Po labai nerezultatyvios pradžios prabėgus beveik trejoms minutėms pirmasis taškus baudų metimais pelnė Vaidas Čepukaitis.

Uteniškiai pirmieji įveikė startinį jaudulį ir pirmomis mačo minutėmis pirmavo keliais taškais.

Pirmąjį kėlinį 17:14 laimėjo uteniškiai.

Antrajame kėlinyje po Kšištofo Lavrinovičiaus ir Žygimanto Skučo tritaškių „Lietkabelis“ pirmąkart išsiveržė į priekį 20:18.

Tačiau „Juventus“ greitai susigrąžino iniciatyvą ir iki didžiosios pertraukos likus kiek daugiau nei 2 min. uteniškiai pirmavo 31:24.

Antrąjį ketvirtį užbaigė tikslus Jamaro Diggso tritaškis nuo lentos ir po dviejų kėlinių „Juventus“ pirmavo 37:29.

Įdomu tai, kad ketvirtfinalio mače su „Lietuvos rytu“ nė vieno tritaškio nepataikę uteniškiai šįkart jau per pirmąją rungtynių pusę pasižymėjo 6 tolimais metimais. Negana to, „Juventus“ žaidėjai tritaškius metė dvigubai tiksliau – 46 proc. taiklumu, kai „Lietkabelis“ realizavo vos 23 proc. tolimų metimų.

Po pertraukos „Lietkabelis“ spurtavo net 11:2 ir po Beno Magdeno tikslaus tritaškio Panevėžio klubas išsiveržė į priekį 40:39.

Nuo šios akimirkos ekipos kovojo taškas į tašką ir nei viena ekipa nebuvo įgijusi didesnės nei 4 taškų persvaros. Po trijų kėlinių 56:55 pirmavo „Lietkabelis“.

Kova dėl kelialapio į finalą kulminaciją pasiekė ketvirtajame kėlinyje.

Po V. Čepukaičio dvitaškio trapią persvarą buvo įgijusi „Juventus“ ekipa – 61:58. Tačiau „Lietkabelio“ įžaidėjas Lorenzo Williamsas tritaškiu sugrąžino lygybę – 61:61.

Likus kiek mažiau nei 4 min. po B. Magdeno tritaškio, „Lietkabelis“ pavojingai atitrūko 68:63. „Juventus“ strategas Antanas Sireika iškart paprašė minutės pertraukėlės.

Likus minutei „Lietkabelis“ pirmavo 75:70, prasižengė Gytis Sirutavičius, tačiau tai tebuvo ketvirtoji komandinė pražanga.

„Lietkabelis“ vėl galėjo ramiai regzti ataką ir taip „sudegino“ pusę minutės. Likus 12 sek. „Juventus“ gynėjo J. Diggso tolimas metimas skriejo pro šalį, kamuolį atkovojo B. Magdenas, o tai praktiškai garantavo „Lietkabelio“ pergalę.

Uteniškiai nebandė pražangomis dar gelbėti rungtynių ir Panevėžio klubas iškovojo istorinę pergalę 75:70 bei pirmąkart pateko į Karaliaus Mindaugo taurės finalą.

„Lietkabelis“: Lorenzo Williamsas 15, Kšištofas Lavrinovičius ir Žygimantas Skučas (3/4 dvitaškiai, 2/2 tritaškiai) po 13, Donatas Tarolis 12, Benas Madgenas 11 (8 atk. kam., 6 rez. perd.) taškų.

„Juventus“: Vaidas Čepukaitis (8 atk. kam., 9/11 dvitaškiai) 20, Gytis Sirutavičius 19, Vytautas Šulskis 8 taškai.

„KIDY Tour – Karaliaus Mindaugo taurės“ finale Panevėžio „Lietkabelio“ ekipa sekmadienį (vasario 19 d.) susikaus su Kauno „Žalgiriu“.

Pastarojoje dvikovoje pralaimėjusi ekipa mažajame finale susikaus su Utenos „Juventus“ žaidėjais.

Abiejų komandų kelias iki pusfinalio – gana skirtingas. Utenos „Juventus“ ekipa antradienį pateikė bene didžiausią KMT turnyro staigmeną: ketvirtfinalyje namuose po įtemptos kovos 87:84 (23:22, 19:20, 23:20, 22:22) įveikė nugalėtojų titulą ginusią sostinės „Lietuvos ryto“ komandą.

„Lietkabelis“ trečiadienį vakare Alytuje gana užtikrintai 86:80 (30:19,17:22, 21:12, 18:27) pranoko paskutinę akimirką į turnyrą patekusią Alytaus „Dzūkijos“ komandą.

Abi ekipos LKL čempionate tarpusavyje susitiko du kartus. Praėjusių metų spalį Utenoje pergalę 85:76 šventė „Lietkabelis“.

Panevėžyje lapkričio viduryje tašką iškovojo „Juventus“ ekipa, kuri aikštės šeimininkus įveikė 84:77.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (22)