Lietuvių kelias į Europos čempionato aukštumas baigėsi ketvirtfinalyje

(82)
Lietuvos moterų krepšinio rinktinei nepavyko prasibrauti į Europos čempionato pusfinalį. Penktadienį Italijoje vykstančių pirmenybių ketvirtfinalyje Lietuvos krepšininkės rezultatu 58:75 (25:21, 12:14, 15:24, 6:16) pralaimėjo Rusijos komandai ir pasitraukė iš kovos dėl medalių.
Agnė Čiūdarienė kovoja su Marija Stepanova
© AFP/Scanpix
Lietuvos rinktinei 14 taškų pelnė ir 7 kamuolius atkovojo Iveta Marčauskaitė. 13 taškų surinko Sandra Valužytė, po 9 - Agnė Čiūdarienė ir Lina Brazdeikytė.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausia buvo Olga Artiošina - 17 taškų. 12 taškų įmetė ir 7 kamuolius atkovojo Tatjana Ščiogoleva, po 10 taškų prie pergalės prisidėjo Ilona Korstin, Svetlana Abrosimova ir Irina Osipova.

Sėkmingai pradėjusios susitikimą lietuvės pirmajame kėlinyje susikrovė 9 taškų persvarą, tačiau vėliau rusės perėmė iniciatyvą, persvėrė rezultatą ir laimėdamos kiekvieną kėlinį didino savo pranašumą. Mačo pabaigoje Lietuvos komandos žaidėjų jėgos išseko ir jos nebesugebėjo pasipriešinti 2005 metų čempionato sidabro medalių savininkėms.

Šeštadienį kovoje dėl 5-8 vietų lietuvės 14.30 val. susitiks su Prancūzijos rinktine.

Rusijos krepšininkės pusfinalyje kovos su kita mūsų kaimyne Latvija.

Paskutinėse ketvirtfinalio rungtynėse Belgijos rinktinė beviltiškai 53:72 pralaimėjo Ispanijai. Ispanės pusfinalyje susitiks su Baltarusijos rinktine, o belgių varžovėmis kovoje dėl 5-8 vietų bus Čekijos krepšininkės.

Rungtynės

Rungtynės prasidėjo taikliu L.Brazdeikytės tolimu metimu (3:0). Rusijos žaidėjos sėkmingai rinko taškus iš po krepšio, tačiau aukštu tempu žaidusios Lietuvos krepšininkės neleido skirtumui ištirpti ir visą laiką buvo priekyje.

Sužaidus 3 minutes S. Valužytė padidino persvarą iki 5 taškų (11:6), o įpusėjus ketvirčiui po I. Marčauskaitės tritaškio lietuvės pirmavo 18:12. Ela Briedytė smeigė dar vieną tolimą metimą, ištrindama iš rusių galvų mintį apie autsaideres lietuves (21:12), o po S.Valužytės dvitaškio skirtumas dar siekė 9 taškus (25:16).

Vis dėlto kėlinio pabaigą sėkmingiau sužaidė mūsų šalies rinktinės varžovės. Jos laimėjo paskutinę atkarpą 5:0 ir sumažino atotrūkį iki 4 taškų (21:25).

Antrajame ketvirtyje rungtynių tempas gerokai sulėtėjo. Lietuvės kėlinio pradžioje pirmavo 6 taškais (29:23), o likus žaisti 3 su puse minutės dar vis buvo priešakyje (33:28). Tačiau Rusijos rinktinės žaidėjų gynyba tapo gerokai kibesnė ir likus žaisti 50 sekundžių jos rezultatą pagaliau išlygino (35:35).

Paskutinėmis kėlinio sekundėmis S. Valužytė tiksliais baudos metimais vėl persvėrė rezultatą mūsiškių naudai (37:35).

Po didžiosios pertraukos iniciatyva priklausė Rusijos krepšininkėms. Jos iškart šovė pirmyn ir persvėrė rezultatą (39:37), o vėliau dar padidino persvarą (43:38).

Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Algirdas Paulauskas paprašė minutės pertraukėlės, po kurios lietuvės bandė gelbėtis. Rima Valentienė taikliai atakavo iš toli, tačiau O. Artiošina į tai atsakė dviem tiksliais tolimais metimais (43:49). Lietuvos komandos žaidėjos nepalūžo - R. Valentienė dar kartą pataikė iš toli, inicijuodama spurtą 7:0, ir lietuvės vėl persvėrė rezultatą (50:49).

Sandra Valužytė stabdo Iloną Korstin

Vis dėlto tai buvo paskutinis Lietuvos komandos jėgų lašas. Rusės likusias nepilnas 4 kėlinio minutes laimėjo 10:2 (59:52), o ketvirtajame kėlinyje pratęsė mūsiškių dusinimą.

