Osvaldo Kurausko treniruojami pajūrio atstovai pirmajame kėlinyje akivaizdžiai pirmavo – 22:6 bei du kėlinius valdė situaciją – 24:13, 30:19, 37:27. Tik prieš pat didžiąją pertrauką klaipėdiečių pranašumas sumenko iki 4 taškų – 35:39.

Antroje rungtynių pusėje jau vyko apylygė kova. Taigi, viskas sprendėsi paskutinėmis sekundėmis. Pergalingą tritaškį, likus 0,03 sek., po rezultatyvaus Martyno Zigmantavičiaus tritaškio pataikė Julius Kigas.

KTU komandai daugiausiai taškų pelnė Gintautas Kybartas – 21 (8/12 dvit., 1/1 trit., 2/3 baudos, 10 atk. kam., 4 rez. perd., 32 naud. balai), Mikita Balaganas pridėjo 13 taškų, Deividas Pogužinskas – 12, Julius Kigas – 11, Martynas Zigmantavičius – 8 (11 rez. perd.).

Klaipėdos gretose išsiskyrė Laurynas Beliauskas, pelnęs 19 taškų, Evaldas Šaulys ir Arūnas Mikalauskas prisėjo po 18, Aidas Einikis – 12 tšk.

KTU laimėjo kovą po krepšiais dėl atšokusių kamuolių – 34:27, tačiau gerokai dažniau klydo – 23 ir 13 klaidų.

„Pagrindinės pergalės priežastys – didžiulis noras, disciplina ir kova iki paskutinės sekundės. Nenuleidome rankų, kai atsilikome 16 taškų skirtumu, o kantriai dirbome. Tai davė vaisių. Džiugu. Noriu padėkoti vyrams už atsidavimą ir puikų darbą ir už tai, kad pabudo po pirmajame kėlinyje patirto šalto dušo“, – neslėpdamas geros nuotaikos kalbėjo KTU treneris Vytautas Pliauga.

Pasak KU trenerio Osvaldo Kurausko, jo treniruojami žaidėjai per anksti patikėjo pergale.

„Galingai pradėjome rungtynes ir kai kurie žaidėjai pamanė, kad tai bus lengvas pasivaikščiojimas. Tai mums pamoka, kad susikaupus žaisti reikia visas 40 minučių. KTU atrado jėgų atsitiesti, namuose, palaikomi savų sirgalių ėmė taikliai atakuoti krepšį, lemiamomis akimirkomis pataikė svarbius metimus ir mes pralaimėjome. Reikia padaryti išvadas ir tokių klaidų ateityje nebekartoti“, – teigė KU ekipos treneris.

Jo ekipa su 10 pergalių ir 3 pralaimėjimais pakilo į pirmąją LSKL turnyro lentelės vietą, tačiau KU (10 pergalių ir 2 pralaimėjimai) yra sužaidusi vieneriomis rungtynėmis mažiau.

Jei po reguliariojo čempionato KU ir KTU surinktų vienodai taškų, laipteliu aukščiau būtų klaipėdiečiai, kadangi jie pirmąsias tarpusavio rungtynės uostamiestyje laimėjo didesniu taškų skirtumu – 100:84.

LCC išvykoje nugalėjo šiauliečius

Kita Klaipėdos komanda – LCC tarptautinis universitetas išvykoje po permainingos kovos rezultatu 82:67 (15:21, 18:7, 23:23, 26:16) nugalėjo Šiaulių universiteto (ŠU) atstovus.

Iki 16 rungtynių minutės 4-6 taškais priekyje buvo aikštės šeimininkai, tačiau vėliau iniciatyvą perėmė pajūrio atstovai ir galiausiai iškovojo pergalę dviženkliu skirtumu.

LCC komandą į pergalę vedė Justas Grikštas, pelnęs 30 taškų (10/15 dvit., 3/9 trit., 1/2 baudos, 8 atk. kam.), Mantas Kudys pridėjo 15 (7 atk. kam., 6 rez. perd.) taškų, Mantas Montvila – 10, Ignas Staponas – 8 tšk.

ŠU gretose išsiskyrė Tadas Pažėra, pelnęs 23 taškus (9 atk. kam., 5 rez, perd.), Rytis Pipiras ir Arnas Šavėla – po 12 tšk.

LCC komanda akivaizdžiai laimėjo kovą po krepšiais dėl atšokusių kamuolių – 58:29.

