„Nevėžio“ ylos lenda iš maišo: klubą purto ir FNTT

 (26)
Kėdainių „Nevėžiu“ pastaruoju metu labiau domisi ne krepšinio mėgėjai, o teisėsaugininkai. Kol Lietuvos kriminalinės policijos biuras tiria galimai sutartas „Nevėžio“ rungtynes, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) aiškinasi, ar dviem juridiniais asmenimis prisidengęs klubas neapgavo buvusių komandos krepšininkų.
Kėdainių "Nevėžio" klubas pateko į teisėsaugininkų akiratį
© DELFI / Orestas Gurevičius

Vengė bankroto – gavo ikiteisminį tyrimą

Pajamos – vienoje kišenėje, skolos – kitoje. Tokia finansų ekvilibristika pastaraisiais metais užsiima „Nevėžio“ klubas.

Nors Kėdainių ekipa visą sezoną rungtyniavo Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) ir išmokėjo žaidėjams didžiąją dalį atlyginimų, į prasiskolinusį klubą nusitaikiusiems antstoliams „Nevėžio“ piniginė yra nepasiekiama.

LKL licenciją turinti viešoji įstaiga „Veržlusis Nevėžis“ nėra sudariusi sutarties nė su vienu krepšininku.

Visi šiame sezone klube rungtyniavę krepšininkai formaliai buvo pasiskolinti iš 2012 metais įsteigtos VšĮ „Kėdainių krepšinio perspektyvos“.

Būtent į pastarosios sąskaitą keliauja „Nevėžio“ rėmėjų pinigai ir kitos klubo pajamos. Tuo tarpu visas dešimtmetį skaičiuojančios VšĮ „Veržlusis Nevėžis“ bagažas – tik šimtatūkstantinės skolos žaidėjams, kurie komandos spalvas gynė praėjusiame sezone.

DELFI paklaustas, kam klubui reikalingi du juridiniai asmenys, „Nevėžio“ prezidentas Petras Staliorius skėstelėjo rankomis.

„Kito varianto neturėjome – priešingu atveju „Nevėžis“ būtų bankrutavęs“, – atviras buvo P. Staliorius.

Bet ar klubo vadovų rasta išeitis neprieštarauja įstatymams, dabar aiškinasi finansinių nusikaltimų tyrėjai. FNTT Kauno apygardos valdybos viršininkas Alvydas Packevičius DELFI patvirtino, kad jo pavaldiniai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl turtinės žalos padarymo apgaule.

Baudžiamajame kodekse tam, kas apgaule vengė atsiskaityti už suteiktas paslaugas ir dėl to kitam asmeniui padarė turtinės žalos, numatyta ne tik piniginė bauda, bet ir laisvės atėmimas iki dvejų metų.

Jaučiasi palikti už borto

FNTT ikiteisminį tyrimą pradėjo sulaukusi buvusio „Nevėžio“ vidurio puolėjo Povilo Butkevičiaus pareiškimo.

27-erių aukštaūgio sutartis buvo sudaryta su VšĮ „Veržlusis Nevėžis“, todėl jis nieko nepešė net teisme prisiteisęs neišmokėtą atlyginimą.

„Mes, buvę žaidėjai, esame kvailoje situacijoje: pinigai priteisti, o antstolis negali jų išieškoti. Vietoje dešimties atlyginimų praėjusiame sezone vieni krepšininkai gavo keturis ar penkis, kiti – šešis. Atėję nauji klubo vadovai mus paliko už borto ir net nesistengia grąžinti skolų. Iš tos sumos per visą šį sezoną nesu gavęs nė euro“, – DELFI skundėsi P. Butkevičius.

Krepšininkas pasakojo ne kartą bandęs kalbėtis su „Nevėžio“ direktoriumi Antanu Sakavicku, tačiau nesulaukė jokios reakcijos.

„Galėtume tartis dėl skolų išmokėjimo grafiko, bet net neišeina bendrauti su vadovais. Praėjo metai, o su jais neįmanoma nei susitikti, nei susiskambinti. Situacija beviltiška“, – atsiduso žaidėjas.

Jis teigė ketinantis sekti kai kurių buvusių komandos draugų pėdomis ir prašyti teismo iškelti VšĮ „Veržlusis Nevėžis“ bankroto bylą.

Taip pasielgė praėjusiame sezone „Nevėžiui“ atstovavę Valdas Dabkus, Simas Buterlevičius ir Vilmantas Dilys. DELFI žiniomis, jiems klubas buvo įsiskolinęs apie 50 tūkst. eurų.

