono rungtynėse kauniečiai išvykoje 84:91 nusileido Mykolo Romerio universiteto (MRU) krepšininkams.

MRU: Šarūnas Kulevičius 30, Alanas Dzeranovas 17, Mantas Kibildis 11, Andrius Montrimas ir Paulius Parachomikas (11 atk. kam., 4 blk.) po 10.

LKKA: Paulius Beliavičius 27 (5/7 tritaškių), Martynas Bindza 15 (14 atk. kam.), Marius Vansavičius 14 (8 atk. kam.), Karolis Marcinkevičius 7.

Merginų varžybų pirmosiose rungtynėse nugalėtojų titulą ginančios Lietuvos kūno kultūros akademijos (LKKA) krepšininkės 93:45 sutriuškino praėjusio sezono autsaiderę Mykolo Romerio universiteto (MRU) komandą.

Nugalėtojų ekipai Irma Raugaitė pelnė 28, o Kornelija Balčiūnaitė - 17 taškų. MRU komandoje nesulaikoma buvo Vilniaus TEO klubo žaidėja Šarūnė Jasiunskaitė. Ji surinko net 34 taškus.

Pirmosios vaikinų grupės varžybose dalyvauja 9, o antrosios - 11 komandų. Merginų varžybose rungtyniaus 8 komandos.

LSKL mecenatas UAB "Mūsų laikas" šiemet įsteigė net 100 tūkst. litų prizų fondą. Kaip jis bus išdalintas, paaiškės artimiausiame LSKL vykdomojo komiteto posėdyje. Lygos vadovybė šiemet nusprendė įsteigti 10 tūkst. litų prizą geriausiam sezono vadybininkui.

LSKL prezidentas Rimantas Cibauskas pirmadienį spaudos konferencijoje sakė, kad šiemet lygos biudžetas bus mažesnis nei pernai. Anot lygos vadovo, praėjusio sezono LSKL biudžetą sudarė 1 mln. litų. Beje, šiemet studentų lyga iš šalies krepšinio federacijos gavo tik 30 tūkst. litų.

"Džiaugiuosi, kad praėjusį sezoną pavyko įrodyti, jog esame įdomūs krepšinio gerbėjams. Šiemet būsime vienintelė lyga, kurios visos komandos žais savo bazėse. Taip dar labiau priartėsime prie žiūrovų", - sakė R. Cibauskas. Anot jo, šis čempionatas bus daug stipresnis nei praėjęs.

"Žaidimas savo salėse suteiks naują impulsą žaidėjams. Atsiras daugiau žiūrovų", - lygos vadovui pritarė LŽŪU rektorius Romualdas Deltuvas.

Šiemet LSKL čempionate nedalyvaus Šiaulių universiteto komanda. Ją pakeitė Klaipėdoje įsikūrusi Lietuvos krikščioniškojo fondo aukštosios mokyklos ekipa, kurioje registruoti keturi užsieniečiai.

R. Cibauskas sakė, kad šiauliečiai atsisakė dalyvauti, nes jiems netinka žaisti pirmadieniais, "Šiaulių" klubo rungtynių ULEB taurės turnyre išvakarėse. Šiaulių universiteto komanda nenori dalyvauti LSKL pirmenybėse be ekipos pagrindą sudarančių "Šiaulių" žaidėjų. "Šiaulių universitetas nori žaisti su tokia komanda, kuri būtų pajėgi laimėti", - teigė R. Cibauskas.

Šiemet nuspręsta nekeisti žaidėjų amžiaus limito - LSKL varžybose galės rungtyniauti ne vyresni nei 28 metų sportininkai. Tačiau nuo kitų metų LSKL čempionate galės žaisti ne vyresni nei 25 metų krepšininkai.

LSKL "Žvaigždžių diena" bus surengta gruodžio 10 dieną, o sezonas baigsis kitų metų balandžio 14 dieną.

Vaikinų bei merginų grupių nugalėtojai paaiškės finalo ketverto varžybose, o tuo pačiu metu vyksiančiuose paguodos turnyruose po ketvirtfinalio varžybų pasitraukę krepšininkai kovos dėl 5-8 vietų.