VU pranoko ASU studentus

Penktajame ture daugiausiai iš minėtųjų ekipų paprakaituoti teko VU studentams, kurie išvykos rengtynėse po permainingos kovos rezultatu 91:82 (25:18, 26:19, 20:25, 20:20) nugalėjo Aleksandro Stulginskio universiteto (ASU) krepšininkus.

Po dviejų kėlinių VU pirmavo 14 taškų skirtumu – 51:37, o vėliau susikrovė ir 18 taškų pranašumą – 64:46. Visgi, ASU parodė charakterį, nesiruošė nuleisti rankų ir iki dvikovos pabaigos likus 3 minutėms komandas skyrė vos 6 taškai – 84:78. Tada sukruto VU krepšininkai ir pergalės iš rankų nebepaleido.

VU komandai pagrindinių smuikų griežė Pipirų tandemas – Tautvydas Pipiras surinko 24 taškus, Domantas Pipiras – 18 taškų. Simonas Lekys ir Eimantas Kaminskas prie pergalės pridėjo po 9 taškus.

ASU gretose sunkiai sulaikomas buvo 27 taškus pelnęs (5/6 dvit., 5/8 trit., 2/2 baudos, 7 atk. kam., 10 klaidų, 30 naud. balų) Ernestas Serkevičius, po 16 taškų surinko Martynas Pocevičius (12 atk. kam.) ir Vilius Pocius, 7 – Domantas Senda.

VDU nukovė klaipėdiečius

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) krepšinio komanda iškovojo ketvirtąją pergalę iš eilės. Šįkart Arūno Juknevičiaus auklėtiniai savų žiūrovų akivaizdoje rezultatu 94:69 (24:13, 23:16, 29:24, 18:16) nugalėjo Klaipėdos universitetą.

Pirmąjį kėlinį aikštės šeimininkai pradėjo užtikrintai ir po taiklaus Luko Grabausko dvitaškio, sužaidus šešias minutes, susikrovė dviženklį pranašumą 20:9. Likusį laiką vaizdas aikštėje nesikeitė ir po pirmųjų dešimties žaidimo minučių kauniečiai išsaugojo įgytą persvarą – 24:13.

Antrajame kėlinyje laikinosios sostinės krepšininkai ir toliau įrodinėjo savo pranašumą bei abi ekipos išėjo ilsėtis švieslentėje degant aštuoniolikos taškų skirtumui – 47:29.

Antroje rungtynių dalyje Vytauto VDU arčiau savo varžovų neprisileido bei namuose šventė užtikrintą pergalę rezultatu – 94:69.

VDU: Martynas Echodas – 15 (7/10 dvit., 9 atk. kam., 20 naud. bal.), Ignas Labutis ir Donatas Sabeckis – po 11, Rokas Stankevičius ir Martynas Sajus – po 10, Dominykas Domarkas ir Rytis Juknevičius – po 8, Regimantas Miniotas – 7 (11 atk. kam., 17 naud. bal.)

KU: Aidas Einikis – 19, Evaldas Šaulys – 18 (7 atk. kam., 16 naud. bal.), Martynas Airošius – 12, Rytis Zabita ir Karolis Tamošauskas – po 7.

Kauno derbyje – LSU pergalė

Iki tol du vykusius turus pergales tik paskutinę sekundę iškovoję LSKL vicečempionai LSU krepšininkai šįkart namuose jau džiaugėsi ramesne atmosfera. Edo Nickaus ir Laimono Eglinsko auklėtiniai rezultatu 88:77 (28:23, 21:12, 21:13, 18:29) įveikė Kauno technologijos universiteto (KTU) studentus.

LSU 29 dvikovos minutę pirmavo 22 taškų skirtumu – 70:48 ir tik dvikovos pabaigoje varžovams leido perpus sumašinti skirtumą.

LSU komandą į pergalę vedė Tomas Miškinis, pelnęs 21 tašką (7 atk. kam.), Taurantas Tamošiūnas pridėjo 14, Modestas Žaunieriūnas ir Paulius Malašauskas – po 13, Kristupas Žemaitis – 11 tšk.

KTU komandai Martynas Zigmantavičius surinko 20 taškų, Paulius Valinskas – 14, Mindaugas Jakšas – 9 tšk.

LSU geriau kovojo po krepšiais dėl atšokusių kamuolių – 37:29 ir atliko dvigubiai daugiau rezultatyvių perdavimų – 26:13.

