„Aistės-LSU-Paradis“ laimėjo Vilniuje

Sunkią pergalę Lietuvos moterų krepšinio lygoje (LMKL) iškovojo svečiuose žaidusios Kauno „Aistės-LSU-Paradis“ (11/7), kurios 54:50 (20:15, 7:8, 16:16, 11:11) palaužė titulą ginančią Vilniaus „Kibirkšties-VIČI“ (9/10) komandą.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo viešnios iš Kauno, kurios sužaidus beveik 6 minutes įgijo 9 taškų persvarą – 16:7. „Kibirkšties-VIČI“ krepšininkės pabudo po šalto dušo ir kėlinį baigė sėkmingiau, taip sumažindamos deficitą – 15:20.

Antrojo ketvirčio pradžioje Neringa Skadaitė pasižymėjo dvitaškiu (22:15), bet tuomet abi komandos taip pasinėrė į darbą gynyboje, kad visiškai pamiršo puolimą ir kiek daugiau nei tris minutes žiūrovai taiklių metimų nematė. Nors vilnietės pirmosios nutraukė užsitęsusią tylą, „Aistės-LSU-Paradis“ taip pat išjudino savo puolimą. Įpusėjus mačui kaunietės pirmavo 27:23.

Po didžiosios pertraukos LMKL čempionių puolimas strigo ir tuo pasinaudojusios „Aistės“ sugebėjo pirmą kartą šioje dvikovoje įgyti dviženklį pranašumą – 39:28. Per paskutines tris su puse minutės „Kibirkšties“ ekipa sėkmingai rinko taškus ir darbavosi gynyboje, o tai leido prieš lemiamą susitikimo atkarpą gerokai sumažinti deficitą – 39:43.

Ketvirtajame kėlinyje sužaidus pusantros minutės viešnios pirmavo 47:39, bet vilnietės spurtavo 6:0 ir priartėjo – 45:47. Po Ričardo Maceinos paprašytos minutės pertraukėlės N.Skadaitė ir Jolanta Marmienė surengė rezultatyvias atakas, leidusias kaunietėms nutolti – 52:45. Prasidėjus paskutinei minutei „Kibirkštis-VIČI“ įmetė priartėjo (49:52) ir sugebėjo apsiginti nuo „Aisčių-LSU-Paradis“ atakos. Lemiamam antpuoliui šeimininkės turėjo 18 sekundžių, bet ne tik kad neišmetė tritaškio, bet ir prarado kamuolį, taip palaidodamos viltį išsigelbėti.

„Kibirkštis-VIČI“: E. Šniokaitė 18, V. Horobec ir I. Šimkutė po 10 taškų.

„Aistės-LSU-Paradis“: N. Skadaitė 22, L. Svarytė 13, G. Tamašauskaitė 8 taškai.

Be lyderių žaidusi „Fortūna“ pranoko šiaulietes

Vienuoliktąją pergalę iškovojo Klaipėdos „Fortūnos“ (11/8) ekipa, kuri namuose rezultatu 80:56 (16:14, 17:15, 26:10, 21:17) nugalėjo Šiaulių „Šiaulių-Universiteto“ (0/18) komandą.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo klaipėdietės, kurios kėlinio viduryje pirmavo 11:6, tačiau sėkmingą atkarpą 6:0 sužaidusi „Šiaulių-Universiteto“ komanda ne tik išlygino rezultatą, bet ir išsiveržė į priekį – 12:11. Kėlinį tritaškiu metimu baigė Kristina Druskytė, kuri leido „Fortūnai“ būti priekyje po pirmojo ketvirčio – 16:14.

Antrajame ketvirtyje nedideliu skirtumu buvo „Fortūna“, tačiau iki kėlinio likus žaisti kiek daugiau nei 3 minutes, po taiklaus Kristinos Turoshos metimo, „Šiaulių-Universiteto“ komanda varžoves pasivijo – 23:23. Kėlinio pabaigoje klaipėdiečių pranašumas buvo šoktelėjęs iki 6 taškų, tačiau baigiantis ketvirčių Šiaulių komandą atsilikimą kiek sumažino – 29:33.

Antroje rungtynių dalyje iniciatyvą į savo rankas perėmė „Fortūna“ ir sužaidusi atkarpą 13:0 susikrovė jau 15 taškų pranašumą – 50:35. Puikiai krepšį atakavusios klaipėdietės po trečiojo kėlinio pirmavo jau įtikinamu skirtumu – 59:39.

Paskutinis ketvirtis rungtynių eigos jau nepakeitė. „Fortūna“ ir toliau nemažino apsukų puolime ir varžovių arti neprisileido bei šventė įtikinamą pergalę rezultatu 80:56.

„Fortūna“: S. Dobrovolskytė 22, K. Druskytė 16, B. Gudelionytė (7 atk. kam.) ir R. Mizgerytė po 11, J. Matuzonytė 10 taškų (10 atk. kam.).

„Šiauliai-Universitetas“: S. Kuodienė 18 (10 atk. kam.), V. Juodeikytė 9, U. Bukauskaitė 8 taškai.

