Be Kareemo Rusho, Andriaus Šležo ir Roberto Štelmaherio į Latviją išvykusi „Lietuvos ryto“ ekipa iki mačo pabaigos likus žaisti 1 minutę ir 34 sekundes po Matthew Nielseno dvitaškio pirmavo 75:72, tačiau per likusį laiką taškus pelnė tik aikštės šeimininkai.

Jau per kitą ataką Raimundas Vaikulis sumažino savo ekipos deficitą iki minimumo (74:75), o kamuolį praradęs Nielsenas suteikė latviams galimybę išsiveržti į priekį, kuria pasinaudojo Justine'as Love'as (76:75).

Rezultatą taikliu tritaškiu, likus žaisti 33 sekundes galėjo persverti Vilniaus ekipos gynėjas Janis Blūmas, tačiau jo tolimas metimas tikslo nepasiekė, o likus žaisti 16 sekundžių gindamasis nuo „Ventspils“ atakos prasižengė Artūras Jomantas.

Vieną baudą pataikęs Uvis Helmanis padidino savo ekipos pranašumą iki 2 taškų (77:75), o per likusį laiką svečiai tikslios atakos nesurezgė. Likus žaisti 5 sekundes Nielsenas nepataikė dvitaškio, o aidint finalinei mačo sirenai Jomanto metimą iš krepšio prieigų blokavo Love'as.

„Ventspils“: Eddie Shannonas 15, Ntousanas Koutsopolos 12, Justinas Love'as 11.

„Lietuvos rytui“: Matthew Nielsenas 20 (11 atk. kam.), Artūras Jomantas 12 (9 atk. kam.), Janis Blūmas 10, Tomas Delininkaitis 9, Ivanas Koljevičius 8.

„Neptūnas“ sutriuškino A.Brazio komandą

Penki Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai pelnė dviženklį taškų skaičių ir uostamiesčio ekipa pasiekė triuškinančią pergalę SEB Baltijos krepšinio lygos (SEB BBL) antrajame dizione. Šeštadienį namie „Neptūnas“ 104:81 (17:15, 27:15, 27:22, 33:29) nugalėjo Algirdo Brazio treniruojamus Tartu „Rock“ žaidėjus.

„Neptūnas“ atsirevanšavo estams už triuškinančią nesėkmę Estijoje. A.Brazio ekipa namie klaipėdiečius sutriuškino 22 taškų skirtumu. Beje, tai jau penktasis „Rock“ komandos pralaimėjimas iš eilės po įspūdingos 9 laimėtų susitikimų paeiliui serijos.

Michailas Anisimovas ir Ronaldas Dorsey iniciavo „Neptūno“ spurtą antrajame kėlinyje. Klaipėdiečiams pirmaujant 21:20 M.Anisimovas pataikė dvitaškį, o R.Dorsey įmetė iš toli ir atkarpą 13:4 laimėję šeimininkai atitrūko dviženkliu skirtumu – 34:24. Per atkarpą iš 13 taškų M.Anisimovas ir R.Dorsey kartu surinko 11 taškų.

Vitalijus Stanevičius antrojo kėlinio pabaigoje pelnė 6 „Neptūno“ taškus iš eilės ir įpusėjus mačui klaipėdiečių pranašumas siekė 14 taškų. Trečiajame kėlinyje šeimininkai padidino skirtumą iki 19 taškų ribos ir per paskutinį ketvirtį „Rock“ priartėti nebesugebėjo.

„Neptūnas“: Ronaldas Dorsey 23 (9/14 metimų, 12 atk. kam.), Vitalijus Stanevičius 21 (8/11 metimų, 9 atk. kam.), Michailas Anisimovas 17 (10 atk. kam.), Marius Kasiulevičius 13 (3/3 tritaškių), Mindaugas Mockus 12, Evaldas Dainys 9 (5 rez. perd.).

„Rock“: Tarmo Kikerpillas 26 (4/10 tritaškių), George‘as Tsintsadze 17, Martinas Muurseppas 9, Gertas Kullamae 9, Vallo Allingu 8.

Likus vienetioms rungtynėms iki SEB BBL sezono pabaigos „Neptūnas“ žengia penktoje vietoje antrajame divizione. Po 13 mačų klaipėdiečiai savo sąskaitoje turi 6 pergales.

