Antradienį pajūrio krepšininkai išvykoje 89:78 (23:24, 24:11, 17:11, 25:32) nugalėjo Vilniaus „Perlą-MRU“. Virginijaus Sirvydžio auklėtiniai serijoje išsiveržė į priekį 2:1.

„Palangos“ pergalę lėmė komandinis žaidimas. Penki svečių krepšininkai pelnė po dviženklį skaičių, tuo tarpu vilniečių gretose bent 10 taškų pelnė tik trys žaidėjai. 24 tritaškius prametę (8/32) sostinės krepšininkai tragiškai atakavo ir nuo baudų metimo linijos – tikslą pasiekė tik 48 proc. metimų (12/25).

Rezultatyviausias „Palangos“ ekipoje buvo 22 taškus surinkęs Erikas Kubilius. 15 taškų įmetė Deividas Anužis, po 14 – Travisas Garrisonas ir Deividas Keburys, 10 – Domininkas Matutis.

„Perlo-MRU“ komandoje išsiskyrė 18 taškų pelnęs Tadas Rinkūnas. 12 pridėjo Arvydas Žarskus, 10 – Remigijus Sugintas.

„Sūduva-Mantinga“ – per žingsnį nuo NKL finalo ketverto

Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ atsidūrė per žingsnį nuo Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) finalo ketverto. Marijampoliečiai trečiose ketvirtfinalio serijos rungtynėse namuose 79:67 (16:16, 24:17, 24:22, 15:2) nugalėjo Jonavos „Petrochemą“ ir serijoje iki trijų pergalių išsiveržė į priekį 2:1.

Jonaviečiai rungtynes pradėjo šešiais taškais iš eilės, tačiau Maksimo Šustovo ir Pauliaus Petrilevičiaus taškai čia pat šeimininkus išvedė į priekį – 7:6. Neilgai trukus, po taiklaus Donato Sabeckio tolimo metimo sūduviečiai įgijo keturių taškų pranašumą, tačiau iškart į tai reagavę Kęstučio Naruševičiaus auklėtiniai atsakė tuo pačiu ir persvėrė rezultatą savo naudai – 12:13.

Pasak pranešimo, antrasis kėlinys prasidėjo aktyvesniu „Sūduvos-Mantingos“ žaidimu – pastarieji laimėjo atkarpą 8:1 ir atitolo septynių taškų atstumu – 24:17. Tuo Suvalkijos sostinės ekipa neapsiribojo ir po dviejų iš eilės Mato Sapiegos tritaškių, šeimininkų persvara tapo dviženklė – 32:21. Tiesa, Jonavos krepšininkai nesutriko ir spurtavę 12:0 sugebėjo persverti rezultatą – 32:33.

Po ilgosios pertraukos varžovus nuo pirmųjų aikštės centimetrų pradėję spausti jonaviečiai padidino turėtą persvarą iki šešių taškų, tačiau po Petrilevičiaus ir Kvedaravičiaus taškų, skirtumas sumenko iki dviejų – 50:52. Vis tik netrukus „Sūduva-Mantinga“ atsidūrė nepavydėtinoje situacijoje – Lukas Grabauskas ir Ričardas Verbickas pataikė po tritaškį ir „Petrochemos“ pranašumas išaugo iki devynių taškų (50:59). Tiesa, netrukus, daugiausiai taiklių baudų metimų dėka, marijampoliečiai sugebėjo sumažinti turėtą deficitą iki minimumo – 64:65.

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo šeimininkų renesansu – sausakimšos Marijampolės arenos palaikomi sūduviečiai net šešias minutes į savo krepšį nepraleido nei taško, o patys pelnę aštuonis, įgijo septynių taškų persvarą – 72:65. Tylą Jonavos ekipos stovykloje nutraukė Lukas Grabauskas, tačiau kitoje aikštelės pusėje po sėkmingo Mariaus Valukonio reido ir Pauliaus Abramavičiaus tritaškio, „Sūduvos-Mantingos“ pranašumas vėl tapo dviženklis – 77:67. Per likusį laiką Petrochema taip ir nesugebėjo pralaužti varžovų gynybos ir Giedriaus Žibėno auklėtiniai šventė užtikrintą pergalę – 79:67.