Pabūgus, kad bankrutavus VšĮ „Veržlusis Nevėžis“ komanda neteks LKL licencijos, „Nevėžio“ vadovybė su krepšininkais sudarė taikos sutartį ir sudėliojo skolų mokėjimo grafiką.

Bet pastariesiems gali tekti pakartotinai kreiptis į teismą, kadangi klubas laiku sumokėjo tik pirmą įmoką.

M. Janišius – vis dar klube

Sezono pradžioje „Nevėžio“ įsiskolinimai sudarė maždaug 400 tūkst. eurų, o kokie jie šiuo metu, nežino nė klubo prezidentas.

Praėjusią savaitę vykusiame VšĮ „Veržlusis Nevėžis“ valdybos posėdyje direktorius A. Sakavickas negalėjo pateikti skaičių motyvuodamas tuo, kad įstaigos finansinius dokumentus perėmė FNTT pareigūnai.

Paklaustas, ar nesibaimina ikiteisminio tyrimo išvadų, P. Staliorius traukė pečiais.

„Nežinau, kas čia patarė dėl tos schemos, gal iš „Žalgirio“ atkeliavo. Teisininkai tada žiūrėjo ir sakė, kad elgiamės pagal įstatymus. O jeigu jie kažką pražiūrėjo, tada bus taip, kaip jūs sakote. Bet kol kas jokių piktų atgarsių iš pareigūnų negirdėjome“, – svarstė „Nevėžio“ prezidentas.

Priminus, jog pikčiausia šioje situacijoje buvusiems komandos atstovams, negavusiems žadėtų atlyginimų, P. Staliorius teisinosi, kad algos praėjusiame sezone buvo pernelyg išpūstos.

„Sutartys su kai kuriais žaidėjais buvo nesąmoningos, bet tai – jau atskira tema“, – sakė P. Staliorius.

VšĮ „Veržlusis Nevėžis“ valdyba spręsti susidariusios padėties dar kartą renkasi trečiadienį vakare.

Posėdyje bus keliamas ir A. Sakavicko tolesnio darbo klube klausimas. Įdomu, kad praėjusį gruodį į klubo direktoriaus pareigas paskirtas alytiškis iki šiol nėra registruotas nei VšĮ „Veržlusis Nevėžis“, nei VšĮ „Kėdainių krepšinio perspektyvos“ vadovu.

Sprendžiant iš Registrų centrui praėjusį spalį pateiktų paskutinių VšĮ „Kėdainių krepšinio perspektyvos“ dokumentų, šios įstaigos dalininkai yra įtarimų dėl balandį kilusio lažybų skandalo sulaukęs buvęs krepšininkas Marius Janišius, kartu su juo į „Nevėžio“ valdymą pernai įsijungęs verslininkas Ernestas Kičas ir buvęs klubo direktorius Karolis Kalvaitis.

LKL žvalgosi į pareigūnus

Virš priešpaskutinėje 10-oje vietoje LKL sezoną užbaigusio „Nevėžio“ kybo ne tik kaltinimai apgaule ar bankroto perspektyva.

Gegužės pabaigoje LKL valdyba spręs dėl sankcijų Kėdainių klubui, įsivėlusiam į parduotų rungtynių skandalą. „Nevėžiui“ gresia bauda arba diskvalifikacija iki dvejų metų.

Tiesa, lygos generalinis direktorius Romualdas Brazauskas neatmetė tikimybės, kad sprendimas gali būti priimtas vėliau.

„Viskas priklausys nuo to, kokie bus teisėsaugos tyrimo rezultatai. Būtų paprasčiausia, jeigu iki to laiko gautume juos. O jei taip nebus, klausimas, kaip į situaciją žiūrės valdybos nariai“, – DELFI sakė R. Brazauskas.

Primename, kad sutartų rungtynių šešėlis LKL užtemdė balandžio viduryje.

Gavusi informacijos iš lažybų rinkos prievaizdų, LKL ryžosi nukelti balandžio 16 d. turėjusias vykti „Nevėžio“ rungtynes su „Mažeikiais“. Surinkta medžiaga vėliau buvo perduota teisėsaugai, ikiteisminį tyrimą vykdo Lietuvos kriminalinės policijos biuras.

