Pirmieji du kėliniai vyko labai atkakliai ir prieš pertrauką Lietuvos čempionų deficitas siekė 2 taškus (34:36). Po pertraukos S. Štombergo auklėtiniai puolime žaidė lyg ant sparnų. Justino Dentmono ir netikėtai sužibėjusio Kasparo Vercvagaro vedamas „Žalgiris“ laimėjo trečiąjį ketvirtį net 26:18 ir prieš lemiamą ketvirtį turėjo dviženklį pranašumą - 62:52.

Tačiau paskutiniame kėlinyje žalgiriečiai ėmė dalinti varžovams vieną kamuolį po kito, o šie grėsmingai priartėjo (64:62). Vis dėl to sėkmė šypsojosi šeimininkams ir šie iškovojo svarbią pergalę - 65:63. Verta paminėti, kad ketvirtame kėlinyje „Žalgiris“ sukrapštė vos 3 taškus.

Tai buvo paskutinės kauniečių namų rungtynės reguliariajame sezone. Pirmose tarpusavio rungtynėse Stambule „Žalgiris“ varžovams nusileido 61:72.

Dabar abi komandos turi po tiek pat pergalių ir pralaimėjimų (4/5), todėl „Žalgiris“, paskutiniame ture Bamberge įveikęs „Brose Baskets“ krepšininkus, gali ne tik žengti į TOP-16 etapą, bet ir užimti grupėje antrą vietą.

Rungtynių statistika:

Kauno „Žalgiris“ 65:63 (16:16; 18:20; 28:16; 3:11) Stambulo „Anadolu Efes“

„Žalgiris“: Justinas Dentmonas 23 (6/11 trit.), Robertas Javtokas 11 (10 atk. kam.), Kaspars Vecvagars 10 (18 min., 2/3 dvit., 2/2 trit., 0/1 baud. met.), Tadas Klimavičius 5 (8 atk. kam.), Vytenis Lipkevičius, Paulius Jankūnas (8 atk. kam.) ir Kšištofas Lavrinovičius po 4, Artūras Milaknis (0/7 trit.) ir Martynas Pocius (8 min.) po 2, Mindaugas Kupšas (2 min.) ir Šarūnas Jasikevičius (6 min.) taškų nepelnė, o Tomas Dimša nežaidė.

„Anadolu Efes“: Semihas Erdenas 14 (13 atk. kam., 25 naud. bal.), Scotty Hopsonas 13 (11 atk. kam.), Duško Savanovičius (2/11 dvit., 1/3 trit.) ir Jamonas Gordonas po 7.

Komandų statistika: „Žalgiris“ - „Anadolou Efes“

Dvitaškiai: 17/35 (48.6%) - 18/45 (40%)

Tritaškiai: 8/28 (28.6%) - 6/21 (28.6%)

Baudų metimai: 7/12 (58.3%) - 9/18 (50%)

Atkovoti kamuoliai (puolime/gynyboje): 44 (12/32) - 40 (12/28)

Rezultatyvūs perdavimai: 12 - 10

Perimti kamuoliai: 2 - 5

Blokai: 5 - 3

Klaidos: 15 - 11

Rungtynių eiga:

Prieš rungtynes tylos minute buvo pagerbtas Nelsonas Mandela.Vienas iškiliausių XX amžiaus politikos veikėjų didžiulę pagarbą užsitarnavo už kovą su apartheido režimu Pietų Afrikos Respublikoje (PAR). N. Mandela mirė praėjusią savaitę, būdamas 95 metų.

1 kėlinys

„Žalgirio“ starto penketas: Justinas Dentmonas, Paulius Jankūnas, Vytenis Lipkevičius, Martynas Pocius ir Robertas Javtokas.

Susitikimą taikliu dvitaškiu pradėjo svečiai, tačiau J. Dentmonas į tai atsakė tritaškiu - 3:2. Sužaidus 2 min. amerikietis pridėjo dar du taškus - 5:2. Sužaidus 4 min. J. Dentmonas dar kartą pataikė iš toli, o skirtumas šoktelėjo iki 7 taškų - 12:5. Čia pat R. Javtokas krauna kamuolį iš viršaus - 14:5. Į tai Stambulo klubas atsakė spurtu 11:0 - 14:16. Iki pirmo kėlinio pabaigos „Žalgiris" skirtumą sugebėjo išlyginti - 16:16.

