J.Valančiūnas, V.Čižauskas, D.Redikas ir A.Butkevičius kviečiami į dvi jaunimo rinktines

 (21)
Pirmadienį Lietuvos krepšinio federacija išplatino mūsų šalies jaunučių, jaunių ir jaunimo vaikinų bei merginų rinktinių išplėstinius sąrašus. Juos sudarė vasarą Europos bei pasaulio čempionatuose dalyvausiančių Lietuvos rinktinių treneriai. Vienu iš perspektyviausių mūsų šalies aukštaūgių vadinamas Jonas Valančiūnas pretenduoja užsivilkti dviejų komandų marškinėlius. 18-metis 210 cm ūgio vidurio puolėjas papuolė į jaunimo iki 20 metų ir jaunimo iki 19 metų rinktinių išplėstinius sąrašus.
Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas
© DELFI (A.Didžgalvio nuotr.)

Dvidešimtmečiai liepos 14-24 dienomis Bilbao mieste (Ispanija) varžysis Senojo žemyno čempionate, o devyniolikmečiai birželio 30-liepos 10 d. dalyvaus planetos pirmenybėse Valmieroje (Latvija).

Į abi šias komandas be J. Valančiūno taip pat pakviesti Vytenis Čižauskas iš Kėdainių „Nevėžio“, Dovydas Redikas, atstovaujantis Vilniaus „Perlui“, bei Vilniaus „Sakalų“ žaidėjas Arnas Butkevičius.

Lietuvos vaikinų jaunimo (iki 20 metų) rinktinės kandidatų sąrašas: (krepšininkas, klubas – liepos 14-24 dienomis Bilbao mieste (Ispanija) varžysis Senojo žemyno čempionate)


Ovidijus Varanauskas (Vilniaus „Sakalai“);
Augustas Pečiukevičius („Sakalai“);
Paulius Dambrauskas (Vilniaus „Perlas“);
Vytenis Čižauskas (Kėdainių „Nevėžis“);
Karolis Alekna (Vilniaus „Akademija“);
Paulius Malašauskas (Kauno „LKKA-Atletas“);
Mantas Kadzevičius (Vilniaus „Sakalai“);
Dovydas Redikas (Vilniaus „Perlas“);
Matas Lisajevičius (Kauno „Erelita-KTU“);
Darius Tarvydas (Anykščių „Puntukas-Dussmann Service“);
Modestas Kumpys („Mažeikiai“);
Mantas Martinkus („Gargždai“);
Deividas Nazarovas (Vilniaus „Perlas-MRU“);
Saulius Kulvietis (Vilniaus „Perlas“);
Gilvydas Biruta (Rutgerso univ., JAV);
Mindaugas Kupšas (Kauno „Žalgiris-Sabonio mokykla“);
Karolis Brusokas (Vilniaus „Perlas-MRU“);
Jonas Valančiūnas (Vilniaus „Lietuvos rytas“);
Giedrius Staniulis (Vilniaus „Perlas“);
Osvaldas Matulionis („Šiauliai“);
Rytis Biliartas („Gargždai“);
Tadas Rinkūnas (Anykščių „Puntukas-Dussmann Service“);
Valentas Tarolis (Birštono „JAZZ-Diremta“);
Arnas Butkevičius (Vilniaus „Sakalai“).
Vyr. treneris — Marius Linartas

Lietuvos merginų jaunimo (iki 20 metų) rinktinės kandidatės: (liepos 7-17 žais Europos čempionate Novi Sade (Serbija))


Inesa Visgaudaitė (Klaipėdos „Lemminkainen“);
Greta Šniokaitė (Vilniaus MRU);
Santa Okockytė (Kauno „LKKA-Aistės“);
Diana Žintikaitė („Utena“);
Gintarė Mažionytė (Vezerfordo „Lady Coyote“, JAV);
Kristė Druskytė (Kauno „LKKA-Aistės“);
Paulina Zaveckaitė (Geinsvilio „The Rock Lady Lions“, JAV);
Vitalija Kaminskytė (Kauno „LKKA-Aistės“);
Dovilė Saurazaitė (Kauno „LKKA-Aistės“);
Gintarė Gurklytė (Kauno raj. „Laisvė KRS“);
Indrė Grigaitė (Vilniaus MRU);
Monika Grigalauskytė (Klaipėdos „Lemminkainen“);
Laura Svarytė (Kauno „LKKA-Aistės“);
Eglė Šikšniūtė (Klaipėdos „Lemminkainen“);
Vyr. trenerė — Ramunė Kumpienė

