„Neptūnas“ galingai pradėjo rungtynes ir įpusėjus pirmam kėliniui pirmavo net 10:2. Nors žalgiriečiai vėliau buvo sumažinę deficitą iki 9:14, klaipėdiečiai kėlinio pabaigoje spurtavo ir susikrovė 10-ties taškų pranašumą (21:11).

Antrą kėlinį „Neptūnas“ pradėjo laimėdamas atkarpą 10:0 bei susikrovė net 20 taškų persvarą (31:11). Likus žaisti kiek daugiau nei dvi minutes „Neptūnas“ dar labiau padidino savo pranašumą – jis siekė net 23 taškus (44:21). Ketvirtį klaipėdiečiai laimėjo net 27:14 bei po pirmos rungtynių pusės pirmavo 48:25.

Per pirmą rungtynių dalį žalgiriečiai suklydo net 13 kartų.

Trečiame kėlinyje vaizdas aikštelėje nesikeitė – „Neptūnas“ toliau dominavo ir prieš lemiamą kėlinį išlaikė 22-iejų taškų skirtumą (62:40).

Ketvirtas kėlinys liko tik formalumas – „Neptūnas“ išsaugojo savo persvarą bei iškovojo užtikrintą pergalę (76:54).

Labiausiai „Žalgiriui“ trūko kapitono Pauliaus Jankūno indėlio. Veteranas per 25 minutes nepelnė nė vieno taško. Visgi aukštaūgis puikiai kovojo dėl kamuolių – iš viso atkovojo 10.

Pirmose serijos rungtynėse Kaune žalgiriečiai „Neptūną“ po atkaklios kovos nugalėjo 83:72.

Trečiosios serijos rungtynės vyks antradienį 19 val. Kaune.

„Neptūnas“: Danielis Ewingas 15, Martynas Mažeika 13, Trentas Plaistedas 10, Vytautas Šarakauskas, Travisas Baderis ir Mindaugas Girdžiūnas po 9.

„Žalgiris“: Jerome‘as Randle‘as 12, Martynas Pocius 9, Renaldas Seibutis 7.

Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai į finalą pateko nesunkiai 3-0 perlipdami Utenos „Juventus“ krepšininkų barjerą, o štai uostamiesčio ekipa pateikė vieną didžiausių sensacijų Lietuvos krepšinio istorijoje, kai fantastiško grožio serijoje 3-2 nokautavo Vilniaus „Lietuvos rytą“.

Sezono uždarymo ceremonijos metu čempionų pirštus papuoš žiedai, kurių kūrimui buvo naudojamas 585 ir 750 prabos auksas – jie svers apie 12-14 gramų. Ant jų mėlyname fone šmėžuos naujasis LKL logotipas, o šonuose bus išraižyti maži lašeliai, imituojantys sunkaus krepšininkų darbo metu išlietą prakaitą.

Šis LKL sezonas – jau 23-iasis. Ir nė vienas finalas nevyko be „Žalgirio“. Kauniečiai stipriausia Lietuvos komanda bandys tapti 6-ą kartą iš eilės ir 18-ą šio čempionato istorijoje.

Tuo metu „Neptūnui“ tai bus jau antrasis LKL finalas istorijoje. 2014-ųjų vasarą jis pasidabino sidabro medaliais, kai serijoje 2:4 pralaimėjo tam pačiam „Žalgiriui“.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (881)