Pirmąjį mačą išvykoje šiauliečiai laimėjo 76:73.

Nugalėtojų gretose trečiadienį nesulaikomas buvo Darius Pakamanis, pelnęs 29 taškus. Mantas Ruikis surinko 16, o Tadas Klimavičius - 14 taškų.

"Neptūno" komandoje rezultatyviausias buvo Vaidotas Pridotkas, įmetęs 26 taškus ir atkovojęs 12 kamuolių. Ronaldas Dorsey pelnė 18, Michailas Anisimovas - 14 taškų.

"Neptūnas" paskutinį kartą rungtynėse pirmavo 9-ąją dvikovos minutę - 22:19. Tuomet D.Pakamanis pelnė 5 taškus iš eilės, T.Klimavičius pataikė tritaškį ir šiauliečiai atitrūko 27:22.

Antrojo kėlinio pabaigoje "Neptūnas" priartėjo iki minimumo – 46:47. Vėliau M.Anisimovas dvitaškiu išlygino rezultatą (50:50), bet buvęs "Neptūno" žaidėjas M.Ruikis dvi atakas paeiliui baigė tritaškiais ir "Šiauliai" įpusėjus mačui buvo priekyje 58:52.

32-ąją dvikovos minutę penktąja pražanga buvo nubaustas "Neptūno" aukštaūgis M.Anisimovas, o kitas "centras" Sergo Atuašvili dėl ligos nebuvo registruotas mačui.

Vis dėlto rankų svečiai nenuleido. Iki dvikovos pabaigos likus pusantros minutės ilgai varžovus vijęsi klaipėdiečiai sumažino atsilikimą iki 2 taškų – 87:89. Tačiau tuomet Aidas Viskontas po komandos draugo klaidos buvo nubaustas nesportine pražanga.

Marius Prekevičius realizavo abu baudos metimus, T.Klimavičius įdėjo iš viršaus, o po dviejų netaiklių "Neptūno" žaidėjų tritaškių dar po 2 taškus pelnė T.Klimavičius ir D.Pakamanis. "Šiaulių" spurtas 8:0 nepaliko vilčių svečiams iš Klaipėdos.

Paskutinę mačo minutę susistumdė "Šiaulių" ir "Neptūno" lyderiai D.Pakamanis ir V.Pridotkas. Abu buvo nubausti techninėmis pražangomis, tačiau už ginčus D.Pakamanis užsidirbo ir antrąją techninę pražangą bei buvo išvytas iš aikštės. Vis dėlto mačo nugalėtojas jau buvo aiškus.

Trečiasis ir, galbūt, lemiamas komandų susitikimas šeštadienį įvyks Klaipėdoje.

"Šiauliai" - Klaipėdos "Neptūnas" 99:89 (27:23, 31:29, 26:21, 15:16)

"Šiauliai": Darius Pakamanis 29 taškai (3/4 trit., 7/8 dvit., 6/7 baudų), Mantas Ruikis 16 (4/8 trit., 2/3 dvit.), Tadas Klimavičius 14 (7 atk. kam.), Andrius Mažutis (5 rez. perd.) ir Arvydas Čepulis po 9, Marius Prekevičius 6, Artūras Masiulis (5 atk. kam.), Rolandas Vaičiūnas, Vaidas Pauliukėnas ir Aurimas Kieža (5 atk. kam.) po 4.

"Neptūnas": Vaidotas Pridotkas 26 (2/6 trit., 6/15 dvit., 8/10 baudų; 12 atk. kam.), Ronaldas Dorsey 18 (0/2 trit., 5/9 dvit., 8/9 baudų), Michailas Anisimovas 14 (7 atk. kam.), Mindaugas Mockus 9, Evaldas Dainys 8 (6 rez. perd., 4 per. kam.), Vitalijus Stanevičius 6, Aidas Viskontas 4, Ernestas Ežerskis ir Marius Kasiulevičius po 2.