Lietuvos vaikinų jaunimo (iki 19 metų) rinktinės kandidatai: (birželio 30-liepos 10 d. dalyvaus pasaulio čempionate Valmieroje (Latvija))


Vytenis Čižauskas (Kėdainių „Nevėžis“);
Renaldas Simanavičius (Kauno „Kaunas“);
Evaldas Aniulis (Wasatch Academy Tigers, JAV);
Deividas Anužis (Klaipėdos „Nafta-Universitetas“);
Lukas Kazlauskas (Anykščių „Puntukas-Dussman Service“);
Rokas Giedraitis (Šiaulių „Saulė-Aukštabalis“);
Dovydas Redikas (Vilniaus „Perlas“);
Deividas Pukis (Christian Life Center Academy, JAV);
Taurantas Tamošiūnas (Kauno „LKKA-Atletas“);
Tadas Maželis (Klaipėdos „Nafta-Universitetas“);
Modestas Masiulionis (St. Xavier University, JAV);
Edgaras Ulanovas (Kauno „Žalgiris-Sabonio mokykla“);
Arnas Butkevičius (Vilniaus „Sakalai“);
Eigirdas Žukauskas (Anykščių „Puntukas-Dussman Service“);
Paulius Sorokas (Kauno „Žalgiris-Sabonio mokykla“);
Rolandas Jakštas (Kauno „Kaunas“);
Paulius Vaitiekūnas (Jonavos „Triobet“);
Tautvydas Sabonis („Clinicas Rincon“, Ispanija);
Ronaldas Rutkauskas (Stokholmo „Human Rights 08“, Švedija);
Žygimantas Skučas (Kauno „Žalgiris-Sabonio mokykla“);
Jonas Valančiūnas (Vilniaus „Lietuvos rytas“);
Tomas Urbonas (Kauno „LKKA-Atletas“);
Egidijus Mockevičius (Vilniaus „Akademija“);
Nerijus Barauskas (Kauno „Erelita-KTU“);
Vyr. treneris — Kazys Maksvytis.

Lietuvos vaikinų jaunių (iki 18 metų) rinktinės kandidatai: (liepos 21-31 dienomis Lenkijoje žais Europos čempionate)


Paulius Semaška (Kėdainių SM);
Simonas Lekys (Š. Marčiulionio KA);
Martynas Paliukėnas (Š. Marčiulionio KA);
Rytis Juknevičius (Kauno ABC);
Marius Grigonis (Sabonio KC);
Jokūbas Gintvainis (Š. Marčiulionio KA);
Mantas Mockevičius (Plungės SM);
Tomas Dimša (Sabonio KC);
Tauras Jogėla (Sabonio KC);
Tomas Lekūnas (Š. Marčiulionio KA);
Rokas Narkevičius (Sabonio KC);
Vaidas Kariniauskas (Sabonio KC);
Mindaugas Kačinas (V. Knašiaus KM);
Osvaldas Olisevičius (Š. Marčiulionio KA);
Aurimas Majauskas (Marijampolės ŽSM);
Artūras Gudaitis (V. Knašiaus KM);
Ignas Ramašauskas (Šiaulių SM „Saulė“);
Simonas Kymantas (Sabonio KC);
Vyr. treneris — Darius Dikčius.

