LSU pergalei prireikė pratęsimo

LSU krepšininkai iškovojo ketvirtąj iš eilės pergalę. Šįkart Edo Nickaus auklėtiniams teko kaip reikiant paprakaituoti – tik po pratęsimo rezultatu 84:76 (16:24, 18:23, 17:12, 22:14, 11:3) nugalėta I vaikinų grupės debiutantė Kauno kolegija (KK).

LSU nuolat buvo besivejančių vaidmenyje, KK žaidėjai kelis kartus pirmavo dviženkle persvara – 38:26, 47:34, 53:42, tačiau 38 dvikovos minutę LSU persvėrė rezultatą savo naudai – 71:70, o galiausiai ketvirtas kėlinys baigėsi lygiosiomis – 73:73.

Per pratęsimą psichologiškai tvirčiau jautėsi beveik visas rungtynes varžovus besiviję LSU žaidėjai – sužaista atkarpa 11:0, palaidojusi KK ekipos viltis.

LSU gretose geriausiai sekėsi Mantui Sadauskui, pelniusiam 19 taškų, Modestas Žaunieriūnas įmetė 17, Simas Raupys – 15 (9 atk. kam.), Taurantas Tamošiūnas – 11 taškų.

Iš KK ekipos išsiskyrė Eivydas Mološčiakas, surinkęs 23 taškus, Justinas Žirlys pelnė 12, o Simonas Pupkevičius – 11.

„Nepavyko vaikinų nuteikti kovoti taip, kaip priklauso nuo dvikovos pradžios. Jiems teko išklausyti mano moralų. Laimė, bent ketvirto kėlinio pabaigoje žaidėjai suprato, kad nebėra kur trauktis ir dvikovos pabaigoje žaidė taip, kaip priklauso. Pergalė galėjo būti ir lengvesnė“, - sakė LSU treneris E. Nickus.

Tai jau antras iš eilės apmaudus KK ekipos pralaimėjimas. Praėjusią savaitę šios kolegijos atstovai iki rungtynių pabaigos likus 3 minutėms 15 taškų skirtumu 91:76 pirmavo prieš praėjusio sezono LSKL bronzos medalių laimėtojus Šiaulių universiteto (ŠU) krepšininkus, tačiau tragiškai sužaidė rungtynių pabaigą ir paskutinėmis sekundėmis sugebėjo pralaimėti – 95:96

Klaipėdiečiai išvykoje palaužė LEU

Klaipėdos universiteto (KU) krepšininkai Vilniuje 21 taško skirtumu – 101:80 (26:19, 21:28, 24:16, 30:17) palaužė Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) ekipą.

27 dvikovos minutę rezultatas dar buvo lygus – 62:62, tačiau netrukus klaipėdiečiai įjungė aukštesnę pavarą, sužaidę įspūdingą atkarpą 20:3 ir susikrovė solidžią persvarą – 82:65. Vienu metu klaipėdiečių pranašumas buvo ir 25 taškai – 97:72.

Pajūrio atstovus į pergalę vedė Martynas Airošius, pelnęs 19 taškų, Laurynas Liučinskas ir Elvinas Gintvainis (8 atk. kam.) prie pergalės prisidėjo po 18 taškų, Valentas Tarolis – 14 (10 atk. kam.), Edvinas Alunderis – 11.

LEU gretose išsiskyrė 21 tašką pelnęs Karolis Šilinskas, 17 taškų surinko \Justinas Gečas, 10 – Paulius Kamarauskas.

KTU namuose nugalėjo ŠU

Pirmą pralaimėjimą šį sezoną patyrė ir iš pirmos į trečią turnyro lentelės vietą smuktelėjo Šiaulių universiteto (ŠU) studentai. Šįkart šiauliečius pamokė namuose rungtyniavę Kauno technologijos universiteto (KTU) studentai – 80:57 (21:19, 25:16, 20:13, 14:9). KTU po dviejų kėlinių susikrovė dviženklę taškų persvarą – 46:35 ir iki dvikovos pabaigos kontroliavo žaidimo eigą.