Rusijos rinktinė per paskutines 10 minučių lietuvėms įmesti leido tik retais atvejais. Puolime rusės taip pat "neblizgėjo", tačiau jų pelnytų 16 taškų pakako susikurti užtikrintą pergalę - Lietuvos krepšininkių atsaku tebuvo "sukrapštyti" 6 taškai. Rungtynėms baigiantis Rusijos komanda pasiekė maksimalią persvarą ir iškovojo pergalę 75:58.

Statistika

Komandų statistikos rodikliai skyrėsi nežymiai, taičau Lietuvos rinktinė beviltiškai pralaimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių - 28-52.

Lietuva - Rusija 58:75 (25:21, 12:14, 15:24, 6:16)

Lietuva: Iveta Marčauskaitė 14 taškų (1/5 trit., 4/7 dvit., 3/4 baudų; 7 atk. kam.), Sandra Valužytė 13 (0/2 trit., 5/8 dvit., 3/3 baudų; 5 atk. kam.), Lina Brazdeikytė ir Agnė Čiūdarienė po 9, Rima Valentienė 6, Eglė Šulčiūtė 4, Ela Briedytė 3.

Milda Sauliūtė per 4 min. taškų nepelnė, o Vaida Pacauskienė, Gintarė Petronytė, Kristina Vengrytė ir Vita Kuktienė nežaidė.

Rusija: Olga Artiošina 17 (2/6 trit., 3/6 dvit., 5/5 baudų), Tatjana Ščiogoleva 12 (7 atk. kam.), Ilona Korstin (5 atk. kam.), Svetlana Abrosimova (5 atk. kam.) ir Irina Osipova (10 atk. kam.) po 10, Marija Stepanova 9 (9 atk. kam.), Oksana Rachmatulina 7.

Belgija - Ispanija 53:72 (20:18, 11:14, 13:22, 9:18)

Belgija: Ann Wauters 19 (10 atk. kam.), Nele Deyaert 10.

Ispanija: Amaya Valdemoro 19 (5/18 metimų; 5 per. kam.), Anna Montanana 17 (7 atk. kam.), Elisa Aguilar 13.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujienos

Būsimi Lietuvos rinktinės varžovai rinko antausius

Sekmadienį vykusiose draugiškose rungtynėse pralaimėjimus patyrė visos trys savo žaidimą repetavusios būsimos Lietuvos rinktinės oponentės Europos čempionato B grupėje. Bet jei Izraelis tik minimaliu skirtumu nusileido turkams, Italija ir Vokietija neturėjo jokių vilčių.

Serbijos rinktinei Europos čempionate nepadės jos vedlys (5)

Serbijos rinktinei Europos čempionate nepadės jos vedlys
Dangus virš Stambulo (Turkija) pritemo. Europos čempionate nežais viena ryškiausių žemyno krepšinio žvaigždžių Milošas Teodosičius. 30-metį įžaidėją stabdo sveikatos būklė.

LKL rezultatyvių perdavimų lyderis išvyksta į Graikiją, sugrįžta J. Tamulis

Geriausias praėjusio sezono Lietuvos krepšinio lygos (LKL) kamuolių skirstytojas žais Graikijoje. Toni Prostranas, praėjusį sezoną atstovavęs Kėdainių „Nevėžiui“, pasirašė sutartį su Rodo „Kolossos“ komanda.

„Juventus“ gynėjas vedė Lietuvos rinktinę į pirmą pergalę universiadoje (2)

„Juventus“ gynėjas vedė Lietuvos rinktinę į pirmą pergalę universiadoje
Lietuvos studentų krepšinio rinktinė pergalingai pradėjo Taipėjuje (Taivanas) vykstančią vasaros universiadą. Pirmose D grupės rungtynėse Tomo Masiulio auklėtiniai po itin permainingos dvikovos 79:70 (18:8, 12:23, 18:11, 31:29) nukovė Izraelį.

Pasipiktinę graikai įtaria NBA atstovus konspiracija (19)

Pasipiktinę graikai įtaria NBA atstovus konspiracija
Medicininiai tyrimai tolimoje Kinijoje, nekonkreti diagnozė, bendravimas per socialinius tinklus. Giannio Antetokounmpo sprendimą pasitraukti iš Graikijos nacionalinės rinktinės ir nedalyvauti Europos krepšinio čempionate lydi daug mįslių, iš kurių graikai netruko padaryti savas išvadas.

A. Bagatskis mėgavosi lietuvių komplimentu Latvijos rinktinei (60)

A. Bagatskis mėgavosi lietuvių komplimentu Latvijos rinktinei
Latvijos nacionalinė komanda laimėjo didelį susidomėjimą kėlusias draugiškas rungtynes Rygoje prieš Lietuvos rinktinę 87:77, o latvių treneris Ainaras Bagatskis neslėpė, kad kaimynų požiūris į jo auklėtinių žaidimą ir potencialą glosto širdį.