2 kėlinys

Antroje kėlinio pradžioje komandos apsikeitė dvitaškiais - 18:18, bet pataikius Keremui Gonlumui svečiai vėl rezultatą persvėrė - 18:20. Po Duško Savanovičiaus metimo - 18:22. „Žalgiriui" ir toliau nekrito, o tuo puikiai naudojosi Stambulo ekipa - sužaidus 4 min. 18:24. Taškų badą nutraukė R. Javtokas - 20:24. Netrukus „Žalgirio" arenos žiūrovus iš savo vietų pakėlė Kasparas Vecvagars pataikęs su bauda (22:24). Įpusėjus kėliniui M. Pocius nuo baudų metimo linijos rezultatą išlygino - 26:26.

Likus kiek mažiau nei 3 min. iki ketvirčio pabaigos J. Dentmonas taikliu tritaškiu po ilgos pertraukos persvėrė rezultatą - 29:28. Dar du taškus pridėjo Tadas Klimavičius - 31:28. Tačiau kauniečių pastangas nubraukė Scotty Hobsonas - 31:31. Bet iš toli taikliai šovė ir K. Vecvagars - 34:31. Vis dėlto per likusią paskutinę minutę „Anadolu Efes" ne tik išlygino, bet ir persvėrė rezultatą - 34:36.

3 kėlinys

Antroji rungtynių dalis prasidėjo taikliu Kosto Vasileiadžio tritaškiu - 34:39. Tačiau R. Javtoko ir P. Jankūno taškai leido šeimininkams rezultatą išlyginti - 39:39, o po fantastiško J. Dentmono tritaškio paskutinę atakos sekundė „Žalgiris" jau priekyje - 42:39. Bet S. Hopsonas atsakė tuo pačiu ir sužaidus pustrečios minutės rezultatas vėl buvo lygus - 42:42.

Įpusėjus kėliniui J. Dentmonas tęsė tritaškių šou - 50:46. Fantastiškai žaidęs amerikietis pridėjo dar du taškus iš po krepšio - 54:48. Likus pustrečios minutės T. Klimavičius realizavo tik vieną baudos metimą - 55:49.

Netrukus V. Lipkevičius pelnė du taškus, dar tris pridėjo K. Vecvagars - 60:49. Pirmą kartą įgiję dviženklę persvarą žalgiriečiai ją išlaikė ne ilgai - iš toli taikliai atakavo D. Savanovičius (60:52). Bet iki kėlinio pabaigos šeimininkai, vėl po latvio K. Vecvagaro metimo, vėl atitolo dviženkliu taškų skirtumu - 62:52. Trečią kėlinį „Žalgiris" laimėjo net 12 taškų skirtumu - 28:16.

4 kėlinys

Lemiamas ketvirtis prasidėjo T. Klimavičiaus taškais - 64:52. Tačiau sužaidus pustrečios minutės Stambulo ekipa sumažino atsilikimą iki 6 taškų - 64:58. Likus 6 min. iki rungtynių pabaigos Zoranas Planiničius baudos metimais skirtumą dar labiau sumažino - 64:60. Vėliau nė vienai ekipai ilgai nepavyko pelnyti taškų, o galiausiai du taškus pelnęs S. Erdenas sumažino skirtumą - 64:62.

Likus 1:25 min. J. Dentmonas stojo prie baudų metimo linijos, tačiau tikslo nepasiekė nė vienas bandymas. Prasidėjus paskutinei minutei "Žalgiris" nespėjo surengti rezultatyvios atakos, o iki ketvirtojo kėlinio pabaigos buvo likę 31,6 sek. "Anadolu Efes" rezultatyvios atakos nesurengė, o kamuolys atiteko "Žalgiriui" (likus 12,7 sek.).

Likus 10,1 sek. prie baudų metimo linijos stojo J. Dentmonas - šį kartą amerikietis pataikė kartą (65:62, likus 7,8 sek.). Lemiamu momentu Jamonas Gordonas pataikė tik vieną baudos metimą (65:63). Kauniečiai sugebėjo prarasti kamuolį, laimei, D. Savanovičiaus tritaškis buvo netaiklus - 65:62.

Po savaitės (gruodžio 19 dieną) „Žalgiris“ Bamberge žais lemiamas rungtynės su šiemet jau įveikta (91:81) „Brose Baskets“ komanda.