Lietuvos merginų jaunių (iki 18 metų) rinktinės andidatės: (rugpjūčio 4-14 d. Oradėjoje (Rumunija) dalyvaus Europos čempionate)


Gerda Kručkauskaitė („LKC-Kaunas“);
Ieva Prėskienytė („LKC-Kaunas“);
Akvilė Baronėnaitė („LKC-Kaunas“);
Gintarė Jasiunskaitė („LKC-Kaunas“);
Ieva Kazlauskaitė (Šiaulių SM „Saulė“);
Ina Jackevič (Vilniaus KM);
Monika Aleksaitė (Marijampolės ŽSM);
Gabija Morkūnaitė (Vilniaus KM);
Goda Ziutelytė („LKC-Kaunas“);
Milda Šukytė („LKC-Kaunas“);
Justina Matuzonytė („LKC-Kaunas“);
Eglė Želnytė (Palangos SC);
Brigita Povilaitytė (Marijampolės ŽSM);
Gabrielė Liubachonskytė (Vilniaus KM);
Vita Žilinskaitė (Vilniaus KM);
Inga Brusokaitė (Alytaus SRC);
Erika Žurauskaitė („LKC-Kaunas“);
Monika Drobulytė (Biržų SM);
Dovilė Lapajevaitė (Kauno KM „Aisčiai“);
Evelina Beržinskaitė (Kauno KM „Aisčiai“);
Vyr. treneris — Aurimas Jasilionis.

Lietuvos vaikinų jaunučių (iki 16 metų) rinktinės kandidatai: (liepos 28 – rugpjūčio 7 dienomis Pardubice ir Hradec Kralove (Čekija) žais Europos čempionate)


Pijus Mykolaitis (Sabonio KC);
Aidas Kavaliauskas (Sabonio KC);
Denas Bartkus (Sabonio KC);
Ernestas Serkevičius (Sabonio KC);
Paulius Žalys (Sabonio KC);
Ričardas Verbickas (Sabonio KC);
Paulius Valinskas (Sabonio KC);
Paulius Danisevičius (Sabonio KC);
Karolis Ražukas (Š. Marčiulionio KA);
Deividas Kumelis (Š. Marčiulionio KA);
Gediminas Žalalis (Š. Marčiulionio KA);
Lukas Motiejūnas (Š. Marčiulionio KA);
Žydrūnas Jurgutis (V. Knašiaus KM);
Paulius Šakinis (V. Knašiaus KM);
Haroldas Saprykinas (V. Knašiaus KM);
Edvinas Šeškus (Vilniaus KM);
Žygimantas Ūselis (Vilniaus KM);
Rytis Pipiras (Vilniaus KM);
Tomašas Romanovskis (Vilniaus KM);
Eivydas Jasiukevičius (Marijampolės ŽSM);
Tautvydas Kliučinykas (Marijampolės ŽSM);
Gražvydas Bieliūnas (Marijampolės ŽSM);
Edgaras Švelginas (Alytaus SRC);
Modestas Gargasas (Alytaus SRC);
Arijus Kanovalovas (Alytaus SRC);
Linas Urbanavičius (Alytaus SRC);
Albertas Valiulis (Kauno KM „Aisčiai“);
Paulius Zabilevičius (Panevėžio KKSC);
Lukas Aukštikalnis (Panevėžio KKSC);
Deividas Pogužinskas (Panevėžio KKSC);
Vyr. treneris — Darius Sirtautas.

Lietuvos merginų jaunučių (iki 16 metų) rinktinės kandidatės: (rugpjūčio 11-21 dienomis Arade (Rumunija) dalyvaus Europos čempionate)


Justina Kraujūnaitė (Vilniaus KM);
Austėja Širšinaitytė (Vilniaus KM);
Dalia Belickaitė (Vilniaus KM);
Rūta Savickaitė (Vilniaus KM);
Sibilė Balaišytė (Vilniaus KM);
Daugilė Šarauskaitė (Vilniaus KM);
Aurelija Putramentaitė (Vilniaus KM);
Ieva Marija Černiauskaitė (Vilniaus KM);
Alisa Julija Dulko (Vilniaus KM);
Roberta Mizgerytė (V. Knašiaus KM);
Agnė Černeckytė (V. Knašiaus KM);
Evelina Mauraitė (V. Knašiaus KM);
Elžbieta Čeponytė (V. Knašiaus KM);
Augusta Kievišaitė (Kauno KM „Aisčiai“);
Greta Pileckaitė (Kauno KM „Aisčiai“);
Simona Bačiulytė (Panevėžio KKSC);
Kamilė Kasačiūnaitė (Panevėžio KKSC);
Gabrielė Vyšniauskaitė (Alytaus SRC);
Greta Kairytė (Palangos SC);
Dovilė Tarasevičiūtė (Kretingos SM);
Agnė Gailiūtė (Šiaulių SM „Saulė“);
Vyr. trenerė — Diliara Velišajeva.

