Rusų pinigai sumaišė Europos klubų kortas

 (45)
Kauno “Žalgirio” klubo vadovai ir treneriai jau praleido ne vieną bemiegę naktį, ieškodami ir nerasdami tinkamo pastiprinimo komandai, kuri po trijų savaičių startuos Eurolygos turnyre. Labiau už kitus Europos klubus skaičiuojantys pinigus žalgiriečiai greičiau už savo varžovus pajuto ir neribotas Rusijos komandų galimybes, kurios gerokai sujaukė ne tik kauniečių planus.
Eduardo Cota
© ELTA
Rusai, siekdami įsigyti jiems patikusį, nors ir kito klubo akiratyje esantį žaidėją, pasiūlo iki pusės milijono dolerių didesnį atlyginimą. CSKA ekipoje šį sezoną galėjo atsidurti ir Šarūnas Jasikevičius, nes Maskvos klubas buvo pasirengęs sumokėti net reikalaujamą išpirką Tel Avivo “Maccabi”. Tačiau, skirtingai nei kitas krepšinio žvaigždes, lietuvio nesugundė rusų klubo siūlomi milijonai.

“Kauno dienoje” - pokalbis apie tai su Arvydo Sabonio “Žalgirio” krepšinio centro generaliniu direktoriumi Ginu Rutkausku.

Buvusiam žalgiriečiui mokės trigubai

- Ar tiesa, kad Rusija labai iškėlė žaidėjų kainas?

- Taip, tai tiesa. Šis bumas prasidėjo maždaug prieš porą metų, kai Permės “Ural-Great” pradėjo savo šuolį aukštyn ir kai Maskvos CSKA pasikvietė serbų trenerį Dušaną Ivkovičių. Oficialių skaičių aš nežinau, bet bendraujame su visomis pagrindinėmis pasaulio agentūromis ir žinome, kas vyksta.

Ivkovičių kvietė į NBA, tačiau CSKA sugebėjo nukonkuruoti, pasiūlydama kontraktą, kuris sudarė septynženklę sumą. CSKA starto penketo žaidėjų - Džono Holdeno, Markuso Brauno, Antonijo Greindžerio, Deivido Anderseno ir Dimo Dikudžio - atlyginimų vidurkis sudaro maždaug 800 tūkstančių dolerių. Tai - baisūs skaičiai, jų biudžetą sudaro 18-20 milijonų dolerių.

Yra ir kitos rusų komandos. Maskvos “Dinamo” turi trenerį iš Izraelio Zvi Šerfą, skautą iš Graikijos, galybę patarėjų ir pakankamai žvaigždžių - Lazarosą Papadopulą, Mirsadą Turkčaną, Arielį Makdonaldą ir kitus. Žinome, kokie jų uždarbiai buvo “Panathinaikos” ir CSKA klubuose, o “Dinamo” juos perpirko. Rusai pasiūlo žaidėjams dvigubą sumą. Dar 200-300 tūkstančių dolerių žaidėjui pridedama kaip Rusijos antkainis.

- Kiek Sankt Peterburgo “Dinamo” pasiūlė Edui Kotai?

- Girdėjau, kad Edui rusų klubas pasiūlė trigubai didesnę sumą nei mes. “Žalgiris” nėra tas klubas, kuris moka žaidėjams didelius pinigus. Mes pasistengiame surasti neblogą krepšininką, kuris čia atvykęs atsiskleidžia ir po to išvyksta, kur moka gerokai daugiau. Jau buvo daugybė tokių žaidėjų ir toliau tas pats tęsiasi. Su tuo susijusios ir užsitęsusios legionierių paieškos.

Rusų klubams - biudžeto lėšos

- Anksčiau rusai garsėjo nepatikimumu, dabar situacija, regis, pasikeitė. Ar vieną gražią dieną jie nebankrutuos?

