Tokiu pačiu principu "Lietuvos rytas" kovojo ir ankstesniuose atkrintamųjų varžybų etapuose, keliais taškais pralaimėdamas svečiuose ir iškovodamas pergales "Siemens" arenoje.

Likus žaisti pustrečios minutės, vilniečiai dar pirmavo 75:71, tačiau per likusį laiką visos jų atakos buvo netikslios, o ispanai pelnė taškus baudų metimais. Paskutiniojo šanso išlyginti rezultatą neišnaudojo "Lietuvos ryto" lyderis Tyrone'as Nesby, nepataikęs iš arti likus 2 sek.

Itin permainingai vykusiose rungtynėse antrajame kėlinyje ispanai turėjo net 13 taškų persvarą (47:34), tačiau po puikaus trečiojo kėlinio vilniečiai buvo persvėrę rezultatą.

Daugiausia taškų "Lietuvos rytui" pelnė T.Nesby - 30.

Robertas Štelmaheris įmetė 12 taškų, o Gintaras Einikis ir Haris Mujezinovičius (8 atkovoti kamuoliai) - po 9.

Valensijos ekipai net 32 taškus pelnė Igoris Rakočevičius, o 17 taškų surinko Antoine'as Rigaudeau.

Atsakomosios rungtynės Vilniaus "Siemens" arenoje įvyks kovo 29-ąją.

Rungtynių pradžia vilniečiams susiklostė labai nesėkmingai - po klaidų virtinės patyrę šeimininkai iškart įgijo pranašumą - 15:5. Iki to laiko "Pamesa" turėjo tik vieną pražangą, todėl vilniečių treneriai vietoj vangiai ir aplaidžiai žaidusių Roberto Javtoko ir Hario Mujezinovičiaus buvo priversti leisti mažiau rungtyniavusius - Gintarą Einikį ir Povilą Čiukiną.

Tačiau ir pagerėjusi gynyba leido ispanams atitrūkti dar labiau - 21:10 po A.Rigaudeau tritaškio.

Laimei, paskutiniąją kėlinio ataką P.Čiukinas užbaigė metimu su bauda.

Antrajame kėlinyje viskas apsivertė aukšyn kojom.

Pagaliau iš toli pataikė T.Nesby ir R.Štelmaheris, o po dar vieno T.Nesby tritaškio su bauda priekyje buvo jau "Lietuvos rytas" - 29:26.

Nors ispanai atsakė septyniais taškais iš eilės, dar sykį iš toli pataikęs T.Nesby vėl išvedė į priekį vilniečius - 34:33.

Tačiau tuomet jis sėdo ilsėtis, ir aikštėje ėmė karaliauti šeimininkai, kurie spurtavo net 14-0 ir įgijo didžiausią pranašumą rungtynėse - 47:34.

Po tokio nokauto atsitokėti vėl padėjo R.Štelmaherio ir T.Nesby taiklūs metimai, po kurių skirtumas sumažėjo iki devynių taškų - 47:38.

Trečiojo kėlinio pradžioje po Dejano Tomaševičiaus pataikymo šeimininkų pranašumas vėl tapo dviženklis, bet tolimi T.Nesby ir pagaliau prabilusio Andriaus Šležo metimai jį beveik panaikino - 49:47.

Valensijos krepšininkai vėl šoktelėjo į priekį - 53:47, tačiau tuomet aikštėje prasidėjo didysis T.Nesby šou - amerikietis per kelias minutes rezultatyviai užbaigė penkias vilniečių atakas bei atliko rezultatyvų perdavimą ir pelnė dar 11 taškų, ne tik išlygindamas rezultatą, bet ir padidindamas "Lietuvos ryto" persvarą iki penkių taškų - 60:55.

Tačiau ketvirtojo kėlinio pradžioje ispanams pavyko sutramdyti "Lietuvos ryto" įkarštį ir vėl persverti rezultatą - po A.Rigaudeau tritaškio vilniečiai buvo atsilikę 65:69 (35 min.).

Įdomu, kad tai buvo paskutinysis taiklus ispanų metimas iš žaidimo - vėliau jie pelnė taškus tik baudomis, išnaudodami ne visad atidų svečių žaidimą.

Vilniečius į pergalę dar galėjo atvesti H.Mujezinovičius, iš pradžių tritaškiu persvėręs rezultatą 70:69, o paskui dar vienu tolimu metimu padidinęs jį iki 75:71 likus 2 min. 27 sek.

Deja, po to visos "Lietuvos ryto" atakos buvo netaiklios, o teisėjų švilpukas tylėjo.

Abiejų paskutiniųjų metimų nebepataikė T.Nesby, kuris visą savo energiją išliejo trečiajame kėlinyje.

Likus 48 sek. A.Rigaudeau baudų metimais rezultatą išlygino, o likus 17 sek. I.Rakočevičius pelnė pergalingus taškus.

Vis dėlto po rungtynių ir ispanai, ir lietuviai džiaugėsi - šis rezultatas paliko vilčių abejoms ekipoms.

Statistika:

Valensijos "Pamesa" (Ispanija) - Vilniaus "Lietuvos rytas" 77:75 (23:15, 24:23, 11:23, 19:14).

"Pamesa" taškus pelnė: I. Rakocevič 32 (35 min., dvitaškiai 5/10, tritaškiai 4/7, baudos 10/11, 9 išprovokuotos pražangos), A. Rigaudeau 17, D. Tomaševič 9, F. Oberto 8, A. Montecchia 6, G. Kammerichs 4, O. Yebra 1, C. Julian 0, V. Luengo 0.

"Lietuvos rytui": T. Nesby 30 (34 min., dvitaškiai 5/9, tritaškiai 5/10, baudos 5/5, 4 atk. kam.), R. Štelmahers 12, G. Einikis 9, H. Mujezinovič 9 (8 atk. kam.), A. Šležas 5, P. Čiukinas 5, T. Delininkaitis 5 (5 rez. perd.), R. Javtokas 0 (žaidė 10 min.), M. Lukauskis 0.

Taiklumas. Dvitaškiai - 16/36 (44 proc.) ir 16/34 (47), tritaškiai - 8/18 (44) ir 11/31 (35), baudos - 21/31 (68) ir 10/14 (71).

Atkovoti kamuoliai - 32 ir 29, perimti kamuoliai - 10 ir 9, klaidos - 12 ir 11.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.