Krepšininkai prabilo apie valstybės paramą: situacija – nenormali

 (150)
Lietuvos krepšinio federacija (LKF) save lygina su ranką tiesiančia elgeta. Krepšininkai piktinasi valstybės parama ir teigia, kad antra religija vadinamas krepšinis gali kristi į didelę duobę, iš kurios išlipti prireiks ne vienerių metų.
Arvydas Sabonis
© DELFI (P.Garkausko nuotr.)

Antradienį Kaune surengta LKF metinė ataskaitinė konferencija, kurios metu apžvelgta ir finansinė federacijos padėtis. LKF prezidentas Arvydas Sabonis teigė, kad praėjusiais metais LKF biudžetas siekė apie 12 mln. Lt. Nors LKF sulaukė pagyrų už pastangas rinkti biudžetą, pasigirdo ir replikų, kad biudžetas galėtų būti didesnis.

„Atvirai – rezervų matome labai mažai. Rinka pas mus labai ribota. Nebent – užsienio investuotojai. Tuomet nukentėtų TV žiūrovai. Kaip žinote, tiek futbole, tiek krepšinyje visus pinigus sudaro TV kontraktai. Tai nesinorėtų eiti keliu, kai mūsų draugiškų rungtynių matomumas taptų ribotas. Nesinoti kažkam parsiduoti“, - teigė LKF generalinis sekretorius Mindaugas Špokas.

Maždaug du trečdalius LKF biudžeto sudaro rėmėjų pinigai. M. Špokas tikina, kad kone visą savo laiką LKF skiria pinigų paieškai.

„Šiek tiek liūdna konstatuoti, kad federacija 90 proc. laiko ir daugiau dirba su rėmėjais, jų paieška ir atidirbimu jiems. Labai lengva pažiūrėti – 70 proc. biudžeto yra rėmėjų lėšos. Ir su Arvydo Sabonio įvaizdžiu. Kitos federacijos gali mėgautis 95 proc. valstybiniu finansavimu. Mes tuo pasidžiaugti negalime, nors labai norėtume, kad 90 proc. laiko galėtume skirti krepšinio problemom, o jų yra labai daug ir čia tikrai visą dieną visko nesudėliotume“, - sako M. Špokas.

LKF vadovai tikina, kad neskiriant reikiamo dėmesio Lietuvos krepšinis gali patirti nuopolį.

„Kitoms sporto šakoms nereikia rankos ištiesus ieškoti. Mes lengvai ištiestą ranką surandame vyrų rinktinei, bet nė karto nesame gavę kažkokio pasiūlymo moterims, jaunimui. Visi žiūri į vyrų rezultatą. Tai yra rinkodaros projektai. Tai parama tik vadinama. Tai labai paprastas dalykas – įvaizdžio pirkimas, produkto disponavimas. Tai ateityje tikrai norisi valstybės. Tikrai turime ką pateikti - esame pasaulyje ketvirti. (...) Tai nenormali situacija. Arba vėl krepšinis kažkada labai susilpnės, kad vėl reikėtų pradėti rūpintis strategijos kūrimu ir užlipti į tą kalną“, - perspėja M. Špokas.

Teigiama, kad 90 proc. LKF biudžeto lėšų lieka Lietuvoje, nes rinktinės stovyklas stengiasi organizuoti savo šalyje.

„Valstybė įdeda apie 30 proc. mums reikalingų lėšų, o mes atgal sugeneruojame tris kartus daugiau. Tai mes darome importą, o ne eksportą“, - sako M. Špokas.

Kaip pavyzdį LKF vadovai pateikia faktą, kad rugpjūtį Kaune vyks eilė čempionatų ir draugiškų turnyrų. Jų metu komandos kone visam mėnesiui užpildys penkis Kauno viešbučius.

Einamieji LKF klausimai ir ateities projektai

„Džiaugiuosi, kad praėję metai Lietuvos krepšiniui buvo sėkmingi. Įrodėme pasauliui, kad neveltui esame ketvirti pasaulyje, puikiai pasirodė moterys. Taip pat džiaugiuosi, kad turime pagrįstą ir subalansuotą biudžetą. Dabar reikia toliau siekti svarbiausių tikslų – kad vyrų ir moterų rinktinės patektų į olimpines žaidynes Rio de Žaneire. Šie metai yra labai svarbūs“, – konferencijoje sakė LKF prezidentas A. Sabonis.

Konferencijos delegatai patvirtino naujus dėl LKF stojamąjį ir nario mokesčius, pasikeitusius dėl euro įvedimo. Dėl tos pačios priežasties buvo patvirtinti ir pakoreguoti krepšininkų, neturinčių Lietuvos Respublikos pilietybės, limito registruojant juos Lietuvos krepšinio lygų 2015-2016 metų sezono čempionatų rungtynėse ir trenerio, neturinčio Lietuvos Respublikos pilietybės, registravimo Lietuvos vyrų ir moterų krepšinio lygų varžybose mokesčiai.

