„Sūduvos“ komanda sėkmingai pradėjo susitikimą, naudojosi klaipėdiečių klaidomis ir 7-ą minutę susikrovė dviženklį pranašumą – 16:6. „Fortūnos“ ekipa atsigavo po šalto dušo ir kėlinį baigė atkarpa 15:2, kuri leido po pirmų dešimties žaidimo minučių jau pirmauti – 21:18.

Nors marijampolietės ketvirtį pradėjo dvitaškiu (20:21), Ramunės Kumpienės auklėtinės atsakė 8 taškais iš eilės ir truktelėjo į priekį – 29:20. 18-ą minutę jau „Fortūna“ turėjo dviženklę persvarą – 33:22. „Sūduva“ po Rimvydo Samulėno paprašytos minutės pertraukėlės sugebėjo priartėti (26:35), tačiau „Fortūna“ per likusį laiką pelnė 8 taškus iš eilės ir įpusėjus mačui solidžiai pirmavo – 43:26.

Po didžiosios pertraukos vaizdas aikštelėje nepasikeitė – ir toliau savo sąlygas diktavo „Fortūnos“ krepšininkės, bet „Sūduva“ per paskutines 3 minutes į savo krepšį nepraleido nė taško, o pati įmetė 7 ir prieš lemiamą rungtynių atkarpą sugebėjo sumažinti deficitą – 41:55.

„Sūduva“ ketvirtame kėlinyje sugebėjo priartėti iki vienženklio skirtumo (50:59), bet „Fortūna“ atsakė 4 taškais (63:50) ir per likusias tris su puse minutės pergalės iš savo rankų neišleido.

„Fortūna“: Marina Solopova 21 (3/5 tritaškiai), Lina Aglinskaitė 15 (8 atk. kam.), Monika Grigalauskytė 11 (17 atk. kam.), Roberta Mizgerytė 8 taškai.

„Sūduva“: Rita Milieškienė 18 (9/17 dvitaškiai), Ela Briedytė 13 (3/4 tritaškiai), Santa Okockytė ir Sandra Baliutavičiūtė (10 atk. kam.) po 8, Iveta Šalkauskė 6 taškai.

A. Vainausko gimtadienį „Utena“ pažymėjo pergale Šiauliuose

Eilinę pergalę įsirašė vienvaldė lyderė „Utenos“ (18/0) komanda, išvykoje 97:34 (25:7, 24:10, 30:5, 18:12) pranokusi Šiaulių „Šiaulių-Universiteto“ (0/18) ekipą.

„Utenos“ komanda su varžovėmis nusprendė nejuokauti ir nuo pat rungtynių pradžios ėmė kontroliuoti situaciją ir didinti pranašumą, kuris po pirmųjų dešimties žaidimo minučių siekė jau 18 taškų – 25:7.

Antrame ketvirtyje viešnios vėl puikiai žaidė tiek puolime, tiek gynyboje, todėl įpusėjus dvikovai jau pirmavo 32 taškais – 49:17.

Antra mačo dalis tebuvo formalumas. 54-ą gimtadienį šventusio Alfredo Vainausko auklėtinės dar labiau padidino pranašumą ir šventė užtikrintą pergalę, kuri buvo jau aštuoniolikta šį sezoną.

Įdomu tai, kad A. Vainauskas šį mačą norėjo žaisti dviem skirtingais penketukais, suteikiant po 20 minučių kiekvienai krepšininkei. Vis dėlto Monika Aleksaitė ant parketo praleido 18 minučių ir 17 sekundžių ir surinko 5 asmenines pražangas, todėl daugiau laiko (21 min. ir 43 sek.) gavo pasireikšti Martyna Petrėnaitė.

„Šiauliai-Universitetas“: Aistė Tamutytė ir Ugnė Dragūnaitė po 6, Samanta Aleksiūtė ir Silvija Kuodienė po 5 taškus.

„Utena“: Eglė Šulčiūtė 18 (5 atk. kam., 4 rez. perdav.), Sandra Linkevičienė 15 (10 atk. kam.), Kristina Alminaitė 13 (10 atk. kam.), Eglė Šikšniūtė (8 atk. kam.) ir Eglė Tarasevičiūtė po 11 taškų.

„Hoptrans-Sirenos“ iškovojo dramatišką pergalę prieš LMKL čempiones

Dramatišką pergalę prieš čempiones namuose šventė Kauno rajono „Hoptrans-Sirenos“ (7/11), kurios rezultatu 53:51 (8:10, 14:14, 12:10, 19:17) pranoko Vilniaus „Kibirkšties-VIČI“ (9/9) krepšininkes.

Pirmas kėlinys abiems ekipoms nebuvo rezultatyvus. Įpusėjus ketvirčiui, rezultatu 8:4 pirmavo „Kibirkštis-VIČI“, tačiau 4 taškais atsakiusios „Hoptrans-Sirenos“ rezultatą išlygino – 8:8. Dvitaškiu kėlinį baigė vilnietė Eglė Šniokaitė ir leido „Kibirkšties-VIČI“ komandai pirmauti – 10:8.

Antrame ketvirtyje komandos ir toliau žaidė apylygiai. Po Rasos Knyzaitės dvitaškio „Hoptrans-Sirenos“ kiek išsiveržė į priekį (17:14), tačiau kėlinį atkarpa 6:0 sužaidusi „Kibirkštis-VIČI“ sugrąžino pusiausvyrą ir prieš ilgąją pertrauką išlaikė trapų pranašumą – 24:22.

Antroje rungtynių dalyje vilnietėms pavyko susikrauti iki tol didžiausią turėtą 6 taškų persvarą – 33:27, tačiau Rasos Žemantauskaitės-Matlašaitienės vedamos „Hoptrans-Sirenos“ sužaidė sėkmingą atkarpą puolime 7:0 ir ne tik pasivijo, bet ir aplenkė varžoves – 34:33. Baudos metimu „Kibirkštis-VIČI“ baigiantis kėliniui rezultatą išlygino (34:34) ir likus paskutinėms dešimt minučių intriga toliau tęsėsi.

Paskutiniame kėlinyje ir toliau kova vyko taškas į tašką. Įpusėjus ketvirčiui „Hoptrans-Sirenos“ pirmavo buvo minimaliu skirtumu – 39:38. Likus žaisti pusantros minutės, po taiklių Kornelijos Balčiūnaitės baudos metimų kaunietės padidino savo pranašumą iki 4 taškų (52:48) ir privertė „Kibirkšties-VIČI“ trenerę Jurgitą Štreimikytę-Virbickienę paprašyti minutės pertraukėlės. Likus žaisti 10 sekundžių, 53:50 pirmavo kaunietės, o „Kibirkštis-VIČI“ realizavo tik vieną baudos metimą ir varžovių nepasivijo.

„Hoptrans-Sirenos“: Rasa Žemantauskaitė-Matlašaitienė 17, Kornelija Balčiūnaitė (12 atk. kam., 8 per. kam., 27 naud. bal.), Akvilė Baronėnaitė (7 atk. kam.) ir Gintarė Jasiunskaitė po 8 taškus.

„Kibirkštis-VIČI“: Ieva Šimkutė (10 atk. kam.) 11, Eglė Šniokaitė 10, Vitalija Kaminskytė (6 atk. kam., 6 rez. perdav., 20 naud. bal.) ir Nyshia Hammonds po 8 taškus.