„Rock“ tai buvo paskutinis mačas antrajame divizione. Per 14 rungtynių Brazio ekipa laimėjo 9 dvikovas ir kol kas žengia antri. Ši vieta leidžia dalyvauti kovoje dėl vietos SEB BBL finalo ketverte, tačiau iš antrosios pozicijos „Rock“ išstumti gali Talino „Kalev/Cramo“. Ji per 11 mačų laimėjo 8 kartus.

„Žalgiris“ tik po atkaklios kovos palaužė „Šiaulius“

Sunkią aštuntąją pergalę SEB Baltijos krepšinio lygos (SEB BBL) pirmajame divizione iškovojo Kauno „Žalgirio“ krepšininkai. Kauniečiai išvykoje po atkaklios kovos 72:60 (16:19, 18:13, 19:14, 19:14) palaužė „Šiaulių“ ekipos pasipriešinimą.

Nuo pirmųjų mačo minučių taiklių tritaškių seriją į „Žalgirio“ krepšį palaidę aikštės šeimininkai išsiveržė į priekį (8:3, 17:5). Vis dėlto baigiantis ketvirčiui kauniečiai tarsi „atsibudo“ ir sustabdę įsibėgėjusius varžovus priartėjo (16:19).

Antrojo kėlinio pradžioje dvitaškį su bauda įmetęs Hanno Mottola rezultatą išlygino, o dvi baudas pataikęs Tanoka Beardas išvedė „Žalgirį“ į priekį (25:23).

Aikštės šeimininkai tituluotus varžovus prilaikė iki trečios trečiojo kėlinio minutės, kuomet po Dariaus Pakamanio dvitaškio rezultatas buvo lygus (38:38), tačiau 9 taškus be atsako surinkę SEB BBL vicečempionai atitrūko ir įgytą pranašumą išsaugojo iki susitikimo pabaigos.

„Šiauliams“: Rolandas Vaičiūnas 13 (7 atk. kam.), Tadas Klimavičius 11, Darius Pakamanis 11 (6 kld.), Arvydas Čepulis 8.

„Žalgiriui“: Jonas Mačiulis 12, Tanoka Beardas 12, Marko Popovičius 11, Hanno Mottola 9, Paulius Jankūnas 8, Marcelo Machado 8.

Antrąją nesėkmę patyrus „Lietuvos ryto“ krepšininkams „Žalgiris“ su 8 pergalėmis ir 1 nesėkme įsitvirtino pirmoje SEB BBL pirmo diviziono turnyro lentelės vietoje. „Šiaulių“ krepšininkai per 8 mačus šventę 3 pergales užima ketvirtą vietą.

„Nevėžį“ palaidojo „Lačplėša alus“ tritaškiai

Penktąją pergalę iš eilės SEB Baltijos krepšinio lygos (SEB BBL) antrajame divizione iškovojo Ainaro Bagatskio treniruojami Valmieros „Lačplėša alus“ krepšininkai. Latviai išvykoje po atkaklios kovos 96:89 (29:27, 31:20, 14:23, 22:19) palaužė Kėdainių „Nevėžio“ komandą.

Pergalę latviams lėmė puikus pataikymas iš toli. „Lačplėša alus“ krepšininkai pataikė net 15 tritaškių ir 30. Lemiamą persvarą Latvijos ekipa susikrovė būtent tritaškiais metimais.

Iki antrojo kėlinio pabaigos likus žaisti 2 minutes ir 15 sekundžių rezultatas buvo lygus (45:45), tačiau netrukus latviai pradėjo tritaškių lietų. Iš toli pataikė Andrejus Jansonas, o net 4 iš eilės „Lačplėša alus“ ekipos atakas taikliais tolimais metimais užbaigė Rashadas Phillipsas.

Po jo tritaškių Latvijos klubas įgijo 13 taškų pranašumą (60:47). Ketvirtojo kėlinio pradžioje aikštės šeimininkams buvo pavykę išlyginti rezultatą (74:74, 77:77), tačiau keletą tritaškių pataikęs Phillipsas sugrąžino savo ekipai persvarą.

Per šias rungtynes net 9 tritaškius iš 11 pataikęs Phillipsas pasiekė naują SEB BBL rekordą.

Starto penkete rungtynes pradėjęs Vladimiras Štimacas nugalėtojams per 34 minutes pelnė 12 taškų (5/11 dvitaškių, 2/7 baudų), atkovojo 16 kamuolių, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, tačiau 1 sykį suklydo ir 5 kartus prasižengė.