Konferencijos dalyviai taip pat balsavo už Lietuvos krepšinio federacijos 2011 metų konferencijos spalio 24 d. nutarimo Nr. 2011/10-09 „Dėl komandų automatinio perėjimo iš aukštesnės lygos į žemesnę lygą ir iš žemesnės lygos į aukštesnę lygą laikantis sportinio principo, be peržaidimo rungtynių serijos“ pakeitimą. Priimta ir nauja LKF įstatų redakcija.

„Pakeitimai nėra esminiai, jie tik leidžia sklandžiau vykdyti kasdienę LKF veiklą“, – sakė M.Špokas.

Delegatai taip pat balsavo už planą Kaune įkurti krepšinio namus-muziejų. Jis turėtų taptų traukos centru užsienio turistams ir puikus pavyzdžiu jaunajai kartai.

Panašūs sporto namai yra Izraelyje, Prancūzijoje, Kroatijoje ir daugelyje kitų valstybių. Krepšinio namuose šalia Ženevos ežero drauge su šios sporto šakos muziejumi yra įsikūrusi ir tarptautinė krepšinio federacija FIBA.

Konferencijos metų LKF garbės ženklu už nuopelnus Lietuvos krepšiniui buvo apdovanotas kaunietis krepšinio arbitras Raimundas Barauskas.

LKF padėkos ženklu už nuopelnus Lietuvos krepšiniui apdovanotas žurnalistas Vidas Mačiulis.

Rokiškio krepšinio federacija 40 metų ir Vilniaus miesto veteranų sporto klubas „Kamanė“ 20 metų veiklos proga apdovanoti atminimo dovanomis.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujienos

Trys Lietuvos rinktinės varžovės kontrolinėse dvikovose įsirašė po pergalę

Trys Lietuvos rinktinės varžovės kontrolinėse dvikovose įsirašė po pergalę
Kartu su Lietuvos rinktine pasirengimą Europos čempionatui tęsia ir būsimos mūsų šalies krepšininkų varžovės „Eurobasket 2017“ turnyro B grupėje. Penktadienį Izraelio, Italijos ir Vokietijos rinktinės po atkaklios kovos kontrolinėse rungtynėse išplėšė pergales.

Geriausias LKL kovotojas dėl kamuolių J. Kazakauskas keliasi į „Pieno žvaigždes“ (3)

Geriausias LKL kovotojas dėl kamuolių J. Kazakauskas keliasi į „Pieno žvaigždes“
Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ komanda sulaukė papildymo puolėjų linijoje. Ekipai kitą sezoną atstovaus geriausias praėjusių metų „Tete-a-Tete Casino-LKL“ pirmenybių kovotojas dėl kamuolių Julius Kazakauskas.

Dvikovoje be sirgalių dominavusi Lietuvos rinktinė sutriuškino rumunus (139)

Dvikovoje be sirgalių dominavusi Lietuvos rinktinė sutriuškino rumunus
Europos krepšinio čempionatui besiruošianti Lietuvos rinktinė iškovojo dar vieną pergalę. Penktadienį Rygoje prasidėjusiame kontroliniame turnyre dvikovoje už uždarų durų Dainiaus Adomaičio auklėtiniai nesunkiai 97:64 (23:12, 25:13, 21:16, 28:23) nugalėjo Rumunijos krepšininkus. Antroje dvikovoje šeštadienį (19.30 val.) lietuvių laukia intriguojantis mūšis su Latvijos rinktine.

Ispanus įveikę Lietuvos šešiolikmečiai tęsia kovą dėl bilieto į planetos pirmenybes (5)

Ispanus įveikę Lietuvos šešiolikmečiai tęsia kovą dėl bilieto į planetos pirmenybes
Lietuvos šešiolikmečiams krepšininkams Europos čempionate liko vienintelės ir ne mažiau svarbios rungtynės dėl 5-os vietos, garantuojančios kelialapį į kitų metų pasaulio čempionatą. Ketvirtfinalyje suklupę trenerio Edvino Justos auklėtiniai penktadienį žaidė turnyro dėl 5–8 vietų pusfinalyje. Čia lietuviai 92:80 (15:18, 23:11, 31:13, 23:38) nepagailėjo bendraamžių iš Ispanijos.

Kaip krepšinį pakeis FIBA taisyklių naujovės? (4)

Kaip krepšinį pakeis FIBA taisyklių naujovės?
Artėjančiame sezone krepšininkai turės prisitaikyti prie dar vienos naujovės. Tarptautinė krepšinio federacija (FIBA) paskelbė, kad nuo spalio 1 d. žingsnių taisyklė bus trakuojama pagal Nacionalinei krepšinio asociacijai (NBA) artimą modelį.

