A grupė:

Strasbūro IG nutraukė keturių iš eilės Vitorijos „Tau Ceramica“ pergalių seriją. Paskutiniosiose pirmojo rato Eurolygos rungtynėse jie namuose 84:76 (22:25, 23:19, 15:17, 24:15) įveikė baskus ir iškovojo antrą pergalę. Ši prancūzų "dovanėlė" leido Kauno "Žalgiriui" pakilti į pirmąją A grupės vietą, o "Tau Ceramica" smuktelėjo laipteliu žemiau.

Trečiojo ketvirčio pabaigoje „Tau“ gynėjas Travisas Hansenas pataikė tolimą metimą ir išvedė savo ekipą į priekį (61:60), tačiau tai buvo paskutinis kartas, kai svečiai pirmavo.

Paskutinį ketvirtį SIG pradėjo spurtu 11:0 ir įgijo didžiausią persvarą rungtynėse (71:61). Nors po penkių iš eilės Kornelio Davido taškų Vitorijos ekipa dar priartėjo (67:73), tačiau K'Zellas Wessonas į tai taip pat sakė keturiais taškais ir atstatė turėtą persvarą.

SIG: Ricardo Greeras - 19 tšk., K'Zellas Wessonas - 12 tšk.

„Tau Ceramica“: Luisas Scola - 22 tšk. (14 atk. kam.), Casey Jacobsenas - 14 tšk., Kornelis Davidas - 12 tšk.

B grupė:

Antrą iš eilės pralaimėjimą namuose patyrė Stambulo „Efes Pilsen“ klubas, 71:77 (21:17, 12:28, 20:13, 18:19) nusileidęs Zagrebo „Cibonai“. Tai buvo antroji „Cibonos“ pergalė iš eilės ir pirmoji šį sezoną pasiekta išvykoje.

„Efes“ keturių minučių atkarpą ketvirtojo kėlinio viduryje laimėjo 11:0 ir išlygino rezultatą (68:68). Visus taškus per šią atkarpą pelnė aukštaūgiai – Kaya Pekeris ir Nikola Prkačinas.

Užsitęsusį svečių taškų badą nutraukė Jamesas Pennas, pataikęs du baudų metimus. Netrukus N.Prkačinas pataikė tik vieną baudos metimą iš dviejų, o Davoro Marčeličiaus tolimas šūvis pasiekė tikslą ir „Cibona“ vėl nutolo – 73:69.

Per likusį laiką svečiai taikliai atakavo nuo baudų metimų linijos ir pergalės iš rankų nebepaleido. Pralaimėjimas turkus nustūmė į antrą B grupės turnyrinės lentelės vietą, pirmąją užleidžiant Vilniaus „Lietuvos rytui“.

„Cibona“: Jamesas Pennas - 27 tšk. (5 perimti kamuoliai), Bennettas Davisonas - 17 tšk., Davoras Kusas - 12 tšk., Davoras Marčeličius - 10 tšk.

„Efes Pilsen“: Kaya Pekeris - 19 tšk., Antonio Grangeris - 17 tšk., Nikola Prkačinas - 13 tšk.

Įtikinamą pergalę namie pasiekė Jono Kazlausko treniruojamas Pirėjo „Olympiakos“, 89:67 (23:16, 19:21, 25:11, 22:19) sutriuškinęs Milano „Armani Jeans“.

„Mažojo Shaqo“ pravardę turintis Sofoklis Schortsianitis per trečią kėlinį vienas pats pelnė daugiau taškų (13) nei visą Milano komanda kartu sudėjus (11). „Centras“ dominavo po krepšiais ir beveik pusę šių taškų pelnė dėjimais, o jo ekipa spurtavo 15:3 ir įgijo apčiuopiamą persvarą (57:42), kurios nebepaleido iš savo rankų.

Nugalėtojams atstovaujantis Renaldas Seibutis aikštėje praleido 12 minučių ir pelnė 3 taškus (1/1 dvitaškio, 1/1 baudos), atkovojo ir perėmė po kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą ir kartą suklydo.

„Olympiakos“: Nikos Chatzis - 16 tšk., Panagiotis Vasilopoulos - 14 tšk., Sofoklis Schortsianitis - 13 tšk., Manolis Papamakarios - 10 tšk.

„Armani Jeans“: Giacomo Galanda - 15 tšk., Prestonas Shumpertas - 12 tšk.

