LKL: „Žalgiris“ neužleidžia lyderio pozicijos, „Pieno žvaigždės“ braunasi aukštyn

(28)
LKL čempionate trečią pralaimėjimą dvikovoje su Kauno „Žalgiriu“ (20/1) patyrė „Šiaulių“ (11/12) krepšininkai. Šį kartą Lietuvos čempionai iškovojo pergalę rezultatu 79:62 (14:17, 15:12, 27:16, 23:17).
© DELFI (R.Achmedovo nuotr.)

Rungtynių pradžioje Julius Jucikas ir Vytautas Šulskis taikliais metimais privertė žalgiriečius vytis (10:6). Po kurio laiko iniciatyvos ėmėsi „Žalgirio“ aukštaūgiai ir skirtumas tarp komandų sumažėjo iki minimumo (13:12). Bet „Šiauliai“ persvaros pirmajame kėlinyje neatidavė ir po pirmojo kėlinio pirmavo – 17:14.

Antrą kėlinį „Šiauliai“ pradėjo atkarpa 6:0 (23:14). Po šio spurto sekė kiek daugiau nei dviejų minučių abiejų ekipų taškų badas. Jį nutraukė Simas Sanderis Vene, o į jo dvitaškį greitai atsakė šiauliečiai, taip išsiverždami į priekį dviženkliu taškų skirtumu (26:16). Savąjį spurtą antrame kėlinyje surengė ir Kauno žaidėjai – jie pelnė 9 taškus iš eilės (26:25). Į šią atkarpą įsiterpė ir Jonathanas Lee, tačiau jo taškai nesustabdė žalgiriečių, kurie perėmė persvarą (28:29). Iki nuaidint kėlinio sirenai „Šiauliai“ spėjo išlyginti rezultatą, rezultatas prieš ilgąją pertrauką – 29:29.

Trečiojo kėlinio pradžioje komandos aktyviai keitėsi taškais (36:37). Trys sėkmingos žalgiriečių atakos iš eilės leido jiems atitrūkti solidesniu skirtumu (36:42). Už perdėtas emocijas Edagaras Ulanovas buvo nubaustas technine pražanga (37:42). Pauliaus Jankūno dvitaškis suteikė „Žalgiriui“ dviženklį pranašumą (40:50). V. Šulskio vedini „Šiauliai“ buvo sugebėję ištirpdyti deficitą iki vienženklio, bet beveik su sirena pataikęs Vytenis Lipkevičius sugrąžino kauniečiams dviženklį pranašumą – 45:56.

Po dar vieno A. Milaknio tritaškio „Šiauliai“ surengė rezultatyvią atkarpą 7:0 (52:59). P. Jankūnas ir Lukas Lekavičius tarp komandų vėl įvedė 10 taškų skirtumą (54:64). „Šiauliai“ dar pabandė mažinti deficitą, bet puikiai iš toli mėtę kauniečiai tik padidino atotrūkį (58:73). Aikštėje pasirodė ir retai žaidžiantis Donatas Tarolis. Per likusį rungtynių laiką svečiai lengvai rinko taškus, o šiauliečiai neberodė atsigavimo ženklų (62:77). J. Lee nepataikė metimo su sirena ir rungtynės baigiasi rezultatu – 62:79.

„Žalgiris“: Artūras Milaknis 17, Robertas Javtokas ir Paulius Jankūnas po 13, Artūras Gudaitis 7 taškai.

„Šiauliai“: Vytautas Šulskis 16, Jonathanas Lee 15, Julius Jucikas ir Rokas Giedraitis po 10 taškų.

Įtikinamą pergalę iškovojo „Pieno žvaigždžių“ (13/10) ekipa. Pasvaliečiai namuose 89:64 (19:18, 24:8, 19:22, 27:16) įveikė Utenos „Juventus“ (15/8) krepšininkus.

Aido Viskonto vedini pasvaliečiai susitikimą pradėjo sėkmingiau ir sužaidus 4 minutes pirmavo (8:2). Po Sauliaus Kulviečio dvitaškio svečiai priartėjo (11:8), bet tolimu metimu atsakė Osvaldas Olisevičius ir aikštelės šeimininkai susigrąžino šešių taškų pranašumą (16:10). Ketvirčio pabaigą sėkmingiau sužaidė „Juventus“ ekipa: A. Viskontas buvo nubaustas technine pražanga, o šia situacija pasinaudoję uteniškiai persvėrė rezultatą (16:17). Vis dėlto po pirmų dešimties minučių minimaliu skirtumu pirmavo Pasvalio ekipa – 19:18.