- Manau, kad taip atsitiks, bet ne taip greitai, galbūt po 2-3 metų. Didžiulius pinigus į komandą investuoja žmonės, norintys atitinkamų rezultatų. Taip buvo ir Graikijoje, kai šios šalies rinktinė tapo Europos čempione. Tas pats dabar vyksta Rusijoje - sales stato Kazanėje, Jekaterinburge, Maskva rengiasi dar vienai statybai.

Taip pat investuojamos didelės lėšos į žaidėjus. Jeigu tik kažkur šis mechanizmas pradės strigti - pasikeis gubernatoriai, nebus rezultatų ar kam nors praeis noras turėti krepšinio komandą, tuomet ir prasidės problemos. Juk Permėje jau juntamas šioks toks atoslūgis. Saratovas, kažkada draskęsis padedant ambicingam Vladimirui Radionovui, uždarė mieste krepšinį.

O uždarė todėl, kad pasikeitė gubernatorius. Į Rusijos krepšinį daugiausia investuoja ne privačios struktūros. Klubai jaučia didžiulę gubernijų paramą, jie remiami biudžeto lėšomis. Bet tik prasideda valdžios pokyčiai, pradeda silpnėti ir komandos. Aišku, gubernatoriai turi svertų spustelėti privačius rėmėjus, didžiulius metalurgijos kombinatus. Jekaterinburgo metalurgijos koncerno apyvarta sudaro maždaug pusę visos Lietuvos biudžeto, tai kodėl gi neišlaikyti krepšinio komandos?

Arabų šeicho “Žalgiriui” nereikia

- Ar Rusijos klubų laisvai švaistomi pinigai turėjo įtakos “Žalgiriui” ieškant naujų žaidėjų?

- Be abejo. Tai, kad praradome Edą Kotą, yra tik detalės. Nuostolių patyrė daug Europos komandų. Latvis Kasparas Kambala žaidė “Real” klube, bet jo įsigeidė “Uniks” ir be vargo paėmė. Greindžeris iš “Efes Pilsen” atsidūrė CSKA. Morisui Evansui iš “Benneton” fantastinius pinigus siūlė “Chimki”, bet už dviejų savaičių jis pasirašė kontraktą su Maskvos “Dinamo”. Vis dėlto jis išvažiavo ir iš ten. Iš “Uniks” išvyko ir serbas Gurovičius. Pabėgimo priežastys aiškinamos įvairiai.

Sankt Peterburge buvau susitikęs su Kota. Jis nėra ten laimingas. Jį Rusijoje laiko vienas dalykas - pinigai, nors Sankt Peterburgas yra pats gražiausias šios šalies miestas. Rusiška kasdienybė kai kuriems krepšininkams yra per sunki.

Rusai su savo pinigais sumaišė kortas visiems klubams. Pirmiausia jie išsirinko žaidėjus, po to - visi kiti. Jie nesidera dėl 10-15 tūkstančių dolerių didesnio atlyginimo, o iškart pasiūlo pusę milijono daugiau. Be to, moka į priekį. Agentai daugeliui žvaigždžių išsidera 3-6 mėnesių išankstinį atlyginimą. Kur dar įmanomi tokie dalykai?

- Kada vis dėlto galima tikėtis sulaukti pastiprinimo “Žalgiriui”?

- “Žalgirio” tikslas yra sustiprinti komandą, todėl norime įsigyti tokį krepšininką, kuris duotų apčiuopiamos naudos, būtų stipresnis už dabar esančius žaidėjus. Tikimės tokio krepšininko sulaukti iki Eurolygos pradžios.

Iki spalio 28 dienos vyksta ikisezoninės NBA rungtynės. Turime numatę keletą žaidėjų, kurie jose dalyvauja, bet dėl kai kurių priežasčių gali nepasirašyti kontraktų su klubais. Su tokiais žaidėjais mes ir dirbame.

