Puikios gynybos dėka vos per 4 minutes “VIČI-Aistės” susikrovė dviženklę persvarą (0:10). Gausiai klydusios aikštelės šeimininkės pirmuosius taškus pelnė tik baudų metimais ketvirčio viduryje. Po minutės pertraukėlės “LKKA-Aistės” ėmė naudoti zoninę gynybos sistemą, kuri pristabdė varžovių puolimą ir privertė Lietuvos čempiones klysti. Abi komandos klaidas išnaudojo ir taškus rinko greitomis atakomis – 10:18.

Antrojo ketvirčio pradžioje Courtnay Pilypaitis perėmė du kamuolius, vėliau pataikė tolimą metimą, po kurio “VIČI-Aistės” pirmavo 10:27. “LKKA-Aistės” nerado vaistų prieš varžovių gynybą, keletą kartų paruošti metimui neužtekdavo atakai skirto laiko. Skirtumas galėjo išaugti dar daugiau, tačiau “VIČI-Aisčių” krepšininkės prametė metimus iš dėkingų situacijų. Po Mantės Kvederavičiūtės tritaškio komandas skyrė jau 25 taškai – 11:36.

Po lygaus trečiojo kėlinuko, kuriame viešnios žaidė pernelyg atsipalaidavusios ir leido “LKKA-Aistėms” pelnyti daugiau taškų nei per visą pirmąją dvikovos pusę, paskutiniajame ketvirtyje “VIČI-Aistės” gynyboje vėl darbavosi nepriekaištingai ir 5 minutes išlaikė savo krešį “sausą”. Žiūrovų plojimų susilaukė Lina Pikčiūtė, įspūdingai blokavusi Vitalijos Kaminskytės metimą.

“VIČI-Aistėms” A. Putnina pelnė 16 (9 atk. kam.), V. Sipavičiūtė – 12, T. Likhtarovič – 11 taškų. “LKKA-Aistėms” L. Svarytė surinko 8 (8 atk. kam.), D. Saurazaitė ir K. Balčiūnaitė (8 atk. kam.) – po 7 taškus.

„Kibirkšties-Tichės-IKI“ komanda šventė antrą pergalę

Vilniaus „Kibirkšties-Tichės-IKI“ komanda LMKL šventė antrąją pergalę.

Vilnietės svečiuose 61:55 (22:18, 12:10, 9:13, 18:14) palaužė Marijampolės „Sūduvos“ komandos pasipriešinimą.

Po antrosios pergalės per per šešerias rungtynes Vilniaus klubas pakilo į penktąją turnyro lentelės poziciją. Marijampolės ekipa rikiuojasi priešpaskutinė – septinta.

„Kibirkšties-Tichės-IKI“ ekipa laimėjo kovą po krepšiais (55/44) ir net penkis kartus daugiau perėmė kamuolių (15/3).

Nugalėtojų gretose nesustabdoma buvo komandos lyderė Kristina Vengrytė.

Puolėja per 32 žaidimo minutes pelnė 26 taškus (11/18 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai, 1/1 baudos), po krepšiais sugriebė 4 ir perėmė 2 kamuolius.

Puikias rungtynes sužaidė ir „Kibirkšties-Tichės-IKI“ legionierė iš Jungtinių Amerikos Valstijų Sakellie Daniels. Gynėja pelnė 7 taškus, tačiau atkovojo 12 kamuolių, atliko 6 rezultatyvius perdavimus ir 8 kamuolius perėmė. Krepšininkė surinko 24 naudingumo balus.

Brigid Bowley pelnė 12 taškų (5/10 dvitaškiai, 7 atk. kam.), Vita Žilinskaitė – 6 (10 atk. kam.), Sigita Galdikaitė (10 atk. kam., 3 rez. per.) ir Šarūnė Povilionytė (1/4 dvitaškiai, 0/8 tritaškiai, 5 atk. kam.) po 4, Greta Šniokaitė – 2 (0/3 tritaškiai), o Dalia Belickaitė (0/7 dvitaškiai, 4 per.) ir Santa Dreimanė (0/3 dvitaškiai, 0/4 tritaškiai) taškų nepelnė.

„Sūduvos“ komandoje Monika Aleksaitė pelnė 17 taškų. 12 surinko Tatsiana Melnikova, 11 – Ligita Kinkevičienė.

„Geriau iškovota pergalės ir prastas žaidimas nei geras pasirodymas, tačiau pralaimėjimas, - po mačo teigė „Kibirkšties-Tichės-IKI“ vyriausiasis treneris Tadas Stankevičius. – Šįkart trūko komandinio žaidimo. Laimėjome, nes mūsų komandos žaidėjos K.Vengrytė ir S.Daniels pademonstravo individualų meistriškumą. Nepataikėme daug tolimų metimų, tačiau merginos metė laisvos, negaliu jų kaltinti. „Sūduva“ yra namų komanda, ji kol kas nebuvo pralaimėjusi nei vienerių rungtynių namuose. Džiaugiamės, kad mums pavyko jas įveikti“.

Kitas rungtynes „Kibirkšties-Tichės-IKI“ komanda žais po savaitės namuose su Šiaulių „Rūtos“ krepšininkėmis. Tai bus Lietuvos čempionato rungtynės.