Antrąjį kėlinį „Pieno žvaigždės“ pradėjo spurtu 8:2 ir Dainius Adomaitis buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės (27:20). Po pasitarimo aikštelės šeimininkai pradėjo klysti, tačiau šia situacija Utenos klubas nepasinaudojo ir aikštelės šeimininkai išlaikė persvarą (30:24). Vaidas Čepukaitis puldamas krepšį užsidirbo ketvirtą asmeninę pražangą. Michealas Dixonas ir Evaldas Kairys pridėjo po dvitaškį ir pasvaliečiai įgijo dešimties taškų pranašumą (34:24). Prasidėjus paskutinei ketvirčio minutei pasvaliečių gynyba privertė svečius suklysti net keturis kartus iš eilės. Po pirmos rungtynių pusės „Pieno žvaigždės“ pirmavo 43:26.

Po Laimono Kisieliaus dvitaškio aikštelės šeimininkų persvara padidėjo iki 19-kos taškų (49:30). Edgaras Stanionis pataikė tolimą dvitaškį, o Nikita Barinovas pridėjo tritaškį (49:37). Po dar vienos pasvliečių klaidos minutės pertraukėlės buvo priverstas prašyti Mantas Šernius, tačiau po jos dar kartą taiklus buvo N. Barinovas. Aikštelės šeimininkų taškų badą nutraukė Benjaminas Brustas (52:39). Kėlinio pabaigoje iniciatyvos ėmėsi M. Dixonas aštriais reidas draskęs varžovų gynybą – 62:48.

„Pieno žvaigždžių“ legionieriai B. Brustas ir M. Dixonas tęsė sėkmingą žaidimą ir skirtumas išsaugo iki 20-ies taškų (75:54). Likusi rungtynių dalis tapo tik formalumu: V. Čepukaitis gavo penktą asmeninę pražangą, o pasvaliečiai susitikimą baigė M. Dixono taškų serija ir iškovojo pergalę 89:64.

„Pieno žvaigždės“: Michaelas Dixonas 25 (5 rez. perd.), Benjaminas Brustas 19 (9 at. kam.), Laimonas Kisielius 11 (5 rez. perd.), Osvaldas Olisevičius 10 taškų (9 at. kam.).

„Juventus“: Nikita Barinovas 15, Simas Buterlevičius 14, Ovidijus Varanauskas (5 at. kam., 4 rez. perd.) ir Arvydas Šikšnius po 9 taškus.

Vidutiniškai po 89 taškus pelniusi rezultatyviausia LKL komanda Klaipėdos „Neptūnas“ Alytuje pateko į „Dzūkijos“ gynybos spąstus, bet vis dėlto išsikapstė. Lietuvos vicečempionai alytiškius palaužė rezultatu 72:66 (27:17, 6:14, 13:13, 26:22).

Pirmosios penkios rungtynių minutės vyko taškas į tašką (10:10), kol antrojo ketvirčio pusėje „Neptūnas“ spurtavo 9:0 ir atitrūko 19:10. Alytiškiai bandė mažinti skirtumą, bet M. Girdžiūno ir J. Sinicos tritaškiai leido „Neptūnui“ susikrauti dviženklį skirtumą 25:15. Pirmasis kėlinys baigėsi „Neptūnui“ pirmaujant 27:17.

Tačiau antrame kėlinyje visas klaipėdiečių pranašumas ištirpo. K. Maksvyčio auklėtiniai net šešias minutės nesugebėjo pelnyti nė taško ir po F. Dmitrievo tritaškio „Dzūkija“ išlygino rezultatą – 31:31. Tiesa, iki pertraukos „Neptūnas“ neleido šeimininkams išsiveržti į priekį ir pirmavo 33:31.

„Dzūkijos“ gynybos gniaužtuose „Neptūnas“ liko suspaustas ir trečiojo kėlinio pradžioje. Klaipėdiečiai per 3,5 minutės nepelnė nė taško, o tuo pasinaudojęs Alytaus klubas išsiveržė į priekį 36:33. Tiesa, D. Zavacko ir M. Girdžiūno baudų metimai sugrąžino „Neptūnui“ trapią persvarą – 37:36. Netrukus dzūkai įkrito į nedidelę duobelę ir suteikė „Neptūnui“ galimybę nežymiai atitrūkti – 44:38. Vis dėlto R. Ūzo ir F. Dmitrievo tritaškiai prieš trečiojo kėlinuko pabaigą sumažino skirtumą iki 44:46.

