Įspūdingas rungtynes trečiadienį sužaidęs J. Mačiulis per nepilnas 25 minutes pelnė net 30 taškų (8/9 trit., 2/5 dvit., 2/3 baudų) ir atkovojo 7 atšokusius kamuolius.

„Lietuvos ryte“ rezultatyviausiai žaidė ekipos kapitonas Steponas Babrauskas, kuris surinko 20 taškų. Komandos strategas Rimas Kurtinaitis leido pailsėti Chuckui Eidsonui bei Marijonui Petravičiui, bene daugiausiai jėgų išnaudojusiems sėkmingoje kovoje dėl Europos taurės savaitgalį Turine.

Žalgiriečiai reguliariajame sezone laimėjo visus 20 mačų, o sostinės ekipa iškovojo 18 pergalių ir patyrė dvi nesėkmes - abukart prieš „Žalgirį“. Norint užimti pirmąją vietą prieš atkrintamąsias varžybas „Lietuvos rytui“ trečiadienį buvo būtina pergalė bent 11 taškų skirtumu, nes pirmąjį abiejų klubų susitikimą Vilniuje 75:64 taip pat laimėjo Kauno komanda.

Paskutines reguliariojo sezono rungtynes ketvirtadienį žais „Šiaulių“ ir „Alytaus“ komandos.

Atkrintamosios varžybos prasidės balandžio 11 dieną.

Rungtynės

Pirmuosius taškus rungtynėse nuo tritaškio linijos pelnė Donatas Zavackas, o žalgiriečiai per kelias minutes atsakė tik viena taiklia bauda iš keturių ir krūva po savo krepšiu neatkovotų kamuolių.

Tačiau svečiai ilgai neišnaudojo antrųjų šansų, o Eurelijus Žukauskas dukart įspūdingai blokavo Michailo Anisimovo metimus. Galiausiai, sužaidus 3 min. 30 sek., Mindaugas Lukauskis padidino „Lietuvos ryto“ pranašumą (5:1).

„Žalgirio“ puolimą išjudino 5 iš eilės J. Mačiulio taškai, o po vilniečių klaidos gynyboje Mantas Kalnietis pirmą kartą išvedė aikštė šeimininkus į priekį (8:7).

Vėliau žaidimas išsilygino. Milko Bjelica iki kėlinio pabaigos likus žaisti kiek daugiau nei 3 min. dėjimu lygino rezultatą (11:11), o dar po dviejų minučių J. Mačiulis tolimu metimu minimaliai išvedė „Žalgirį“ pirmyn (19:18).

Tačiau paskutinę minutę sėkmingiau žaidė vilniečiai, kurie pelnė 5 taškus be atsako ir susigrąžino persvarą (23:19).

J. Mačiulis vien per pirmąjį kėlinį surinko 12 taškų.

Antrojo ketvirčio pradžioje „Lietuvos rytas“ bandė atitrūkti, bet dar vienas taiklus J. Mačiulio tritaškis jiems to padaryti neleido (24:27). Vis dėlto netrukus Kauno klubo lyderį pristabdė trečioji pražanga – jis buvo priverstas prisėsti ant atsarginių žaidėjų suolelio.

Tačiau žalgiriečiai nemažino apsukų ir įpusėjus kėliniui M. Kalnietis tolimu šūviu išvedė savo komandą į priekį (32:31).

„Lietuvos ryto“ atakos ilgam įstrigo, o „Žalgirio“ krepšininkai tuo metu sėkmingai tęsė savo spurtą. Iki didžiosios pertraukos likus minutei Paulius Jankūnas atkovojo kamuolį puolime ir metimu iš po krepšio padidino Kauno klubo persvarą iki didžiausios susitikime (40:32).

Netrukus Justas Sinica pataikė iš toli, budindamas vilniečių puolimą, tačiau aikštės šeimininkai paskutinėmis sekundėmis atstatė 8 taškų skirtumą (43:35).