„Utena“ įmetė net 114 taškų

Devynioliktąją pergalę iš tiek pat galimų šiame sezone šventė vienvaldė lyderė „Utenos“ (19/0) ekipa, namuose 114:49 (24:18, 28:7, 35:13, 27:11) pranokusi Vilniaus „Jaunuosius talentus“ (4/14).

„Utenos“ komanda sėkmingai pradėjo dvikovą ir prabėgus 6 minutėms jau turėjo dviženklį pranašumą – 19:8. „Jaunųjų talentų“ ekipa nenorėjo lengvai paleisti varžovių į priekį ir antroje kėlinio dalyje pademonstravo sėkmingesnį žaidimą, kuris leido sumažinti deficitą – 18:24 po pirmųjų dešimties žaidimo minučių.

Antrajame ketvirtyje „Utena“ įjungė papildomą pavarą: per pirmąsias 5 minutes į savąjį krepšį praleido vos tašką, o pačios šeimininkės įmetė 16 ir susikrovė solidų pranašumą – 40:19. Per likusį laiką uteniškės toliau tolo nuo vilniečių ir įpusėjus dvikovai pirmavo jau 27 taškais – 52:25.

Antroji susitikimo dalis tebuvo formalumas. Alfredo Vainausko auklėtinės užtikrintai sužaidė trečiąjį bei ketvirtąjį kėlinius bei iškovojo devynioliktąją pergalę šiame LMKL sezone – 114:49.

„Utena“: E. Šulčiūtė 25 (13 atk. kam., 33 naud. bal.), S. Linkevičienė 22, E. Šikšniūtė 16 (15 atk. kam.), E. Tarasevičiūtė 13 (6 atk. kam.), M. Aleksaitė 10, M. Petrėnaitė 9 taškai.

„Jaunieji talentai“: I. Savickaitė ir K. Aidukaitė 10, A. Širšinaitytė 9 taškai.

„Hoptrans-Sirenos“ įveikė LMKL vicečempiones

Kauno rajono „Hoptrans-Sirenos“ (8/11) svečiuose 80:79 (23:26, 14:11, 24:17, 19:25) įveikė vicečempionę Marijampolės „Sūduvos“ (13/6) ekipą ir įsirašė aštuntąją pergalę.

Pirmame kėlinyje sužaidus kiek daugiau nei 3 minutes, po Santos Okockytės dvitaškių į priekį išsiveržė „Sūduva“ (11:7), tačiau Akvilės Baronėnaitės vedamos „Hoptrans-Sirenos“ atsilikimą netrukus sumažino – 14:16. Kėlinio pabaigoje marijampolietės ir vėl buvo įgijusios 6 taškų pranašumą, tačiau kėlinį taikliu tolimu metimu baigusi Rasa Žemantauskaitė-Matlašaitienė leido kaunietėms ir vėl kvėpuoti varžovėms į nugaras – 23:26.

Antrajame ketvirtyje, po Ritos Milieškienės metimo, „Sūduva“ ir vėl susigrąžino apčiuopiamą pranašumą (32:27), tačiau 6:0 atkarpą sužaidusios kaunietės ne tik rezultatą išlygino, bet ir persvėrė į savo pusę – 33:32. Likus žaisti 3 minutes, priekyje 37:33 buvo Marijampolės ekipa, tačiau ir toliau puikiai rungtyniavusi A.Baronėnaitė leido savo komandai prieš ilgąją pertrauką varžoves ir vėl pasivyti – 37:37.

Trečiojo kėlinio pirmoje pusėje kova vyko taškas į tašką, o į priekį išsiverždavo tiek viena, tiek kita ekipa. Ketvirčio pabaigoje 9 taškus be atsako pelnė kaunietės ir pirmą kartą susikrovė 7 taškų pranašumą – 54:48. Po Laumos Rickevičiūtės taškų, „Sūduva“ deficitą sumažino (52:55), tačiau kėlinio pabaigoje sėkmingiau žaidė „Hoptrans-Sirenos“, kurios prieš lemiamą ketvirtį išsaugojo 5 taškų persvarą – 61:54.

Lemiamame ketvirtyje ir toliau vyko įnirtinga kova. Abi ekipos keitėsi sėkmingomis atakomis ir neleido nei vienai pabėgti į priekį. Likus žaisti kiek daugiau nei 4 minutes, priekyje 5 taškai buvo kaunietės, tačiau „Sūduva“ 7 taškus be atsako ir persvėrė rezultatą į savo pusę – 75:73. Iki rungtynių pabaigos likus 2 minutėms, rezultatas buvo lygus (77:77), tačiau itin svarbų tritaškį metimą pelnė Gintarė Jasiunskaitė, po kurio „Hoptrans-Sirenos“ jau buvo priekyje – 80:77. Nors S. Okockytei pavyko sumažinti dvitaškiu metimu skirtumą iki minimumo, tačiau kaunietės per likusias sekundes trapią persvarą išlaikė ir šventė pergalę – 80:79.

„Sūduva“: R. Milieškienė 18, S. Okockytė (5 atk. kam.) 14, S. Baliutavičiūtė (12 atk. kam., 22 naud. bal.) 12, I. Šalkauskė (5 atk. kam.) 10.

„Hoptrans-Sirenos“: A. Baronėnaitė 25, R. Žemantauskaitė-Matlašaitienė 21, R. Knyzaitė 20 taškų.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (12)