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo „Dzūkijos“ tritaškiu, pakėlusiu sirgalius iš savo vietų (47:46), bet „Neptūno“ gretose iš toli prabilę J. Sinica ir V. Vasylius vėl leido svečiams kiek atsikvėpti – 52:47. Alytaus komanda nenuleido rankų. M.Mažeika buvo nubaustas technine pražanga ir nedidele dovanėle pasinaudojusi „Dzūkija“ įpusėjus ketvirtajam ketvirčiui priartėjo 57:59. Likus žaisti dvi minutes komandas vis dar skyrė du taškai (63:65). S. Galdikas iš pradžių sumetė abu baudų metimus, o kitoje aikštės pusėje blokavo P. Dambrausko metimą (67:63). Dar kitoje atakoje P. Dambrauskas prametė iš po krepšio, o D. Gailius baudų metimais didino skirtumą 69:63. V. Dilys dvitaškiu su pražanga bandė gelbėti „Dzūkijos“ situaciją (66:70), bet laiko buvo per mažai. „Neptūnas“ šventė pergalę 72:66.

„Neptūnas“: Mindaugas Girdžiūnas 16, Justas Sinica (5 rez. perd.), Deividas Gailius ir Simas Galdikas (10 atk. kam.) po 12 taškų.

„Dzūkija“: Fedoras Dmitrievas ir Adamas Lapeta po 14, Paulius Dambrauskas 11 taškų.

Prisijunk prie tūkstančių sporto mėgėjų bendruomenės – tapk DELFI Sporto draugu „Facebook“, sužinok šviežiausias naujienas iš sporto arenų, dalinkis įžvalgomis ir komentarais!

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujienos

„Kibirkšties“ komandoje liko dvidešimtmečių rinktinės lyderė G. Meškonytė

Vilniaus „Kibirkštis“ toliau rikiuoja greta artėjančiam sezonui. Vilniaus klubo aprangą ir toliau vilkės perspektyvi puolėja Gabija Meškonytė. Devyniolikmetė 181 cm ūgio puolėja „Kibirkšties“ komandoje žais jau trečią sezoną.

Neįtikėtinas rezultatas: belgių pergalė 119 taškų persvara, varžovės suklydo 80 kartų (10)

Makedonijoje vykstančiame Europos jaunučių merginų (U-16) B diviziono čempionate užfiksuotas pribloškiantis rezultatas. Belgijos krepšininkės bendraamžes iš Moldovos įveikė 119 taškų persvara ir privertė jas padaryti net 80 klaidų.

Serbai prarado svarbų aukštaūgį ir vis dar laukia M. Teodosičiaus (1)

Serbai prarado svarbų aukštaūgį ir vis dar laukia M. Teodosičiaus
Viena iš Europos krepšinio favoričių Serbijos rinktinė sulaukė dar vieno smūgio – prie žaisti negalėsiančio Marko Simonovičiaus prisijungę ir aukštaūgis Miroslavas Raduljica.

Didysis krepšinis grįžta į 10-mečio jubiliejų švenčiančią Šiaulių arena (4)

Didysis krepšinis grįžta į 10-mečio jubiliejų švenčiančią Šiaulių arena
Po metų pertraukos ant Šiaulių arenos parketo ir vėl žengs Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė, kuri rupgjūčio 23-ą dieną 19 valandą 30 minučių kontrolinėse rungtynėse priims Islandijos krepšininkus.

„Žalgiris“ pasiruošimą sezonui pradės turėdamas tik pusę sudėties (6)

„Žalgiris“ pasiruošimą sezonui pradės turėdamas tik pusę sudėties
Jau visai netrukus Kauno „Žalgirio“ krepšinio komanda pradės oficialų pasiruošimą naujajam sezonui. Aiškėja ir Lietuvos čempionų ikisezoninių rungtynių grafikas.

Prisiviliojo: M. Echodas tobulėjimą tęs „Lietuvos ryto“ gretose (17)

Prisiviliojo: M. Echodas tobulėjimą tęs „Lietuvos ryto“ gretose
„Lietuvos ryto“ priekinė linija sulaukė solidaus pastiprinimo. Vilniaus klubas pasiekė susitarimą ir pasirašė net trejų metų kontraktą su vienu perspektyviausių Europos aukštaūgių Martynu Echodu.

