Su fantastiška energija ir agresija mačą pradėję žalgiriečiai iškart šovė į priekį – po Kevino Pangoso tolimo šūvio turėjo net 11 taškų persvarą (18:7). Visgi šeimininkai taip lengvai nepasidavė ir nuolat kvėpavo kauniečiams į nugaras. Kartu su sirena tritaškį pataikęs Brockas Motumas leido prieš pertrauką „Žalgiriui“ pirmauti 43:39.

Po poilsio minučių Š. Jasikevičiaus kariauna padidino savo persvarą iki šešių taškų (55:49), tačiau tuomet ėmė kaip reikiant strigti puolime, o „Brose“ ne tik išsiveržė į priekį, bet ir susikrovė solidžią persvarą (60:66).

Visgi „Žalgirio“ vežimą traukti ėmėsi Lukas Lekavičius, tiek taškais, tiek rezultatyviais perdavimais padėjęs Lietuvos čempionams priartėti iki minimumo – 67:68.

Fantastišką žaidimą demonstravęs 22-ejų gynėjas lemiamame ketvirtyje sulaukė ir komandos draugų palaikymo: iniciatyvą perėmęs „Žalgiris“ galiausiai palaužė varžovus ir iš Bambergo pragaro grįžo nenudegęs – 91:86.

20 taškų jau per tris kėlinius surinkęs Lukas Lekavičius iš viso jų pelnė net 29 ir pagerino savo asmeninį karjeros rezultatyvumo rekordą. Ir visa tai – vos per 22 minutes!

Iš Šilalės kilęs 22-ejų metų gynėjas pataikė 6 dvitaškius iš 7, visus 5 tritaškius ir realizavo abu baudų metimus. Be to, 180 cm ūgio „mažylis“ dar atkovojo 3 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir surinko net 32 naudingumo balus. Šis rodiklis – taip pat Luko karjeros rekordas.

And it's career-high for Lekavicius 🔥#7DAYSMagicMoment #BROZAL pic.twitter.com/CJbsaBcueG
— EuroLeague (@EuroLeague) February 24, 2017

Bambergo „Brose“ (8/15) – Kauno „Žalgiris“ (10/13) – 86:91 (22:28, 23:21, 23:18, 18:24)

„Brose“: Nicolo Melli ir Danielis Theisas po 17, Darius Milleris 15, Leonas Radoševičius 10, Aleksejus Nikoličius 9, Nikos Zisis 5 taškai.

„Žalgiris“: Lukas Lekavičius 29, Paulius Jankūnas 24, Edgaras Ulanovas 11, Kevinas Pangosas 8, Antanas Kavaliauskas ir Brockas Motumas po 6 taškus.

Į Bambergą žalgiriečiai atvyko be veterano Roberto Javtoko, bet „Brose“ nuostolis buvo kur kas rimtesnis – vokiečiams padėti negalėjo vienas geriausių komandos žaidėjų latvis Janis Strelniekas.

Po šios pergalės „Žalgiris“ Eurolygoje ir toliau žygiuoja dešimtas – jį nuo septintą-aštuntą vietas besidalijančių Stambulo „Anadolou Efes“ (12/11) ir Vitorijos „Baskonia“ (12/11) komandų skiria dvi pergalės. Iki reguliariojo sezono pabaigos liko dar 7 turai.

Pirmoje tarpusavio akistatoje pirmajame rate Š. Jasikevičiaus kariauna triumfavo 86:72, o per visą istoriją jau iškovojo net 11-ą pergalę. Vienintelį sykį kauniečiai Bambergo ekipai nusileido 2016-ųjų sausio 8-ąją (96:63).

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (334)