Paaiškėjo visos vietas į 2019 metų pasaulio čempionato atranką iškovojusios Europos komandos prasibrovė Kosovas (1)

Baigėsi 2019 metų FIBA pasaulio vyrų krepšinio čempionato atrankos zonos kvalifikacinis turnyras. Kelialapius į pagrindinį atrankos etapą iškovojo Švedijos, Bosnijos ir Hercegovinos, Baltarusijos, Nyderlandų, Austrijos, Estijos, Kosovo ir Bulgarijos rinktinės.

Serbai kontrolinėse rungtynėse patiesė rusus, belgai sutriuškino Italiją (1)

Serbai kontrolinėse rungtynėse patiesė rusus, belgai sutriuškino Italiją
Artėjančiam Europos krepšinio čempionatui besirengianti Serbijos rinktinė kontroliniame turnyre Hamburge įrodė savo pranašumą prieš Rusijos ekipą – 85:75 (20:16, 16:18, 23:18, 26:23).

Skaudus graikų praradimas – Europos čempionatą praleis G. Antetokounmpo (3)

Skaudus graikų praradimas – Europos čempionatą praleis G. Antetokounmpo
Graikijos krepšinio rinktinės gerbėjus pasiekė labai nemaloni žinia – Europos čempionate komandai teks verstis be lyderio Giannio Antetokounmpo.

Latvijos talentų nesulaikiusi Lietuvos rinktinė kapituliavo Rygoje (1209)

Latvijos talentų nesulaikiusi Lietuvos rinktinė kapituliavo Rygoje
Kontrolinėse rungtynėse Rygoje Europos čempionatui besirengianti Lietuvos rinktinė pralaimėjo Latvijos krepšininkams – 77:87 (12:20, 20:25, 24:20, 21:22). Vienu metu mūsiškių deficitas siekė net 16 taškų.

Turkams pralaimėję Lietuvos 16-mečiai liko be kelialapio į pasaulio čempionatą (16)

Turkams pralaimėję Lietuvos 16-mečiai liko be kelialapio į pasaulio čempionatą
Juodkalnijoje vykstančiame Europos jaunučių (U-16) krepšinio čempionate Lietuvos rinktinė užėmė šeštąją vietą.

D. Adomaitis apsisprendė: rungtynėse su Latvija žaidėjų netausos favoritai – lietuviai (18)

D. Adomaitis apsisprendė: rungtynėse su Latvija žaidėjų netausos
Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Dainius Adomaitis šeštadienio vakaro kontrolinėms rungtynėms su Latvija nusprendė registruoti visus 14 krepšininkų.

Atgijęs Latvijos krepšinis: auksinė karta – pakeliui į šlovės olimpą specialiai Krepšinis.lt iš Rygos (137)

Atgijęs Latvijos krepšinis: auksinė karta – pakeliui į šlovės olimpą
Latvija prieš Lietuvą. Rungtynės Rygos arenoje, į kurias bilietai ištirpo akimirksniu. Akistata, kurios su nekantrumu jau daugiau nei du mėnesius laukia Ainaras Bagatskis. Broliškos grumtynės, kurias latviai tiesiog trokšta laimėti. „Juk jaunesnis brolis visada nori įveikti vyresnįjį“, – šypteli Latvijos žurnalistas Andrejus Silinis.

Pirmą „Lietuvos ryto“ treniruotę surengęs R. Kurtinaitis palinkėjo A. Gudaičiui parvežti medalį susipažino su asistentu (29)

Vilniaus „Lietuvos ryto“ komanda šeštadienio rytą surengė pirmą treniruotę, kurią, skirtingai nei ankstesniais metais, galėjo stebėti ir komandos gerbėjai. Ekipos treneris Rimas Kurtinaitis prieš pratybas buvo puikios nuotaikos ir palinkėjo sėkmės vieninteliam į parodomąją treniruotę neatvykusiam Artūrui Gudaičiui, šiuo metu liejančiam prakaitą su Lietuvos rinktine.

Tokio ažiotažo nebuvo jau seniai, bet K. Porzingio žvaigždė lietuvių negąsdina specialiai Krepšinis.lt iš Rygos (150)

Tokio ažiotažo nebuvo jau seniai, bet K. Porzingio žvaigždė lietuvių negąsdina
Lengvas pasivaikščiojimas draugiškose rungtynėse Rygoje Lietuvos rinktinei išėjo į naudą – spragas savo žaidime apkamšę mūsų krepšininkai turėjo progą dar geriau pasiruošti intriguojančiai kaimyninių valstybių akistatai. Latvijoje bilietai į šios šalies komandos mūšį su lietuviais išpirkti jau prieš porą mėnesių, bet Dainiaus Adomaičio auklėtinių šio milžiniško ažiotažo dvikova negąsdina.