D. Adomaitis į Rygą išsivežė 14 kandidatų – su vienu atsisveikinta (84)

D. Adomaitis į Rygą išsivežė 14 kandidatų – su vienu atsisveikinta
Iki 2017 metų Europos krepšinio čempionato likus 14-ai dienų Lietuvos rinktinės treneris Dainius Adomaitis sutrumpino kandidatų sąrašą. Ketvirtadienį jis „ačiū“ ištarė Mindaugui Girdžiūnui, bet į turnyrą Rygoje išsivežė ne visus 15 likusių žaidėjų – Deividas Gailius dėl apsinuodijimo liko Kaune.

A. Jasilionis: apie pasikeitusią nuomonę dėl Lietuvos rinktinės ir mūsiškių potencialą (7)

Šakių „Vyčio“ treneris Aurimas Jasilionis, kaip ir visa Lietuva, akylai stebi šalies nacionalinės krepšinio rinktinės rungtynes. Strategas žiūrėjo visas penkerias rungtynes, tačiau nė karto neapsilankė arenoje. Anot jo, tikras mačo stebėjimas yra esant vienam namuose, kuomet nėra jokių papildomų trikdžių.

B. Dixono tritaškis lėmė Turkijos rinktinės pergalę prieš Čekiją (2)

B. Dixono tritaškis lėmė Turkijos rinktinės pergalę prieš Čekiją
Europos vyrų krepšinio čempionatui besirengianti Turkijos rinktinė Prahoje žaidė draugiškas kontrolines rungtynes su aikštės šeimininke Čekija, kuri taip pat ruošiasi tam pačiam turnyrui, ir nugalėjo varžovus 67:66 (21:16, 12:15, 19:17, 15:18).

Europos čempionatui pasiruošę: belgų treneris išsirinko dvyliktuką (1)

Europos čempionatui pasiruošę: belgų treneris išsirinko dvyliktuką
Iki Europos krepšinio čempionato likus 14-ai dienų, pirmoji galutinę sudėtį paskelbė Belgijos rinktinė. Tiesa, treneris Eddy Casteelsas dar pasiliko du žaidėjus atsargoje.

Graikijos rinktinė: patyrę asai, „pilkas“ treneris ir badą kentusi superžvaigždė (2)

Graikijos rinktinė gali tapti viena rimčiausių Lietuvos krepšininkų varžovių kovoje dėl medalių greitai prasidėsiančiame Europos čempionate.

„Kibirkšties“ sudėtyje liko ir duetas iš Kėdainių

Vilniaus „Kibirkšties“ moterų krepšinio komanda toliau rikiuoja gretas naujas sezonui, kuriame varžysis Lietuvos moterų krepšinio lygoje (LMKL), Rytų Europos krepšinio lygoje ir Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) taurės varžybose. Ir toliau sostinės klubo aprangą vilkės duetas iš Kėdainių - Laurita Jurčiūtė ir Agnė Bobinaitė.

Estai užsitikrino bilietą į 2019 metų pasaulio čempionato atranką (2)

Estai užsitikrino bilietą į 2019 metų pasaulio čempionato atranką
2019 metų FIBA pasaulio vyrų krepšinio čempionato Europos atrankos zonos kvalifikaciniame turnyre sėkmingai trečiadienį pasirodė Estijos ir Kęstučio Kemzūros treniruojama Austrijos rinktinės. C grupės rungtynėse estai savo aikštėje 74:65 nugalėjo Makedoniją ir užsitikrino kelialapį į pagrindinį atrankos etapą, o austrai išvykoje 78:71 įveikė Nyderlandus.

Gimtadienį švenčiantis R. Giedraitis: ateis kada nors ir mano laikas patekti į rinktinę (10)

Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkas Rokas Giedraitis šią vasarą ilsėjosi nedaug – pasibaigus sezonui jis sportavo individualiai, liepą atšventė savo vestuves, o vėliau buvo kandidatas į pagrindinę šalies krepšinio rinktinę.

Lietuvos šešiolikmečiai liks be medalių – neperlipo Europos čempionato ketvirtfinalio barjero (80)

Europos jaunučių (iki 16 metų) vaikinų krepšinio čempionato ketvirtfinalyje trečiadienį Lietuvos rinktinė 74:80 (20:19, 13:16, 17:25, 24:20) nusileido turnyro šeimininkams Juodkalnijos krepšininkams ir toliau tęs kovą dėl 5–8 vietų. Pirmieji Edvino Justos auklėtinių varžovai penktadienį bus ispanai.