Trečiajame kėlinyje pirmuosius taškus pelnė svečiai, bet niekas negalėjo sustabdyti įsisiautėjusio J. Mačiulio. Puolėjas dar dukart pasiuntė kamuolį į krepšį iš toli, pridėjo dvitaškį su bauda, o „Žalgiris“ ėmė sparčiai artėti prie reguliariojo sezono nugalėtojo karūnos (52:37).

Dar keletą metimų pridėjo Dainius Šalenga, pratęsdamas Kauno ekipos spurtą per 6 minutes iki 13:2 (56:37).

Tačiau sostinės ekipa nepalūžo ir spėriai ėmė mažinti prarają tarp komandų – sužaidus 8 min. Artūro Jomanto dvitaškis vainikavo atsakomąjį spurtą 11:2 skirtumas aptirpo iki 10 taškų (58:48).

Po kelių akimirkų dar J. Sinica pataikė iš toli (58:51), bet A. Milaknis vėl truktelėjo pirmyn „Žalgirį“ (63:51). Ketvirčio pabaigoje intrigą gaivino įspūdingas S. Babrausko žaidimas – po 6 gynėjo taškų skirtumas vėl tapo 8 taškai (65:57).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje M. Anisimovas ir S. Babrauskas „Žalgirio“ pranašumą sumažino iki 4 taškų (65:61). Netrukus A. Jomantas greitu reidu po krepšiu iš varžovų pranašumo paliko 2 taškus (68:66).

Tačiau į aikštę vėl sugrįžo J. Mačiulis ir jo atsako ilgai laukti neteko - 7-asis taiklus tritaškis iš eilės bei šoktelėjusi Kauno komandos persvara (73:66).

Vilniečiai vėl kantriai mažino skirtumą ir likus žaisti 4 min. jis vėl tesiekė vieną metimą (75:72).

Tačiau „Žalgiris“ atsilaikė. Paskutinėmis minutėmis J. Mačiulis, A. Milaknis ir D. Šalenga pataikė po tritaškį ir neleido varžovams puoselėti vilčių apie pergalę.

Statistika

„Žalgiris“: Jonas Mačiulis 30 taškų (8/9 trit., 2/5 dvit., 2/3 baudų; 7 atk. kam.), Mantas Kalnietis 12, Paulius Jankūnas (12 atk. kam.) ir Dainius Šalenga po 11, Artūras Milaknis 10, Tadas Klimavičius 5, Eurelijus Žukauskas 4 Povilas Butkevičius 1,

„Lietuvos rytas“: Steponas Babrauskas 20 (2/3 trit., 5/5 dvit., 4/4 baudų), Artūras Jomantas 10, Donatas Zavackas, Milko Bjelica ir Michailas Anisimovas (8 atk. kam.) po 9, Justas Sinica 6, Martynas Gecevičius 5, Mindaugas Lukauskis 4, Lukas Brazdauskis ir Evaldas Dainys po 2.

Dvitaškiai: „Žalgiris“ 16/38 (48 proc.) - „Lietuvos rytas“ 24/38 (63 proc.)

Tritaškiai: „Žalgiris“ 13/25 (52 proc.) - „Lietuvos rytas“ 6/21 (29 proc.)

Baudų metimai: „Žalgiris“ 13/20 (65 proc.) - „Lietuvos rytas“ 10/22 (45 proc.)

Atkovoti kamuoliai: „Žalgiris“ 34 - „Lietuvos rytas“ 28

Rezultatyvūs perdavimai: „Žalgiris“ 14 - „Lietuvos rytas“ 9

Klaidos: „Žalgiris“ 9 - „Lietuvos rytas“ 9

Blokuoti metimai: „Žalgiris“ 8 - „Lietuvos rytas“ 8

Perimti kamuoliai: „Žalgiris“ 4 - „Lietuvos rytas“ 0.