KTU gretose nesulaikomas buvo Paulius Valinskas, pelnęs 31 tašką (5/7 dvitaškiai, 7/12 tritaškiai, 8 atk. kam., 3 rez. perdav., 34 naudingumo balai), Gintautas Kybartas prie pergalės prisidėjo 16 taškų (8 atk. kam.), Mindaugas Jakšas, Matas Edgaras Staniukaitis, Renaldas Simanavičius ir Nerijus Barasukas pelnė po 6 taškus.

ŠU komandai 19 taškų pelnė Arvydas Gydra (8 atk. kam.), Mantas Kadzevičius – 13 (9 atk. kam.), Domantas Šimaitis ir Almantas Pakarklis – po 9.

KTU akivaizdžiai laimėjo kovą po krepšiais dėl atšokusių kamuolių – 48:32.

„Žaidėme su tais žaidėjais, kurie mums galėjo padėti. Dėl antradienio LKL dvikovos Klaipėdoje su vietos „Neptūnu“, neturėjome lyderių, tad taip ir susiklostė rungtynės. Jei būtų sekęsi geriau, rezultatas galėjo būti kitoks, tačiau šįkart buvo ne mūsų diena“, - situaciją aiškino ŠU ekipos treneris Vaidas Pauliukėnas.

Čempionai vargu su ASU studentais

LSKL čempionai MRU krepšininkai išvykos rungtynėse rezultatu 111:96 (33:30, 29:21, 25:28, 24:17) įveikė Aleksandro Stulginskio universiteto (ASU) studentus.

Čempionams dvikovoje su po pertraukos į aukščiausią LSKL grupę grįžusiais ASU studentais dėl pergalės teko paprakaituoti – ASU ilgą laiką kvėpavo varžovams į nugarą ir tik ketvirtame kėlinyje MRU susikrovė solidesnę persvarą.

MRU komandą į pergalę vedė Julius Kazakauskas, surinkęs 25 taškus (8/15 dvitaškiai, 1/3 tritaškiai, 6/6 baudos, 11 atk. kam., 7 rez. perdav., 33 naudingumo balai), Tadas Rinkūnas įmetė 23 taškus (10 rez. perd.), Dovis Bičkauskis – 17, Edvinas Jezukevičius – 16.

ASU komandą vėl tempė Karolis Šarukas, pelnęs 28 taškus (10/13 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai, 5/7 baudos, 13 atk. kam., 3 rez. perdav., 38 naudingumo balai), Vladislovas Razumnovas ir Tautvydas Kliučynikas surinko po 16 taškų, Vilius Pocius – 14.

„Teko pavargti ir pasinervinti. Varžovai nuolat mus persekiojo, tad atsipalaiduoti negalėjome. Šis LSKL čempionatas tuo ir įdomus, kad reikia kautis su visais nuo dvikovos pradžios iki pabaigos, kitaip gali būti skaudžiai nubaustas. Kiekviena pergalė yra aukso vertės, tačiau ne visada yra lengva tai išaiškinti žaidėjams, sunku juos nuteikti labiau gintis. Šįkart karaliavo puolimo krepšinis, tačiau gynybos trūko“, - po rungtynių kalbėjo MRU komandos vadovas ir vienas iš trenerių Vytas Poteliūnas.

VGTU namie neatsilaikė prieš VDU

Niekaip pergalės šį sezoną nepavyksta iškovoti Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) komandai. Šįkart Gintaro Šerkšno auklėtiniai namuose rezultatu 74:93 (16:20, 18:28, 19:22, 21:23) nusileido Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) komandai.

Kauniečius į pergalę vedė Tomas Dimša ir Donatas Tarolis, atitinkamai pelnę 25 ir 23 taškus.

VGTU gretose išsiskyrė Aurimas Ruškys, surinkęs 16 taškų, Povilas Dobradziejus pelnė 11 (7 rez. perdav.), Karolis Gubinas, Martynas Rakauskas ir Vytautas Saulevičius - po 8 taškus.

LSKL I vaikinų grupės lentelė (žaista rungtynių, pergalės pralaimėjimai, taškai):