„Džiaugiuosi, kad į savo sąskaitą įsirašėme dar du svarbius taškus. LSKL čempionate laimėti išvykoje yra sunku. Gerai, kad žaidėjai tinkamai įvertino varžovus ir kovėsi susikaupę“, – po rungtynių kalbėjo LCC treneris Marius Tamolis.

LCC ekipa su 9 pergalėmis ir 4 pralaimėjimais įsitvirtino trečioje LSKL turnyro lentelės pozicijoje. Šiauliečiai su 4 pergalėmis ir 8 pralaimėjimais užima septintąją vietą.

KK namuose nugalėjo vicečempionus

Kauno kolegijos (KK) studentai nepaiso jokių autoritetų – šį sezoną jau antrą kartą nugalėjo LSKL vicečempionus Lietuvos sporto universiteto (LSU) krepšininkus. Šįkart Rolando Rakučio auklėtiniai LSU krepšininkus įveikė rezultatu 84:78 (22:18, 26:20, 22:16, 14:24).

Trečiojo kėlinio pabaigoje KK pirmavo 21 taško skirtumu – 69:48, tačiau LSU ekipa kilo į lemiamą šturmą ir sugebėjo atkurti rungtynių intrigą, priartėdama iki vieno metimo – 76:78. Visgi aikštės šeimininkai nepasimetė, tiksliau sužaidė rungtynių pabaigą ir šventė pergalę – 84:78.

KK komandą reikiamu metu gelbėjo Giedrius Stankevičius, pelnęs 25 taškus, Mantas Košelis prie pergalės pridėjo 17 taškų, Jutas Janulis – 13 (10 atk. kam.), Rytis Sasnauskas – 10 tšk.

LSU komandai Modestas Žainieriūnas pelnė 24 taškus, Taurantas Tamošiūnas – 17, Mindaugas Motuzas – 12 (9 atk. kam.).

KK laimėjo kovą po krepšiais dėl atšokusių kamuolių – 42:34.

„Didelis troškimas, užsivedimas ir vienas kito palaikymas – mūsų raktas į pergalę. Nors trečiojo kėlinio pabaigoje ir ketvirtajame kėlinyje patekome į duobę, sunkiai rinkome taškus, tačiau atsilaikėme. Pergalė yra pergalė. Labai džiaugiuosi, kad šiandien laimėjome. Mums, KK atstovams, kiekvienas pergalė – labai svarbi, priartinanti prie kelialapio į atkrintamąsias rungtynes. Šiemet LSKL atkrintamosiose rungtynėse kovos 6 ekipos, tad turime realių šansų pirmą kartą istorijoje kautis šiame etape ir bandyti prasibrauti dar aukščiau“, – pabrėžė KK ekipos treneris Rolandas Rakutis.

KK ekipa su 7 pergalėmis ir 6 pralaimėjimais užima ketvirtąją LSKL turnyro lentelės vietą, LSU (5 pergalės, 7 pralaimėjimai) žengia šešti.

Pirmajame LSKL čempionato rate LSU namuose KK krepšininkams pralaimėjo 5 taškų skirtumu – 81:86.

VDU sutriuškino ASU studentus

Daugkartiniai Lietuvos ir Europos studentų čempionai Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) krepšininkai 25 taškų skirtumu – 106:81 (26:25, 21:23, 30:14, 29:19) nugalėjo Aleksandro Stulginskio universiteto (ASU) studentus.

ASU po dviejų kėlinių pirmavo minimalia persvara – 48:47, tačiau antroje rungtynių pusėje VDU įjungė aukštesnę pavarą ir jau akivaizdžiai dominavo.

„Aikštės šeimininkai dėl ligų ir traumų kovėsi tikrai nepajėgiausios sudėties. Šios rungtynės mums buvo labiau lyg lengva treniruotė“, – sakė VDU treneris Arūnas Juknevičius.

VDU komandą į pergalę vedė Donatas Sabeckis, pelnęs 27 taškus (7/7 dvit. 4/11 trit., 10 atk. kam., 7 rez. perd., 37 naud. balai), Rytis Juknevičius pridėjo 21 tašką (7/13 trit., 10 atk. kam., 7 rez. perd.), Dominykas Domarkas – 18, Šarūnas Stiklakis – 14, Deividas Petravičius – 12 tšk.

ASU komandai Vilius Pocius surinko 25 taškus, Almantas Liepuonis – 16, Marius Kazlauskas – 14 (14 atk. kam.), Edgaras Tamašaitis ir Mindaugas Pocevičius (10 atk. kam.) – po 13 tšk.