MRU sensacingai nugalėjo KTU

Vilniaus Mykolo Riomerio universiteto (MRU) krepšininkai iškovojo pirmąją pergalę Lietuvos studentų lygos pirmenybėse, svečiuose po pratęsimo 88:82 įveikdami Kauno technologijos universiteto (KTU) ekipą.

Svečiai į priekį išsiveržė dar pirmojo kėlinuko pradžioje, o po tikslaus tritaškio metimo turėjo penkių taškų pranašumą – 11:6. Laimėti nusiteikusiems kauniečiams teko vytis priešininkus iš sostinės iki pat iki pat kėlinuko pabaigos, kurį šeimininkai pralaimėjo 19:22.

Antrąjį ketvirtį pradėjo taiklus Jano Jurgo tritaškis metimas ir svečiai išsiveržė į priekį 25:19. Tačiau kelias atakas sėkmingai sužaidę kauniečiai pirmą kartą persvėrė rezultatą savo naudai 26:25. Tuomet tris tritaškius iš eilės pataikė MRU krepšininkai, o po dar vieno tolimo metimo svečiai įgijo devynių taškų pranašumą – 41:32. Tačiau tokios persvaros išlaikyti nepavyko, nes kėlinuką užbaigė sėkmingos KTU atakos, kurios sumažino deficitą iki 40:46.

Trečiąjį kėlinuką itin sėkmingai pradėjo svečiai, kurie sužaidė atkarpą 12:2 ir išsiveržė į priekį šešiolikos taškų skirtumu – 58:42. Sustiprinę gynybą ir geriau puldami krepšį kauniečiai sumažino atsilikimą iki devynių – 54:63.

Nors vilniečiai turėjo pranašumą, ketvirtajame kėlinuke intriga tik didėjo. Kauniečiams pavyko sumažinti deficitą iki šešių taškų, tačiau kamuolį perėmė J.Jurgo, o jį stabdęs Martynas Motiejaitis buvo nubaustas nesportine pražanga. Vis dėlto MRU lyderiui nepavyko pataikyti baudų metimų ir po kelių atakų Vytenis Jasikevičius prasiveržęs išlygino rezultatą 67:67, o Airidas Nutautas jį persvėrė šeimininkų naudai (69:68). Dvitaškį pataikė A.Nutautas, o komandos draugas Aurimas Žukauskas neleistinai stabdė Dainių Kinderevičių ir taip pat buvo nubaustas nesportine pražanga. Po šios MRU atakos rezultatas tapo lygus, o A.Nutautas likus žaisti maždaug 20 sekundžių pelnė du taškus. Likus kelioms sekundėms J.Jurgo ataka buvo netiksli, tačiau D.Kinderevičius vienu lietimu nukreipė kamuolį į krepšį ir išplėšė pratęsimą.

Pratęsimo metu iniciatyva priklausė MRU krepšininkams, kurie atrodė labiau motyvuoti nugalėti. Jie sėkmingai atakavo iš toli ir išplėšė pergalę 88:82.

Rezultatyviausiai šeimininkų gretose žaidė 33 taškus pelnęs A.Nutautas (15 atk.kam., 6 per.kam.), V.Jasikevičius pridėjo 14, o D.Kalnutis – 11.

Nugalėtojų komandai daugiausiai taškų surinko J.Jurgo – 27 (6 atk.kam., 6 kl.), D.Kinderevičius pridėjo 19 (7 atk.kam., 7 rez.perd., 7 kl., 7 per.kam.), M.Badaras – 17, P.Maciulevičius – 12 (6 atk.kam.).

LKKA sutriuškino LŽŪU

Lietuvos žemės ūkio universiteto (LŽŪU) komandą namuose 103:72 sutriuškino Lietuvos kūno kultūros akademijos krepšininkai, kurie studentų lygos pirmenybėse iškovojo šeštąją pergalę.

Rezultatyviausiai LŽŪU komandoje žaidė 18 taškų pelnęs Tadas Vasiliauskas, 14 pridėjo Vygintas Grinis, 13 – Tomas Rekstys, 11 – Karolis Meiliūnas (7 kl.).

Nugalėtojams 18 taškų pelnė Martynas Bindza, 14 – Vidmantas Sragauskis, 13 – Povilas Šakinis ir 11 – Vidmantas Užkuraitis.

Turnyrinė lentelė: (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai)