Kitose B grupės rungtynėse penktadienį Rusijos rinktinė 93:71 nugalėjo Lenkiją ir iškovojo trečią pergalę iš tiek pat galimų bei grupėje užėmė pirmąją vietą. Lenkams tai buvo pirmoji nesėkmė čempionate, jie grupėje liko antri.

1. Rusija 3 3 0 249-193 6
2. Lenkija 3 2 1 214-226 5
3. Lietuva 3 1 2 212-218 3
----------------------------
4. Graikija 3 0 3 192-230 3

Kitame etape lietuviai žais su turkais, italais ir Juodkalnijos atstovais.

Rungtynių eiga

Pirmuosius 5 taškus pelno graikai, o lietuviai atsakyti varžovams sugebėjo tik po dviejų su puse minutės (2:5). Tik įpusėjus kėliniui mūsiškiams po Igno Ramašausko ir Tauro Jogėlos metimų pavyksta persverti rezultatą (8:7).

Paulius Semaškos ir Manto Mockevičiaus tritaškiai, pastarojo, Tomo Lekūno ir T. Jogėlos taiklios baudos leidžia mūsiškiams po 10 minučių atitrūkti jau dviženkliu skirtumu - 22:11 (atkarpa – 20:4).

Antrą ketvirtį vėl sėkmingiau pradeda graikai, pelnydami 9 taškus iš eilės (22:20), o lietuviams net 5-ios su puse minutės prieš varžovų aikštės gynybą - „tuščios“.

Pagaliau iš po krepšio įmeta T. Jogėla, bet Apollonas Deligeorgis „įšauna“ tritaškį ir Graikija artėja - 24:23. Laimė Osvaldas Olisevičius, R. Narkevičius ir M. Mockevičius vėl trukteli Lietuvos rinktinę pirmyn 31:24 (atkarpa - 7:0), o po 20 minučių kovos - 31:26.

Trečias kėlinys jau tradiciškai prasideda graikų taškais, bet puikiai sužaidžia M. Mockevičius, kuris pataiko svarbų tritaškį ir baudas (36:28).

Varžovai keičiasi taškais ir lietuviams kurį laiką pavyksta išsaugoti trapią persvarą 41:35 (24 min.). M. Mockevičiaus ir R. Narkevičiaus tritaškiai leidžia lengviau atsikvėpti (50:44), tačiau mūsiškiams sunkiai sekasi stabdyti graikų snaiperį A. Deligeorgisą (22 tšk., 3-tšk. 4/6).

P.Semaška ir Vaidas Kariniauskas keičiasi metimais su Theodorosu Tsilouliu ir Kyprianosu Maragkosu ir po 30 minučių lietuviai pirmauja - 54:49.

Lemiamą kėlinį 5 taškais iš eilės pradeda M. Mockevičius (59:49), bet Th. Tsiloulis ir A. Deligeorgis tuoj pat sugrąžina intrigą (59:57, 33 min.).

T. Jogėla pataiko neįtikėtinai sunkų tritaškį metimą ir tuoj pat jis dar "smeiga" dvitaškį - 64:57. Kelias minutes vyksta nervinga ir nerezultatyvi kova su daugybe klaidų (64:59, 36 min.).

M. Mockevičius prasiveržia po krepšiu, bet tuo pačiu atsako ir Georgios Papadeas (66:61, 38 min.).

K. Maragkos įmeta tik vieną baudą, o M. Mockevičius surengia žaibišką kontrataką (68:62). Pataiko P. Semaška ir R. Narkevičius, bet įmeta ir graikas K. Maragkos - 72:64 (likus 1 min.).

Mačo pabaigoje varžovai gelbėjasi pražangomis, bet lietuviai taikliai meta baudas ir iškovoja pergalę 77:71, nors paskutinį fantastinį tritaškį iš vidurio aikštės pataikė graikai.

Statistika

Lietuva: Mantas Mockevičius 25 (2-tšk. 4/6, 3-tšk. 3/8, 1-tšk. 8/9, 5 atk. kam.), Tauras Jogėla 17 (2-tšk. 5/9, 3-tšk. 1/4, 1-tšk. 4/7, 13 atk. kam., 4 rez. perdav..), Paulius Semaška 13 (2-tšk. 2/7, 3-tš. 1/5, 1-tšk. 6/6, 6 rez. perdav.), Rokas Narkevičius 11 (2-tšk. 4/7, 3-tšk. 1/5, 7 atk. kam.), Ignas Ramašauskas 3, Martynas Paliukėnas 3, Tomas Lekūnas 2, Osvaldas Olisevičius 2, Vaidas Kariniauskas 2, Paulius Leščinskas ir Simonas Kymantas.

Graikija: Apollon Deligeorgis 27 (2-tšk. 4/8, 3-tšk. 4/8, 1-tšk. 7/7, 4 rez. perdav.), Georgios Papadeas 12 (2-tšk. 6/8, 5 atk. kam.), Theodoros Tsiloulis 6, Emmanouil-Antonios Tselentakis 6, Spyridon Panagiotaras 5, Kyprianos Maragkos 5, Petros Velissariou 5, Ioannis Papapetrou 2, Konstantinos Petsas 2, Lampros Vlachos 1, Apostolos Naoumis ir Fotios Zoumpos.

Dvitaškiai: Lietuva 17/37 (45 proc.) – Graikija 19 /42 (45 proc.);

Tritaškiai: Lietuva 7/28 (25 proc.) – Graikija 8/21 (38 proc.);

Baudos: Lietuva 23/31 (74 proc.) – Graikija 9/17 (58 proc.);

Atkovoti kamuoliai: Lietuva 50 – 32 Graikija;

Rezultatyvūs perdavimai: Lietuva 12 – 13 Graikija;

Klaidos: Lietuva 15 – 13 Graikija;

Perimti kamuoliai: Lietuva 4 – 9 Graikija;