17 taškų prie pergalės prisidėjo Marius Valukonis, po 10 – Matas Sapiega, Paulius Kleiza ir Paulius Petrilevičius (15 atk. kam.).

Svečių gretose sėkmingiausiai žaidė Lukas Grabauskas (17 tšk.), Henrikas Vorotnikovas (13 tšk. bei 10 atk. kam.), Vytautas Pikalavičius (10 tšk. ir 11 atk. kam.) bei Ričardas Verbickas (9 taškai).

„Rasai“ antrąkart iš eilės patiesė „Ežerūną-Karį“

NKL debiutantai Raseinių „Rasai“ atkrintamosiose varžybose toliau daužo ekspertų prognozes. Trečiose ketvirtfinalio serijos rungtynėse Alberto Vilimo auklėtiniai išvykoje 75:70 (22:21, 18:13, 16:19, 19:17) palaužė Molėtų „Ežerūną-Karį“, perėmė namų aikštės pranašumą ir serijoje iki trijų pergalių išsivežė į priekį 2:1.

Didžiąją rungtynių dalį sąlygas diktavę Raseinių komandos žaidėjai lemiamą persvarą susikrovė ketvirtojo kėlinio pabaigoje, kuomet po Valdemaro Savostjanovo tritaškio įgijo11 taškų persvarą (75:64). Nors per likusias tris minutes

molėtiškiai sužaidė sėkmingesnę atkarpą, tačiau paskutinę minutę netikslus metimas iš po krepšio neleido šeimininkams priartėti arčiau nei per 5 taškus. „Rasai“ triumfavo 75:70.

Rezultatyviausiai „Rasų“ komandoje žaidė Valdemaras Savostjanovas, surinkęs 17 taškų. Po ligos pasveikęs Giedrius Kurtinaitis pelnė 16 taškų, Gedimino Butkaus sąskaitoje – 15, Dariaus Griciaus – 10 taškų.

Pralaimėjusiems Saulius Kuzminskas (12 atk. kam.) ir Gintautas Matulis įmetė po 19 taškų, Evaldas Baniulis pridėjo 16, Eimantas Narušis – 6 taškus.

Ketvirtasis serijos mačas vyks ketvirtadienį Raseiniuose.

„Trakai“ pirmą kartą įveikė „Naftą-Uni-Akvaservį“

Klaipėdos „Naftos-Uni-Akvaservis“ komandai nepavyko tiesiausiu keliu žengti į Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) finalo ketverto varžybas. Antradienį klaipėdiečiai išvykos rungtynėse po pratęsimo rezultatu 87:89 (10:22, 25:26, 25:17, 19:14, 8:10) pralaimėjo „Trakų“ ekipai.

Trakiškiai sušvelnino serijos iki trijų pergalių rezultatą 1:2. Tai buvo pirmoji iš septynių galimų šio sezono „Trakų“ ekipos pergalė prieš „Naftos-Uni-Akvaservis“ komandą.

Pasak pranešimo, šįkart uostamiesčio ekipai nepavyko sustabdyti Dovio Bičkauskio (4/9 tritaškiai, 14/15 baudos), kuris pelnė net 30 taškų. Tautvydas Pipiras prie pergalės pridėjo 18 taškų, Karolis Brusokas – 16 (14 atk. kam.), Calebas Suttonas – 9.

Klaipėdos komandose gretose Julius Kazakauskas surinko 24 taškus (6/8 dvit., 2/2 trit., 6/8 baudos, 13 atk. kam., 4 rez. perd., 44 naud. balai), Mindaugas Stašys pelnė 18 taškų, Elvinas Gintvainis – 15, Ignas Vaitkus – 10, Tadas Maželis – 9.

Ketvirtosios serijos iki trijų pergalių rungtynės vyks balandžio 2 dieną (ketvirtadienį) Klaipėdoje. Jei reikės penktųjų rungtynių, jos vyks balandžio 4 dieną „Trakų“ komandos arenoje.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)