Kol kas Rimanto Grigo treniruojami krepšininkai Kaire rimtesnio pasipriešinimo nesutiko. Prieš tai lietuviai įtikinamai laimėjo visas trejas grupės rungtynes (98:79 įveikė Vokietiją, 88:50 – Egiptą, 96:57 – Puerto Riką).

Ketvirtfinalyje Lietuvos rinktinės varžove bus Italijos rinktinė, kuri tik po itin dramatiškos kovos 57:55 nugalėjo Japonijos bendraamžius.

— FIBA (@FIBA) July 5, 2017

Per tris pirmąsias rungtynių minutes 15 taškų be atsako pelnę Lietuvos krepšininkai aiškiai parodė, kas šioje aštuntfinalio dvikovoje pretenduoja į pergalę.

Pietų Korėjos atstovai sunkiai atsigavo po tokio nokdauno, tačiau vytis įsibėgėjusius lietuvius nelengva. Po pirmo kėlinio Rimanto Grigo auklėtiniai buvo priekyje 34:11.

Įpusėjus rungtynėms Lietuvos rinktinė kone dvigubai lenkė savo varžovus – 59:30. Visose statistinėse kategorijos taiklesni mūsų šalies krepšininkai dvigubai pranašesni buvo ir kovojant dėl atšokusių kamuolių – 29:15.

Didesnę trečiojo kėlinio dalį lietuviai puikiai gynėsi ir korėjėčiai vos sukrapštė kelis taškus. Likus žaisti 10 minučių iki rungtynių pabaigos Lietuvos rinktinė pirmavo jau 43 taškais.

Paskutinį kėlinį daugiau laiko gavo atsarginiai Lietuvos rinktinės žaidėjai. Mūsų šalies krepšininkai kovą dėl atšokusių kamuolių laimėjo net 55:27. Tiesa, pagal klaidas jie nedaug atsiliko nuo varžovų – 22:25.

Lietuva: Arnoldas Kulboka – 19, Gytis Masiulis – 13, Rokas Jokūbaitis ir Džiugas Slavinskas po 12, Tadas Sedekerskis – 11, Tadas Pažėra ir Eimantas Stankevičius – po 10, Grantas Vasiliauskas – 9, Rokas Gadiliauskas, Mantvydas Žukauskas ir Donatas Kupšas – po 4, Karolis Giedraitis – 2.

Pernai šios amžiaus grupės Lietuvos rinktinė Europos (U-18) čempionate iškovojo sidabro medalius.

Vienintelį kartą U-19 čempionato auksą lietuviai yra laimėję 2011-aisiais Rygoje – tąsyk triumfavo Kazio Maksvyčio treniruota komanda su Jonu Valančiūnu priešakyje.