Iki ketvirtfinalio susitikimo prancūzai laimėjo visas 6 savo dvikovas.

Pusfinalyje šeštadienį Lietuvos krepšininkai susitiks su Lenkijos rinktine, kuri kitame ketvirtfinalio mače atkaklioje kovoje 51:46 (18:13, 11:6, 7:14, 15:13) įveikė kroatus. Prancūzijos komanda rungtynėmis su Kroatija pratęs kovą dėl 5-8 pozicijų.

Su lenkais Lietuvos komanda jau žaidė pirmame turnyro etape ir tąsyk jiems nusileido 64:67.

Kitame pusfinalyje kovos Serbijos ir Ispanijos rinktinės. Serbijos šešiolikmečiai kiek netikėtai po pratęsimo 95:90 (21:18, 18:24, 6:15, 26:24, 14:9) palaužė dvikovos favoritais laikytus Rusijos krepšininkus, o ispanai 57:41 (14:12, 8:10, 18:11, 17:8) nugalėjo turkus.

Rungtynės

Susitikimo pradžioje lietuviai iškart šovė pirmyn ir po Roko Narkevičiaus tritaškio pirmavo 5:0. Tuomet prancūzai uždarė mūsiškius gynybos pančiuose ir surinko 7 taškus be atsako (5:7). Naują Lietuvos komandos spurtą iniciavo sėkmingai po krepšiais grūmęsis Ignas Ramašauskas (10:7).

Krepšinio švytuoklės tęsėsi ir Prancūzijos krepšininkai netrukus vėl pirmavo (13:10), bet I. Ramašauską pakeitęs Simonas Kymantas pratęsė komandos draugo sėkmingą darbą po abiem krepšiais ir kėlinį aikštės šeimininkai baigė pirmaudami (15:13).

Prasidėjus antrajam ketvirčiui Hugo Invernizzi prancūzams pelnė jau 14-ąjį tašką ir lietuviai vėl tapo besivejančiųjų vaidmenyje (15:18). Panikos ženklų Lietuvos rinktinės stovykloje dėl to nekilo ir po Tauro Jogėlos dvitaškio su bauda rungtynių svarstyklės vėl pakrypo į mūsiškių pusę (24:20).

Vis dėlto antroje kėlinio dalyje lietuvių atakos vis dažniau baigėsi nesėkmingais sprendimais, o pavyzdingą drausmę demonstravę prancūzai spurtavo 14:4 ir ėmė tolti (34:28).

Po didžiosios pertraukos Lietuvos krepšininkai sėkmingai spaudė varžovus ir 5 T. Jogėlos taškai iš eilės leido skirtumą aptirpdyti iki minimumo (33:34). Tačiau I. Ramašauskas keletą kartų nepagavo Pauliaus Semaškos perdavimų, o Prancūzijos rinktinė atsakė sėkmingomis atakomis (33:38).

Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Darius Dikčius sumažino mūsiškių penketą, vietoje I. Ramašausko išleisdamas Osvaldą Olisevičių ir padidinę tempą aikštės šeimininkai perėmė iniciatyvą. Sėkmingai spausdami prancūzus ir greitai kontratakuodami lietuviai spurtavo 10:0 (43:38) ir privertė varžovus prašyti minutės pertraukėlės.

Paskutinę minutę Tomas Lekūnas tiksliu tritaškiu metimu Lietuvos komandos persvarą padidino iki rekordinės mače (49:42).

Prasidėjus lemiam ketvirčiui prancūzai vėl alsavo mūsiškiams į nugarą, bet likus žaisti 6 min. P. Semaškos dvitaškis su bauda leido Lietuvos komandai lengviau atsikvėpti (54:48).

Sėkmingai gindamiesi aikštės šeimininkai išsaugojo pranašumą ir likus žaisti 3 min. I. Ramašauskas ir M. Paliukėnas taikliais metimais padidino skirtumą iki dviženklio (61:50).

Prancūzai atsakė žaibiškais 5 taškais, bet R. Narkevičius smeigė itin svarbų tritaškį, T. Jogėla sėkmingai nardė po krepšiu ir likus žaisti vos pusantros minutės Lietuvos krepšininkai vėl turėjo įtikinančią 11 taškų persvarą (66:55).

Atsilaikę mačo pabaigoje lietuviai išplėšė bilietą į pusfinalį ir pratęs kovą dėl medalių.

Statistika

Lietuva: Tauras Jogėla 19 taškų (0/1 trit., 8/10 dvit., 3/6 baudų; 11 atk. kam.), Tomas Lekūnas 11 (2/5 trit., 1/5 dvit., 3/4 baudų), Martynas Paliukėnas (5 per. kam.) ir Rokas Narkevičius po 9, Ignas Ramašauskas 7 (3 blk.), Paulius Semaška 5, Simonas Kymantas 4 (3 blk.). Mantas Mockevičius ir Vaidas Kariniauskas po 2.

Prancūzija: Hugo Invernizzi 17 (4/12 trit., 1/5 dvit., 3/3 baudų), Charles’is Maraux 14 (9 atk. kam., 6 kld.), Livio Jean-Charles’is 10 (8 atk. kam.).

Dvitaškiai: Lietuva 20/39 (51 proc.) – Prancūzija 11/44 (25 proc.)

Tritaškiai: Lietuva 5/22 (23 proc.) – Prancūzija 7/26 (27 proc.)

Baudos: Lietuva 13/22 (59 proc.) – Prancūzija 17/18 (94 proc.)

Atkovoti kamuoliai: Lietuva 45 – Prancūzija 46

Rezultatyvūs perdavimai: Lietuva 9 – Prancūzija 8

Klaidos: Lietuva 17 – Prancūzija 17

Perimti kamuoliai: Lietuva 11 – Prancūzija 12