www.DELFI.lt
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Naujienos

„Žalgirio“ varžovas – sužeistas žvėris (2)

„Žalgirio“ varžovas – sužeistas žvėris
Kauno „Žalgirio“ krepšininkai penktadienį žais Eurolygos TOP-16 varžybų 7-ojo turo rungtynes. Žalgiriečiai svečiuose galynėsis su „Barcelona“ komanda, kuri antrajame etape jau patyrė net keturis pralaimėjimus. Šį ir dar penkis Eurolygos mačus ketvirtadienį bei penktadienį rodys „Viasat Sport Baltic“ kanalas.

Po debiutanto pamokų ekspertai užpylė druskos ant J. Valančiūno žaizdos (7)

Po debiutanto pamokų ekspertai užpylė druskos ant J. Valančiūno žaizdos
Nors praėjusią naktį Jonas Valančiūnas su Minesotos „Timberwolves“ sužaidė gana solidų mačą puolime, lietuvio Toronto „Raptors“ komandai labai trūko gynyboje.

„Rockets“ be D. Motiejūno Vakaruose nusirito į devintą vietą K. Leonardas išplėšė pergalę „Spurs“ (3)

„Rockets“ be D. Motiejūno Vakaruose nusirito į devintą vietą
Praėjusiame NBA sezone iki pat Vakarų konferencijos finalo nukeliavę Hjustono „Rockets“ (27/28) krepšininkai šiemet gali net nepatekti į atkrintamąsias varžybas – po trečio iš eilės pralaimėjimo jie Vakaruose nukrito jau į devintą vietą.

S. Curry vėl laidė tritaškius iš 9 metrų, o „Warriors“ toliau grasina „Bulls“ rekordui K. Love patyrė traumą

S. Curry vėl laidė tritaškius iš 9 metrų, o „Warriors“ toliau grasina „Bulls“ rekordui
NBA čempionai „Golden State Warriors“ (48/4) krepšininkai iškovojo jau 11-tą pergalę iš eilės ir pasiekė geriausią visų laikų lygos pergalių ir pralaimėjimų santykį prieš „Visų žvaigždžių“ savaitgalį – Steve'o Kerro auklėtiniai svečiuose 112:104 (29:28, 28:15, 34:32, 21:29) pranoko Finikso „Suns“ (14/40) ekipą, pralaimėjusią jau 24-tą mačą iš paskutinių 26-ių.

J. Valančiūną maudė 20-metis NBA naujokas, o „Raptors“ pralaimėjo lietuvis atakavo 100 proc. (26)

J. Valančiūną maudė 20-metis NBA naujokas, o „Raptors“ pralaimėjo
Naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį Mineapolyje, Minesotoje, vykusiose Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) rungtynėse Toronto „Raptors“ (35/17) klubas apmaudžiai 112:117 (32:26, 36:29, 21:33, 23:29) nusileido Minesotos „Timberwolves“ (17/37).

Be lietuvių likusi „Grissin Bon“ baigė kovą dėl Europos taurės paaiškėjo aštuntfinalio poros (1)

Be lietuvių likusi „Grissin Bon“ baigė kovą dėl Europos taurės
Lemiamose rungtynėse tragiškai pasirodę Emilijos Redžo „Grissin Bon“ (2/4) krepšininkai iškrito iš Europos taurės turnyro. Be lietuvių likusi komanda išvykoje net 66:109 (18:24, 17:28, 14:29, 17:28) nusileido Izmiro „Pinar Karsiyaka“ (3/3) ekipai.