„Nevėžiui“: Tomas Rinkevičius 29, Žydrūnas Stankus 19, Povilas Šakinis 12, Juozas Ramanauskas 11.

„Lačplėša alus“: Rashadas Phillipsas 31 (9/11 tritaškių), Ingusas Bankevicas 20, Vladimiras Štimacas 12 (16 atk. kam.), Andrejus Jansonas 12 (8 atk. kam.), Sandis Amolinas 10.

Dešimtą pergalę per 14 mačų iškovoję latviai SEB BBL antrajame divizione žengia pirmi. Tuo tarpu „Nevėžio“ krepšininkai, per 13 mačų laimėję 8 kartus užima ketvirtą vietą.

„Sakalai“ atsirevanšavo „Atletui“

Penktąją pergalę SEB Baltijos krepšinio lygos (SEB BBL) pirmenybių antrajame divizione pasiekė Vilniaus „Sakalai“. Vilniečiai išvykoje 66:62 (12:18, 9:17, 22:14, 23:13) po atkaklios ir permainingos kovos palaužė Kauno „Atleto“ ekipą.

Nugalėję kauniečius „Sakalų“ krepšininkai atsirevanšavo jiems už skaudžią nesėkmę per vasario 13 dienos rungtynes – tuomet Kauno ekipa Vilniuje pakirpo „Sakalams“ sparnus 91:84.

Per pirmąją mačo dalį aikštėje dominavo „Atleto“ ekipa. Kauniečiai 6-ąją žaidimo minutę atitolo 10:3, o per antrajį kėlinį sėkmingos gynybos dėka įgijo solidų 14 taškų (35:21) pranašumą.

Po didžiosios pertraukos atrodė, jog „Atleto“ krepšininkai išsaugos turėtą pranašumą, tačiau, įpusėjus trečiajam ketvirčiui, „Sakalų“ deficitas ėmė sparčiai tirpti.

Lemiamą ketvirtį sostinės klubas pradėjo atsilikdamas 6 taškais (49:43), bet prasidėjus trečiajai ketvirtojo kėlinio minutei, vilniečiai atkarpą laimėjo net 15:2, rezultatą persvėrė savo naudai ir išplėšė pergalę.

„Atletui“: Linas Juknevičius 17, Singaras Tribė 14, Valdas Dabkus 14, Nerijus Lisauskas 9.

„Sakalams“: Vytautas Šarakauskas 22 (16 atk. kam.), Rolandas Matulis 13 (10 atk. kam.), Justas Sinica 13, Darius Lukminas 10.

„Panevėžys“ atsirevanšavo estams

Ketvirtąją pergalę SEB Baltijos krepšinio lygos (SEB BBL) antrajame divizione iškovojo „Panevėžio“ krepšininkai. Jie namie po atkaklios kovos 91:85 (17:22, 29:26, 25:14, 20:23) palaužė Talino „Kalev/Cramo“ ekipos pasipriešinimą.

Panevėžiečiai atsirevanšavo estams už vasario 6 dieną partirtą skaudžią nesėkmę 84:100 ir išstūmė juos iš pirmosios SEB BBL antrojo diviziono turnyro lentelės vietos. Tuo tarpu ketvirtą kartą per 12 rungtynių laimėję panevėžiečiai išliko priešpaskutinėje SEB BBL antrojo diviziono turnyro lentelės vietoje.

Rungtynės taškas į tašką vyko iki trečiojo kėlinio pabaigos, kuomet „Kalev/Cramo“ puolėjas Kendrickas Johnsonas taikliu dvitaškiu sumažino savo ekipos deficitą iki 2 taškų (62:64).

Tačiau tuomet 9 taškus be atsako pelnę aikštės šeimininkai atitrūko ir įgiję 11 taškų pranašumą (73:62) išlaikė jį iki mačo pabaigos. Nors per paskutines minutes estai ir buvo priartėję „Panevėžio“ ekipa išlaikė saugų pranašumą ir šventė pergalę.

„Panevėžiui“: Tomas Gaidamavičius 21 (9 rez. perd.), Virginijus Sirvydis 18, Giedrius Jankauskas 16, Vaidas Trepočka 13, Vytautas Tatarūnas 9.

„Kalev/Cramo“: Travisas Reedas 25 (11 atk. kam.), Kendrickas Johnsonas 21 (8 atk. kam.), Kristjanas Kanguras 12, Raitas Keerlesas 10 (7 atk. kam.).