Turkės šiuo pralaimėjimu baigė savo pasirodymą čempionate ir važiuoja namo.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė po 12 taškų įmetusios Rima Valentienė ir Agnė Čiūdarienė. Pastaroji dar atkovojo 9 atšokusius kamuolius ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus.

Lina Brazdeikytė prie pergalės prisidėjo 11 taškų ir 6 atkovotais kamuoliais.

Turkijos ekipos gretose nesustabdoma buvo vidurio puolėja Nevryie Yilmaz, surinkusi 20 taškų ir 13 kartų atkovojusi kamuolį. Po 11 taškų įmetė Nilay Yigit ir Yasemin Horasan (7 atk. kam.).

Atkakliose rungtynėse nugalėtoja sprendėsi pakutinėmis mačo sekundėmis. Lietuvės trečiojo ketvirčio pradžioje buvo susikrovusios 10 taškų persvarą, tačiau jos neišsaugojo, o baigiantis kėliniui dar ir atsiliko. Vis dėlto per paskutines 10 minučių mūsiškės užmėtė varžoves taikliais tritaškiais ir išplėšė pergalę.

Susitikimo didvyre tapo Lietuvos rinktinės įžaidėja R.Valentienė, per paskutinį kėlinį pataikiusi visus savo 4 tritaškius metimus, o vieną jų - lemiamomis akimirkomis.

Ketvirtąją vietą E grupėje užėmusios Lietuvos rinktinės varžovė penktadienį vyksiančiose ketvirtfinalio rungtynėse paaiškės trečiadienį, po paskutinių F grupės susitikimų. Ja taps Ispanijos arba Rusijos komanda.

Į ketvirtfinalį pateks po 4 geriausias grupių komandas.

Rungtynės

Susitikimo pirmuosius taškus pelnė turkės, tačiau Iveta Marčauskaitė čia pat atsakė taikliu tritaškiu. Varžovės vėl perėmė iniciatyvą: pasinaudojusios paspipylusiomis Lietuvos krepšininkių klaidomis Turkijos žaidėjos rezgė greitas atakas ir ėmė tolti (10:5).

Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Algirdas Paulauskas paprašė minutės pertraukėlės, nutraukdamas turkių siautėjimą. Po pauzės įvykiai aikštėje ėmė keistis - lietuvės mažino skirtumą, kol po L.Brazdeikytės taiklaus metimo rezultatas tapo lygus (12:12).

Baigiantis pirmajam ketvirčiui Eglė Šulčiūtė baudos metimais persvėrė rezultatą mūsiškių naudai (16:15).

Antrasis kėlinys prasidėjo sėkmingu lietuvių žaidimu. L.Brazdeikytė ketvirčio pradžioje tritaškiu padidino mūsų šalies rinktinės persvarą iki 4 taškų (19:15), o po keleto minučių metimu iš vidutinio nuotolio - iki 5 (25:20).

Vis dėlto gynyboje Lietuvos komandai sunkiai sekėsi stabdyti judrias turkes. Įpusėjus kėliniui šios vėl sumažino atotrūkį iki minimumo (27:28), o likus žaisti 2 minutes ir 50 sekundžių rezultatą išlygino (30:30).

Tačiau čia Turkijos rinktinės atakos sustojo. Lietuvos krepšininkės per likusį laiką neleido varžovėms pelnyti nė taško, pačios įmetė keturis ir didžiąją pertrauką pasitiko pirmaudamos 34:30.

Trečiojo kėlinio pradžioje mūsiškės pratęsė sėkmingą spurtą ir, pelniusios dar 6 taškus be atsako, susikrovė dviženklę persvarą (40:30). Turkijos krepšininkės atsakė dviem sėkmingom atakom (40:34), bet įpusėjus ketvirčiui lietuvės vis dar buvo toli (45:36).

Tačiau likusios 5 kėlinio minutės Lietuvos komandai susiklostė itin nesėkmingai. Turkės ėmė taikliai "šaudyti" iš toli ir skirtumas tirpo akyse. Mūsų šalies krepšininkės pralaimėjo atkarpą 2:13 ir kėlinį baigė jau besivejančiųjų vaidmenyje (47:49).

