Trečiojo ketvirčio pradžioje estai buvo sumažinę savo atsilikimą iki 5 taškų (42:37), tačiau svečiai ir vėl spurtavo 10:2 taip susigrąžindami dviženklį pranašumą, kurio per likusį laiką nebeišvaistė.

Alytaus ekipą į pergalę vedęs Varnelis per 34 minutes spėjo pelnyti net 39 taškus (5/12 dvitaškių, 7/9 tritaškių, 8/9 baudų). Puolėjas taip pat atkovojo 9 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 9 varžovų pražangas bei po 3 kartus suklydo ir prasižengė.

„Alytus“: Nerijus Varnelis 39 (9 atk. kam.), Vilius Gabšys 15 (2/10 tritaškių), Rytis Adomavičius 11 (10 atk. kam., 8 kld.), Paulius Ivanauskas 9, Mindaugas Jaruševičius 8 (16 atk. kam.).

„Kalev“: Jesperas Parve 27, Johnny Gray 13, Indrekas Reinbokas 11, Andre Parnas 8.

„Neptūnas“ suklupo Latvijoje

Netikėtą pralaimėjimą SEB Baltijos krepšinio lygos (SEB BBL) Iššūkio taurėje patyrė Klaipėdos „Neptūnas“. Klaipėdiečiai išvykoje 84:89 (20:24, 19:27, 22:16, 23:22) nusileido Gulbenės „ASK/Buki“ ekipai.

Jau pirmoji rungtynių pusė svečiams nieko gero nežadėjo. Latviai vedami Andrejaus Jansono per pirmąją mačo dalį susikrovė dviženklį pranašumą (51:39).

Visgi po pertraukos klaipėdiečiai atsigavo.Trečiajame ketvirtyje savo solo pasirodymą pradėjo Valdas Vasylius. Puolėjas per pirmas 2 trečiojo kėlinio minutes pelnė 8 taškus iš eilės ir sušvelnino savo ekipos atsilikimą iki 4 taškų (51:47).

27-ąją mačo minutę Paulius Morkeliūnas taiklia bauda buvo padidinęs „Neptūno“ persvarą iki 5 taškų (61:56), tačiau šeimininkai kėlinį užbaigė spurtu 11:0 ir prieš lemiamą ketvirtį pabėgo į priekį (67:61).

Iki mačo pabaigos likus žaisti minutę Vasylius pataikęs dvitaškį buvo sumenkinęs „ASK/Buki“ ekipos pranašumą iki 2 taškų (82:80), bet tada Jansonas pataikė dvitaškį su Martyno Mažeikos pražanga ir realizavęs baudą vėl kiek atitolino savo ekipą (85:80). Per likusią pusę minutės klaipėdiečiai labiau priartėti nebesugebėjo.

Klaipėdos komandos vyriausiasis treneris Rytis Vaišvila didžiąją mačo dalį vertėsi tik 7 krepšininkais. Dėl traumų žaisti negalėjo Arvydas Eitutavičius ir Arvydas Vaitiekus. Tuo tarpu Osvaldas Kurauskas žaidė 9 minutes, o Vytenis Petkus aikštėje nepasirodė.

„Neptūnas“: Valdas Vasylius 23 (8 atk. kam.), Deivydas Gailius 17, Martynas Mažeika 16, Evaldas Dainys 13 (8 atk. kam., 9 rez. perd.).

„ASK/Buk“: Andrejus Jansonas 28, Artūras Bruninas 18, Edmundas Gabranis 16 (9 atk. kam., 7 rez. perd.), Gundaras Rauza 9.

„Aisčiai“ šventė pergalę Latvijoje

Pergalingai 2009-uosius metus pradėjo Kauno „Aisčių“ komanda. Ji SEB Baltijos krepšinio lygos (SEB BBL) Iššūkio taurės rungtynėse išvykoje 77:72 (23:18, 22:17, 17:17, 15:20) įveikė Rygos „Keizarmezs“ krepšininkus.

Trečiąjį kėlinį spurtu 6:0 pradėjo šeimininkai buvo priartėję prie Kauno ekipos iki 2 taškų (45:43), bet tada kauniečiai, vedini Donato Motiejūno, laimėjo 5 minučių atkarpą spurtu 15:2 ir pabėgo į priekį (60:45).

Vien per „Aisčių“ spurtą trečiajame ketvirtyje 18-metis Motiejūnas pelnė 12 taškų.

„Aisčiai“: Donatas Motiejūnas 25 (9 išpr. praž.), Tomas Masiulis 12, Tomas Rinkevičius 8.

„Keizarmezs“: Reinis Strupovičius 20, Lauris Blausas 15 (7 kld.), Edijis Slesersas 14.

„Kaunas Triobet“ suklupo namie

Trečią pralaimėjimą SEB Baltijos krepšinio lygoje (SEB BBL) patyrė Iššūkio taurės B grupės lyderė „Kauno Triobet“ komanda. Kauniečiai savo aikštėje 72:77 (14:13, 14:19, 24:23, 20:22) nusileido Liepojos „Lauvas“ komandai.

Ketvirtajame kėlinyje Ado Juškevičiaus tritaškio kauniečiai buvo išsiveržę į priekį (67:66), bet persvarą turėjo neilgai. Latviai be atsako pelnė 4 taškus ir vėl pirmavo, bet Juškevičius dar kartą iššovė iš toli, taip išlygindamas rezultatą – 70:70.

Netrukus Adas pridėjo dvitaškį, taip dar kartą išvesdamas Kauno klubą į priekį, bet tai buvo paskutinis kartas, kai kauniečiai pirmavo. Per paskutines dvi minutes latviai pelnė 7 taškus, kauniečių tritaškiai skriejo pro šalį ir Liepojos klubas šventė ketvirtą pergalę.

„Kaunas Triobet“: Vytenis Jasikevičius 19, Adas Juškevičius 18, Vytenis Lipkevičius 10.

„Lauvas“: Arturas Stalbergas 20, Curtis Nashas 14, Ugis Vilumas 11.

„Sakalai“ sutriuškino Estijos ekipą

Triuškinančią pergalę SEB BBL pirmenybėse šį vakarą šventė Vilniaus „Sakalai“. Vilniečiai išvykoje be didesnio vargo 99:72 (22:13, 22:19, 31:19, 24:21) sutriuškino Valgos „Welg“ komandą.

Įpusėjus pirmajam kėliniui komandas skyrė tik 2 taškai (11:9), bet tada vilniečiai spurtavo 8:0 ir susikrovė dviženklį pranašumą (19:9). Nuo to laiko „Sakalai“ tik didino savo atotrūkį ir iškovojo triuškinančią pergalę.

„Sakalai“: Grigorijus Šuchovcovas 21 (10 atk. kam.), Arnas Labuckas 17, Vytautas Šarakauskas 15, Laurynas Samėnas 13, Arvydas Šikšnius 8, Nerijus Strazdauskas 8.

„Welg“: Veljo Varesas 20, Raido Roosas 14, Reinaras Hallikas 10.