„Šiauliai“ pergale pradėjo BBL aštuntfinalį „Lietkabelis“ sužaidė lygiosiomis

„Šiauliai“ pergale pradėjo BBL aštuntfinalį
„Šiaulių“ komanda užtikrintai pradėjo Baltijos krepšinio lygos (BBL) atkrintamąsias varžybas. Gedimino Petrausko auklėtiniai namie 101:61 (21:27, 30:13, 28:10, 22:11) nugalėjo „Parnu“ krepšininkus.

Niekada neįvykę mainai, galėję kardinaliai pakeisti NBA istoriją (1)

Niekada neįvykę mainai, galėję kardinaliai pakeisti NBA istoriją
Artėjančią naktį „Quicken Loans“ arenoje Kobe Bryantas ir LeBronas Jamesas dar kartą stos akis į akį. Visgi šį kartą tai jau bus paskutinės Los Andželo „Lakers“ žvaigždės karjeros rungtynės Klivlande.

„Fenerbahce“ klubas su K. Nacickaite pergale baigė Eurolygos grupės varžybas

„Fenerbahce“ klubas su K. Nacickaite pergale baigė Eurolygos grupės varžybas
Dvylikta pergale keturioliktose FIBA Eurolygos moterų krepšinio turnyro rungtynėse aštuonių ekipų A grupės varžybas baigė pirmąją vietą bei kelialapį į atkrintamąsias varžybas anksčiau užsitikrinęs Stambulo „Fenerbahce“ klubas su Kamile Nacickaite.

M. Kalnietis patyrė traumą (6)

M. Kalnietis patyrė traumą
Europos taurės turnyro LAST-32 etapo mače tarp Milano „Emporio Armani“ ir Salonikų „Aris“ komandų į aikštelę neišbėgo Mantas Kalnietis.

Pro šalį šaudęs A. Milaknis nesutrukdė „Uniks“ iškovoti pergalės (4)

Pro šalį šaudęs A. Milaknis nesutrukdė „Uniks“ iškovoti pergalės
Europos taurės turnyro LAST-32 etapą Kazanės „Uniks“ (6/0) komanda baigė be pralaimėjimų. Artūro Milaknio atstovaujama ekipa namie 72:64 (18:15, 19:18, 20:15, 15:16) nugalėjo Liublianos „Union Olimpija“ (1/5) ekipą ir iškovojo šeštą pergalę iš tiek pat galimų.

A. Karnišovui nelengva: į „Nets“ direktoriaus postą – keliolika kandidatų

A. Karnišovui nelengva: į „Nets“ direktoriaus postą – keliolika kandidatų
Rusijos milijonieriaus Michailo Prochorovo valdoma Bruklino „Nets“ komanda tęsia generalinio direktoriaus paieškas, o tarp pagrindinių kandidatų užimti šį postą toliau minimas ir lietuvis Artūras Karnišovas.

LKF taurės intrigos: pasiduoti favoritėms nežada ir „Kibirkštis“

LKF taurės intrigos: pasiduoti favoritėms nežada ir „Kibirkštis“
Vilniaus „Kibirkšties“ komanda jau penktadienį keliaus į Uteną, kur šį savaitgalį keturios geriausios Lietuvos moterų krepšinio komandos kausis dėl LKF taurės.

G. Einikis kabinsis į gyvenimą – dirbs treneriu Rusijoje (79)

G. Einikis kabinsis į gyvenimą – dirbs treneriu Rusijoje
Pastaruoju metu iš skandalų liūno neišsikapstantis Gintaras Einikis bando atsistoti ant kojų. Saratovo „Avtodor“ klubas skelbia, kad 46-erių lietuvis atvyko į Rusiją ir papildė VTB Vieningoje lygoje žaidžiančios komandos trenerių štabą.

LMKL istorija: rekordais nusėtas A. Bimbaitės vakaras, kurių iki šiol nepakartojo niekas (1)

LMKL istorija: rekordais nusėtas A. Bimbaitės vakaras, kurių iki šiol nepakartojo niekas
Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) oficialioje svetainėje startuoja nauja rubrika „Atsukus laikrodį“, kurioje kiekvieną trečiadienį jums pasiūlysime prisiminti vieną ar kitą įvykį iš istorijos metraščių.