C grupė:

Įspūdingą pergalių seriją tęsia ir Maskvos CSKA krepšininkai. Jie, kaip ir „Lietuvos rytas“, sezoną pradėjo dviem pralaimėjimais, tačiau trečiadienį taip pat pasiekė penktąją pergalę iš eilės. Rusijos ekipa namuose 89:58 (20:15, 20:12, 33:13, 16:18) sutriuškino Belgrado „Partizan“.

Įpusėjus mačui rusai pirmavo 13 taškų skirtumu. Triuškinančią pergalę CSKA įgijo trečiojo kėlinio viduryje, kai pelnė 13 taškų be atsako ir atitrūko 56:32. Likęs mačo laikas buvo tik formalumas.

CSKA: Davidas Vanterpoolas - 17 tšk. (6 perimti kamuoliai), Theodoros Papaloukas - 15 tšk. (5 per. kam., 6/6 dvitaškių), Johnas Robertas Holdenas - 10 tšk.

„Partizan“: Nikola Pekovičius - 11 tšk. (9 atk. kam.), Predragas Šuputas - 10 tšk.

Per šias rungtynes CSKA perėmė net 23 kamuolius, taip priversdama serbų krepšininkus suklysti 26 kartus. Pergalingai pirmą ratą baigė stipriausia C grupės komanda, Atėnų „Panathinaikos“. Ji namie po ketvirtojo kėlinio spurto 87:71 (20:15, 17:21, 22:21, 28:14) įveikė traumų išretintą Madrido „Real“.

Po 30 žaidimo minučių ekipas skyrė vos du taškai (61:59 „Panathinaikos“ naudai), tačiau lemiamą ketvirtį šeimininkai pradėjo spurtu 12:2 ir įgijo 10 taškų persvarą (71:61). Visas rungtynes septyniais žaidėjais rėmęsis „karališkasis“ klubas nebeturėjo jėgų panaikinti šio deficito.

Šiose rungtynėse „Real“ žaidė be dviejų pagrindinių savo krepšininkų – įžaidėjo Igorio Rakočevičiaus ir „centro“ Felipes Reyeso. Graikų ekipoje nebuvo kapitono Fragisko Alverčio, Patricko Femerlingo ir Dejano Tomaševičiaus.

„Panathinaikos“: Jaka Lakovičius - 18 tšk., Mike'as Batiste'as - 17 tšk. (11 atk. kam.), Dimitris Diamantidis (6 per. kam.) ir Nikos Chatzivrettas - po 16 tšk., Vassilis Spanoulis - 11 tšk.

„Real“: Louisas Bullockas - 27 tšk., Marko Tomasas - 13 tšk.

Ketvirtą kartą per paskutines penkias dvikovas pralaimėjo Sienos „Montepaschi“, savo gretose turintis du krepšininkus iš Lietuvos. Italijos klubas namuose 70:74 (19:14, 15:14, 14:19, 22:27) nusileido Stambulo „Ulker“.

Po Shauno Stonerooko baudų metimų ekipas skyrė vos taškas (66:67 „Ulker“ naudai), tačiau tada svečiai pelnė 4 taškus be atsako ir nutolo. Nors Duane'o Woodwardo du taiklūs baudų metimai dar suteikė viltį šeimininkams, tačiau nespėję prasižengti jie leido Drago Pašaličiui įdėti kamuolį iš viršaus ir įtvirtinti pergalę.

Sienos klubo negelbėjo ir rezultatyvus Rimanto Kaukėno žaidimas. Lietuvis per 29 minutes pelnė 21 tašką (4/6 dvitaškių, 2/4 tritaškių, 7/9 baudų), atkovojo 2 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, po tris kartus suklydo ir prasižengė.

Mindaugas Žukauskas per 21 minutę pelnė 2 taškus (0/1 dvitaškio, 0/3 tritaškių, 2/2 baudų), perėmė 5 ir atkovojo 4 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą ir triskart prasižengė.

„Montepaschi“: Rimantas Kaukėnas - 21 tšk., Andrea Pecile ir Duane'as Woodwardas - po 11 tšk.

„Ulker“: Mirsadas Turkčanas - 21 tšk. (15 atk. kam.), Marcusas Haislipas - 17 tšk., Ibrahimas Kutluay - 14 tšk.

Prieš Sienos klubą šiose rungtynėse stojo net trys žmonės, praeityje dirbę šioje Italijos komandoje: treneris Erginas Atamanas, puolėjas Mirsadas Turkčanas ir įžaidėjas Vrbica Stefanovas.