Pirmame kėlinyje vyko kova taškas į tašką. Prasidėjus paskutinei minutei šiaulietės pirmavo 13:10, bet per likusį laiką taškus rinko tik „Fortūna“, kuri po pirmųjų dešimties žaidimo minučių turėjo minimalų pranašumą – 14:13.

Antrame ketvirtyje vaizdas aikštelėje nepasikeitė – toliau vyko įnirtinga kova ir nė vienai komandai nepavyko įgyti apčiuopiamosios persvaros, o įpusėjus mačui jau priekyje buvo „Šiauliai-Universitetas“ – 28:27.

Po didžiosios pertraukos „Fortūna“ perėmė iniciatyvą – per 4 minutes pelnė 11 taškų be atsako ir susikrovė dviženklį pranašumą – 38:28. Nors šiauliečių puolimas atsigavo, bet klaipėdietės taip pat sėkmingai rinko taškus, o paskutinėmis sekundėmis pataikytas tritaškis leido prieš lemiamą atkarpą turėti 15 taškų atsargą – 51:36.

Lemiamame ketvirtyje šiaulietėms po 4 iš eilės Silvijos Kuodienės taškų buvo pavykę atsilikimą sumažinti iki 12 taškų (44:56), o po legionierės Danielės Miller tritaškio ir baudos metimo – net iki 8 – 51:59. Visgi mačo pabaigoje sėkmingiau sužaidė „Fortūna“, kuri likus žaisti minutę pirmavo 69:55, o galiausiai pergalę šventė rezultatu 69:57.

„Fortūna“: K. Druskytė 20 (9 atk. kam), J. Matuzonytė 12 (10 atk. kam.), A. Černeckytė 9 taškai (7 rez. perd.).

„Šiauliai-Universitetas“: D. Miller 25, S. Kuodienė 17 (7 atk. kam., 7 kld.), U. Bukauskaitė 6 taškai (10 atk. kam.).

Kristė Druskytė

Antrą pergalę iš eilės šventė Kauno rajono „Hoptrans-Sirenos“ (2/0), kurios svečiuose 92:58 (26:17, 20:9, 29:13, 17:19) pranoko Kauno „Aistes-LSU“ (0/2).

Rungtynes sėkmingiau pradėjo „Hoptrans-Sirenos“, kurios sužaidus 3 minutes, po Erikos Liutkutės baudų metimų, pirmavo 9:2. Besibaigiant pirmajam kėliniui viešnios buvo pasiekusios ir 11 taškų pranašumą, tačiau kėlinį dvitaškiu baigė Ieva Stankevičiūtė ir sumažino „Aisčių-LSU“ deficitą – 17:26.

Antrame ketvirtyje šeimininkės buvo priartėjusios iki 7 taškų (20:27), tačiau spurtavusios „Hoptrans-Sirenos“ atsilikimą greitai padvigubino – 38:24. Kėlinio pabaigoje Kauno rajono ekipai dar kartą pavyko surengti sėkmingą atkarpą puolime, po kurios „Hoptrans-Sirenos“ prieš ilgąją pertrauką pasiekė jau rekordinę 20 taškų persvarą – 46:26.

Po ilgosios pertraukos ir toliau iniciatyva priklausė „Hoptrans-Sirenoms“, o kėlinio viduryje, po Kornelijos Balčiūnaitės tolimo metimo, viešnios pirmavo jau 30 taškų skirtumu – 60:30. Per likusią kėlinio dalį pranašumas dar labiau padidėjo, o „Aistėms-LSU“ intrigos sukurti nepavyko – 75:39.

Per paskutines 10 minučių netikėtumo užfiksuota nebuvo. „Hoptrans-Sirenos“ neatsipalaidavo bei varžovių arti neprisileido ir įpusėjus ketvirčiui pirmavo 83:46, o pasibaigus mačui šventė užtikrintą pergalę – 92:58.

„Aistės-LSU“: G. Paulauskaitė 11, E. Čeponytė 10 (6 atk. kam.), I. Stankevičiūtė 9 taškai.

„Hoptrans-Sirenos“: E. Liutkutė 17, R. Žemantauskaitė-Matlašaitienė 15, G. Jasiunskaitė 14, K. Balčiūnaitė 11 taškų (8 atk. kam., 5 rez. perd.).

Kauno derbyje – “Sirenų“ pergalė

Antrąją pergalę į savo sąskaitą įsirašė Marijampolės „Sūduva“ (2/0), kuri namuose 73:58 (19:19, 19:11, 19:13, 16:15) pranoko čempionių titulą ginančią „Uteną“ (0/1).

„Utena“ sėkmingai pradėjo susitikimą – sužaidus 2 minutes pirmavo 8:2. „Sūduva“ greitai atsigavo po šalto dušo ir išlygino rezultatą – 12:12. Po pirmų dešimties žaidimo minučių rezultatas taip pat buvo lygus – 19:19.

Antro ketvirčio startas uteniškėms nieko blogo nebylojo (23:25) sužaidus 5 minutes, bet tuomet šeimininkės laimėjo atkarpą 11:2 ir susikrovė dviženklį pranašumą – 36:25. Per likusį laiką „Utenai“ pavyko stabilizuoti situaciją ir prieš didžiąją pertrauką sušvelninti atsilikimą – 30:38.

Trečią kėlinį sėkmingiau pradėjo marijampolietės, kurios greitai atstatė dviženklį pranašumą – 43:30. Įpusėjus kėliniui „Utenai“ ir toliau sunkiai sekėsi rinkti taškus, o varžovės ir toliau tolo – 52:23. Uteniškėms pavyko atsitiesti ir puolime sėkmingai sužaisti atkarpą 7:0 bei sušvelninti atsilikimą iki 9 taškų – 43:52. Visgi kėlinio pabaigoje „Sūduva“ pelnė 5 taškus be atsako ir prieš lemiamą kėlinį pirmavo dviženkliu skirtumu – 57:43.

Lemiamame ketvirtyje iniciatyvą išlaikė šeimininkės, kurios ir toliau turėjo solidų pranašumą – 66:49. Nors uteniškės varžoves gynyboje spaudė iki rungtynių pabaigos, tačiau „Sūduvai“ pavykdavo rasti kelių prie „Utenos“ krepšio. LMKL čempionėms sezono pergale pradėti nepavyko, o „Sūduva“ šventė pergalę prieš principinę varžovę – 73:58.

„Sūduva“: A. Gabalytė (7 atk. kam.) 16, I. Šalkauskė (8 atk. kam.) 13, L. Svarytė (9 atk. kam.) 12.

„Utena“: R. Milieškienė 15, K. Alminaitė (8 atk. kam.) 12, E. Tarasevičiūtė 10.