Esame priversti laukti, kol neišsipildys jų svajonė pasirašyti milijoninius kontraktus ir jie truputį nusileis ant žemės. Aišku, galėtume, kaip rusai, paskambinti kuriai nors žvaigždei, pasakyti, kad čia turės asmeninį vairuotoją, auklę vaikams ir visa, ko geidžia širdis. Jis atvažiuotų. Bet tai jau būtų ne krepšininkas, o arabų šeichas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujienos

Žvaigždžių gretos byra: Europos čempionatas – be būrio elitinių žaidėjų (22)

Žvaigždžių gretos byra: Europos čempionatas – be būrio elitinių žaidėjų
Savaitgalį vos per 24 valandas iš Europos krepšinio čempionato žaidėjų sąrašo buvo išbrauktos dvi pirmo ryškumo Senojo žemyno krepšinio žvaigždės – graikas Giannis Antetokounmpo ir serbas Milošas Teodosičius. Tačiau dėl įvairiausių priežasčių sporto gerbėjai pastarosiose pirmenybėse neišvys ir kur kas daugiau elitinių krepšininkų.

Apie savo pasitraukimą iš „Lietuvos ryto“ skelbęs M. Purlys lieka klube

Apie savo pasitraukimą iš „Lietuvos ryto“ skelbęs M. Purlys lieka klube
Po praėjusio sezono Martynas Purlys viešai paskelbė apie savo pasitraukimą iš Vilniaus „Lietuvos ryto“ direktoriaus posto ir apskritai klubo, tačiau per vasarą krepšinio specialisto nuomonė pasikeitė.

Martynas Pocius. Čempionatas, kurio niekada nepamiršiu (15)

Martynas Pocius. Čempionatas, kurio niekada nepamiršiu
Interneto platformoje „Sporto namai“ kiekvieną dieną savo jausmais, mintimis ir rūpesčiais tiesiogiai su gerbėjais dalinasi Lietuvos sporto pasaulio atstovai: atletai, specialistai, apžvalgininkai. Buvęs Lietuvos rinktinės gynėjas Martynas Pocius naujausiame savo įraše dalijasi emocingais prisiminimais apie sėkmingiausią Lietuvos istorijoje pasaulio krepšinio čempionatą, kuriame mūsų rinktinė kol kas vienintelį kartą lipo ant prizininkų pakylos.

„Žalgirio“ šokėjos vyksta į Europos čempionatą: tapo oficialia palaikymo grupe (3)

„Žalgirio“ šokėjos vyksta į Europos čempionatą: tapo oficialia palaikymo grupe
Paskutinę vasaros dieną krepšinio mylėtojus nudžiugins prasidėsiančios Europos krepšinio pirmenybės, kuriose netrūks lietuviškų ir žalgirietiškų akcentų.

R. Kurtinaičio asistentu „Lietuvos ryte“ tapo R. Kuncaitis

R. Kurtinaičio asistentu „Lietuvos ryte“ tapo R. Kuncaitis
„Lietuvos ryto“ trenerių štabe – matytas veidas. Sostinės klubas sukirto rankomis su 53-ejų Robertu Kuncaičiu, kuris ateinantį sezoną bus vienu iš Rimo Kurtinaičio pagalbininkų.

A. Guoga: toks palaikymas žaidėjams – didžiulis įkvėpimas (3)

A. Guoga: toks palaikymas žaidėjams – didžiulis įkvėpimas
Šeštadienį „Lietuvos ryto“ ekipa susirinko į pirmąją sezono treniruotę ir pradėjo kloti žaidimo pamatus artėjančioms Lietuvos krepšinio lygos ir Europos taurės kovoms.

Lietuvos krepšinio rinktinė patyrė pirmą pralaimėjimą universiadoje – nusileista australams suklupo ir merginos (6)

Lietuvos krepšinio rinktinė patyrė pirmą pralaimėjimą universiadoje – nusileista australams
Taipėjuje (Taivanas) vykstančioje universiadoje Lietuvos vaikinų studentų rinktinė patyrė pirmą pralaimėjimą. Po dramatiškos kovos dviženklį skirtumą beveik panaikinę Lietuvos studentai pirmadienį 82:84 (22:23, 15:21, 19:28, 26:12) buvo priversti pripažinti australų pranašumą.

