Taikliai iš tolimos distancijos atakavę šeimininkai įpusėjus mačui turėjo 15 taškų pranašumą (41:26), o trečio kėlinio pabaigoje atitrūko nuo varžovų jau 17 taškų (66:49). Nors ketvirtame kėlinyje vilniečiai buvo priartėję iki 5 taškų (68:73), „Neptūnas“ vėl nutolo ir iškovojo pergalę.

Klaipėdiečiai pataikė 15 tritaškių iš 27 (55 proc.), o vilniečiai - 8 iš 30 (26 proc.).

Ypač naudingai žaidė neptūnietis Arnas Butkevičius, kuris pelnė 15 taškų, atkovojo 14 ir perėmė 6 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus ir surinko +32 naudingumo balus (6/8 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai, 0/2 baudos).

Po pirmų serijos rungtynių priekyje 1-0 buvo „Lietuvos rytas“. Nors vilniečiai prieš bronzinį finalą atsisveikino su visa grupe legionierių, namuose praėjusį pirmadienį jie iškovojo įtikinamą pergalę 79:60.

Sostinės komanda šioje serijoje verčiasi be klubo vidinę tvarką pažeidusių ir namo išsiųstų Corey Fisherio, Clevino Hannah ir Tayloro Browno. Gydytis į JAV išleistas ir Drew Gordonas.

Trečios serijos rungtynės Vilniuje bus žaidžiamos sekmadienį birželio 4-ą d. 17 val.

Rungtynių eiga

Susitikimas prasidėjo Mindaugo Girdžiūno dvitaškiu, bet Deividas Gailius į tai atsakė dviem tritaškiais iš eilės (2:6). M. Girdžiūnas (6 tšk.) ir D. Gailius (10 tšk.) tęsė tarpusavio dvikovą, o „Lietuvos rytas“ po jos pirmavo 8:14. Po Arno Butkevičiaus dėjimo „Neptūnas“ priartėjo (10:14). Artūras Gudaitis bauda padidino vilniečių pranašumą (12:17).

M. Girdžiūnas pataikė trečią tritaškį iš keturių ir neleido svečiams pabėgti (15:17). Po reido po krepšiu klaipėdiečiai antrą kartą išsiveržė į priekį (20:19). A. Butkevičius, Jerai Grantas ir Christopheris Loftonas inicijavo „Neptūno“ spurtą 7:0 ir aikštės šeimininkai nutolo jau 6-iais taškais (25:19). Pirma 10-ies min. atkarpa baigėsi Roko Giedraičio dėjimu, po kurio „Neptūnas“ pirmavo – 25:21.

Antras ketvirtis prasidėjo Adamo Lapetos pataikyta bauda ir Mindaugo Kačino įmestu tritaškiu (28:22). Du lenkų aukštaūgio dėjimai iš eilės pradžiugino vilniečių gerbėjus (30:26). Tačiau M. Girdžiūno ir Ch. Loftono pastangomis „Neptūnas“ įgijo 9-ių taškų pranašumą (35:26).

Rimas Kurtinaitis neturėdamas tam teisės paprašė minutės pertraukėlės ir „Lietuvos rytas“ už tai buvo nubaustas technine pražanga. Klaipėdiečiai pasinaudojo situacija ir po Ch. Loftono tritaškio susikrovė net 15-os taškų persvarą (41:26). Neptūniečiai toliau diktavo savo sąlygas (44:32). Jamesas Baronas, A. Gudaitis ir Artūras Jomantas sušvelnino deficitą (44:38, atkarpa – 0:6). Arvydas Šikšnius pataikė 10-ą „Neptūno“ tritaškį (47:38). Dėka itin naudingo A. Butkevičiaus žaidimo po 20 min. klaipėdiečiai pirmavo – 51:38

Trečias kėlinys prasidėjo A. Šikšniaus įspūdingu dėjimu (53:38). „Neptūnas“ įtikinamai ir toliau pirmavo (53:41, 58:41, 58:44, 60:46, 63:49). A. Šikšniaus dar vienas dėjimas įrodė „Lietuvos ryto“ gynybos bejėgiškumą. Po 30 min. žaidimo „Neptūnas“ pirmavo net 17-os taškų skirtumu – 66:49.

Lemiamas kėlinys kurį laiką vyko tuo pačiu scenarijumi (66:51). Nerezultatyvus žaidimas buvo naudingas „Neptūnui“ (66:53, likus 7:45 min.). Po A. Šikšniaus tritaškio klaipėdiečiai buvo labai arti pergalės (69:53, likus 06:15). Margiris Normantas kiek sušvelnino vilniečių atsilikimą (69:57). Laikas tirpo, o komandas skyrė 11 taškų (71:60, 73:62, likus 3:30 min.). Po Danielio Ewingo techninės pražangos „Lietuvos rytas“ priartėjo 73:68 (J. Barono baudos 1+1+1 ir M. Normanto 3-taškis). M. Girdžiūnas ir Ch. Loftonas atkarpa 5:0 vėl nuramino „Švyturio“ areną (78:68, likus 1:57). Po dar vieno M. Girdžiūno tolimo metimo viskas tapo aišku. „Neptūnas“ šventė galutinę pergalę – 83:70.

Rezultatas:

„Neptūnas“ – „Lietuvos rytas“ – 83:70 (25:21, 26:17, 15:11, 17:21), - serija 1-1.

„Neptūnas“: Mindaugas Girdžiūnas 22 (4 rez. perdav., 3/7 dvitaškiai, 5/8 tritaškiai, 1/1 baudos), Christopheris Loftonas 17 (3 rez. perdav., 1/2 dvitaškiai, 5/8 tritaškiai), Arnas Butkevičius 15 (14 atk. kam., 6 rez. perdav., 6 per. kam., 5 klaid., +32 nauding. bal., 6/8 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai, 0/2 baudos), Arvydas Šikšnius 10 (2/3 dvitaškiai, 2/5 tritaškiai), Danielis Ewingas 7, Jerai Grantas 6, Mindaugas Kačinas 3,
Matas Jucikas 2, Martynas Mažeika 1 taškas. Laurynas Bieliauskas (02:13 min.) taškų nesurinko. Vytautas Šarakauskas ir Aidas Einikis nežaidė.

„Lietuvos rytas“: Deividas Gailius 21 (5 atk. kam., 4/6 dvitaškiai, 4/6 tritaškiai, 1/2 baudos), Artūras Gudaitis 13 (11 atk., kam., 1/6 dvitaškiai, 11/17 baudos), Margiris Normantas 10 (6 rez. perdav., 2/2 dvitaškiai, 2/7 tritaškiai), Jamesas Baronas 9 (2/3 dvitaškiai, 0/8 tritaškiai, 5/6 baudos), Rokas Giedraitis ir Adamas Lapeta po 5, Artūras Jomantas 4, Laimonas Kisielius 3 taškai. Julius Jucikas (03:21) taškų nesurinko. Lukas Kvedaravičius ir Arnas Beručka nežaidė.