Pirmasis ketvirtis klostėsi visiškai ne pagal Lietuvos rinktinei palankų scenarijų. Pirmuosius taškus pelnę mūsiškiai persvarą sugebėjo išlaikyti vos 20 sekundžių. Netrukus iniciatyvą perėmė turkai, po pirmojo kėlinio jau turėję aštuonių taškų persvarą – 20:12.

Turkijos rinktinės pranašumas antrajame ketvirtyje buvo trumpam išaugęs iki dviženklės (22:12), tačiau tris tritaškius pataikiusio Igno Sargiūno dėka lietuviai skirtumą sugebėjo sumažinti iki minimumo. Pirmąją rungtynių pusę Lietuvos jaunučiai baigė atsilikdami 34:38.

Trečiajame kėlinyje varžovų lyderio Onuralpo Bitimo sustabdyti nesugebėję mūsiškiai vėl leido turkams atitolti (46:57), bet po poros V. Kozio tritaškių priartėjo iki trijų taškų – 54:57.

Paskutinį ketvirtį pradėjusi turėdama septynių taškų deficitą, Lietuvos rinktinė, net ir be antrą nesportinę pražangą užsidirbusio I. Sargiūno, laimėjo atkarpą 10:3 ir antrą kartą rungtynėse išsiveržė į priekį – 65:64.

Likus 40 sekundžių, priekyje dviem taškais dar buvo Turkijos krepšininkai, tačiau A. Velička smeigė tritaškį ir išvedė lietuvius į priekį – 71:70. Kitoje aikštės pusėje vieną baudą iš dviejų pataikęs Ahmetas Duranas rezultatą išlygino.

Tačiau paskutinį žodį tarė A. Velička, sėkmingu prasiveržimu likus žaisti 1,2 sek. pelnęs lemiamus taškus.

Lietuvos rinktinei Vitalijus Kozys pelnė 12 taškų, I. Sargiūnas - 11, Tomas Balčiūnas ir A. Velička - po 9, Lukas Kišūnas - 8. Turkijos komandoje išsiskyręs O. Bitimas surinko 18 taškų.

Šio čempionato grupių etape Lietuvos rinktinė Turkijos krepšininkams pralaimėjo rezultatu 64:67.

Finale Lietuvos rinktinė kausis su Bosnijos ir Hercegovinos krepšininkais, kurie po dviejų pratęsimų 86:78 (19:12, 12:20, 16:15, 16:16, 10:10, 13:5) įveikė Ispanijos ekipą.

Šioje amžiaus grupėje Lietuvos rinktinė čempione tapo 2008 metais. 2009 ir 2010 metais mūsiškiai iškovojo sidabro, o 2007-aisiais - bronzos medalius.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (299)