Australijos rinktinė tapo Azijos čempione, R. Butauto vedamas Libanas – šeštas (3)

Australijos rinktinė tapo Azijos čempione, R. Butauto vedamas Libanas – šeštas
Australijos krepšininkai pirmą kartą iškovojo FIBA Azijos čempionų vardą. Be pralaimėjimų Libane vykusiame turnyre žingsniavę „Boomeriai“ sekmadienį finale 79:56 įveikė Irano nacionalinę ekipą. Ramūno Butauto treniruojama Libano rinktinė liko šešta.

Būsimi Lietuvos rinktinės varžovai rinko antausius (1)

Būsimi Lietuvos rinktinės varžovai rinko antausius
Sekmadienį vykusiose draugiškose rungtynėse pralaimėjimus patyrė visos trys savo žaidimą repetavusios būsimos Lietuvos rinktinės oponentės Europos čempionato B grupėje. Bet jei Izraelis tik minimaliu skirtumu nusileido turkams, Italija ir Vokietija neturėjo jokių vilčių.

Serbijos rinktinei Europos čempionate nepadės jos vedlys (10)

Serbijos rinktinei Europos čempionate nepadės jos vedlys
Dangus virš Stambulo (Turkija) pritemo. Europos čempionate nežais viena ryškiausių žemyno krepšinio žvaigždžių Milošas Teodosičius. 30-metį įžaidėją stabdo sveikatos būklė.

LKL rezultatyvių perdavimų lyderis išvyksta į Graikiją, sugrįžta J. Tamulis

LKL rezultatyvių perdavimų lyderis išvyksta į Graikiją, sugrįžta J. Tamulis
Geriausias praėjusio sezono Lietuvos krepšinio lygos (LKL) kamuolių skirstytojas žais Graikijoje. Toni Prostranas, praėjusį sezoną atstovavęs Kėdainių „Nevėžiui“, pasirašė sutartį su Rodo „Kolossos“ komanda.

„Juventus“ gynėjas vedė Lietuvos rinktinę į pirmą pergalę universiadoje (2)

„Juventus“ gynėjas vedė Lietuvos rinktinę į pirmą pergalę universiadoje
Lietuvos studentų krepšinio rinktinė pergalingai pradėjo Taipėjuje (Taivanas) vykstančią vasaros universiadą. Pirmose D grupės rungtynėse Tomo Masiulio auklėtiniai po itin permainingos dvikovos 79:70 (18:8, 12:23, 18:11, 31:29) nukovė Izraelį.

Pasipiktinę graikai įtaria NBA atstovus konspiracija (22)

Pasipiktinę graikai įtaria NBA atstovus konspiracija
Medicininiai tyrimai tolimoje Kinijoje, nekonkreti diagnozė, bendravimas per socialinius tinklus. Giannio Antetokounmpo sprendimą pasitraukti iš Graikijos nacionalinės rinktinės ir nedalyvauti Europos krepšinio čempionate lydi daug mįslių, iš kurių graikai netruko padaryti savas išvadas.

A. Bagatskis mėgavosi lietuvių komplimentu Latvijos rinktinei (65)

A. Bagatskis mėgavosi lietuvių komplimentu Latvijos rinktinei
Latvijos nacionalinė komanda laimėjo didelį susidomėjimą kėlusias draugiškas rungtynes Rygoje prieš Lietuvos rinktinę 87:77, o latvių treneris Ainaras Bagatskis neslėpė, kad kaimynų požiūris į jo auklėtinių žaidimą ir potencialą glosto širdį.

Paaiškėjo visos vietas į 2019 metų pasaulio čempionato atranką iškovojusios Europos komandos prasibrovė Kosovas (1)

Paaiškėjo visos vietas į 2019 metų pasaulio čempionato atranką iškovojusios Europos komandos
Baigėsi 2019 metų FIBA pasaulio vyrų krepšinio čempionato atrankos zonos kvalifikacinis turnyras. Kelialapius į pagrindinį atrankos etapą iškovojo Švedijos, Bosnijos ir Hercegovinos, Baltarusijos, Nyderlandų, Austrijos, Estijos, Kosovo ir Bulgarijos rinktinės.