Lemiama šios poros dvikova dėl vietos pagrindiniame FIBA Čempionų lygos turnyre ketvirtadienį 18.15 val. vyks Utenoje.

Aikštės šeimininkai susitikimą pradėjo kiek sėkmingiau ir po Bradley Tinsley ir Sašos Borovnjako metimų sužaidus pustrečios minutės įgijo trijų taškų persvarą (8:5). Penkis taškus iš eilės pelnęs Arminas Urbutis sumažino svečių deficitą iki minimumo (10:11), o Vaidas Čepukaitis netruko sugrąžinti pusiausvyrą (11:11). Spurtu 5:0 atsakę „Porto“ krepšininkai vėl įgijo pranašumą (16:11), bet paskutines minutes sėkmingiau sužaidę uteniškiai Jamaro Diggso ir Aarono Besto tikslių atakų dėka išlygino rezultatą (26:26).

Antrame kėlinyje sužaidus dvi minutes rezultatas ir toliau buvo lygus (30:30), bet netrukus A. Besto du taškai vėl išvedė į priekį „Juventus“ klubą (35:37). Įpusėjus kėliniui A. Sireikos auklėtinių pranašumas pasiekė penkių taškų ribą (37:42), o po Gyčio Sirutavičiaus greitos atakos Moncho Lopezas buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės (39:47). Po jos portugalai žaidė kiek sėkmingiau, tačiau įpusėjus mačui „Juventus“ ir toliau pirmavo (44:49).

Vos prasidėjus trečiam kėliniui tritaškį pataikęs A. Bestas pirmą kartą leido svečiams įgyti dviženklį pranašumą (46:56), kurį įpusėjus kėliniui „Porto“ vėl sumažino perpus (56:61). Likus žaisti tris minutes iš „Juventus“ pranašumo teliko trys taškai (60:63), o netrukus B. Tinsley sumažino aikštės šeimininkų atsilikimą iki minimumo (62:63). Prasidėjus paskutinei ketvirčio minutei „Porto“ vėl išsiveržė į priekį (66:64), tačiau paskutinėmis akimirkomis Spenceris Parkeris vėl sugrąžino pusiausvyrą (66:66).

Lemiamą ketvirtį tritaškiu paskutinę atakos sekundę pradėjęs Miguelis Miranda vėl išvedė į priekį portugalus (69:66), bet Vytautas Šulskis išlygino rezultatą (69:69), o G. Sirutavičius tritaškiu sugrąžino pranašumą „Juventus“ (69:72). Sužaidus vos dvi minutes antra nesportine pražanga buvo nubaustas ir į rūbinę turėjo patraukti A. Bestas, o tuo pasinaudoję aikštės šeimininkai vėl buvo priekyje (73:72). Nervų karas vyko iki pat susitikimo pabaigos. Likus žaisti tris minutes minimaliai pirmavo „Juventus“ (77:78), kurie po minutės dar kiek padidino persvarą (77:81). Per likusį laiką svečiai sumažino deficitą, tačiau pergalę šventė „Juventus“ klubas 81:83.

Nugalėtojams 18 taškų pelnė Aaronas Bestas (dvitaškiai 6/6, tritaškiai 2/4), 17 – Gytis Sirutavičius (dvitaškiai 4/6, tritaškiai 3/5), 13 – Jamaras Diggsas (6 rez. perdav.), po 11 – Arminas Urbutis (4 atk. kam.) ir Vytautas Šulskis (5 atk. kam., 4 rez. perdav.), 9 – Vaidas Čepukaitis (9 atk. kam.), po 2 – Spenceris Parkeris (4 atk. kam.) ir Rolandas Jakštas.

Aikštės šeimininkų gretose išsiskyrė Bradley Tinsley (19 tšk., 4 atk. kam., 3 rez. perdav.), Pedro Bastosas (16 tšk.), Nicholas Washburnas (15 tšk., 7 atk. kam.) ir Saša Borovnjakas (14 tšk., dvitaškiai 6/8, 7 atk. kam.).

Šios poros nugalėtoja patekti į FIBA Čempionų lygos D grupę, kur susitiktų su Strasbūro SIG (Prancūzija), Avelino „Sidigas“ (Italija), Tenerifės „Iberostar“ (Ispanija), Ostendės „Telenet“ (Belgija), Zagrebo „Cibona“ (Kroatija) ir Belgrado „Mega Leks“ (Serbija) klubais).

Dėl dar vieno kelialapio atrankoje kovoja Aleksandrovaco „Igokea“ (Bosnija ir Hercegovina) ir Baro „Mornar“ (Juodkalnija) klubai. Į pagrindinį turnyrą pateks šio mačo nugalėtojai.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (6)