Lygos vadovai signalų dėl įtartinų statymų buvo sulaukę ir po balandžio 12 d. susitikimo, kuriame „Nevėžį“ rezultatu 109:74 sutriuškino „Šiauliai“, bei prieš gruodžio 15 d. vykusias „Nevėžio“ ir Klaipėdos „Neptūno“ rungtynes, kuriose Kėdainių klubas buvo sutryptas 73:116, o paskutinį ketvirtį pralaimėjo 8:36.

Praėjusią savaitę DELFI paklaustas, kas galėtų būti atsakingas dėl „Nevėžį“ supančių įtarimų, P. Staliorius paminėjo M. Janišių.

„Mes girdime tai, kas rašoma ir komentuojama viešai. O versijų... Man realiausia atrodo, kad čia galbūt Janišius kažkur kažką darė, bet pas mus jo jau nebėra“, – svarstė klubo prezidentas, anot kurio, vasarį M. Janišius paliko VšĮ „Veržlusis Nevėžis“ valdybą.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujienos

Nuo dukrytės gimimo iki bilieto į Europos čempionatą: geresnės vasaros naujokas negalėjo tikėtis

Nuo dukrytės gimimo iki bilieto į Europos čempionatą: geresnės vasaros naujokas negalėjo tikėtis
Pirmadienio vakarą komandos draugai Eimantą Bendžių sveikino su dukrytės gimimu, o jau po paros naujai iškeptas tėvelis sulaukė sveikinimu patekus į galutinį Lietuvos rinktinės dvyliktuką. „Geresnės vasaros pabaigos negalėjau tikėtis“, – vis dar negalėdamas atsitokėti Krepšinis.lt prisipažino 27-erių nacionalinės komandos.

„Lietkabelis“ į peržiūrą pasikvietė M. Delašo brolį (1)

„Lietkabelis“ į peržiūrą pasikvietė M. Delašo brolį
Lietuvos krepšinio lygos (LKL) vicečempionas Panevėžio „Lietkabelio“ klubas į peržiūrą pasikvietė Ante Delašą.

D. Adomaitis paskelbė galutinį rinktinės dvyliktuką papildyta trenerio interviu (186)

D. Adomaitis paskelbė galutinį rinktinės dvyliktuką
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės trenerių štabas likus kiek daugiau nei savaitei iki Europos čempionato starto paskelbė galutinę komandos sudėtį.

Sūnus paklydėlis: „Neptūnas“ susigrąžino D. Adomaičio nebepageidautą vidurio puolėją (9)

Sūnus paklydėlis: „Neptūnas“ susigrąžino D. Adomaičio nebepageidautą vidurio puolėją
Į Klaipėdos „Neptūną“ oficialiai grįžta Simas Galdikas. 203 cm ūgio vidurio puolėjas su komanda naujajam sezonui ruošiasi jau nuo rugpjūčio 14 d., tačiau dėl užtrukusių formalumų parašai ant dviejų metų sutarties buvo sudėti tik šios savaitės pradžioje.

Ispanų treneris S. Scariolo išsirinko galutinį dvyliktuką (3)

Ispanų treneris S. Scariolo išsirinko galutinį dvyliktuką
Prieš išvyką į Vilnių Sergio Scariolo paskelbė galutinį Ispanijos krepšinio rinktinės dvyliktuką. Paskutiniai galimybes žaisti Europos čempionate prarado Xavi Rabaseda ir Sebas Saizas.

Lietuvos krepšininkės universiadoje nusileido ir rusėms (4)

Lietuvos krepšininkės universiadoje nusileido ir rusėms
Kol kas be pergalių Taipėjuje (Taivanas) vykstančioje universiadoje lieka Lietuvos studenčių komanda, treniruojama Romualdo Petronio. Turnyre pralaimėjimu 71:78 Australijos rinktinei startavusios lietuvės antradienį rezultatu 52:59 (11:11, 10:14, 14:17, 17:17) nusileido Rusijos ekipai.

Tokios JAV rinktinės nesate matę: dvyliktuke – du Lietuvoje žaidę krepšininkai (3)

Tokios JAV rinktinės nesate matę: dvyliktuke – du Lietuvoje žaidę krepšininkai
Viso pasaulio krepšinio gerbėjai buvo įpratę JAV rinktinėje matyti ryškiausias NBA žvaigždes, tačiau šįkart ji – visiškai kitokia. Į Amerikos čempionate dalyvausiančios komandos dvyliktuką treneris Jeffas Van Gundy įtraukė ir du Lietuvoje rungtyniavusius žaidėjus.