Šiauliuose – drama iki paskutinių sekundžių

Po trijų iš eilės nesėkmių atsitiesė praėjusio sezono LSKL bronziniai prizininkai Šiaulių universiteto (ŠU) krepšininkai. Šįkart jie namuose po įtemptos dvikovos pabaigos rezultatu 84:80 (21:22, 18:25, 23:11, 22:22) palaužė 2013 ir 2014 metų lygos čempionus Mykolo Romerio universiteto (MRU) studentus.

21 susitikimo minutę MRU pirmavo dviženkliu skirtumu – 51:41, tačiau pranašumo nesugebėho išsaugoti ir viskas sprendėsi paskutinėmis sekundėmis.

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus 1 min. 20 sek. ŠU pirmavo 2 taškais – 77:75, tačiau jau kitoje atakoje Arūnas Sajevičius taikliu dvitaškiu padidino skirtumą iki 4 taškų – 79:75. Netrukus MRU nesugebėjo suregzti rezultatyvios atakos ir ŠU trenerių štabas paprašė minutės pertraukėlės. Po jos kamuolį į užribį numetė Karolis Guščikas, suteikęs vilniečiams papildomą šansą.

MRU vėl priartėjo per vieną metimą – 77:79, tačiau jau kitoje atakoje vilniečiai prasižengė, o dvi baudas pataikė ŠU studentas Augustas Pampikas, sugražinęs 4 taškų atotrūkį – 81:77. MRU nesiruošė nuleisti rankų – likus 18 sek. Dominykas Zupkauskas smeigė tritaškį ir komandas skyrė vos 1 taškas – 81:80. MRU stabdė laiką pražangomis, tačiau tokia jų taktika nepasiteisino: iš pradžių 2 baudas pataikė Mantas Margis, vėliau dar vieną iš dviejų baudų pataikė Arūnas Sajevičius.

Šiauliečių komandoje rezultatyviausias buvo Augustas Pampikas, pelnęs 24 taškus, Arūnas Sajevičius pridėjo 21 (9 atk. kam.), Irmantas Lianzbergas – 14, Karolis Guščikas – 9 tšk.

Vilniečių gretose Paulius Semaška pelnė 17 taškų, Mykolas Dieninis – 16 (10 atk. kam.), Gytis Radzevičius – 15, Rytis Pipiras – 11 tšk.

ŠU krepšininkai gerokai dažniau klydo (25 ir 15 klaidų), tačiau tai jiems pergalės iškovoti nesutrukdė.

MRU ekipa šį sezoną kol kas neblizga – pralaimėjo jau trečias rungtynes iš keturių.

LCC po pratęsimo pranoko KK studentus

Antrąją pergalę iškovojo šiemet po penkerių metų pertraukos į LSKL sugrįžę LCC tarptautinio universiteto krepšininkai. Mariaus Tamolio auklėtiniai Kaune po įtemptos kovos ir pratęsimo rezultatu 89:86 (20:25, 21:20, 11:17, 25:15, 12:9) pranoko Kauno kolegijos (KK) studentus.

Aikštės šeimininkai kelis kartus buvo susikrovę dviženklę persvarą – 33:23, 71:61, tačiau pajūrio atstovai pademonstravo kovotojų charakterį, išlygino rezultatą ir komandoms teko žaisti pratęsimą – 77:77. Papildomų minučių pradžia LCC pradėjo spurtu – 8:0, atitrūko – 85:77 ir jau drąsiai be įtampos pergalingai baigė rungtynes.

LCC komandos pergalės kalviu tapo Ignas Fiodorovas, surinkęs 25 taškus ir po krepšiais sugriebęs 14 kamuolių, Mantas Montvila pridėjo 16 taškų, Tadas Kymantas – 12, Vincentas Aleksandravičius – 11 tšk.

KK komandai Eivydas Mološčiakas surinko 21 tašką (9 rez. perd.), Antanas Bertašius – 18 (13 atk. kam.), Geidrius Stankevičius – 15 (11 atk. kam.), Justinas Žirlys ir Arminas Kelmelis – po 10 tšk.

Kauniečiai laimėjo kovą po krepšiais dėl atšokusių kamuolių – 66:52, tačiau klaipėdiečiai kur kas rečiau klydo – 11 ir 27 klaidos.