Per pertraukėlę Lietuvos komanda padarė išvadas ir ryžtingai ėmėsi veržtis į priekį. R.Valentienė pataikė du tritaškius, I.Marčauskaitė pridėjo dar vieną ir mūsiškės šovė pirmyn (58:53).

Turkijos rinktinė paprašė minutės pertraukėlės, o po jos vėl sumažino skirtumą iki minimumo (58:57). R.Valentienė dar kartą pataikė iš toli (61:57), bet gynyboje turkių stabdyti nesisekė - likus žaisti 3 minutes ir 52 sekundes šios sugebėjo rezultatą išlyginti (61:61).

Vėliau abi komandos 2 minutes ir 44 sekundes nesugebėjo pelnyti taškų - mūsiškės šios atkarpos metu dukart nepataikė iš po krepšio. Tačiau likus žaisti minutę ir 8 sekundes užsivedusi R.Valentienė į turkių krepšį pasiuntė dar vieną - jau ketvirtąją - tolimą "bombą", o Turkijos rinktinės ataka tikslo nepasiekė (64:61).

Lietuvės išnaudojo beveik visą kitos atakos laiką ir paskutinę jo sekundę taiklus I.Marčauskaitės tolimas metimas pasiuntė turkes į nokautą - 67:61. Varžovėms liko 24 sekundės, tačiau per jas rezultato pakeisti Turkijos komandai nebepavyko.

Statistika

Lietuvos rinktinė puikiai atakavo iš toli (11/19 tritaškių - 58 proc.; Turkija: 5/16 - 31 proc.) ir laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (39-32). Abi komandos nedažnai klydo (po 11 kartų), o turkės tikliau mėtė dvitaškius (20/45 - 44 proc.; Lietuva: 14/40 - 35 proc.) ir baudas (6/8 - 75 proc.; Lietuva: 6/10 - 60 proc.).

Lietuva - Turkija 67:61 (16:15, 18:15, 13:19, 20:12)

Lietuva: Agnė Čiūdarienė (6/12 dvit.; 9 atk. kam., 5 rez. perd.) ir Rima Valentienė (4/5 trit.) po 12 taškų, Lina Brazdeikytė 11 (1/2 trit., 3/8 dvit., 2/2 baudų; 6 atk. kam.), Iveta Marčauskaitė 9, Sandra Valužytė (10 atk. kam.) ir Eglė Šulčiūtė (6 atk. kam.) po 8, Milda Sauliūtė 7.

Ela Briedytė taškų nepelnė, o Vaida Pacauskienė, Gintarė Petronytė, Kristina Vengrytė ir Vita Kuktienė nežaidė.

Turkija: Nevriye Ilmaz 20 (0/1 trit., 9/12 dvit., 2/2 baudų; 13 atk. kam.), Nilay Igit ir Yasemin Horasan (7 atk. kam.) po 11, Birsel Vardarli 8 (5 rez. perd.), Sazyie Karsli, Esmeral Tuncluer ir Korel Engin po 3, Sebnem Kimyacioglu 2 (6 atk. kam.).

Kiti susitikimai

Kitose E grupės rungtynėse antradienį Belgijos rinktinė po atkaklios kovos 70:72 nusileido pirmąją vietą pogrupyje užsitikrinusiai Čekijai. Belgės liko trečios, nes paskutinėse rungtynėse vėlai vakare Latvijos krepšininkės 60:47 įveikė vokietes ir užėmė antrą vietą.

Belgija - Čekija 70:72 (21:19, 17:16, 20:23, 12:14)

Belgija: Ann Wauters 22 (12 atk. kam., 5 kld.), Kathy Wambe (7 rez. perd.) ir Anke De Mondt po 13.

Čekija: Eva Vitečkova 22, Petra Kulichova 14 (12 atk. kam.), Jana Vesela 11 (7 atk. kam.).

Latvija - Vokietija 60:47 (23:13, 8:19, 17:5, 12:10)

Latvija: Gunta Basko 16 (6 atk. kam., 5 kld.), Anetė Jekabsonė-Žogota 15, Ieva Tarė 10 (6 atk. kam.).

Vokietija: Martina Weber 11 (6 atk. kam., 5 kld.), Linda Froehlich (13 atk. kam., 6 kld.) ir Alexandra Muller po 10.

E grupės turnyro lentelė: (vieta, komanda, žaista, pergalės/pralaimėjimai, taškai)