Serijos dėl trečios vietos ankstesnėse rungtynėse vieną pergalę namuose iškovojo „Prienai“ 78:67, o du kartus pajėgesni buvo uostamiesčio atstovai 84:82 (savo aikštėje po pratęsimo) ir 83:85 (svečiuose).

„Neptūnas“ dar gali perrašyti LKL istoriją - nuo 1964 metų gyvuojantis uostamiesčio klubas vis dar turo vilties pirmą kartą džiaugtis medaliais.

Prieš tai „Neptūnas“ LKL mažajame finale žaidė ir 2007 ir 2009 metais, tačiau abu kartus nusileido Šiaulių „Šiaulių“ ekipai. 2007 metais serija baigėsi sausu rezultatu 0-3, o 2009-ais klaipėdiečiai nusileido priešininkams tik po atkaklios kovos - 2-3.

„Prienai“ buvo 2011 ir 2012 metų LKL bronzos medalių laimėtojai.

Rungtynės

Dvikovą kiek sėkmingiau pradėjo „Neptūnas“, kuris pirmavo 4:2, 10:6. Tačiau netrukus svečiai iš Prienų perėmė iniciatyvą ir persvėrė rezultatą - 19:23. Dar po kelių minučių prieniškiai įgijo net 8 taškų pranašumą (19:27). Po 10 minučių kovos „Prienai“ pirmavo - 21:29.

Antras ketvirtis prasidėjo „Prienų“ spurtu 0:4 ir persvara išaugo iki rekordinės - 12 taškų (24:36). Klaipėdiečiai kiek atsitiesė ir priartėjo (29:36, 34:39). Šiuo momentu traumą patyrė klaipėdiečių įžaidėjas Evaldas Dainys. Artūro Valeikos pastangomis svečiai vėl pabėgo (36:45, 38:47). Po 20 minučių mūšio komandas skyrė 10 taškų - 41:51.

Trečio ketvirčio pradžioje „Prienai“ susikrovė rekordinę 13 taškų persvarą (41:54). Po Artūro Milaknio tritaškio tas rekordas vėl pasikeitė (46:60, +14). Rungtynėse ir toliau savo sąlygas diktavo Prienų komanda. Kėlinio pabaigoje jų pranašumas siekė 15 taškų (58:73). Vis dėlto iki ketvirčio pabaigos „Neptūnas“ sumažino atsilikimą iki 10 taškų - 63:73.

Lemiamo kėlinio pradžia vėl priklausė „Prienams“, kurie vėl pirmavo 15 taškų skirtumu (66:81, likus 6:20 min.). „Neptūnui“. deficitą pavykdavo sumažinti tik trumpam. „Prienai“ šventė pergalę 90:81 ir išlygino serijos rezultatą 2-2.

Rezultatas:

„Neptūnas“ - „Prienai“ - 81:90 (21:29, 20:22, 22:22, 18:17), - serija 2-2.

„Neptūnas“: Deividas Gailius 28 (4 atk. kam.), Rashaunas Enealas Broadusas 17 (2 atk. kam., 2 rez. perdav.), Vytautas Šarakauskas 11 (8 atk. kam.), Arnas Butkevičius 9 (7 atk. kam., 2 rez. perdav.), Giedrius Gustas ir Martynas Mažeika ir po 6, Laurynas Mikalauskas 4 taškai. Davidas McClure'as (17:28 min.), Valdas Vasylius (17:27), Marius Runkauskas (15:02) ir Evaldas Dainys (0:30 sek., trauma) taškų nepelnė.

„Prienai“: Artūras Milaknis 23, Gediminas Orelikas 22 (9 atk. kam.), Artūras Valeika 21 (4 atk. kam., 4 rez. perdav.), Gintaras Kadžiulis 11 (3 atk. kam., 2 rez. perdav.), Siimas-Sanderis Vene 9 (6 atk. kam., 3 rez. perdav.), Paulius Ivanauskas 4 (2 atk. kam., 6 rez. perdav.), Arnas Labuckas 0 taškų (6 atk. kam.). Ernestas Ežerskis ir Karolis Aldakauskas nežaidė.