Po puikaus sezono buvęs žalgirietis sugrįžta į Eurolygą

Po puikaus sezono buvęs žalgirietis sugrįžta į Eurolygą
Kauno „Žalgiryje“ porą sezonų savo karjeros pradžioje praleidęs Vladimiras Štimacas sulaukė rimto įvertinimo. 29-erių metų serbą į savo gretas prisiviliojo Stambulo „Anadolu Efes“ klubas.

Ž. Obradovičius naująjį FIBA kalendorių vadina „nelaime“ ir auklėja jaunąsias serbų žvaigždes (2)

Ž. Obradovičius naująjį FIBA kalendorių vadina „nelaime“ ir auklėja jaunąsias serbų žvaigždes
Devyniskart Eurolygos čempionas su skirtingomis komandomis 57-ių metų Željko Obradovičius stojo FIBA naujojo kalendoriaus oponentų pusėn. Stambulo „Fenerbahce“ strategas, praeityje su Jugoslavijos nacionaline ekipa šlavęs medalius tarptautinėse arenose, kritikuoja būsimą FIBA 2019 metų pasaulio čempionato atranką su taip vadinamais „langais“ klubinio sezono metu.

Žvaigždžių gretos byra: Europos čempionatas – be būrio elitinių žaidėjų (33)

Žvaigždžių gretos byra: Europos čempionatas – be būrio elitinių žaidėjų
Savaitgalį vos per 24 valandas iš Europos krepšinio čempionato žaidėjų sąrašo buvo išbrauktos dvi pirmo ryškumo Senojo žemyno krepšinio žvaigždės – graikas Giannis Antetokounmpo ir serbas Milošas Teodosičius. Tačiau dėl įvairiausių priežasčių sporto gerbėjai pastarosiose pirmenybėse neišvys ir kur kas daugiau elitinių krepšininkų.

Apie savo pasitraukimą iš „Lietuvos ryto“ skelbęs M. Purlys lieka klube (1)

Apie savo pasitraukimą iš „Lietuvos ryto“ skelbęs M. Purlys lieka klube
Po praėjusio sezono Martynas Purlys viešai paskelbė apie savo pasitraukimą iš Vilniaus „Lietuvos ryto“ direktoriaus posto ir apskritai klubo, tačiau per vasarą krepšinio specialisto nuomonė pasikeitė.

Martynas Pocius. Čempionatas, kurio niekada nepamiršiu (17)

Martynas Pocius. Čempionatas, kurio niekada nepamiršiu
Interneto platformoje „Sporto namai“ kiekvieną dieną savo jausmais, mintimis ir rūpesčiais tiesiogiai su gerbėjais dalinasi Lietuvos sporto pasaulio atstovai: atletai, specialistai, apžvalgininkai. Buvęs Lietuvos rinktinės gynėjas Martynas Pocius naujausiame savo įraše dalijasi emocingais prisiminimais apie sėkmingiausią Lietuvos istorijoje pasaulio krepšinio čempionatą, kuriame mūsų rinktinė kol kas vienintelį kartą lipo ant prizininkų pakylos.

„Žalgirio“ šokėjos vyksta į Europos čempionatą: tapo oficialia palaikymo grupe (4)

„Žalgirio“ šokėjos vyksta į Europos čempionatą: tapo oficialia palaikymo grupe
Paskutinę vasaros dieną krepšinio mylėtojus nudžiugins prasidėsiančios Europos krepšinio pirmenybės, kuriose netrūks lietuviškų ir žalgirietiškų akcentų.

R. Kurtinaičio asistentu „Lietuvos ryte“ tapo R. Kuncaitis

R. Kurtinaičio asistentu „Lietuvos ryte“ tapo R. Kuncaitis
„Lietuvos ryto“ trenerių štabe – matytas veidas. Sostinės klubas sukirto rankomis su 53-ejų Robertu Kuncaičiu, kuris ateinantį sezoną bus vienu iš Rimo Kurtinaičio pagalbininkų.

A. Guoga: toks palaikymas žaidėjams – didžiulis įkvėpimas (4)

A. Guoga: toks palaikymas žaidėjams – didžiulis įkvėpimas
Šeštadienį „Lietuvos ryto“ ekipa susirinko į pirmąją sezono treniruotę ir pradėjo kloti žaidimo pamatus artėjančioms Lietuvos krepšinio lygos ir Europos taurės kovoms.