Lietuvos krepšinio rinktinės nariai aplankė sunkiai sergančius vaikus (7)

Lietuvos krepšinio rinktinės nariai aplankė sunkiai sergančius vaikus
Lietuvos krepšinio rinktinės komanda prisijungė prie gražios Rimanto Kaukėno paramos grupės iniciatyvos ir aplankė Kauno klinikoje vaikų ligų skyriuje esančius vaikus.

D. Adomaitis per rungtynes su Rumunija patausos J. Mačiulį

D. Adomaitis per rungtynes su Rumunija patausos J. Mačiulį
Lietuvos rinktinės treneriai nusprendė, kad pirmąsias draugiško turnyro rungtynes Latvijoje su Rumunijos nacionaline komanda praleis labiausiai patyręs komandos žaidėjas Jonas Mačiulis.

K. Maksvytis: lietuviai Europos čempionate laimės medalius (34)

K. Maksvytis: lietuviai Europos čempionate laimės medalius
Europos krepšinio čempionatui besiruošianti Lietuvos rinktinė artėja link pasirengimo ciklo pabaigos. Ekspertai džiaugiasi vis gerėjančiu komandos žaidimu ir regi Lietuvą tarp pretendentų į medalius Senojo žemyno pirmenybėse.

„Juventus“ klubą sustiprino universalus snaiperis iš JAV (2)

„Juventus“ klubą sustiprino universalus snaiperis iš JAV
Sudėties komplektavimo darbus bebaigiantis Utenos „Juventus“ klubas sulaukė dar vieno pastiprinimo. Gedimino Petrausko treniruojamas klubas sudarė vienerių metų sutartį su 32 metų 196 cm ūgio puolėju Jonte Flowersu.

„Aistes-LSU“ papildė G. Jasiunskaitė

„Aistes-LSU“ papildė G. Jasiunskaitė
Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) startui besiruošiantis Kauno „Aisčių-LSU“ klubas rikiuoja pajėgas naujam sezonui. Komandą papildė po ilgos, net penkerius sezonus trukusios pertraukos, sugrįžusi Gintarė Jasiunskaitė.

Policijos ir saugos tarnybos pratybos – agresyviems krepšinio fanams tramdyti (3)

Policijos ir saugos tarnybos pratybos – agresyviems krepšinio fanams tramdyti
Artėjant krepšinio sezonui „Siemens“ arenoje vyko bendros saugos tarnybos „Argus“ ir policijos pratybos. Mokymai buvo surengti siekiant suderinti operatyvius apsaugos darbuotojų ir policijos pareigūnų veiksmus galimų neramumų metu.

Izraelio rinktinė lietuviškai pasveikino mūsiškius: sveiki atvykę! (3)

Izraelio rinktinė lietuviškai pasveikino mūsiškius: sveiki atvykę!
Nors Lietuvos krepšinio rinktinė dar neatvyko į Izraelį, šios šalies krepšininkai iš anksto mūsiškius pasitinka sveikinimo žodžiais. Ir ne bet kokiais.

FIBA nusprendė žingsnių taisyklę prilyginti NBA praktikai (9)

FIBA nusprendė žingsnių taisyklę prilyginti NBA praktikai
Siekdama sumažinti atskirtį tarp JAV ir Europos krepšinio, Tarptautinė krepšinio federacija (FIBA) imasi taisyklių pakeitimų. Pirmasis ėjimas – žingsnių taisyklės koregavimas.

„Kibirkšties“ komandoje liko dvidešimtmečių rinktinės lyderė G. Meškonytė

„Kibirkšties“ komandoje liko dvidešimtmečių rinktinės lyderė G. Meškonytė
Vilniaus „Kibirkštis“ toliau rikiuoja greta artėjančiam sezonui. Vilniaus klubo aprangą ir toliau vilkės perspektyvi puolėja Gabija Meškonytė. Devyniolikmetė 181 cm ūgio puolėja „Kibirkšties“ komandoje žais jau trečią sezoną.

Neįtikėtinas rezultatas: belgių pergalė 119 taškų persvara, varžovės suklydo 80 kartų (11)

Neįtikėtinas rezultatas: belgių pergalė 119 taškų persvara, varžovės suklydo 80 kartų
Makedonijoje vykstančiame Europos jaunučių merginų (U-16) B diviziono čempionate užfiksuotas pribloškiantis rezultatas. Belgijos krepšininkės bendraamžes iš Moldovos įveikė 119 taškų persvara ir privertė jas padaryti net 80 klaidų.